What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Άλλα σπόρ

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
Τεραστιος. Εξωγηινος.
και κυριως, με οσα ειπε στην απονομη, εδειξε τι σημαινει Πρωταθλητης και γενικοτερα ολοκληρωμενη Προσωπικοτητα.

στα τεχνικα, ενα πραμα μονο. επαιξε 9 ωρες τενις, μεσα σε 48 ωρες. και κερδισε απο 0-2 κατω και στα 2 ματς.
Νολε, σ ευχαριστουμε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ο σπουδαιότερος. Για πολλούς και διάφορους λόγους. Ξεκινώντας από το σκιλλ του στο τέννη και φτάνοντας στις δηλώσεις του, μέχρι και στο ότι έδωσε τη ρακέτα του σε ένα παιδί που "του έδινε συμβουλές" στη διάρκεια του ματς. Έχει αέρα ανώτερου αθλητή στα πάντα, σε αντίθεση με τον Ναδάλ ο οποίος, αφήνοντας το παικτικό στην άκρη, στα όλα του μου έβγαζε από πάντα αέρα κωλόπαιδου.

Μακάρι ο Τσιτσιπάς να παίρνει μαθήματα τουλάχιστον.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
η φατσουλα ειναι για την τελευταια φραση.
δεν βαστω, θα το πω, κι ας μην το ειδα γραμμενο πουθενα. γνωμουλα μου:
απαραδεκτος ο τσίτσης. ρε μεγαλε, δεν γυριζει ο κοσμος γυρω απο σενα. σαν το κουτσουρο καθοτανε αναμεσα σε λιβινγκ λετζεντς (ρε ζωον, ο μπιορν μποργκ ρε, ο Μεγιστος, που δεν παει ποτε σε απονομες) και δεν τους εδωσε σημασια κι ητανε σαν την μεγαλη παρασκευη λες και του χρωστουσανε το κατσαρολι και του το κλεψανε. και για τον νολε ειπε μιση κουβεντα ανορεχτα.

ε, πηρε το μικροφωνο μετα ο Τεραστιος και τον πετσοκοψε χειροτερα απ οτι στο γηπεδο. αβροφροσυνες, χαμογελο, λογια καρδιας, αποθεωση του αντιπαλου και της χωρας μας, μια Ομορφια.
Κλάς. οχι αστεια.
εχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ να μαθει ακομα ο πορφυρογεννητος για να μπορεσει να σταθει στο ιδιο ποντιουμ με τα Ιερα Τερατα. πολυ λιγος προς το παρον. την πιατελα αγορι μου και πολυ σου ηταν.
το κατσαρολι αργει ακομα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ο Στεφαν δηλωσε οτι 5 λεπτα πριν τον αγωνα πεθανε η γιαγια του. Ελπιζω να μην χρησιμοποιησε την ειδηση για να χαιδεψει την συμπεριφορα του.
Ηθελα δεν ηθελα εμαθα τα παντα για τον αγωνα, απο τον φανατικο με το τενις φιλο. Δεν ξερω εαν συμφωνειτε, μου ειπε οτι απο την αρχη εκανε λες και ειχε κερδισει τον αγωνα και ειναι και αυτο που του στερησε την νικη.
Προφητεψε οτι ισως του χρονου να γινει Νο1 στον κοσμο επειδη μπορει.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Τα skills τα έχει. Απλά ως χαρακτήρας είναι 22 χρονώ μαλάκας ακόμα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Απλά ως χαρακτήρας είναι 22 χρονώ μαλάκας ακόμα.
Αυτο το σχολιο μου εφερε στην μνημη αυτο



ταιριαζει για τον στεφανο, τον Τσιτσιπα και για καποιους γνωστους μας
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
πραγματικα απιστευτο.
δεκαδες τραυματιστηκαν ελαφρα και 3 πιο σοβαρα και αναγκαστηκαν κι εγκατελειψαν τον αγωνα, μεταξυ αυτων κι ενα απ τα φαβορι.
η κοπελια που προξενησε το χαος σε μια πραξη λεβεντιάς, αναλογης με την βαθια ωριμοτητα που εδειξε με την παρεμβαση της στην κουρσα, εξαφανιστηκε απ το σημειο και τωρα την ψαχνουν για να την μηνυσουν.
μονη τιμωρια: πισα και πουπουλα. πανω σε ποδηλατο. αυτο.


 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ο μεγαλυτερος των Μεγιστων συνεχιζει να γραφει ιστορια.
γνωμουλα μου: ο πιο γηινος, χιουμοριστας και χαρισματικος σαν προσωπικοτητα κι απ τους 3.

