What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ένα κινητό ρε παιδιά....

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Εγώ μια χαρά ευχαριστημένος είμαι με το Alcatel 1SE 3/32, που το πήρα 90κάτι. Άμα δώσεις ελάχιστα παραπάνω από 100, μπορείς να πάρεις και το μοντέλο με τα 4GB/64GB ram/storage.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
δεν τολμω να σου γραψω το δικο μου μοντελο γιατι θα γελαει ο κοσμος. εξαλλου δε θα το βρεις, ειναι 4-5 ετων πλεον. τα γραφω αυτα γιατι εχει αποσπωμενη μπαταρια, πραγμα που μ εχει σωσει και θα το κρατησω οσο παει, γιατι πολυ μ εκνευριζει η μαλακια των εταιριων, γιατι υπαρχει ενας και μοναδικος λογος για να μην εχεις προσβαση στην μπαταρια: να μην μπορεις να την αλλαξεις ευκολα.

οπως και να χει, εγω το θελω μονο για χρηση κλησης/sms, καθολου δε με αφορουσε ουτε ταχυτητα στο νετ, ουτε ισχυρο σημα κλπ. επισης για τα λεφτα του, μου ειπαν φιλοι με ακριβοτερα κινητα οτι εχει μια χαρα οθονη.


εντιτ: για την ιστορια ειναι το δοξασμενο ulefone s7. στο γραφω, γιατι αν και δεν το περιμενα, το βρισκω ακομα σε ιντερνετικα μαγαζια 75€.
δυστυχώς δεν οδηγούμε εμείς τις εξελίξεις πλέον, αλλά τα μικρά αμερικανάκια.

Όσο περνάει ο καιρός τόσο μεγαλώνει η λίστα μου πράγματα που με ενοχλούν στα κινητά.

Ξεκίνησε με το μέγεθος, συνέχισε με την μη αποσπόμενη μπαταρία, τώρα αφαιρούν σιγά σιγά τα headphone jacks, σε λίγο θα σου ζητάνε να αγοράσεις και τον φορτιστή εξτρά σαν κάτι γιούφτ εκεί έξω.... σίγουρα θα σου πουλάνε το άδειο κουτί σε λίγο για να αγοράσεις εξτρά το τηλέφωνο...

Αλλά! Τα βρίσκουν και τα κάνουν...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Α! ρε πουνε εκεινα τα χρονια πυ δεναν τα σκυλια με τα λουκανικα. Και δειναν νοκια 5000 δωρο και με 2 μπαταριες
Μας εδειχναν τοτε το τυρι, αλλα δεν βλεπαμε την φακα. Κι οσο μας χτυπαει η ραδιενεργεια του κινητου κατακουτελα, τοσο θα αγοραζουμε ασκαρδαμιχτει "αδεια κουτια"
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
θενκσ νιτρο θα τα κοιταξω.
Εννοεις, οταν τα παιξει το μπατερυ πετας και το τηλεφωνο? Δεν υπαρχουν ανταλλακτικες μπαταριες?

Αλλάζει αλλά πρέπει να πας σε τεχνικό ή να έχεις τις γνώσεις να το ανοίξεις εσύ.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
σε λίγο θα σου ζητάνε να αγοράσεις και τον φορτιστή εξτρά σαν κάτι γιούφτ εκεί έξω.... σίγουρα θα σου πουλάνε το άδειο κουτί σε λίγο για να αγοράσεις εξτρά το τηλέφωνο...

Αυτό σηκώνει κουβέντα. Κατ' εμέ, οι φορτιστές πλέον θα έπρεπε να είναι optional με σχετική διαφοροποίηση του κόστους. Σήμερα ο βαθμός διείσδυσης smartphones στον παγκόσμιο πληθυσμό είναι τέτοιος, που πολλοί χρήστες μπορούν να χρησιμοποιήσουν φορτιστές από προηγούμενες συσκευές. Θα μας πνίξει το e-waste, οι επίδοξοι εξωγήινοι overlords μας θα ανακαλύψουν τα ερείπια του πάλαι ποτέ πολιτισμού μας θαμμένα κάτω από τόνους πλαστικών low-tech σκουπιδιών.

