What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Άλλα σπόρ

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
oχι οτι ειχε αδικο παντως...
μετα απ τις διαμαρτυριες του (εχουνε κανει κι αλλοι αντιπαλοι του στεφανου στο παρελθον) στειλανε οι αυστραλοι μια umpire ελληνοαυστραλη (συγκεκριμενα την ευα ασδερακη, απ τις καλυτερες διαιτητριες τενις αυτη την στιγμη) επειδη προφανως μιλαει ελληνικα, στο τουνελ κατω απ τον κυρ αποστόλη και βεβαια η γυναικα ακουσε coaching (δεν μπορει να το βουλωσει ο κυρ αποστολης, το βεβαιωσε και ο γιος του στις δηλωσεις) κι εφαγε warning ο τσιτσιπας.... θα πηγαινε και στο φανι σταφ
δειτε τα σινιαλα στην αρχη του βιντεο: 😄

 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Από προηγούμενο τουρνούα ο Medvedev τα είχε βάλει με τον Στέφανο, Μη πάει δηλαδή ένας άνθρωπος 10 φορές τουαλέτα μέσα σε 2 ώρες αμέσως να τον διαβάλλει πως δέχεται οδηγίες από τον προπονητή. Και όλοι ξέρουμε φυσικά πως ο προπονητής εκείνη τη στιγμή παρέγγελνε πιτόγυρα για μετά τον αγώνα,
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εντελως διατρητο το συστημα . δεν ξερω βεβαια αν το αλλαξανε απο περσι. δηλαδη θυμαμαι ο τσιτσιπας πηγαινε για τουαλετομπρέικ με ολο το τεραστιο τσαντί, αυτό με τις ρακετες μεσα, στο περιεχομενο του οποιου δεν γινοταν ελεγχος. θα μου πεις μπορει το αγορι να ειχε μεσα τα μωρομαντηλα του, πως θα πας στο βεσέ χωρις??

παντως, εδω που τα λεμε, ειμαστε σιγουροι οτι ακομα κι αν γινεται κοουτσινγκ, οι οδηγιες του κυρ αποστολου τον βοηθανε τον παικτη? θα ελεγα εκ του αποτελεσματος οτι οχι και τοσο.

στο γιουροσπορτ λεγανε ανοιχτα για τις αδυναμιες του τσιτσι, οτι ειναι φανερο οτι δεν τις δουλευει στην προπονηση. τι κανει νιαου νιαου στην στεγη?? νομιζω πλησιαζει η ωρα της μεγαλης αλλαγης στο προπονητικο τημ. δεν τον συμπαθω καθολου σαν προσωπικοτητα, αλλα πιστευω οτι αν παρει εναν κανονικο καλο προπονητη, θα κερδισει γκραν σλαμ και συντομα.

σε άλλα νεα, στηριζωμε ξεκαθαρα ορθοδοξο τρολοαδερφο ντανίλ απεναντι στο ορκ της ανδαλουσιας αυριο. (καλα, σιγα μην ξερω απο που ειναι ο ραφα, απλα μου φανηκε ποιητικο αυτο που εγραψα...).
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
download (1).jpg

τεράστιος τσόγλανος, τεραστιος καραγκιοζακος αλλά ακομα πιο τεραστιος παικτης.

ο χειρομαλαχτης αναμενόμενα ΛΑΤΡΕΥΕΙ τους αυτοκαταστροφικους τυπους με το υπερφυσικο ταλεντο και την συμπεριφορα 8χρονου, γι αυτο να ξερεις Νικο Κυργιε, σε στηριζω και στην σχεδον μηδενικη πιθανοτητα που θα σηκωσεις καποτε καποιο ατομικο κατσαρολι γκραν σλαμ θα βγω στο μπαλκονι και θ αλυχταω σαν το σκυλι στ αμπελι, μεχρι να κλεισει η φωνη μου.


