What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Οι διαπραγματεύσεις με τον Mouth of Sauron μπροστά στην Black Gate (όπου, ως γνωστόν σύμφωνα με τα βιβλία, ανάμεσα στους ηγέτες στεκόταν και ο μπατίρης χαρακτήρας μας)

adac7803612b408d9b0f59462bbb32e3.png


1b8c52a8b3344d7ba22937d30ffe3e07.png


...και τώρα πολεμάω μπροστά στην Black Gate:

205dc5d3b36044eda6179f3286e512cf.png


Σαν πολύ γρήγορα δεν πάει η ιστορία? Τι φάση, θα τερματίσω το LOTRO απόψε?

d3e64b0c874d4249a28813863317cbbd.png


Εδιτ. Μπα... το Chapter τελειώνει ακριβώς πριν την άφιξη των αετών, και "to be continued" όταν βγει το επόμενο. Με το πουλί στο χέρι, κυριολεκτικά.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Οι Developers του γκεημ στρημάρουν μια preview έκδοση του Mordor Expansion αυτή τη στιγμή.<br><br>https://www.twitch.tv/lotrostream
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ξεκίνησαν προπαραγγελείες για το MORDOR expansion.<br><br>http://store.turbine.com/store/turbine/en_US/custom/pbpage.lotro-mordor<br><br>Με 50 δολάρια θυμάμαι είχα αγοράσει την Ψωλλέκτορς του Rise of Isengard πίσω στο 2011, πλέον 40 κάνει μόνο η βασική. Καλά γελάει ο κόσμος με το πόσο υπερτιμημένα είναι τα υπόλοιπα πακέτα, Ψωλλέκτορς και Ultimate Fan Bundle μπορεί να τα σκεφτώ αν πάρω ποτέ το εφάπαξ.<br><br>Άραγε στέλνει review codes η Turbine?<br>
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
η απορία μου. το combat έχει παραμείνει ίδιο? πάντως η πλειοψηφία των mmo πάει προς λιγότερα skills και πιο action προσέγγιση.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Πέρα από την αναβάθμιση των Skill Trees με το Helm&#039;s Deep update πριν 4 χρόνια, δεν έχει αλλάξει κάτι το ιδιαίτερο στις μάχες. Σα να παίζεις το game όπως κυκλοφόρησε το 2007.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
ENTER THE REALM OF THE NECROMANCER





Καβαλώντας το κύμα νοσταλγίας που επικρατεί γενικά, ανακοίνωσαν κάτι σαν classic/vanilla server όπου οι παίκτες θα εχουν πρόσβαση μόνο στο περιεχόμενο του αρχικόύ Shadows of Angmar του 2007, με λεβελ καπ στα 50 κτλ κτλ.

http://lotro.com/en/legendary
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Καλή φάση. Η πρώτη και τελευταία φορά που "έλιωσα" με MMORPG, ήταν το Shadows of Angmar. Δεν την ξαναπατάω. :p

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
77RuIOi.gif



Ξεκίνησε μια προσφορά στο γκεημ, στα πλαίσια της οποίας δίνονται δωρεάν όλα τα υφιστάμενα quest packs στους λογαριασμούς των χρηστών.


Σύντομα θα ξεκινήσουν κάτι αντίστοιχο όπου θα δίνουν όλα τα παλιά εξπάνσιον έναντι 100 ΤΡ μόνον.

Ξεκίνησα να ξαναπαίζω λιγάκι, με αυτά και με αυτά. Άσχημη εξέλιξη για τις επιχειρήσεις μου.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
77RuIOi.gif



Ξεκίνησε μια προσφορά στο γκεημ, στα πλαίσια της οποίας δίνονται δωρεάν όλα τα υφιστάμενα quest packs στους λογαριασμούς των χρηστών.


Σύντομα θα ξεκινήσουν κάτι αντίστοιχο όπου θα δίνουν όλα τα παλιά εξπάνσιον έναντι 100 ΤΡ μόνον.

Ξεκίνησα να ξαναπαίζω λιγάκι, με αυτά και με αυτά. Άσχημη εξέλιξη για τις επιχειρήσεις μου.
Ήρθε η ώρα να logαρω ξανά, έστω για να πάρω τα expansions που μου λείπουν και βλέπουμε.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Ξεκίνησα να ξαναπαίζω λιγάκι, με αυτά και με αυτά. Άσχημη εξέλιξη για τις επιχειρήσεις μου.


