What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

Εμπεριστατωμένη άποψη Ινδού
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,224
ξέραμε zombia που τρέχουνε.. τώρα zompmia που χειρίζονται και advanced exosuits μαγεία και σούπαπάουερς;;

πφφφ κανένας σεβασμός στο ορθόδοξο ζόμπι.. i iz sad..
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Μέτριο δείχνει, αλλά εδώ που τα λέμε ούτε οι υπόλοιπες Μαρβελοσειρές με εντυπωσίασαν ως τώρα. Πιο πολύ σαν γαρνιτούρα μου φαίνονται για να έχουν καλύτερα θεμέλια ορισμένα concepts της Phase 4 (π.χ. multiverse, διαδοχή Cpt. America, Hawkeye. Vision κτλ.) παρά σαν ιστορίες που έχουν κάτι να πουν ή να μπορούν να σταθούν ατομικά. Ούτε καν ως παραγωγές δεν με έπεισαν, αναλογικά με το μέγεθος της Marvel.
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
Συμφωνώ, εάν και αυτές έχουν κάποια ύπαρξη.
Μόνο το what-if με έχει ξενερώσει. Θα μπορούσαν να έπερναν υλικό απο τα διάφορα what-if comics και να έφτιαχνα μια ανθολογία για διάφορους χαρακτήρες και ιστορίες που δεν έχουν συμβεί στο mcu, αντι αυτού, έφτιαξε μια σειρά της πλάκας με what-if ιστορίες που δεν ενδιαφέρουν κανέναν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Μέτριο δείχνει, αλλά εδώ που τα λέμε ούτε οι υπόλοιπες Μαρβελοσειρές με εντυπωσίασαν ως τώρα. Πιο πολύ σαν γαρνιτούρα μου φαίνονται για να έχουν καλύτερα θεμέλια ορισμένα concepts της Phase 4 (π.χ. multiverse, διαδοχή Cpt. America, Hawkeye. Vision κτλ.) παρά σαν ιστορίες που έχουν κάτι να πουν ή να μπορούν να σταθούν ατομικά. Ούτε καν ως παραγωγές δεν με έπεισαν, αναλογικά με το μέγεθος της Marvel.

Εμένα να πω την αλήθεια, επειδή ακριβώς είμαι παιδί της τηλεόρασης, οι σειρές μού έκατσαν κουτί. Ο περισσότερος χρόνος που δίνεται στους χαρακτήρες και το μειωμένο επίπεδο παραγωγής ταιριάζει απόλυτα σε αυτό που είχα συνηθίσει από τα Star Trek. Πάντα προτιμούσα αυτό τον τύπο του storytelling.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Δεν είμαι γενικά αντίθετος με το τηλεοπτικό φορμάτ, έχω δει άπειρη τηλεόραση στη ζωή μου και κατά διαστήματα ακόμα και χαμηλής ποιότητας. Απλά στις Μαρβελοπαραγωγές έχω συνηθίσει άλλα standards και τέμπο, οπότε διαπιστώνω ότι δεν μου ταιριάζουν σε μορφή σειράς. Ούτε και η Jessica Jones με κέρδισε, κάθισα και είδα τον πρώτο κύκλο επειδή το ίντερνετ παραληρούσε αλλά με το ζόρι τον τελείωσα. Κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να δω και το Daredevil αλλά κρατάω μικρό καλάθι.
Παραδόξως στο Star Wars δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και πέρασα τέλεια με το Mandalorian. Μυστήρια πράγματα 🤷‍♂️
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167


Μου το έβγαλε ο αλγόριθμος του Γιουτιούμπι
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
Λογικά δεν θα είναι μέρος του mcu.
17 νοεμβρίου βγαίνει το πρώτο επεισόδιο.

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Πολλαπλοί θεατές που είδαν advance screenings του Venom αναφέρουν ότι

μεταφέρεται με κάποιον τρόπο στο MCU, πιθανώς λόγω του spell που είδαμε στο trailer του No Way Home.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Το επίσημο poster του Hawkeye:

bhd9mgqixev71.jpg
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Εδώ και καιρό έχει ολοκληρωθεί το What If? και έχω ξεχάσει να γράψω εντυπώσεις.
Με εξαίρεση το εκπληκτικό επισόδειο του Dr Strange, όλη η υπόλοιπη σειρά δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο. Ίσως γι αυτό να έχω ξεχάσει να γράψω τόσο καιρό...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Εδώ και καιρό έχει ολοκληρωθεί το What If? και έχω ξεχάσει να γράψω εντυπώσεις.
Με εξαίρεση το εκπληκτικό επισόδειο του Dr Strange, όλη η υπόλοιπη σειρά δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο. Ίσως γι αυτό να έχω ξεχάσει να γράψω τόσο καιρό...

Συμφωνώ, τα υπόλοιπα ήταν εν πολλοίς αδιάφορα. Ελπίζω σε ραγδαία βελτίωση στη δεύτερη σεζόν, αλλιώς κατά πάσα πιθανότητα δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Eμένα μου άρεσε και το πρώτο της Carter, και το διπλό επεισόδιο στο φινάλε. Ναι, φυσικά του Strange. Α, και του C'halla ως Starlord!
A! Και εκείνο που τα έπιναν και partάρανε στο Βέγκας!!!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Αναπάντεχα μέτρια τα reviews για το Eternals:


Η Chloe Zhao δημιούργησε όπως φαίνεται μια αρκετά διαφορετική ταινία και δεν είχε την ίδια θερμή υποδοχή με τις προηγούμενες ταινίες του MCU. Εγώ πάντως συνεχίζω να την περιμένω με ανυπομονησία γιατί σε όλα τα reviews γράφουν ότι επεκτείνει πολύ την μυθολογία και το lore του MCU και ψοφάω για κάτι τέτοια. Ίσως γι' αυτό η ταινία βγήκε ολίγον τι "βαριά".
 
Top Bottom