για τον λαδορίγανο δεν εχω να πω κατι. αρνουμαι να ξανασχοληθω σοβαρα μαζι του, αν δεν διωξει τον πατερα του απο προπονητη του. δηλαδη ποσο ΤΡΟΜΠΑΣ πρεπει να εισαι για να κανεις αυτη την δηλωση ??? (δεν εχει σχεση με τον αγωνα, εγινε πριν)


ρε μεγαλε μου, μα αυτο ειναι το θεμα. ΔΕΝ ειναι παιδι σου οταν κραταει την ρακετα, εισαι ο κοουτς και ειναι ο αθλητης σου. οταν δεν εχεις ΑΚΟΜΑ ξεκαθαρισει τις 2 ιδιοτητες, γάμα τα, με μεγαλα γραμματα.
(η προβλεψη μου ειναι οτι ο στεφανος τελικα και θα τον διωξει απο κοουτς και θα σηκωσει κατσαρολι γκραν σλαμ. απλα θα το κανει καποια στιγμη στο μελλον και τωρα χανει τα καλυτερα τενιστικα του χρονια).
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ο Κυργιος θα επρεπε να πει μετα τον αγωνα θα πηγαινα και 10 φορες τουαλετα οσο παιζαμε αλλα ειπα να σε σεβαστω σαν αθλητη.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
επισης να το πουμε κι αυτο, γιατι δεν γραφτηκε πουθενα, αφου οι ξενοι ρεπορτερς ευτυχως δεν ξερουν ελληνικα, οτι σε καποια ταιμαουτς (καλα, δεν σηκωθηκα ουτε για φαι, ουτε για κατουρημα χτες, ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ στην οθονη λεμε, ειδικα τα ταιμαουτς δεν χανονταν, ηταν το καλυτερο κομματι...) εβριζε αρκετα δυνατα τον νικ (περασε απ τα μικροφωνα) και τον ελεγε καραγκιοζη κι οτι κανει καραγκιοζιλικια. ο αλλος τον ακουγε, αλλά τον ειχε γραψει στα μπομπόλια του, οπως πρεπει στεφανακο μου, να κανει οποιος εχει μενταλιτυ πρωταθλητη.

α, θυμηθηκα και το αλλο τωρα. που ειπε ο λαδοριγανος στην πρες κοφερανς μετα τον αγωνα οτι πρεπει να μαζευτουνε κι οι αλλοι παικτες να συζητησουν και να συνετισουν τον κυργιο. 😲 ΤΡΑΓΙΚΟΣ. βαζει αλλους μπροστα. γατακι κυριολεκτικα. δεν πας πουθενα ετσι, μορφονιέ, ακομα κι αν αλειφτεις ολοκληρος με ολιβ οιλ.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ο Κυργιος θα επρεπε να πει μετα τον αγωνα θα πηγαινα και 10 φορες τουαλετα οσο παιζαμε αλλα ειπα να σε σεβαστω σαν αθλητη.


Κληρονομικό χάρισμα;



"Αισθάνομαι καλά, το τσίρκο ήταν αυτός απόψε. Αισθάνομαι τέλεια και μπορώ να αγωνιστώ ακόμη και αύριο. Ο τύπος έχει σοβαρά προβλήματα και όταν λέω σοβαρά, εννοώ... σοβαρά! Έχω φίλους, με συμπαθούν στα αποδυτήρια, είμαι ένας από τους πιο συμπαθείς τενίστες. Είμαι καλά. Αυτός δεν είναι. Δεν τον συμπαθεί κανείς, ας το αφήσουμε λοιπόν εκεί. Και δεν με ενδιαφέρει κιόλας."
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ωωω ρε φιλε, κατι μαθαινουμε καθε μερα.
"YOU RE ALL WEIRDOS!!! YOU RE ALL WEIRDOS!!!!" :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
επισης, και το λεω με απολυτη σοβαροτητα, καπου εδω στο στρατοπεδο του λαδοριγανου θα πρεπει να προβληματιστουν ΕΝΤΟΝΑ, με το γεγονος οτι ο τσίτσης σημαδευει ολοφανερα το σωμα του αντιπαλου του κι εχει 1 στις 4 προσπαθειες.