Είχα αγοράσει στις αρχές, κάτι πραγματάκια,αλλά δεν ασχολήθηκα ποτέ!!!! Πως τα δίνει τα εξτραδάκια? Μέσα από το παιχνίδι ή στο λογαριασμό κατευθείαν?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Πρέπει να λογκάρεις στο παιχνίδι, να ανοίξεις το LOTRO Store και στο πλαίσιο "redeem code" να περάσεις τον κωδικό που αναφέρουν στο λινκ που παρέθεσα παραπάνω. Πιστώνονται άμεσα όλα τα Quest Packs στο Account σου.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μήπως είναι η ύστατη προσπάθεια να μαζέψουν τον κόσμο για ένα τελευταίο ταξίδι στην Μέη Γη προτού τυλιχτεί ο πάπυρος με τον χάρτη και μπει στο ράφι κάτω, σε μία σκονισμένη γωνιά της βασιλικής βιβλιοθήκης της Gondor?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ενεργοποίησαν και το deal με τα παλιά εξπάνσιονς.
  • Expansion Quests: Mines of Moria
  • Expansion Quests: Siege of Mirkwood
  • Expansion Quests: Rise of Isengard
  • Expansion Quests: Riders of Rohan
  • Expansion Quests: Helm's Deep
  • Instance Cluster: Rise of Isengard
  • Instance Cluster: Riders of Rohan
Το καθένα εξ αυτών διατίθεται έναντι 99 ΤΡ.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Τσίμπησα τα free quest packs και κάποια από τα expansions που δεν είχα και τώρα θα προσπαθήσω να μαζέψω κανά TP για όσα έμεινα (γύρω στα 100 χρειάζομαι οπότε δεν θα είναι και τόσο δύσκολο).
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Mόνο ingame τα αγοράζεις, ε? Παίζει να επιστρέψω για ένα τελευταίο καλοκαίρι!
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Mόνο ingame τα αγοράζεις, ε? Παίζει να επιστρέψω για ένα τελευταίο καλοκαίρι!
Απο το store μέσα στο game τα πήρα ναι. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος τρόπος από το site.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Mordor - Udun (δεν έχω πάει παραπέρα γιατί το entry level για Gorgoroth και Morgul Vale/Minas Morgul είναι 115 και μου κόβουν το γκώλο κάτι αράχνες προς το παρόν):


lotro-mordor2.jpglotro-mordor.jpg
lotro-mordor3.jpg


Είναι λίγο κάπως το ότι εξακολουθούν να υπάρχουν Orcs, Southrons και αναμμένα forges μέσα μετά την καταστροφή του δαχτυλιδιού, αλλά υποθέτω πως κάτι έπρεπε να πολεμήσουμε εκεί μέσα.

Επίσης υπάρχει μια περιοχή γύρω από το Barad Dur που αναγράφεται στον χάρτη ως Instanced ολόκληρη και υποτίθεται διαδραματίζεται στην πολιορκία του πύργου στην Second Age, στα χρόνια της Last Alliance. Θα έχει πλάκα κανένα Session Play σε αυτά τα χρόνια.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Σταθερά στον Laurelin?
Εμένα ο μεγαλύτερος μου είναι Loremaster 43lvl στον Evendim :/
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ναι, είχαμε ξεκινήσει όλοι νέους χαρακτήρες εκεί πριν χρόνια και ευτυχώς είναι από τους αρκετά populated servers οπότε έμεινε σταθερός, ούτε έκλεισε ούτε συγχωνεύθηκε με άλλον. Έχω και τους παλαιούς μου pre-Rohan alts που είχαν ξεκινήσει στον Meneldor, ο οποίος στην πορεία συγχωνεύθηκε με τον Landroval, αλλά τους έχω αφήσει λέβελ 75 και κάτω.

Πρέπει να έχουν ενεργοποιήσει τα σέρβερ τράνσφερς τώρα αλλά δεν ξέρω πόσο να κοστίζουν.
 
Top Bottom