What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Let’s play (Modded) XCOM 2: War Of The Chosen

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Επική αποστολή! Αν είδα καλά δεν είχαμε ούτε ένα miss;
"j_lynx αν καταφέρεις να επιζήσεις θα πάρεις badge. Αν δεν τα καταφέρεις... πάλι θα πάρεις badge" :gap:

O ultimus πήγε να βγει MVP αλλά με αυτά που έκανε ο j_lynx του το άρπαξε μέσα από τα χέρια.

Η αλήθεια είναι ότι αφού με είχαν σώσει από την αγκαλιά του φιδιού, πήδηξα από την ταράτσα αντί απλά να ανοίξω την πόρτα (τραυματίας άνθρωπος, βέβαια το πούρο πάντα εκεί) και με έκανες στα γρήγορα evac με τους άλλους να μένουν πίσω, ένωσα λίγο σαν μπιζουδάκι από του Τίφους.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Έπος.

Το ίδιο το παιχνίδι αισθάνθηκε τόσο άσχημα με την προηγούμενη σφαγή που απλά
έκλεισε τα μάτια και σου έδωσε όλα τα σφυρίγματα :)

Από Heavy Infantry έχεις ξεμείνει λόγω τραυματισμών ή δεν τους θέλει ο λαός;
 

Attachments

  • thereisnospoon.png
    thereisnospoon.png
    112.7 KB · Views: 3

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Έπος.

Το ίδιο το παιχνίδι αισθάνθηκε τόσο άσχημα με την προηγούμενη σφαγή που απλά
έκλεισε τα μάτια και σου έδωσε όλα τα σφυρίγματα :)

Από Heavy Infantry έχεις ξεμείνει λόγω τραυματισμών ή δεν τους θέλει ο λαός;

Αν εννοείς στρατιώτες εξοπλισμένους με heavy cannon, δεν το χρησιμοποιώ μέχρι τώρα γιατί με ένα μικρό upgrade στα rifles που είχαμε κάνει το cannon έκανε λιγότερο damage και στο mod χρειάζεται δύο actions για να πυροβολήσει χωρίς aim penalty. Στην επόμενη αποστολή θα έχουμε ένα heavy cannon γιατί μπόρεσα να φτιάξω την laser εκδοχή του οπότε έχει μια παραπάνω χρησιμότητα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Νομίζω ότι 24 ώρες είναι ένα καλό διάστημα για να μη χρειάζεται να ποστάρουμε σε spoilers. Νομίζω ότι ήταν η πιο διασκεδαστική αποστολή μέχρι σήμερα με το καλύτερο φινάλε. Τα badges θα αποδοθούν σύντομα σε αυτούς που τα κέρδισαν, ως τότε οφείλουμε να αναγνωρίσουμε την προσφορά του @Ultimus ο οποίος μας λύνει τα χέρια με το εγγυημένο melee damage.

source.gif


Όσο για τον untouchable @j_lynx , άφησε ένα μήνυμα στους Advent πριν πετάξει μακριά από το πεδίο της μάχης.

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Για τα ανδραγαθήματά τους στο πεδίο της μάχης απονέμονται τα σχετικά badges στους @Ultimus και @j_lynx . Συνεχίστε έτσι!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Εχω μεινει πισωωωωωωω!!! πρέπει να κάτσω να καλύψω τα τελευταία !!!

Πρέπει οπωσδήποτε, μιλάμε για πολύ θέαμα. Τα τελευταία επεισόδια τα έχουν όλα!
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Μόλις τελείωσα τα 3 τελευταία! Roller coaster συναισθημάτων :eek:

Νομίζω στην αποστολή-θρήνο, όλα πήραν την κάτω βόλτα με μια ξοδεμένη κίνηση, στο σημείο που έρχονταν τα spectre στο βενζινάδικο :(
Επίσης ίσως είχε καλύτερα αποτελέσματα αν πέθαινε πρώτα το ζομπι με τη βόμβα. Έτσι θα έκανε ζημιά και στο διπλανό, φιλήσυχο, ζόμπι.

