What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
O Holland είναι γνωστός leaker, οπότε ίσως όντως και να του το απέκρυψαν. Όπως και να έχει περιμένουμε μεγάλα πράγματα τόσο από το επόμενο Spider-Man όσο και από το Dr. Strange 2.

Πάντως μέχρι στιγμής δείχνουν να επιμένουν στην κυκλοφορία του Black Window στο σινεμά και όχι στο Disney+ όπως έγινε με τη Mulan, λογικά όλο το πρόγραμμα κυκλοφοράς του MCU είναι στον πάγο. Αν είναι να τη βγάλουμε με σειρές επιπέδου WandaVision, θα κάνουμε υπομονή.

Βρίσκω λίγο ύποπτη τη μεταφορά του Loki από τον Μάιο στον Ιούνιο. Επειδή ο Μάιος είναι ακόμα πολύ νωρίς για να κυκλοφορήσει ταινία μόνο στον κινηματογράφο αναρωτιέμαι μήπως "άνοιξαν χώρο" για το Black Widow στο Disney+.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Αυτά νομίζω είναι τα πιο πρόσφατα νέα περι αυτού

Ναι, οι πληροφορίες λένε ότι ο Feige δεν συμφωνεί με κυκλοφορία στο Disney+. Θεωρώ ότι ίσως αναγκαστεί να βάλει νερό στο κρασί του γιατί από το καλοκαίρι και μετά οι ταινίες λογικά δεν θα μετακινηθούν (λόγω των προχωρημένων εμβολιασμών), άρα πότε θα παιχθεί το Black Widow; Δεν θα υπάρχει κενό στο πρόγραμμα.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Με αφορμή αυτά τα ταυτόχρονα releases σε κινηματογράφους και συνδρομητικές υπηρεσίες βλέπω ότι άμα δουν οι εταιρίες ότι φέρνει συνδρομές και χρήμα θα το μονιμοποιήσουν κι ας ανοίξουν οι κινηματογράφοι κάποια στιγμή. Γενικά πάμε για μεγάλες αλλαγές στο χώρο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Με αφορμή αυτά τα ταυτόχρονα releases σε κινηματογράφους και συνδρομητικές υπηρεσίες βλέπω ότι άμα δουν οι εταιρίες ότι φέρνει συνδρομές και χρήμα θα το μονιμοποιήσουν κι ας ανοίξουν οι κινηματογράφοι κάποια στιγμή. Γενικά πάμε για μεγάλες αλλαγές στο χώρο.

Αναμφίβολα. Λογικά πάντως οι πολύ μεγάλες παραγωγές θα συνεχίσουν για καιρό να βγαίνουν πρώτα σε κινηματογράφους λόγω πειρατείας.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Το τελευταίο επεισόδιο του Wandavision με έκανε σχεδόν να δακρύσω. Μερικές σκηνές του είναι απλά υπέροχες. Είμαι σίγουρος ότι πάρα πολύς κόσμος θα αγαπήσει τους Wanda και Vision μετά από αυτή τη σειρά.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Και τώρα τι ? Αναμένεται μεγάλη μάχη στο επεισόδιο 9 με
battle ανάμεσα σε Scarlet Witch, Agnes, Vision reversion 3.0 (S.W.O.R.D. transformation)
 
Last edited by a moderator:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Και τώρα τι ? Αναμένεται μεγάλη μάχη στο επεισόδιο 9 με
battle ανάμεσα σε Scarlet Witch, Agnes, Vision reversion 3.0 (S.W.O.R.D. transformation)

Οι παρατάξεις θα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον. Θα έχουμε τρία μέτωπα (οικογένεια Wanda/Monica vs Agatha/Pietro vs Hayward/white Vision); Ή θα έχουμε συμμαχίες/προδοσίες;
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μήπως να τα βάλετε μέσα σε spoiler τα παραπάνω; Χθες παίκτηκε κάποιοι μπορεί να μην το έχουν δει ακόμα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μήπως να τα βάλετε μέσα σε spoiler τα παραπάνω; Χθες παίκτηκε κάποιοι μπορεί να μην το έχουν δει ακόμα.

Πολύ σωστό, έκανα edit. Thanks!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Αναρωτιέμαι αν θα υπάρξει season 2. Προφανώς όχι με το ίδιο sitcom στυλ αλλά βλέπω ότι πολύς κόσμος έχει ενθουσιαστεί με τη σειρά. Θα είναι κρίμα να μην συνεχιστεί.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μια λέξη μόνο έχω για το WandaVision

Heartbreaking

To φινάλε έχει mid-credits και after-credits σκηνές, να δείτε και τις δυο.

