What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261

Καμία από τις δύο ταινίες δεν είναι των Marvel Studios. Ήταν από την εποχή πριν τα δικαιώματα των χαρακτήρων γυρίσουν στην Marvel.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Most people remember only a couple things from Howard the Duck: Lea Thompson having sex with the titular character and a topless female duck. It was a pretty weird film.

the film was produced by Gloria Katz and written by Huyck and Katz, with George Lucas as executive producer.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326

Μην αφησεις τα ποπ κορν σου, περιμενε. Βασικα παρε τον μεγαλο κουβα.


the film was produced by Gloria Katz and written by Huyck and Katz, with George Lucas as executive producer.

Ευχαριστω για τις λεπτομερειες τρις αγαπητη @kara. Ελπιζω το κινητρο να τις προσθεσεις ΔΕΝ ειναι η αναφορα μου στον Howard.
Κραταω μικρο καλαθι για αυτη την περιπτωση, παρασυρθηκες φιλτατη και δεκαπεντευγενικη. Σε προδιδει η Bold μορφοποιηση.
Πρεπει να κρατησουμε και το σκορ.
Πανω κατω, ισως και επακριβως. Ειπες οτι ο Lucas δεν εχει σχεση με την Marvel. Φαινεται οτι οποιο Marvel και να σηκωσεις, Lucas θα βρεις απο κατω.
Η Marvel εκανε star wars κομικ και ωφεληθηκαν σημαντικα απο το συγκεκριμενα κομικ.
Οι ανθρωποι (Marvel) το εχουν πει οτι μελετησαν και επηρεαστηκαν απο το star wars.
Σημερα μας ενημερωσες οτι ο Lucas εκανε και ταινια για την Marvel.
Ολα αυτα δειχνουν οτι ο Lucas επαιξε πολλους ρολους στην πορεια της Marvel.

Λες να ποσταρω τιτλους χωρις την ελαχιστη ενημερωση; Εαν ανεφερα εγω τον Lucas, θα ελεγες οτι εκανε μια αποτυχημενη ταινια ή θα το αφηνες αθικτο. Τωρα τον ανεφερες εσυ και μαλιστα με Bold περηφανια.

Σε αντιθεση με τα προηγουμενα ποστ μου, οπου παραθετα βαρετα εσοδα και εξοδα, σαν αλλος ορκωτος λογιστης. Αυτη την φορα δεν ασχοληθηκα με χρηματα. Δεν ειχα link και δεν σχολιασα τιποτα. Απλα quote εκανα.
Πριν το ποστ σου με τον Howard.
Ο αγαπητος @Mogrey665 a.k.a. χριστουγεννα για παντα, ειπε
εδω προσπαθειτε να αναλυσετε αν βγαζουν λεφτα οι ταινιες της marvel made by disney η γενικα οι ταινιες με marvel χαρακτηρες κομικ?
Ο κουνελος απαντησε

Η απαντηση ειναι ποιητικη.

Σταματησα την μουσικη αλλα εσυ συνεχιζες να χορευεις.
Χορεψε μελαχρινη, κατω απο αυτη την πανσεληνο. Το ποσταρες και χθες το βραδυ. Το ακουσα κιολας και σου εβαλα like.


Θα γινω πιο συγκρεκριμενος, για να μην πεις οτι κανω υπεκφυγες και οτι προσπαθω να ξεφυγω.
Το quote με τον Howard, Δεν λεει οτι η ταινια ηταν αποτυχια αλλα περιεργη. Τα υπολοιπα quote αναφερουν το ξενερωμα αλλα το quote του Howard οχι.

Αυτο που εγινε τρις αγαπητη, ειναι οτι απαντησες σε ενα quote without context. Σου εδωσα την λαβη να απαντησεις σε κατι που δεν ηταν καν η αποψη μου σε κατι. Εως τωρα εκανα quote που τα συνοδευε η αποψη μου.
Το εχω ξαναπει, ο Κουνελος κανει λαθη μονο οταν το θελει. Εκανα ενα λαθος για να κερδισω τις εντυπωσεις.
Εκανα copy paste οτι η συγκεκριμενη ταινια ειναι περιεργη και εσυ συνεχισες απο εκει που ειχαμε σταματησει, στην ανταλλαγη αποψεων και εβαλες σε bold το ονομα του Lucas.

