What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Let’s Play Darkest Dungeon - Series

Snipereye

Umber Hulk
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral
Joined
Sep 17, 2013
Messages
774
Για το κομεντ του Βορειου παραπανω,
Κι εγω σκαλωσα με τα miss του savatar, βεβαια ACC τρινκετς θα χρειαστει να κυνηγησεις σε καποια φαση γιατι ειναι σχεδον απαραιτητα σε καποια classes, γκουχ λεπερ γκουχ. Ισως χρειαζεται και ο jester κανα αντιστοιχο τρινκετ σεταπ, ομολογω πως δε θυμαμαι καθολου, δεν ηταν απο τις αγαπημενες μου class.
Για τα traps μη σκας, κι εγω φλασια εφαγα οταν ειδα τον occultist να επιχειρει disarm. Και ειναι και λιγο μαλακια του παιχνιδιου γιατι ειναι τελειως κρυφο στατ αυτο, μπορεις να το δεις μονο τσεκαροντας το εικονιδιακι που εδειξα παραπανω (εκτος κι αν το αλλαξαν σε κανα προσφατο πατς, δεν εχω ιδεα)
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Η ειρωνία είναι ότι σε προηγούμενο run το είχα βρει. Απλώς με το Darkest Dungeon κάθε φορά συμβαίνει το παράδοξο ότι ξεχνάς παλιά πράγματα, θυμάσαι άλλα, και τελικά οδηγούν σε μικρές γκάφες που συσσωρεύονται με αποτέλεσμα η Vestal σου να τα κάνει λίμπα στην ταβέρνα και να μην τη βρίσκεις για 2 βδομάδες...
 

Snipereye

Umber Hulk
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral
Joined
Sep 17, 2013
Messages
774
Κατι ασχετο, εγω ειχα προτιμησει το abbey σαν stress relief (κυριως επειδη ειχα εξτρα heirlooms) και εχω την εντυπωση οτι εξαφανιζονταν πολυ λιγοτερο οι ηρωες.. Εσυ εχω παρατηρησει οτι χανεις τους μισους :LOL: Απο οσους εχετε παιξει DD, εχετε παρατηρησει κατι αντιστοιχο; Ή ειναι ιδεα μου;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,269
Κατι ασχετο, εγω ειχα προτιμησει το abbey σαν stress relief (κυριως επειδη ειχα εξτρα heirlooms) και εχω την εντυπωση οτι εξαφανιζονταν πολυ λιγοτερο οι ηρωες.. Εσυ εχω παρατηρησει οτι χανεις τους μισους :LOL: Απο οσους εχετε παιξει DD, εχετε παρατηρησει κατι αντιστοιχο; Ή ειναι ιδεα μου;

Μπορεί να είναι και σύμπτωση, προσπαθώντας να θυμηθώ τα δικά μου playthroughs δεν μπορώ να πω ότι παρατήρησα κάποια αισθητή διαφορά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μπορεί να έχει πιο γρήγορο stress relief στην Ταβέρνα, αν και στο Αββαείο ήταν ουκ ολίγες οι φορές που κάποιος ήρωας έφευγε για "εσωτερική αναζήτηση".

Βασικά με το πέρας των δέκα εβδομάδων, μπορεί να ξεκινήσω να καταγράφω στατιστικά γύρω από διάφορα runs για να βγάλουμε #dataisbeautiful διαγράμματα. Για το νερντούλιασμα και μόνο. :p
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Ο Jester ήταν ο βασικός μου damage dealer στην original έκδοση του παιχνιδιού.
Speed, ACC και Crit στο θεό, έμπαινε 1ος στη σειρά, ξεκινούσε σχεδόν πάντα 1ος
στη μάχη με Finale το οποίο σκότωνε σχεδόν πάντα έναν αντίπαλο, πήγαινε τελευ-
ταίος, τραγουδούσε μια ροκ μπαλάντα για να γουστάρει το party και μετα προχω-
ρούσε μπροστά σφάζοντας και αιμοραγώντας τους αντιπάλους μέχρι το επόμενο
Finale.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,269
Α, ήρθε η ώρα! Για να δούμε επιτέλους τι παίζει!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628

Και πολύ αργήσαμε...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,269
Να ρωτήσω κάτι που δεν είναι spoiler, τι παίζει με τους πυρσούς στο Crimson Court; Πώς λειτουργεί το εναλλακτικό σύστημα;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Οι αποστολές στο Crimson Court είναι τέσσερις σε σταθερούς χάρτες. Η διαφορά με τον Πυρσό σε αυτές τις αποστολές είναι ότι δεν υπάρχει light, παίρνεις πάντα stress (1 ανά βήμα ανά random hero). Μικρό το κακό γενικώς. Οι κανονικοί πυρσοί σου εξασφαλίζουν ένα μικρό buff.
 

Snipereye

Umber Hulk
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral
Joined
Sep 17, 2013
Messages
774
Ωραια επεισοδιακια, προχωραει το καθαρισμα :p
Πεθανα στα γελια με το hunger check στο crimson court :LOL:
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Πεθανα στα γελια με το hunger check στο crimson court :LOL:
Αυτο ακριβως!
Εντωμεταξυ, πόσο λεπτες ισορροπίες. Αν υπηρχε μαχη στο τελευταίο Hive θα ηταν δυσκολα τα πράματα. Ελπιζω να αλλαξες βρακακι Παβελ :p
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μιας και κάθισε blueprint, σκέφτομαι να επενδύσω είτε στην τράπεζα είτε στο cartographer's. Το συζητάμε κιόλας, αν και νομίζω ότι θα έχουμε μεγαλύτερα οφέλη με την τράπεζα.
 

Snipereye

Umber Hulk
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral
Joined
Sep 17, 2013
Messages
774
Η τραπεζα δε ξερω κατα ποσο θα βολεψει σε achievement run. Αλλα αν κανεις farming runs μεχρι τα ξερω γω 100κ gold μετα δε χρειαζεται να ξαναανησυχησεις για χρυσο, ειναι op
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Όμορφα, καλές βδομάδες και οι 2. Ο Great Old One μοιράζει μπούφλες αβέρτα. Χαίρομαι που ο χαρ/ρας μου αποκτά θετικά traits :cool:
Στο Court είχες αρκετά surprised από τη στιγμή που δεν υπάρχει πυρσός υπάρχει κάτι άλλο που το επηρεάζει; Επίσης το αίμα τι χρησιμότητα έχει πέρα από το να το δίνεις στην τσιγγάνα;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Λογικά είναι RNG το surprise. Το Blood θα το χρειαστεί ο Dim Gian Bot τώρα που είναι μολυσμένος με την Κατάρα. Η Δίψα μπορεί να αποβεί μοιραία αν δεν την ικανοποιούμε ανά τακτά χρονικά διαστήματα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,269
Παύλο έχεις αναβαθμίσει weapons, armor και skills στους χαρακτήρες που χρησιμοποιείς; Έχεις ξοδέψει χρήματα σε αφαίρεση quirks; Ένα από τα προβλήματα που έχω στο παιχνίδι είναι ότι δεν μπορώ να διαχειριστώ σωστά το μπάτζετ και μένω από χρήματα, οπότε προσπαθώ μέσω του Let's Play να δω τι κάνω λάθος.
 
Top Bottom