Η Phase 4 ξεκίνησε δυνατά, ανυπομονώ να δω τα υπόλοιπα arcs. Τώρα με μια βδομάδα κενό στη θέση του θα παίζει The Falcon and the Winter Soldier που με 6 επ σύνολο το λες και τηλεταινία.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Άλλου στυλ το Falcon and Winter Soldier αλλά θα έχει σίγουρα το δικό του ενδιαφέρον. Από αυτά που λένε οι δημιουργοί φαίνεται πως και αυτή η σειρά θα εστιάσει στην προσωπικότητα και το παρελθόν των χαρακτήρων, άρα οι πιο character-centric ιστορίες φαίνεται πως είναι κεντρική επιλογή (λογικά από Feige) για όλες τις σειρές. Ειδικά η επιτυχία του Wandavision νομίζω ότι θα ενθαρρύνει τα Marvel Studios να συνεχίσουν στην ίδια κατεύθυνση, ήταν ιδιαίτερη σειρά σε σχέση με τις ταινίες αλλά το κοινό την αγκάλιασε.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Με το τελευταίο επεισόδιο αυτό που κρατάω είναι ότι δημιουργούνται θεωρίες για την μελλοντική εξέλιξη της Γουάντα (και συνεπώς τα παιδιά και ο αδερφός της), της captain Ράμπο για τις οποίες θα διαπιστώσουμε αργότερα. Αυτό που δεν μπορώ να αντιληφθώ είναι που εξαφανίστηκε ο S.W.O.R.D. made Vision μετά τη μάχη με τον Avenger Vision και τι θα απογίνει με εκείνον?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Με το τελευταίο επεισόδιο αυτό που κρατάω είναι ότι δημιουργούνται θεωρίες για την μελλοντική εξέλιξη της Γουάντα (και συνεπώς τα παιδιά και ο αδερφός της), της captain Ράμπο για τις οποίες θα διαπιστώσουμε αργότερα. Αυτό που δεν μπορώ να αντιληφθώ είναι που εξαφανίστηκε ο S.W.O.R.D. made Vision μετά τη μάχη με τον Avenger Vision και τι θα απογίνει με εκείνον?

Έλα ντε! Η εξαφάνισή του οφείλεται στο ότι μετά την επαναφορά των αναμνήσεών του δεν είχε πλέον κανένα ενδιαφέρον να εκτελέσει τις εντολές του Hayward, όμως το γεγονός ότι δεν έμεινε για να βοηθήσει δείχνει ότι δεν είναι ο παλιός Vision ούτε έχει αισθήματα για την Wanda. Νομίζω ότι σε αυτή τη φάση ο white Vision είναι σε πνευματική κατάσταση Dr Manhattan από τους Watchmen, βασικά μια οντότητα που δεν ενδιαφέρεται για τα προβλήματα των ανθρώπων. Θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε πώς θα εξελιχθεί η ιστορία του και αν θα ξαναβρεί κάποια στιγμή την ανθρωπιά του.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
159201912_2767304370185979_4210007672974249724_n.jpg
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Μόνο εγώ απογοητεύτηκα που τελικά ο quicksilver δεν ήταν τελικά ο quicksilver του Χ-ΜΕΝ σύμπαντος?
Έχοντας κι εγώ τελειώσει την σειρά να πω ότι το wandavision είναι ο ιδανικός τρόπος να πάρεις μια ιδέα από κόμικ (House of M) και να την προσαρμόσεις ώστε να γίνει μια προσιτή και ευχάριστη τηλεοπτική μεταφορά και γι' αυτούς που το έχουν διαβάσει αλλά και για όσους δεν το ξέρουν και η οποία δένει πολύ καλά με το κινηματογραφικό σύμπαν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μόνο εγώ απογοητεύτηκα που τελικά ο quicksilver δεν ήταν τελικά ο quicksilver του Χ-ΜΕΝ σύμπαντος?
Έχοντας κι εγώ τελειώσει την σειρά να πω ότι το wandavision είναι ο ιδανικός τρόπος να πάρεις μια ιδέα από κόμικ (House of M) και να την προσαρμόσεις ώστε να γίνει μια προσιτή και ευχάριστη τηλεοπτική μεταφορά και γι' αυτούς που το έχουν διαβάσει αλλά και για όσους δεν το ξέρουν και η οποία δένει πολύ καλά με το κινηματογραφικό σύμπαν.

Σχετικά με το spoiler,

και εγώ απογοητεύτηκα. Πιο σωστά, ενοχλήθηκα. Όχι γιατί θέλω χαρακτήρες της Fox στο MCU, φτου φτου και μακριά από μας, αλλά αφού αποφασίζεις να το κάνεις πρέπει να έχει κάποιον σκοπό πέρα από το τρολάρισμα. Οι δημιουργοί είπαν σε συνεντεύξεις "δεν σκοπεύαμε να παραπλανήσουμε" αλλά θα πρέπει να είναι πολύ πιο προσεκτικοί στο μέλλον γιατί θα επαναληφθεί ο μύθος του παιδιού που φώναζε "λύκος". Αν το παρακάνεις με τέτοιου είδους red herrings στο τέλος δεν θα πιστεύει κανείς ούτε τα πραγματικά hints και Easter eggs.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Παιρνει κανείς άλλος τους τόμους των Graphic Novels της Marvel εκτός από μένα; Στο επόμενο τεύχος έχει ιστορία House of M!
Επιτέλους θα μάθω περι τίνος πρόκειται. Πολυ καλό το Wandavision σε γενικές γραμμές. Στην πορεία από τις ταινίες που θα βγουν θα εκτιμηθεί περισσότερο ο ρόλος του. Ειδικά αν παίξει ρόλο στο να δούμε wandavision updates στα mobile marvel games εκεί που είναι που θα γουστάρω φουλ.
Γιατί ειδικά ο Quicksilver επειδή μέχρι πριν ήταν νεκρός στο MCU τον είχαν κλάσει κανονικά στο Marvel Strike Force. Αν τώρα που ενώθηκαν τα σύμπαντα Avengers/X-Men επιτέλους σκάσει μύτη θα ευγνομονώ τρελά τη σειρά γιατί είναι από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες. Είδα αυτό το καιρό για πρώτη φορά ολόκληρο το X-Men the animated seires και το hype χτύπησε ταβάνι
 
Top Bottom