Εχω να πω πολλα για αυτη την "αντιπαραθεση" που ειλικρινα, την απολαμβανω. οχι ως ο κομπλεξικος χαιρεκακος, χαχαχα σου την ειπα. ειμαι ο μαγκας, ο εξυπνοτερος. τι αντρακλας ειμαι ρε γμτ. πω πω τι εγραψα ο μαεστρος.

Αυτη η λεξη δεν ειναι σωστη αλλα μπορει να περιγραψει καλυτερα την κατασταση. Εχει εναν ερωτισμο, οχι τον χυδαιο/αισθησιακο και γενικα με οτι εχουν συνδεσει οι ανθρωποι την λεξη αυτη. Δεν εχω αλλη λεξη, δεν ειμαι ποιητης.

Ειναι η συμφιλιωση των αντιθεσεων και η αποδοχη τους μεσα απο μια αρμονικη αντιπαραθεση. Κανενας δεν κανει πισω και κανενας δεν καταφερνει να επιβληθει, χωρις να γινομαστε βαρετοι. Ισως στους αλλους. Ουτε επιθετικοι γινομαστε. Κανουμε τον διαλογο με παθος, αυτο ειναι σιγουρο και εκει εκανες το στραβοπατημα.
Για τωρα, θα εορτασω την συγκεκριμενη στιγμη, πριν την πατησω κι εγω.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
ΕΕΕΕ τωρα, πεταξες τσοφλια στην πιστα και κατεστρεψες το τουρνουα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@lelos kounelos Είπαμε θα μιλήσουμε με γεγονότα, όχι προσωπικές απόψεις και εικασίες

Όταν παράθεσα τα λόγια του σκηνοθέτη των Guardians (αφού οι δικές μου προηγούμενες αναφορές δεν ήταν αρκετές) σχετικά με τις επιρροές σου, τον αποκάλεσες μπαλότσα και κατέληξες πως δεν ήξερε τι ταινία έφτιαχνε. Όλη σου η επιχειρηματολογία στηρίζεται καθαρά σε προσωπικές απόψεις και εικασίες. "Έπρεπε να αναφέρει Star Wars" - κατά τη δική σου γνώμη.

Παρέθεσα μια λίστα με όλες τις ταινίες που έχουν ήρωες Marvel.
Έκανες quote τον Howard, Punisher και X-Men: Dark Sansa και οι 3 ταινίες δεν έχουν καμία σχέση με τη Disney είναι λαμπρό παράδειγμα το πως είναι οι ταινίες με ήρωες Marvel εκτός του MCU. Στην συγκεκριμένη λίστα είναι εμφανής η επιρροή της Disney στην Marvel και η επιτυχίες καταλαμβάνουν top spots. Η ποιότητα στις Disney ταινίες σε σύγκρισή με τις υπόλοιπες παραγωγές είναι χαοτική.

To Howard επίσης μας δείχνει την πραγματική συνεισφορά του Lucas σε ταινίες με Marvel ήρωωες, η ταινία που έφτιαξε με Marvel ήρωες όλα τα υπόλοιπα είναι εικασίες μου είπες σου είπα και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Για 4η φορά ναι το SW έχει συνεισφορά στο sci-fi κινηματογράφο, όμως δεν έσωσε την Marvel. H Marvel χρεωκόπησε και διανύει 2η ζωή κυρίως λόγω της Disney και της επιτυχίας της DC. O Superman (1 χρονιά μετά έκανε τις ίδιες εισπαράξεις με το SW) και ο Batman είναι ο βασικός ανταγωνιστής και οι ταινίες του ετοίμασαν το superhero genre και ζέσταναν το κοινό. H Disney είδε ψωμί στην Marvel επειδή η WB ρίχνει μαρούλια στην DC και ήταν μια αγορά που της είχε ξεφύγει.

Η Disney δέχτηκε επιρροές από το SW, το κατάπιε κιόλας, αλλά δηλώσεις τύπου "της έμαθε μπαλίτσα ο Lucas" είναι αστείες. Η Disney έχει την μπάλα, το γήπεδο και ορίζει του κανόνες τους παιχνιδιού που παίζουμε. Κοιτάς το δέντρο και αγνοείς επιδεικτικά το δάσος.