τον ρωτησαν εκει στο κωρτ μετα το ματς (ελευθερη μεταφραση):
- τι σημαινει το γεγονος οτι φτασατε κι οι 3 σας στα 20 γκραν σλαμ?
- προφανως οτι κανενας απ τους 3 δε θα σταματησει φετος..

:D:cool:🎾
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Σε αλλα σπορ


μονο ο ιδιος ξερει την αληθεια ομως υπαρχει κερδος απο αυτο; Το χρημα ειναι πολυ καλο ομως οσες σαμπανιες και να ανοιξει, θα τον ακολουθει αυτο το φαντασμα. Η ικανοποιηση που προσφερει μια καλη θεση ειναι το ιδιο δυνατη με το μεροκαματο και οταν ο τραπεζικος λογαριασμος εχει φουσκωσει σαν κοιλια την ανασταση, αυτο που υπερτερει ειναι η δοξα και οι δαφνες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326


να πω οτι
μιας και αρχίζουν οι εκπαιδευτές να κατανοούν ότι πρόκειται για ένα ολυμπιακό άθλημα αναγνωρισμένο από την Διεθνή Ολυμπιακή

Να πω οτι δεν ισχυει; δεν ειναι ολυμπιακο αθλημα παρα μονο ευσεβεις ποθοι. Επειδη η μανα τζαπανα πηρε τους ολυμπιακους, δεν σημαινει οτι θα φορτωσει οποιο αθλημα γουσταρει. υπαρχουν λογικες προυποθεσεις. Ναι μεν εχουμε δει να προσαρμοζουν στους ολυμπιακους αγωνες το μαυρισμα με λαμπες αλλα υπαρχουν και ορια.

Επιτροπή, με κατηγορίες που ξεκινούν από τα -35kg στην κατηγορία παίδων.

Με την παχυσαρκια που εχει πληξει την ελληνοπουλα, σιγουρα θα βρουν χωρο για να δικαιολογησουν το αθλητικο τους παχος.
Το αρθρο μοιαζει με απιστευτη τρολια και ειμαι σιγουρος οτι ειναι, μεχρι να αποδειχτει το αντιθετο.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Είτε εμένα μου είχα λείψει υπερβολικά πολύ αντίστοιχα events ή οι Ολυμπιακοί του Τόκυο πραγματικά τα σπάνε.
Από τις μέχρι τώρα συμμετοχές ξεχωρίζει αυτή του Πετρούνια ο οποίος από ότι κατάλαβα προκρίθηκε με προπονητικό πρόγραμμα στον τελικό, με την ΕΡΤ να μην ασχολείται καν μαζί του.
Εκ των υστέρων ανέβασαν ένα βίντεο της πρόκρισής του, υποθέτω από την γιαπωνέζικη τηλεόραση

Η Ντουντουνάκη πέρασε στα ημιτελικά των 100μ πεταλούδα, 13η στην γενική

Η πανέμορφη παρουσίαση των αθλημάτων

Περιμένω με ανυπομονησία να δω το άθλημα των κάτα και αυτό του κούμιτε
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ειναι λιγο αδικο να ριξουμε ευθηνη στην ΕΡΤ αφου αυτο που κανει ειναι να μεταδιδει οτι δινει η Ιαπωνια.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Ειναι λιγο αδικο να ριξουμε ευθηνη στην ΕΡΤ αφου αυτο που κανει ειναι να μεταδιδει οτι δινει η Ιαπωνια.
Αν ζητούσε θα είχε. Υπάρχει feed για τα πάντα. Απλά δεν ασχολήθηκε και πηρε ότι έδειχναν οι Ιάπωνες.
Για την ιστορία άλλοι πήραν.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Ενδιαφέρον τοπ κόμμεντ στο παραπάνω άρθρο:

Ας αρχισουμε απο τα βασικα...Τον λενε Κωνσταντινο Ζουλα και οχι Ζουλια..Χρονια ρεπορταζ Νεας Δημοκρατιας στην ΕΡΤ και οταν βγηκε κυβερνηση η ΝΔ τον τοποθετησε στη θεση του Διευθυντη της ΕΡΤ.Οπως ειχα ξαναγραψει και σε παλιοτερο αρθρο που αφορουσε την μεταφορα των αθλητικων γεγονοτων απο τις ελευθερες συχνοτητες της ΕΡΤ, στην πλατφορμα της ΕΡΤΦΛΙΞ, ο εν λογω κυριος μισει τον αθλητισμο.Σκοπος του ειναι η ΕΡΤ να απεμπλακει απο οποιοδηποτε αθλητικο γεγονος και να γινει καναλι ενημερωσης, με οτι αυτο συνεπαγεται, ολοι καταλαβαινουμε...Ο ανθρωπος, με δολο, υποβαθμιζει μονος του το αθλητικο προιον της ΕΡΤ, το οποιο ξερετε ποιος εχει προπληρωσει.Εξαλλου αυτο φανηκε απο το γεγονος οτι το EURO,που μολις τελειωσε και το επερχομενο παγκοσμιο κυπελλο τα πηραν με συμπαραγωγη ΑΝΤ1 και ΝΟΒΑ.Για ολη αυτη την κατασταση στα ενδοτερα της ΕΡΤ, ειναι γνωστο οτι εχουν γινει μαλια κουβαρια ο Ζουλας με τον Βαγγελη (Σλουκι Λουκ, Νικ δε κουικ κλπ) Ιωαννου, ο οποιος ηταν, δεν γνωριζω αν ειναι ακομα γιατι κατι ειχε γινει με τον Λυκουροπουλο, διευθυντης Αθλητικου στην ΕΡΤ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
μα αυτο ειναι το πιο εξοργιστικο. που υποτιμανε την νοημοσυνη μας μπροστα στα ματια μας. σου λεει εστω και ενα γεροντακι που δεν εχει ιδεα απ αυτα σ ενα καφενειο ενος χωριου, να μας πιστεψει, οφελος μας θα ειναι....

ζωντοβολα. το γιουροσπορτ εν τω μεταξυ εδειξε κανονικοτατα την προσπαθεια. στην ερτ ουτε μια παραιτηση ετσι για πλακα. και "ας μη γινοταν αποδεκτη' ρε αδερφε. ουτε μεχρι εκει δεν τους κοβει.

εν τω μεταξυ ο πετρουνιας κρανιωθηκε και τους πετσοκοψε κανονικα. γραφει στο ινσταγκραμ του:
"Σε περίπτωση που δεν το είδατε, τελείωσε και ο τελευταίος όμιλος και προκρίθηκα 1ος ."'
:cool:(y):love:
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ας το κλείσουν το μαγαζί να τελειώνουμε (να μην τους πληρώνω και τζάμπα στον λογαριασμό της ΔΕΗ - δεν έχω καν τηλεόραση).
Δόξα τον διάολο, το κράτος έχει πάμπολλες θέσεις κηφήνων. Κάπου θα βολευτούν και αυτοί της ΕΡΤ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Μπηκα να κανω φασαρια.
Ξεκιναω με την μια και μοναδικη αληθεια. Στην Ελλαδα δεν υπαρχει δημοσιογραφια αλλα καφριγραφια και σαρκοφαγια.
Παραδειγμα, οπτικο.
syg.jpg


Αυτα τα εισαγωγικα ακυρωνουν το κειμενο στο τελος. Εαν δεν ειναι αληθεια και εχεις @@ γραφεις την αληθεια. Πες, Ο Ιαπωνας, σαν ευγενικη φυση, πηρε επανω του την βλακεια που εγινε απο την ΕΡΤ. Εγω, σαν αναγνωστης, τι πρεπει να καταλαβω; το υπονοουμενο ή αυτο που διαβαζω; ,. Η δουλεια του αρθρογραφου ειναι να εξηγει τα γεγονοτα και στην προκειμενη περιπτωση, ο αρθρογραφος, δεν εκανε την δουλεια του αλλα την δουλεια αλλου. <<τον φτυνω στα μουτρα>> γιατι τι παει να πει <<συγνωμη>> ειπωθηκε ή οχι; Οι ελληνες δημοσιογραφοι γραφουν αρθρα με γριφους ενω θα επρεπε να γραφουν αρθρα με ειδησεις.
Δεν ξυπνησα τωρα, τα βαζω σε μια σειρα γιατι σε αντιθεση με τον αρθρογραφο, εγω εχω να τα βαλω σε μια σειρα.
Στο συγκεκριμενο θεμα δεν ξερω εαν εγινε πατατα και δεν με εκνευρισε. Αυτο που με εκνευρισε ηταν τα << >> που μου βιδωθηκαν στον εγκεφαλο. Θα παω <<να κατουρησω το σπιτι του αρθρογραφου>> <<καραγκιοζη>>.