ξεκαθαρα ανησυχητικο.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Για να φτάσει εκεί που έφτασε, δεν το συζητάμε, είναι απίστευτα ταλαντούχος. Αλλά σε χαρακτήρα και συμπεριφορά είναι πάτος. Ένα κακομαθημένο πλουσιοπαιδο που του έκαναν πάντα όλα τα χατήρια και δεν ξέρει να φέρεται. Η απόσταση του από Ναδαλ, Φέντερερ, Μάρεϊ είναι χαώδης και δεν μιλάω για τίτλους. Τον Σέρβο τον βάζω ένα σκαλί πιο κάτω γιατί καθυστερημένος
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
καθυστερημενος ο νολε?
που ακριβως? βεβαια αποψεις ειν αυτες, αλλά νομιζω οτι ειναι φανερο τοσο στον τροπο που αγωνιζεται, αλλά και οταν μιλαει π.χ. οτι ειναι ενας τρομερα ευφυης ανθρωπος. :oops:
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Ήμουν υπερβολικός, τον θεωρώ καλύτερο αθλητή από τους άλλους τρεις, μάλλον η όλη ιστορία με το εμβόλιο με έχει επηρεάσει
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Δεν ξερω γιατι κρινετε αυτα τα ατομα συμφωνα με τις καθημερινοτητα σας. Δεν αντιλεγω οτι χρειαζονται μαθηματα συμπεριφορας.
Ειναι ατομα που τρωνε μεγαλη πιεση και οπως ξερουμε, δεν εχουν ολοι τις ιδιες αντοχες. Το κερασακι ειναι οτι δεν μας απασχολουν τα χρηματα που παιζονται σε αυτους τους αγωνες.
Δεν γνωριζω εαν εχετε τσεκαρει τα λεφτα που παιζονται σε αυτους τους αγωνες πχ Στο Rolland Garros (2022), Το μεροκαματο που εβγαλαν για τον πρωταθλητη ειναι 2.2 μυρια €.
Δεν γνωριζω την ψυχραιμια που χρειαζεται καποιος για να αποχαιρετησει αυτο το ποσο.
Βασικα, αυτο το ποσο ειναι κατι που περιμενω να μου συμβει. Καθε μερα που δεν συμβαινει, νοιωθω οτι χανω μια μερα απο την ζωη μου.
Αν ακυρωθει, δεν ξερω ποσα πραγματα θα γινουν υλικο προς ανακυκλωση και δεν εχω κανεναν να με εμποδισει. Δεν μπηκα ουτε στην διαδικασια να προετοιμαστω με προπονησεις, διαιτες, υπνο νωρις και λοιπες θυσιες.
Ναι, δεν ειναι μονο η νικη, η φημη και το δηθεν αθλητικο πνευμα.

Ως αθλητες, εχουν τρομερη ενεργεια και ο εκνευρισμος των αθλητων δεν ειναι σπανιος. Καποιοι καταφερνουν και κρατιουνται μεχρι να φυγουν οι καμερες. Ολοι αυτοι που κραζουν τον Τσιτσιπα, ισως θα επρεπε να μας πουν τι θα εκαναν εαν εξαιτιας καποιου εχαναν 1 με 2 μυρια €.
Δικηγορος του εξαποδω Over.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Για να φτάσει εκεί που έφτασε, δεν το συζητάμε, είναι απίστευτα ταλαντούχος. Αλλά σε χαρακτήρα και συμπεριφορά είναι πάτος. Ένα κακομαθημένο πλουσιοπαιδο που του έκαναν πάντα όλα τα χατήρια και δεν ξέρει να φέρεται. Η απόσταση του από Ναδαλ, Φέντερερ, Μάρεϊ είναι χαώδης και δεν μιλάω για τίτλους. Τον Σέρβο τον βάζω ένα σκαλί πιο κάτω γιατί καθυστερημένος

Τερμα καθυστερημενος και επικυνδινος. Οχι μονο τωρα με τα εμβολια απο την πρωτη μερα που αρχισε η πανδημια. Λεγανε σε ολον τον κοσμο τοτε δεν ξερουμε τι ειναι να φυλαγεστε και να πλενετε τα χερια σας κι εκεινος δηλωνε παντου εγω ειμαι αθληταρας και γυμνασμενος και δεν αρρωσταινω και διοργανωνε παρταρες για τους φιλους του. Οταν κολλαγε ο κοσμος στα παρτυ του ελεγε ενταξει λαθη γινονται τι να κανουμε. Οχι, αυτος δημιουργισε ολες τις συνθηκες για τα "λαθη" και πηρε και στον λαιμο του αλλους.

Το μονο σεβαστο σε ολα αυτα ειναι πως τουλαχιστον εμεινε σταθερος στις ιδεες του και προτιμησε να μην αγωνιζεται για αυτες και να χανει τιτλους και εκατομμυρια.

Κι ο δικος μας ο καραγκιοζακος επαιζε στα σποτακια καντε εμβολιο, μετα ελεγε ειμαι αθληταρας και δεν κολλαω δεν εχω αναγκη το εμβολιο μεχρι που τα επεβαλαν στα τουρνουα και πηγε την ιδια μερα κι εκανε.