Σταματησα την μουσικη αλλα εσυ συνεχιζες να χορευεις.

Φυσικά, δεν χόρευα στην μουσική που έπαιζες ;)
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Ναι αλλά το σταρ γουορς :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Όλη σου η επιχειρηματολογία στηρίζεται καθαρά σε προσωπικές απόψεις και εικασίες. "Έπρεπε να αναφέρει Star Wars" - κατά τη δική σου γνώμη.
Οταν ο ανθρωπος λεει οτι επηρεαστηκε απο διαστημικες οπερες και το Alien που ειναι γενοσημο του star wars, Ναι, εννοει και star wars αλλα δεν το αναφερει. Αυτο πως γινεται να ειναι προσωπικη μου αποψη;


Έκανες quote τον Howard, Punisher και X-Men: Dark Sansa και οι 3 ταινίες δεν έχουν καμία σχέση με τη Disney είναι λαμπρό παράδειγμα το πως είναι οι ταινίες με ήρωες Marvel εκτός του MCU. Στην συγκεκριμένη λίστα είναι εμφανής η επιρροή της Disney στην Marvel και η επιτυχίες καταλαμβάνουν top spots. Η ποιότητα στις Disney ταινίες σε σύγκρισή με τις υπόλοιπες παραγωγές είναι χαοτική.

Οπως ειπα και στην φλοκατη που απλωσα. quote, χωρις να εκφερω καποια αποψη. Συνεχιζεις να χορευεις και να μου μιλας για την αποψη μου που δεν ειπα.
Ξαναλεω, λες να αναφερω ταινιες χωρις να τσεκαρω καποιες λεπτομερειες; ακομα και στην περιπτωση που ειναι καποιες ταινιες που εχω δει.
Η ποιοτητα της Disney, ειναι θεμα που εχω θιξει, οχι μονο με χρηματικα νουμερα αλλα και με την γενικη εικονα.
Ανεφερα με καθε λεπτομερεια, τι ταινιες κυκλοφορουσε η Disney, τις χρονιες που κυκλοφορουσε μια ταινια ο Lucas.

Η Disney δέχτηκε επιρροές από το SW, το κατάπιε κιόλας, αλλά δηλώσεις τύπου "της έμαθε μπαλίτσα ο Lucas" είναι αστείες.
Σημερα, το μικρο δαχτυλακι, προσφερε επιρροες στον Κολοσσο. Μεχρι χθες το star wars ηταν μια μυγα εξω απο το παραθυρο της Disney.
Σιγα σιγα ερχεσαι στα λογια μου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Τελειωνει το συμβολαιο του Hemsworth;

th.jpg
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Τελειωνει το συμβολαιο του Hemsworth;

th.jpg

Όχι, απλά μεταφέρουν στη μεγάλη οθόνη ένα από τα πιο φημισμένα σύγχρονα comic storylines.
Δείχνει πανω από τη μισή ταινία;

Δεν δείχνει πολλά περισσότερα από το προηγούμενο teaser, η μεγαλύτερη διαφορά είναι ότι εμφανίζεται ο "κακός" της ταινίας.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706

Φαίνεται να έχει κρατήσει σε κάποιο βαθμό το κωμικό ύφος του Ragnarok.
Χαίρομαι που δίνει λίγη αναγνώριση στο κατατρεγμένο dad bod (not to be confused with @Dim Gian Bot), αν και μπορεί να πει κανείς ότι προϋπήρχε στο Endgame.
Τουλάχιστον είναι ρεαλιστική επιστροφή, σε αντίθεση με το χαμένο μάτι του Κάπτεν Χάρλοκ.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Όχι, απλά μεταφέρουν στη μεγάλη οθόνη ένα από τα πιο φημισμένα σύγχρονα comic storylines.
Θα γίνει μεταφορά της Druuna;
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Μόλις τώρα ένιωσα ότι Θωρ γίνεται η Νάταλι Πόρτμαν! ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ ΧΑΗΠ!
 
Top Bottom