Υλικά συσκευασίας και παρελκόμενα είναι αντικείμενα την πραγματική ζήτηση και χρησιμότητα των οποίων θα πρέπει πλέον να μελετήσουμε με σοβαρή επιστημονική τεκμηρίωση και να χρησιμοποιήσουμε τα ευρήματα της τελευταίας για να επαναπροσδιορίσουμε τις προσδοκίες/απαιτήσεις μας. Για μένα αυτή τη στιγμή, ένα ακόμη σετ σάπια ακουστικά-ψείρες κι ένας απλός φορτιστής στη συσκευασία, είναι η επιτομή μη βιοδιασπώμενων σκουπιδιών που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ και θα ζήσουν να δουν την κηδεία του πιο μακρινού μου απογόνου. Κι αυτά παράγονται, συσκευάζονται και διανέμονται σε τάξεις μεγέθους εκατομμυρίων.

Και τα περί μικρών αμερικανακίων καλό είναι να τα ακούμε με μεγάλη επιφυλακτικότητα, γιατί επί του πρακτέου, ούτε δημογραφικά είναι η πλειοψηφία του αγοραστικού κοινού, ούτε εισοδηματικά μπορούν προφανώς να στηρίξουν την αγορά. Αυτά τα δύο είναι παράγοντες που δε σκιαγραφούν μοχλό εξελίξεων.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Αυτό σηκώνει κουβέντα. Κατ' εμέ, οι φορτιστές πλέον θα έπρεπε να είναι optional με σχετική διαφοροποίηση του κόστους. Σήμερα ο βαθμός διείσδυσης smartphones στον παγκόσμιο πληθυσμό είναι τέτοιος, που πολλοί χρήστες μπορούν να χρησιμοποιήσουν φορτιστές από προηγούμενες συσκευές. Θα μας πνίξει το e-waste, οι επίδοξοι εξωγήινοι overlords μας θα ανακαλύψουν τα ερείπια του πάλαι ποτέ πολιτισμού μας θαμμένα κάτω από τόνους πλαστικών low-tech σκουπιδιών.

Υλικά συσκευασίας και παρελκόμενα είναι αντικείμενα την πραγματική ζήτηση και χρησιμότητα των οποίων θα πρέπει πλέον να μελετήσουμε με σοβαρή επιστημονική τεκμηρίωση και να χρησιμοποιήσουμε τα ευρήματα της τελευταίας για να επαναπροσδιορίσουμε τις προσδοκίες/απαιτήσεις μας. Για μένα αυτή τη στιγμή, ένα ακόμη σετ σάπια ακουστικά-ψείρες κι ένας απλός φορτιστής στη συσκευασία, είναι η επιτομή μη βιοδιασπώμενων σκουπιδιών που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ και θα ζήσουν να δουν την κηδεία του πιο μακρινού μου απογόνου. Κι αυτά παράγονται, συσκευάζονται και διανέμονται σε τάξεις μεγέθους εκατομμυρίων.

Και τα περί μικρών αμερικανακίων καλό είναι να τα ακούμε με μεγάλη επιφυλακτικότητα, γιατί επί του πρακτέου, ούτε δημογραφικά είναι η πλειοψηφία του αγοραστικού κοινού, ούτε εισοδηματικά μπορούν προφανώς να στηρίξουν την αγορά. Αυτά τα δύο είναι παράγοντες που δε σκιαγραφούν μοχλό εξελίξεων.

Για την συσκευασία θα διαφωνήσω και όχι γιατί είναι η δουλειά μου, δεν έχασαν κάτι τα παιχνίδια που δεν τα τσιμπάμε κουτάτα πλέον;
Ε αυτό το κάτι, που σε κάνει να νιώθεις ωραία όταν ανοίγεις την συσκευασία και την γουστάρεις και την χαζεύεις, είναι ψυχολογικό και μέσα στην καθημερινότητα και την μιζέρια αυτού του κόσμου μια αναλαμπή ομορφιάς και ψυχολογικού ανεβάσματος για αρκετό κόσμο.

