What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

LACUNA

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Μπορεί στην «καριέρα» μου να έχω παίξει αρκετά choice & consequence παιχνίδια, μερικά μάλιστα έχουν αφήσει το στίγμα τους, αλλά περίπτωση σαν του Lacuna είναι από τις πλέον σπάνιες. Όχι επειδή προσφέρει κάτι πρωτόγνωρο. Αλλά διότι αυτό που επιλέγει να κάνει, δηλαδή να διηγηθεί μια καλογραμμένη και ενδιαφέρουσα ιστορία που βρίσκεται στο «έλεος» του παίκτη για το που θα καταλήξει, το υλοποιεί πραγματικά καλά. Ίσως καλύτερα και από ΑΑΑ παραγωγές, παρά την 2D pixel-art προσέγγιση που αποτελεί «κόκκινο πανί» για αρκετό κόσμο.
Όμως, όσοι τίθεστε ενάντια σε αυτού του είδους την τεχνοτροπία, αφήστε στην άκρη τους ενδοιασμούς σας και ελάτε στον κόσμο του Lacuna. Εκεί, όπου ο πράκτορας της CDI (Central Department of Intelligence) Neil Conrad θα βρεθεί μπλεγμένος στην υπόθεση της ζωής του. Σε ένα εναλλακτικό σύμπαν, όπου τα διαπλανητικά ταξίδια είναι γεγονός, αλλά η πίεση της...

Continue reading...
 
Last edited:

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
Τα γούστα μας ταυτίζονται στα ποιοτικά adventures, οπότε αγοράστηκε η Save The World Edition με συνοπτικές διαδικασίες! Είχα το νου μου για την παρουσίασή σου, γιατί φοβόμουν το pixel art εικαστικό του (όσο παράξενο κι αν ακούγεται).

Περισσότερα σχόλια μόλις το ολοκληρώσω!
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
304
Δεν μπορώ να καταλάβω πως μου ξέφυγε αυτό, ενώ κάθε μέρα τσεκάρω το site. Σήμερα τσεκάροντας κάτι στο metacritic, το είδα να φιγουράρει στα τοπ με 88 βαθμολογία! Wishlisted αμέσως! Θα τσεκάρω τον free πρόλογο κιόλας να δω από πρώτο χέρι τι παίζει πριν το τσιμπήσω...
 
Top Bottom