What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

KAPIA

Grotenfrod

Prophet of Nihilism
Staff member
Approval of the Admiral Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Feb 12, 2014
Messages
3,507
Η παγκόσμια ειρήνη έχει καταρρεύσει, Ανατολή και Δύση βρίσκονται σε ατέρμονο πόλεμο και οι κοινότητες των επιζώντων βρίσκονται σε lockdown. Το steampunk περιβάλλον ευτυχώς διαφοροποιεί αυτή τη διακριτική επιλογή σκηνικού του κόσμου του KAPIA από την μπανάλ πραγματικότητα του δικού μας. 
Τι έχουμε λοιπόν εδώ; Το KAPIA είναι μια δημιουργία του 2FOR2, ενός studio που συνιστάται από ένα ζευγάρι το οποίο χρηματοδότησε την παραγωγή του παιχνιδιού μέσω προσωπικών οικονομιών και μιας μικρού βεληνεκούς ($13,615) καμπάνιας στο Kickstarter . Το δημιούργημά τους είναι ένα 3D point and click adventure, που αποτίει φόρο τιμής στις ένδοξες σελίδες του είδους κατά τις αρχές της νέας χιλιετίας (αχ βρε στήλη new millenium). Η αισθητική και οι μηχανισμοί του μοιάζουν με τα έπη που αγαπήσαμε στη νιότη μας, όπως το Grim Fandango, τα Syberia, το Longest...

Continue reading...
 
Last edited by a moderator:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Και αρχικά νόμιζα ότι ήταν κανένα σεξιστικό mental breakdown-επάνοδος του προφήτη Γκρότενφροτ κατά της κάριας μπάλας.

Συμπαθητικούλη το παιχνίδι, δύσκολα βέβαια θα ανταγωνιστεί άλλες προτάσες του backlog. :(
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,526
Η αλήθεια είναι ότι το εικαστικό του δε μου αρέσει σχεδόν καθόλου. Συν το γεγονός ότι δεν προβάλλει κανενός είδους πρόκληση, πάει για skip.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,534
καλως τον γκρότεφρο.
θα θελα διευκρινηση.
πως το προφερω?? Κάργια??
ή ειναι αγγλικα κεφαλαία οπότε να το λέγω Κάπια ή καπως ετσι??

πως θα του μιλήσω του κέιμ, αμα δεν ξερω πως να του απευθυνω τον λογο?
 

EzioMorte

Awakened Shrub
Joined
Feb 11, 2022
Messages
3
το τελειωσα κι εγω, απελπιστικα μικρο για να σχολιασουμε το οτιδηποτε αλλο εκτος του οτι οι γριφοι ειναι επισης παρα πολυ ευκολοι και μικραινει ακομα περισσοτερο τη διαρκεια. πραγματικα οταν εφτασα στο τελικο "μερος" εψαχνα στο δικτυο για να βρω αν ειναι chapter 1 και εγω δεν καταλαβα κατι σωστα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,823
το τελειωσα κι εγω, απελπιστικα μικρο για να σχολιασουμε το οτιδηποτε αλλο εκτος του οτι οι γριφοι ειναι επισης παρα πολυ ευκολοι και μικραινει ακομα περισσοτερο τη διαρκεια. πραγματικα οταν εφτασα στο τελικο "μερος" εψαχνα στο δικτυο για να βρω αν ειναι chapter 1 και εγω δεν καταλαβα κατι σωστα.
ψιτ φίλε, γρήγορα βάλε avatar πριν σε δει ο Ναύαρχος :p
 
Top Bottom