Φοβερο σερβις και οι δυο, σαν ανθρωποι λιγοι και καμια συναισθηση του τι συμβαινει γυρω τους εκτος του αθληματους τους.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
η κουβεντα ξεκινησε απ το τι κανει στο κωρτ ο καθενας. θελω να πω δεν με πολυαφορα τι γινεται στα παρτυ του νολε. ουτε θα χαρακτηρισω καποιον απο τον τροπο που θελει να διαχειριστει το κορμι του και την υγεια του. μπορει κι εγω να μην συμφωνω με τις αποψεις του π.χ., αλλά μενω αφωνος μπροστα στην υπερτατη θυσια που εκανε για να μεινει σταθερος στην αποψη του. προφανως δεν μιλαω για τα λεφτα (μπροστα στα εκατονταδες μυρια που εχει, άλλα 2 δεν σημαινουν τιποτα γι αυτον), αλλά για το οτι αν δεχοταν να κανει το εμβολιο, θα αλλαζε η ιστορια του τενις, οπως την ξερουμε. αποψαρα μου, αλλά τωρα ο νολε θα ειχε τα περισοτερα g.s. κι οχι το ανδαλουσιανο ορκ (οχι οτι ο αριθμος των γκραν σλαμς αλλαζει το γεγονος οτι μιλαμε για 3 Ιερα Τερατα του αθληματος, αλλά καθαρα για στατιστικους/ιστορικους λογους).

Φοβερο σερβις και οι δυο, σαν ανθρωποι λιγοι και καμια συναισθηση του τι συμβαινει γυρω τους εκτος του αθληματους τους.

αν μιλας για στεφανο και νολε, διαφωνω, οπως προειπα, αλλά οκ, απλα εχουμε διαφορετικη αποψη.

αν μιλας ομως για στεφανο και κυργιο, διαφωνω ΕΝΤΟΝΑ, γιατι ο νικ ειναι εντελως διαφορετικος απο καθε αλλο τενιστα και σιγουρα δεν πρεπει να μπαινει καν στην ιδια φραση με τον λαδοριγανο σε οποιοδηποτε θεμα. καταρχην αν εχεις δει συνεντευξη του μετα το ματς (οχι ιν κωρτ, αλλά την πρες κοφερανς στους ρεπορτερ, τις εχει ολες το καναλι του wimbledon στο γιουτιού ευτυχως) ειναι ευφυεστατος, κατασταλαγμενος και κατα τη γνωμη μου χαρισματικος και με τρομερο χιουμορ. απλά οπως εχει καθε δικαιωμα, αντιπαθει την πλειοψηφια των παραγοντων του τενις (ομοσπονδια, διαιτητες, συναθλητες, δημοσιογραφοι) και προς τιμην του το δειχνει ανοιχτα. εχει την δικη του σταση ζωης που ειναι οτι δεν θα γερασει στα γηπεδα, δεν θα λιωσει στην προπονηση και δεν θα αγχωθει ιδιαιτερα. σ αυτο το κομματι ειναι αυτοκαταστροφικος, γιατι θα μπορουσε να ειναι μεσα στην τριαδα του ρανκινγκ χαλαρα, απλα δεν τον ενδιαφερει. επισης θα ειχε παρει σιγουρα 5 τουλαχιστον κατσαρολια g.s.
ο δικος μας ο τρελοκοτσιδένιος κανει το ακριβως αντιθετο. εχει παρει σβαρνα τα τουρνουα τα 250αρια και τα 500αρια για να μαζευει ποντους και να εχει καλες κληρωσεις στα gs και να ειναι ψηλα στο ρανκινγκ. αποτελεσμα? ναι, εχει λεφτα, ναι, ειναι στο νο 5 και ναι, εχει κανει μαγκες καμια 30αρια τενιστεςαπ το νο 50 μεχρι 150 που τον εχουν αποκλεισει απο γκραν σλαμ, επειδη εκει παρουσιαζεται κατα κανονα χεσμενος και φοβικός.