Λύγκα φίλε είσαι τρομερός! Ειδικά στο miss του melee advent τα είδα όλα :ROFLMAO::LOL::ROFLMAO:

Ανυπομονώ για τη συνέχεια! Α, και πολλά φχαριστώ για το νέο πατζ μου @Admiral :love:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μόλις τελείωσα τα 3 τελευταία! Roller coaster συναισθημάτων :eek:

Νομίζω στην αποστολή-θρήνο, όλα πήραν την κάτω βόλτα με μια ξοδεμένη κίνηση, στο σημείο που έρχονταν τα spectre στο βενζινάδικο :(
Επίσης ίσως είχε καλύτερα αποτελέσματα αν πέθαινε πρώτα το ζομπι με τη βόμβα. Έτσι θα έκανε ζημιά και στο διπλανό, φιλήσυχο, ζόμπι.

Λύγκα φίλε είσαι τρομερός! Ειδικά στο miss του melee advent τα είδα όλα :ROFLMAO::LOL::ROFLMAO:

Ανυπομονώ για τη συνέχεια! Α, και πολλά φχαριστώ για το νέο πατζ μου @Admiral :love:

Παρακαλώ, το κέρδισες με την αξία σου! Αύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα έχουμε νέο επεισόδιο.
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Nοτιφικέισο για νέο επεισόδιομόλις έφτιαξα καφέ:


Μια χαρά ρόλλαρε η ομάδα! Και σνάιπερ στη στέγη, όλα καλά όλα ανθηρά 😅
Είδα Ultimus wounded 10 days.. feels bad man.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Εύγε Ναύαρχε! Οι 2 τελευταίες εύστοχες βολές από Overwatch νομίζω πως έκαναν τη διαφορά.
Επίσης, στην αρχή που ήταν τα 3 sectoid μαζεμένα και η ομάδα ακόμα concealed, στη θέση σου θα προσπαθούσα να ρίξω χειροβομβίδα που να πιάνει και τα 3. Όπως και να 'χει, gg! (y)

Μπορεί ο ΝτιΤζιΜπί να μην έκανε πολλά, αλλά η παρουσία του και μόνο εμψύχωσε την ομάδα και την οδήγησε στον θρίαμβο! :Ρ
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μια χαρά ρόλλαρε η ομάδα! Και σνάιπερ στη στέγη, όλα καλά όλα ανθηρά 😅
Είδα Ultimus wounded 10 days.. feels bad man.

Θα κάτσεις αναγκαστικά στον πάγκο για την επόμενη αποστολή ώστε να είσαι έτοιμος για το Advent Blacksite στο οποίο θα πάμε αμέσως μετά (δηλαδή στην μεθεπόμενη). Προπονήσου γιατί εκεί απαγορεύεται να αποτύχουμε!

Εύγε Ναύαρχε! Οι 2 τελευταίες εύστοχες βολές από Overwatch νομίζω πως έκαναν τη διαφορά.
Επίσης, στην αρχή που ήταν τα 3 sectoid μαζεμένα και η ομάδα ακόμα concealed, στη θέση σου θα προσπαθούσα να ρίξω χειροβομβίδα που να πιάνει και τα 3. Όπως και να 'χει, gg! (y)

