What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mας ρωτάτε, σας απαντάμε.

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Ωραιο το debate προφιτερολ v.s Black metal forest. Χαβαλες η ΑΙ μασκαρατα αλλα επεσε στα χερια μου μια υποθεση, σοβαρη.

Χωρις πολλα λογια. Δυο συνεταιροι. Ο ενας εδινε και βαση στα social, web μαραφετια. Ως παρασιτο πηρε ποδι απο την μπιζνα. Επειδη εκτος απο κομπλεξικος ανθρωπος. Χρυσο μεταλλιο στους κομπλεξικους αγωνες του Τοκυο κτλ.
Απο την περιγραφη, ετσι καταλαβα, με ανεση, ειναι και τερμα κακιστος.

Αλλαξε τους κωδικους σε οτιδηποτε εχει σχεση με ιντερνετ και τωρα παιζει ενα μπλεξιμο με την αποκτηση τους.
Η αστυνομια, εχει την θεληση να ασχοληθει με αυτο το θεμα; Δεν ειναι μια απλη υποθεση, μου εκλεψε ενας χακερ το email.
Μιλαμε για επιχειρηση και ο λογος πισω απο ολα, ειναι η ζημια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,472
Ωραιο το debate προφιτερολ v.s Black metal forest. Χαβαλες η ΑΙ μασκαρατα αλλα επεσε στα χερια μου μια υποθεση, σοβαρη.

Χωρις πολλα λογια. Δυο συνεταιροι. Ο ενας εδινε και βαση στα social, web μαραφετια. Ως παρασιτο πηρε ποδι απο την μπιζνα. Επειδη εκτος απο κομπλεξικος ανθρωπος. Χρυσο μεταλλιο στους κομπλεξικους αγωνες του Τοκυο κτλ.
Απο την περιγραφη, ετσι καταλαβα, με ανεση, ειναι και τερμα κακιστος.

Αλλαξε τους κωδικους σε οτιδηποτε εχει σχεση με ιντερνετ και τωρα παιζει ενα μπλεξιμο με την αποκτηση τους.
Η αστυνομια, εχει την θεληση να ασχοληθει με αυτο το θεμα; Δεν ειναι μια απλη υποθεση, μου εκλεψε ενας χακερ το email.
Μιλαμε για επιχειρηση και ο λογος πισω απο ολα, ειναι η ζημια.
σε domain και cloud files ίσως υπάρχει νομικό πάτημα, για social καλύτερα να φτιάξουν νέα. Δεν βγάζει άκρη με τον ζουκ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
σε domain και cloud files ίσως υπάρχει νομικό πάτημα, για social καλύτερα να φτιάξουν νέα. Δεν βγάζει άκρη με τον ζουκ.
Η νεα ονομασια ειναι θεμα γιατι μιλαμε για επιχειριση. Παιζει και το trip advisor. Τι νεο να φτιαξει εκει; συν οτι εκει παιζει ενας ανταρτοπολεμος με ψευτικα σχολια στα οποια δεν γινεται να απαντηθουν.

Το domain το σκεφτηκα κι εγω, γιαυτο ειπα μηπως ειναι θεμα για την αστυνομια.

Ενα τηλεφωνημα απο την αστυνομια θα εκοβε το σρεντεριλικι "θα σας καταστρεψω" κτλ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,472
Η νεα ονομασια ειναι θεμα γιατι μιλαμε για επιχειριση. Παιζει και το trip advisor. Τι νεο να φτιαξει εκει; συν οτι εκει παιζει ενας ανταρτοπολεμος με ψευτικα σχολια στα οποια δεν γινεται να απαντηθουν.

Το domain το σκεφτηκα κι εγω, γιαυτο ειπα μηπως ειναι θεμα για την αστυνομια.

Ενα τηλεφωνημα απο την αστυνομια θα εκοβε το σρεντεριλικι "θα σας καταστρεψω" κτλ.
εγώ θα μίλαγα με τον δικηγόρο μου και αν υπήρχε και θέμα δυσφήμισης και με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
εγώ θα μίλαγα με τον δικηγόρο μου και αν υπήρχε και θέμα δυσφήμισης και με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.

Μπορει να ειμαι αλλου για αλλου και γυαλου αλλα οταν παιζει δουλεια, συνεργασια, συμβουλη. Θελω να ειμαι χεντ-σοτ.
Νομιζω το σωστο σημειο εκκινησης ειναι ο δικηγορος.
Δεν ηθελα να τους πω να πανε στην αστυνομια και εκει να τους πουν, στα @@ μας κι εμας, Κωστης Παλαμας.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Γνωρίζεις κανείς που ασχολείται με πωλήσεις Ebay, αν γίνεται αντί τραπεζικού λογαριασμού να βάλεις Revolut, Payzy κλπ ψηφιακές κάρτες, ώστε να αποφεύγεις την προμήθεια όταν σου μπαίνουν τα χρήματα;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Με Ebay εχω να ασχοληθω απο το 2011. Απο μια ματια που εριξα στο site.
Your buyers will be able to pay safely and securely with credit card, debit card, Apple Pay, Google Pay, or PayPal

&

You can't ask buyers to use a payment method that isn't allowed on eBay

αρα, οι επιλογες σου ειναι αυτες που βλεπεις οταν βαζεις για πουλημα την μασελα του παππου.
Δεν ξερω εαν υπαρχει τροπος αλλα η λογικη λεει οτι τα χερια κοβονται, οι προμηθειες οχι.

 
Top Bottom