What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Μεγαλες Αληθειες

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,536
@MaverickStrange, φιλαρακι, τα λες πολυ καλα αλλα εγω διακρινω μια απαλεψια με την μια. Εδω εχουμε καταστασεις οπου οι αθρωποι κυνηγανε λιγο χρονο για gaming απομονωση.
Ο κουνελος, δεν κανει το κλασσικο κυνηγι, δεν ειναι τετοιος τυπος, εχει διαφορετικη ιδιοσυγκρασια. Δεν παριστανει τον εραστη σε μπαρ, καφετεριες, δρομους και ουτε χρησιμοποιει τα γνωστα επιφωνηματα. μπας κλας καταστασεις.
Αξιοπρεπεια εχουμε, λεφτα δεν εχουμε.

Εγώ πάντως τώρα ψήνω στο φούρνο δύο φιλετάκια ψάρι (του κουτιού) και έχω βράσει καστανό ρυζάκι και μπροκολάκι. Θα δώσω πόνο απόψε σε λέω!
εγω πεταξα στην γαστρα ενα κοτοπουλο, μερικες πατατες, λιγο κρεμμυδι. λιγο σκορδο, ριγανη, πιπερι, αλατι και επειδη δεν ειμαι αλεπου, να το φαω ολο σημερα, αυτο θα ειναι και το αυριανο φαγητο.
 

MaverickStrange

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,682
@lelos kounelos Σκεφτηκα να γραψω και λεφτα, αλλα τα καλα ρητα ειναι συντομα και περιεκτικα. Οποτε διαλεξα το πιο σημνατικο
εγω πεταξα στην γαστρα ενα κοτοπουλο, μερικες πατατες, λιγο κρεμμυδι. λιγο σκορδο, ριγανη, πιπερι, αλατι και επειδη δεν ειμαι αλεπου, να το φαω ολο σημερα, αυτο θα ειναι και το αυριανο φαγητο.
Ειμαι ετοιμος για το ρεβεγιον στη δουλεια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,536


Σε νοιωθω. Για πολλα χρονια δεν υπηρχαν αργιες, γενεθλια, ονομαστικες εορτες. Χριστουγεννα και Πασχα, οι χειροτερες μερες του χρονου. Καπως ετσι, δεν με αγγιζουν ολα αυτα τα εορταστικα. Ακομα και το εορταστικο κουνελι στο αβαταρ, για να μην ανεβασω την χοληστερινη του Ναυαρχου το εβαλα ειδαλλως δεν θα αλλαζε. Οποιος στεναχωριεται τρωει και πινει.

Εχουμε και την ψευδαισθηση οτι τα πολλα λεφτα διευκολυνουν την ζωη. Το αντιθετο.
Δεν εννοω να μην εχεις να φας.
Πιο πολλοι εχουν πεθανει επειδη ειχαν καποια χρηματα παρα οσοι την βγαζουν με επιδοματα και ταμειο ανεργιας.
Τον ανθρωπο με τα λεφτα προσπαθουν να κοροιδεψουν. Εαν δεν εχεις μια, δεν ασχολειται κανενας μαζι σου.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Κοιτάχτε, μια φορά ήξερα ένα τύπο που ήπιε ένα ψάρι ζωντανό. Οι εμπειρίες αποτυπώθηκαν σε ένα απαγορευμένο κιτάπι, που ενδεχομένως κυκλοφορεί ως 'Άγιος Ψεύτης ο Κυψελιώτης'. Ενδεχομένως.

Για τις δύσκολες ώρες, σίγουρα τίποτε που σου χαρίζεις Πρωτοχρονιάτικα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,307
Εδώ όλη η αλήθεια
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,000
"Όλοι μας πληρώνουμε νοίκι. Το νοίκι της ΖΩΗΣ."
Μήτσακλας ο Φιλόσοφος
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,536
Τον πηγαν φυλακη ενω εγραψε << Η φωνη μεσα σου. >>
Τωρα θα λεει, <<Η φωνη απο μεσα.>>

Διαβασα στο social για συνταξιουχους. Μια κοπελα που γλυτωσε απο το τραινο, πηγε με σπασμενο αγκωνα-γυψο, σε πορεια διαμαρτυριας.
Εκει την ψεκασε με χημικα η ομαδα περιφρουρισης της δημοκρατιας a.k.a. ΜΑΤ.
Πιο ελληνικη αληθεια πεθαινεις. Αυτο, εαν γλυτωσεις απο τα υπολοιπα.

Επειδη σημερα επιασα το σπορ να τσουλαω αληθειες.
Ειδα (προσεκτικα), ισως ο τελευταιος που το εκανε, την δηλωση του αναγνωρισμενου δημοσιογραφου Παυλου Τσιμα. Κλασσικη περιπτωση αριστερου που καταληγει στο ΣΚΑΪ και το MEGA. ειδατε τι εκαμνα εδω. Αναφερομαι στην δηλωση για την οποια. πολυ σωστα. προταθηκε για Πουλιστερ απο το Luben.
Αληθεια ειπε ο ανθρωπος. Ο θανατος τους δεν πηγε χαμενος. Οταν σκοτωνονται ανθρωποι, κανει την εμφανιση της η εθνικη κινητοποιηση και φτιαχνουν δρομους.
Εαν υπαρχει ιχνος λογικης σε αυτη τη χωρα. Αυτη η εθνικη κινητοποιηση θα μαυρισει ψηφοδελτια και θα στειλει στον πατο την ακροαματικοτητα αυτων των ανθρωπων. Βεβαια, ο Τσιμας εννοουσε οτι οπως φτιαχτηκαν δρομοι θα φτιαχτουν και οι ραγες τραινων.
Πρεπει ομως να αποδεχτει οτι πρεπει να θυσιαστει για το καλο της εθνικης κινητοποιησης.
Ο επαγγελματικος θανατος σου η ζωη του κοινωνικου συνολου.

Edit
Χιος......
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Εαν υπαρχει ιχνος λογικης σε αυτη τη χωρα

635520020160086182-country.jpg
 
Top Bottom