Αυτή την τακτική τη χρησιμοποιούσα πολύ παλιότερα. Έβαζα 2-3 σε overwatch και έριχνα χειροβομβίδα. Δεν το κάνω τώρα για δύο λόγους. Ο πρώτος είναι ότι δεν είχα μαζί μου τις flechette grenades πού κάνουν 3-5 damage αλλά τις HE grenades που κάνουν 1-3. Ο δεύτερος, ίσως να έχετε μια υπόνοια από τα επεισόδια που έχουμε ανεβάσει μέχρι σήμερα, είναι ότι δεν εμπιστεύομαι το overwatch όταν δεν είναι "δωρεάν". Δωρεάν το θεωρώ όταν δεν χρειάζεται να κάψω κάποια άλλη ουσιώδη κίνηση. Π.χ. θα βάλω overwatch όταν δεν έχω εχθρό στο οπτικό πεδίο οπότε ενδέχεται να κερδίσω μια έξτρα βολή αν αποκαλυφθεί εχθρός στη δική του turn. Δεν θα βάλω overwatch κατά κανόνα αν πρέπει να θυσιάσω μια βολή ή άλλη ability.

Βέβαια η αλήθεια είναι ότι αυτό θα πρέπει να το επιλέγω κατά περίπτωση γιατί η τακτική του overwatch από concealment είναι αντικειμενικά σωστή. Το aim penalty του overwatch δεν ισχύει στο concealment και αυτού του τύπου η ενέδρα είναι το πρώτο πράγμα που σου μαθαίνει το XCOM 2 στο tutorial. Απλά είμαι πολύ διστακτικός στο να δεσμευσω έναν στρατιωτη σε βολή χωρίς να ξέρω αν θα χρειαστώ κάποια από τις abilities του.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Των άκρων τελείως η ομάδα. Ή μια αποστολή θα πάει σχεδόν Flawlessly και οι πάντες θα πετυχαίνουν ακόμα και βολές του 30%, ή που δεν θα σταυρώνουμε βολή ούτε με προεδρικό διάταγμα και θα αλληλοσκοτωνόματε. Δεν υπάρχει μέση οδός.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Των άκρων τελείως η ομάδα. Ή μια αποστολή θα πάει σχεδόν Flawlessly και οι πάντες θα πετυχαίνουν ακόμα και βολές του 30%, ή που δεν θα σταυρώνουμε βολή ούτε με προεδρικό διάταγμα και θα αλληλοσκοτωνόματε. Δεν υπάρχει μέση οδός.
Αν θα ειναι ο @Dim Gian Bot να δινει οδηγιες η οχι! :cool:
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Αν θα ειναι ο @Dim Gian Bot να δινει οδηγιες η οχι! :cool:

Εύγε, παιδί μου Χλαπάτσα @tinapeis! Εσύ θα πας πολύ μπροστά στη ζωή σου!! :Ρ
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Καλημέρα σε όλους, το επόμενο επεισόδιο μόλις δημοσιεύθηκε:


Συμμετέχοντες είναι οι @Snipereye ,@Havanezos ,@Arwindan ,@mike299 και @Myrmidonas . Είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι αυτή είναι η πρώτη αποστολή στην οποία θα έχουμε armor, οπότε φανταστείτε την είσοδο των στρατιωτών στο πεδίο της μάχης κάπως έτσι:



Δείτε την αποστολή και τα λέμε μετά για σχόλια!
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
GG Ναύαρχε. Χαίρομαι που σου έφυγε το άγχος (φαίνεται στη φωνή :Ρ).

Η θέση του σναϊπερά έκανε τη διαφορά στην αρχή. Όσο για τη χρήση της κοντόκαννης από κοντά, σίγουρα θα χρησιμοποιούσα το "both barrels" στους Berserker. Επίσης, το κλασσικό heal γίνεται μόνο όταν ο "healer" βρίσκεται ακριβώς δίπλα στο "θύμα".
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Ευγε Admie!
Αρχίζει να αποκτά αυτοπεποίθηση η ομαδα. Αν προχωρήσει και η αναβαθμιση οπλων και το ανοιγμα 6ης θεσης στο ροστερ θα δουμε ομορφα πραγματα!
Ο Μυρμιδονας κερδισε επαξια το προμοσιον αν και ολοι ειχαν εξαιρετικα ενεργο ρολο στην εκβαση της αποστολης!
Well done!
 
Top Bottom