What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel's Avengers

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Μια απορία, επειδή γενικά σκέφτομαι να δω το παιχνίδι κάααααποια στιγμή στο μέλλον (σε 70% έκπτωση και με περισσότερο υλικό): αν παίζεις αποκλειστικά single-player, το να μαξάρεις όλους τους χαρακτήρες εξυπηρετεί κάπου, εκτός από το να ξεκλειδώσεις/αναβαθμίσεις όλες τους τις abilities και να πάρεις ίσως κάποια cosmetics;
Στην κεντρική ιστορία, απ'όσο έχω καταλάβει, παίζεις βασικά την Kamala και πότε-πότε ελέγχεις τους άλλους ήρωες για συγκεκριμένες αποστολές, σωστά;
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Στην κεντρική ιστορία, απ'όσο έχω καταλάβει, παίζεις βασικά την Kamala και πότε-πότε ελέγχεις τους άλλους ήρωες για συγκεκριμένες αποστολές, σωστά;
Σωστά, η campaign είναι γραμμική και η σειρά αποστολών αυστηρά καθορισμένη. Είναι καλοστημένη και διασκεδαστική σαν να μετέχεις σε ταινία. Τώρα μόλις επέτρεψαν την δυνατότητα επανάληψής της με άλλον ήρωα, όμως δεν έχω δοκιμάσει να δω πως είναι. Πάντως την πρώτη φορά παίζεται όπως περιέγραψες.

Μια απορία, επειδή γενικά σκέφτομαι να δω το παιχνίδι κάααααποια στιγμή στο μέλλον (σε -70% έκπτωση και με περισσότερο υλικό): αν παίζεις αποκλειστικά single-player, το να μαξάρεις όλους τους χαρακτήρες εξυπηρετεί κάπου, εκτός από το να ξεκλειδώσεις/αναβαθμίσεις όλες τους τις abilities και να πάρεις ίσως κάποια cosmetics;

Όταν ολοκληρωθεί η campaign το παιχνίδι σε αφήνει στο Endgame. Θα έχεις Χ ήρωες με X lvl και Power, θα σου δοθεί η δυνατότητα να επιλέγεις αποστολές και ήρωες κατά το δοκούν. Κάθε φορά που παίζεις με έναν χαρ/ρα μόνο αυτός κερδίζει XP (ανεβάζεις lvl) και πέφτει Gear (ανεβάζεις Power) αποκλειστικά για τον συγκεκριμένο χαρ/ρα. Όλοι μπορούν να κάνουν όλες τις αποστολές, εκτός από και κάποιες mini-story (iconic missions) που είναι για συγκεκριμένους χαρ/ρες (που ίσως κι αυτές όμως να σε αφήνει να αλλάξεις χαρ/ρα τώρα που το σκέφτομαι, όμως τις έκανα με τους αντίστοιχους).

Στο βασικό παιχνίδι ναι άμα θες μπορείς να παίξεις το Endgame μόνο με έναν χαρ/ρα δεν υπάρχει κλειδωμένο περιεχόμενο πίσω από χαρ/ρες.

Στα 2 δωρέαν DLC που έχουν βγει μέχρι στιγμής, συνοδεύονται από mini-campaign (τοποθετείται στην περίοδο του Endgame) σχετικά με τον DLC χαρ/ρα, οπότε είναι κλειδωμένα σε αυτούς αφού με αυτόν τον τρόπο εισάγoνται στο παχνίδι και στο ρόστερ μας.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
...αν παίζεις αποκλειστικά single-player, το να μαξάρεις όλους τους χαρακτήρες εξυπηρετεί κάπου, εκτός από το να ξεκλειδώσεις/αναβαθμίσεις όλες τους τις abilities και να πάρεις ίσως κάποια cosmetics;
Περισσότερο Gamerplay για τους άλλους ήρωες. Το campaign δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο, οπότε δεν προλαβαίνεις να χορτάσεις τους υπόλοιπους. Γενικότερα για μένα που είμαι φαν της Marvel μου κάθεται πολύ καλά όταν έχω κέφια να μπαίνω να ανεβάζω και καποιον άλλο χαρακτήρα. Το Gameplay είναι διασκεδαστικότατο.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Πολύ καλό που το προσπαθούν ακόμα, αλλά οι φανς είναι κολλημένοι .Οι περισσότερες δικαιολογίες για το λόγο που δεν τους αρέσει το παιχνίδι απλώς δεν στέκουν. Τώρα βέβαια αν γίνει κάνα θαύμα επειδή ακούγεται το όνομα Marvel Heroes δεν το ξέρω.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
To παιχνίδι πρέπει να μείωσε σιωπηλά μόνιμα την τιμή πώλησής του.
Στα επίσημα μαγαζιά από 49,99 λίρες πλέον πωλείται 29,99 λίρες χωρίς να υπάρχει κάποια προσφορά.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Μάλλον ναι, και στο Steam 40 ευρώ το βλέπω, ενώ πριν είχε 60. Βέβαια στα κλειδάδικα πήγε στο 20άρικο σχεδόν από την πρώτη βδομάδα...
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Post lvl 50 progression - Champion System

champion_3-fKCprkpGu.jpg



από αύριο κοντά μας
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
άλλος ένας λόγος για να παίζω περισσότερο Kamala. Χαίρομαι πραγματικά για αυτό. Να βάζαν και καμιά ποικιλία στα μικρότερα level αποστολών για όταν ανεβάζεις χαρακτήρες θα ήταν τέλειο.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Με χαροποιεί το γεγονός ότι θα βγεί το guardians of the galaxy, αλλά ταυτόχρονα προβληματίζομαι για το τι θα γίνει με το Avengers. Στ Roadmap δεν βλέπω να αναφέρουν κάποιον νέο χαρακτήρα μετά τον panther.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Αφού δεν τους είπαν να βάλουν κάνα overlay για λύση πάλι καλά.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Εντάξει το φτιάξανε. Στο PS5 μόνο υπήρξε πρόβλημα ευτυχώς οι PC streamers δεν διαταράχθηκαν και συνέχισαν να διατηρούν το κοινό τους στα ύψη.

 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Και συνεχίζω να επιμένω. Τι ωραία που θα ήταν να βάζαν λίγο ποικιλία στις αποστολές για αυτούς που ανεβάζεις.... Γιατί ωραία, θα τον αφήσουμε απο το campaign του τον Black Panther γύρω στο 23 level και μετά θα πρέπει με τις ίδιες αποστολές να τον πάμε 50....
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095



Και για να έχουμε και μια καλύτερη εικόνα σχετικά με το τι ετοιμάζουν

Avengers campaign (with no extras) at 11.5 hours,
Kate Bishop expansion at 4 hours
Clint Barton expansion at 2 hours.

War for Wakanda expansion at 7.5 hours
 
Top Bottom