Καθε φορα που κανει πατατα η ΕΡΤ ξεκιναει ενα κυμα οργης για να κλεισει η ΕΡΤ, οπως ειδαμε τον εκνευρισμος του φιλτατου Dim Gian Bot τον οποιο τον βγαζω απο τα λεγομενα μου γιατι θα κραξω και το θεμα δεν ειναι προσωπικο μαζι του. Γεμιζει το Ιντερνετ με την λεξη κλειστε τους, που ειναι προιον πολιτικο και πιθηκοφιλοσοφιας που πηγαζει απο την μυρωδια της ζωοτροφης που ζεχνει το χνωτο του νεο-ελληνα, γιατι αυτοι εχουν θεση στην ΕΡΤ; γιατι βολευτηκαν; καποιος πρεπει να βολευτει σε καποια θεση.


Ο κυρ τακης και η κυρα ουρανια εχουν δει απειρα δελτια ειδησεων στον Σκαι οπου καποιο γραφημα δειχνει το 0,5 υψηλοτερο απο το 15. Κανενας δεν ειπε κλειστε τον Σκαι. Κανενας δεν ειπε κλειστε καποιο ιδιωτικο καναλι, γιατι; γιατι την ΕΡΤ την πληρωνουμε και τα ψεμματα των Ιδιωτικων καναλιων ειναι δωρεαν.
Σε λογαριασμο διμηνου ειδα Διαφορα + Δημος + ΕΡΤ 24€. Δεν γνωριζω τι παει στην ΕΡΤ. Να υποθεσω 10€? Θα υποθεσω 15€ για την ΕΡΤ.
Για τον Δημο, που ο Μπακογιαννης εφτιαξε τον μεγαλο πεζοδρομο της αποτυχιας και τον πληρωσε χρυσο. Γιατι δεν βγηκαν οι δημοτες της Αθηνας να πουν, κατεβα κατω; Μαζι με την ΕΡΤ πληρωνουν και τον δημο.

Η ΕΡΤ, εκτος απο τους βακυλους με τις μεγαλες καρεκλες, εχει καμεραμαν, ηχοληπτες, ατομα που κανουν δημοσιογραφικη ερευνα, καθαριστριες, ηλεκτρολογους κτλ αυτοι οι ανθρωποι κανουν την δουλεια τους και εχουν παιδια. γιατι να μεινει ανεργος; επειδη η ΕΡΤ δεν εδειξε τον ελληνα αθλητη; Να βγει καποιος και να μου πει, γιατι ο ηλεκτρολογος, με τα ισως 2 παιδια, που ενω κανει καλα την δουλεια του, να μεινει ανεργος. Εδω πληρωνουμε την αστυνομια και αυτοι μας χτυπανε.

Τηλεοραση δεν βλεπω σχεδον ποτε. Απο τα ελαχιστα που εχω δει στην ΕΡΤ ειναι συνεντευξεις απο ποιητες, συγγραφεις, ακαδημαικους. Εκπομπες για την παραδοση, ντοκιμαντερ κτλ που ειναι πραγματα που απουσιαζουν απο την ιδιωτικη τηλεοραση, Ολο μπαλα πιτσα και pewpew; Αυτα τα λιγα € που δινει ο καθενας ειναι για να εχει πιθανοτητες να αποκτησει προσβαση σε ενα επιπεδο γιατι, οπως πολυ σωστα ειπε ο Πουλικακος, στο θαυμασιο link που μοιραστηκε ο φιλτατος χειρομαλαχτης, ολα εχουν γινει γκολος, εκει ειναι το χρημα.
Εχουμε και το αρχειο της ΕΡΤ που ειναι πολιτιστικος θησαυρος, αυτα θα τα στειλουμε στα σκουπιδια;
Εχουμε και ολους αυτους, που μεχρι σημερα το μεσημερι, δεν ειχαν ιδεα ποιος ειναι ο Πετρουνιας, δεν ειχαν καμια διαθεση να δουν ολυμπιαδα απο το τοκυο και σημερα, μολις διαβασαν την ειδηση, εξαγριωθηκαν ωσαν <<ουρακοταγκοι>> και σπανε τα ιντερνετικα καλαμπαλικια του κοσμακη, μαζι με τα δικα μου.
Με το επιπεδο που εχει η ελληνικη <<κοινωνια>> δεν πρεπει να περιμενει τιποτα καλυτερο ο μεσος <<πιθηκος>> φορολογουμενος και στο πακετο περιλαμβανεται και ο υιος της επιδημιας, οπως ειπε και ο Πουλικακος.
γεια χαρα.
 
Top Bottom