What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Κυκλοφορία και στο PC για το Diablo Immortal

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628


Η στατιστική είναι fun μάθημα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Δεν ξέρω αν παίζω εγώ το παιχνίδι λάθος ή ο Crusader μου είναι τόσο imba που δεν χαμπαριάζει, αλλά έχω φτάσει λεβελ 60 και paragon 20 χωρίς να σκάσω ούτε ευρώ στο in-game store και χωρίς να έχω φορέσει ούτε ένα legendary gem πάνω από λέβελ 2.

Δηλαδή, οκ, κατανοητική η κριτική για το monetization, αλλά το ότι "αν φτάσεις λέβελ 40φεύγα σου παίρνει 1 λεπτό παραπάνω να κάνεις ριφτς" είναι ψιλοαστείο να εγείρεται ως κριτική. Γενικά υπάρχει μια τάση για υπερεξειδίκευση στο build η οποία οδηγεί στο να τίθεται ως επιχείρημα πως "ΠΡΕΠΕΙ να βρεις 5-σταρ legendary gems αλλιώς είσαι για τα σκουπίδια", κάτι το οποίο δεν ισχύει σε καμία περίπτωση για τη συντριπτική διάρκεια του παιχνιδιού.

Μπορεί (λογικά) προοδευτικά όσο ανεβαίνω paragon να σκάσω στο paywall που δεν μου επιτρέπει να προχωρήσω παραπέρα αν δεν αναβαθμίσω τα gems μου, και όταν γίνει αυτό πιθανότατα θα το παρατήσω για να ασχοληθώ και με τίποτα σοβαρό. Αλλά θεωρώ πως για τα λεφτά που έχω σκάσει στο γκεημ (μηδέν λεφτά) οι ώρες που έχω αφιερώσει σε αυτό με έχουν διασκεδάσει και με το παραπάνω.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Δεν ξέρω αν παίζω εγώ το παιχνίδι λάθος ή ο Crusader μου είναι τόσο imba που δεν χαμπαριάζει, αλλά έχω φτάσει λεβελ 60 και paragon 20 χωρίς να σκάσω ούτε ευρώ στο in-game store και χωρίς να έχω φορέσει ούτε ένα legendary gem πάνω από λέβελ 2.
η blizzard σε ευχαριστει για το report και θα το διορθωσει σε μελλοντικο patch.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ακομα και οι ανθρωποι που πιστευουν αυτα που διαβαζουν στο facebook, γνωριζουν πολυ καλα οτι τα παιχνιδια στα κινητα ειναι αδικα.
Πρεπει να πληρωθουν οι λογαριασμοι του ρευματος και οι συνδρομες στο πιμπ μαι πινκ νταντι.
Δεν υπαρχει ενα free to play παιχνιδακι, εκει, στο playstore, που να μην χρειαζεται χιλιαδες δολαρια για να παιχτει σωστα.
Τον θυμαστε αυτον;


Εδωσε ενα εκατομμυριο δολαρια και δεν το τελειωσε το ρημαδι.
Μπορει ο Hellion να αραζει με τα free που δινει το παιχνιδι και να διασκεδαζει αλλα δεν ειναι ολοι ετσι, καποιοι θελουν να νοιωσουν το μεγαλειο πχ οι πιτσιρικαδες.
To internet ειναι γεματο με ειδησεις σχετικα με πιτσιρικαδες που εκλεψαν τα λεφτα του μπαμπα πχ του Joe Black.για να πληρωσουν το παιχνιδακι στο κινητο.

Δεν περιμενα οτι η Blizzard στο κινητο θα εκανε κατι τιμιο. Αυτα ειναι πραγματα του ντιαμπλολου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
εγώ το έβαλα, μου θύμισε κορεατίλα τύπου Ark και έφυγε σούμπιτο. Ναι αυτό το είμαι τόσο imba που φέρτε μου να μασουλήξω τον ντιάμπλο και εγώ το παρατήρησα αν και έφτασα νομίζω μόνο lvl 10 (δεν είμαι σίγουρος, σαν κουφέτα έπεφταν τα lvl).

Επίσης ο Μπαλρογκ στην εισαγωγή τι φάση; μπερδεύτηκα, τι game παίζουμε;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Φωτο από το Linkedin. Εντυπωσιακό το πόσα πολλά άτομα δούλεψαν σε ένα παιχνίδι για κινητά!

Diablo.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
έχω την εντύπωση ότι τους βρίζουν "γιατί έτσι" πάντως, το παιχνίδι δεν φαίνεται να είναι πατάτα, απλά κορεατίλα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Για να γιορτάσουμε τα 10 μύρια πάρτε λίγα mtx ακόμα
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Θα είχε ενδιαφέρον να μαθαίναμε την κατανομή της προέλευσης αυτών των χρημάτων πάντως.

Πχ αν η μεγαλύτερη μερίδα είναι από απλά 5ευρα που ξόδεψαν παίκτες για να ξεκλειδώσουν το έξτρα reward tree του season, πάει στο διάολο. Αλλά αν είναι από τα bundles των 50-100-200 ευρώ, το λες και δυστοπική εξέλιξη. Και προφανώς αυτό θα σήμαινε πως αργά ή γρήγορα θα αποχωρήσουν από το game οι f2p παίκτες και θα μείνουν μόνο οι φάλαινες που έχουν ξοδέψει κάνα χιλιάρικο έκαστη να πλακώνονται αναμεταξύ τους
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Top Bottom