βεβαια μεχρι τωρα απλα γραφω την αποψαρα μου για τον νικ μεσα στο αθλημα. η διαφωνια μαζι σου ειναι στη "συναισθηση εκτος του αθληματος". περα απ τον καραγκιοζιστικο στα ορια του ψυχοπαθη εαυτο που βγαζει ο νικ πολλες φορες στα κωρτς, εξω απ τα γηπεδα εχει κανει τρομερες δωρεες στην αυστραλια, σαν τον γιαννη καπως, χωρις να επιδιωκει να φαινεται (μαθαινεται το γεγονος αργοτερα απ τους ωφελημενους). και στις μεγαλες πυρκαγιες και στην περιοδο του κοβιντ βοηθησε με μεγαλα ποσα φτωχες οικογενεις κι εχει φτιαξει και μια αθλητικη σχολη για απορα και γενικα αβοηθητα παιδια. και εχει και πολυ σεβαστη και δομημενη αποψη πανω σε πολιτικα, κοινωνικα και οικολογικα θεματα. θελω να πω εχει μια περσονα του κλοουν και του διασκεδαστη στο γηπεδο, αλλά εξω απ αυτο ειναι διαφορετικος.


βεβαια το πιο πιθανο ειναι οτι μιλας για στεφανο και νολε, πραγμα που κανει ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ το κατεβατό που μολις πληκτρολογησα.
:LOL::LOL:
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
@λέλος

κουνέλο μου, το τενις ειναι ιδιαιτερο σπορ. θεωρω οτι εσυ ειδικα που σ αρεσει να μελετας την αθρωπινη συμπεριφορα, θα επρεπε να το παρακολουθεις ΜΑΝΙΩΔΩΣ. γιατι? γιατι εχει την ιδιαιτεροτητα, ενω στην επιφανεια να ειναι απ τα πιο κυριλέ αθληματα στα ορια του γελοίου (παιδακια να σου δινουν μπαλακια, να σου φερνουν νερα και φαγιά στα ταιμαουτς και να σου κρατανε την ομπρελα αν εχει ηλιο π.χ.), στον πυρηνα του ειναι ενας πολεμος.

γιατι? εχω κανει την σκεψάρα, οτι στα ομαδικα σπορ ετσι κι αλλιως "κρυβεσαι" ψυχολογικα πισω απ την ομαδα. στα ατομικα ειν αλλιως. ε, το τενις ειναι (ισως μαζι με το σκακι, τωρα μου ηρθε η σκεψη) το μονο ατομικο αθλημα που εχεις για 3 ωρες απεναντι τον αντιπαλο, χωρις να υπαρχει σωματικη επαφη. αρα παιζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολο ο ψυχολογικος παραγοντας. ο στεφ ειναι γατί. ο αλλος μπροστα του ειναι σουν τζου, τι να λεμε τωρα? βεβαια αυτα που κανει ο κυργιος δεν ειναι ελεγχομενα πληρως. εκει εγκειται η αυτοκαταστροφικη του φυση. πολλες φορες πεφτει θυμα του ιδιου του του εαυτου και χανει τελειως τον συναισθηματικο του ελεγχο, μεσα στον αγωνα. αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο στεφ δεν εχασε την ψυχραιμια του για τα 2 μυρια (εχει ήδη βαλει στην ακρη 16, χωρια οι διαφημισεις κλπ) αλλά γιατι (δεν ειναι χαζος) ενιωσε οτι ο αλλος τον βιασε ψυχολογικα. ειναι η απολυτη ξεφτιλα για εναν αθλητη τενις σε αγωνα που βλεπει ολη η υφηλιος να προσπαθει ΦΑΝΕΡΑ να πετυχει με το μπαλακι τον αντιπαλο του. (καταπληκτικο φαν φακτ: προσπαθησε να τον πετυχει 4 φορες και τον βρηκε 1. ισως αυτο ειναι σημαδι τρομερα ανησυχητικο για τα τενιστικα του σκιλζ, αλλά δεν το κανω θεμα... :LOL::p)
κι ο αλλος απεναντι απλα χαμογελουσε. μιλαμε για ψυχολογικο ολεθρο.

δεν ξερω τι φταιει και δεν με νοιαζει κιολας. για τον στεφ μιλω. ειναι τενεκες ετσι κι αλλιως, οπότε δεν μου καιγεται καρφι. απλα, συνηθως αυτα τα θεματα αλλάζουν ή οταν βρισκεις την συναισθηματικη ολοκληρωση (ο απολυτος Ερως? τα κουτσουβελα? δεν ξερω, ειναι διαφορετικο για τον καθενα) ή οταν ωριμαζεις μεσα σου, γιατι τα βρισκεις με τον εαυτο σου. ο στεφανακος εχει πολυ μακρυ δρομο ακομα μεχρι να φτασει εκει, αν συμβει και ποτέ.
 
Top Bottom