Θυμάμαι όταν κέρδισα ένα ΗΡ laptop το μακρινό 2005, που μου ήρθε ένα κουτί νέτο σκέτο, δεν μου έκανε καμία εντύπωση, θα μπορούσαν να μου το έχουν δώσει σε σκατοσακούλα ένιωσα λίγο κάπως "οκ ευχαριστούμε για την αγορά, μπούλο τώρα, επόμενος". Θυμάμαι μετά το λιγότερο μακρινό 2009 που πήγα και πήρα το macbook late 2009 (του μισού κόστους από το ΗΡ σκέψου, άσχετα αν δεν πλήρωσα το ΗΡ) και είχε την καταπληκτική συσκευασία που ενώ ήξερα τι αγοράζω και ήμουν σίγουρος για την αγορά μου (σπάνια αναλαμπή εκείνη η χρονιά για την apple σε απόδοση/τιμή) που το άνοιξα, ήταν τόσο προσεγμένα όλα και το πρώτο που έπιασα στο χέρι μου ένα καρτελάκι-Mini manual που μου έγραφε Congratulations, You and your mac are made for each other.
Μαλακιούλες; Όπως το δει κανείς, αλλά ένιωσα όμορφα ρε φίλε, ένιωσα ότι δεν είμαι ένα σακί με λεφτά (μην μπερδευόμαστε με την apple του 2021 ε; ) ότι κάποιος εκεί σε αυτή την εταιρία ήθελε να με κάνει να νιώσω όμορφα που τους επέλεξα για την αγορά μου, ήθελε να μου πει ευχαριστώ, έστω και ένα τυποποιημένο ευχαριστώ που πήγε σε άλλο τόσα εκατομμύρια χρήστες. Αλλά μου ανέβασε την ψυχολογία πάρα πολύ.

Όσο και αν μερικοί ίσως νομίζετε ότι η συσκευασία είναι απλά ένα κόλπο για να πουλήσει ένα προϊόν, δεν είναι έτσι, απλά δεν το βλέπετε από την σωστή οπτική, δηλαδή αν το πάμε με τα κουτάτα παιχνίδια που είπα πριν, δεν αλλάζεις στάση στο θέμα της συσκευασίας;

Για τους φορτιστές δεν διαφωνώ απαραίτητα, απλά μιας και κατά 90% το κινητό μου το δίνω μετά αλλού και παραμένει σε χρήση δεν μου μένουν φορτιστές ποτέ.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Για την συσκευασία θα διαφωνήσω και όχι γιατί είναι η δουλειά μου, δεν έχασαν κάτι τα παιχνίδια που δεν τα τσιμπάμε κουτάτα πλέον;

Όχι, είναι ακριβώς τα ίδια παιχνίδια, τα οποία δεν μπορούν να παιχτούν χωρίς μέσο αναπαραγωγής ψηφιακού υλικού. Άρα μόνο η ψηφιακή διανομή έχει νόημα, μόλις γίνει τεχνικά εφικτή (DRM και ownership rights είναι άλλο φασούλι, έτσι κι αλλιώς πλέον και τα κουτάτα σε κάποια πλατφόρμα τα ενεργοποιείς, κάνοντας τις συσκευασίες ακόμα πιο ανούσιες).

δηλαδή αν το πάμε με τα κουτάτα παιχνίδια που είπα πριν, δεν αλλάζεις στάση στο θέμα της συσκευασίας;

Όχι, γιατί να αλλάξω στάση;
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αλλάζει αλλά πρέπει να πας σε τεχνικό ή να έχεις τις γνώσεις να το ανοίξεις εσύ.
Aμαν, ρε παιδια, αμαν. Μολις τελειωσα Πολυτεχνειο στο τμημα ups. Τωρα πρεπει να παω και στο τμημα μπαταριων?
Ειπα να παρω ενα γκαντεμοτηλεφωνο 50-100 γιουργιων, οχι για αλλο λογο, απλα να μην με λενε υποαναπτικτο οι νεοτερες γενιες.
Μια χαρα ειμαι με Alcatel 1066, 22ευρουλακια φαπα, μτ/κα, αντικ ινκλουντετ. Ζητημα αν κανω 10 τηλεφωνηματα το μηνα αντε να με παρουν κι αλλα 5. Και καθε 6 μηνες να χαλαει παλι κερδισμενος ειμαι.
Κατι αλλο που συχαθηκα ειναι τα διαφορα σμαρτ, τηλεφωνα τηλεορασεις, αρκουδισια, καθυκια. Δεν θα παρω! Θελω ναμαι εγω, το σμαρτ!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
μου φαίνεται λίγο αδιανόητο σε forum τεχνολογίας να έχει πέσει τόση μπαρμπαδίλα, αλλά φαντάζομαι σημεία των καιρών :p

Πάντως ναι με τα σμαρτ το έχουν παρακάνει, ειδικά που προσπαθούν να κάνουν σμαρτ πχ τα ψυγεία... τα ψυγεία τα αγοράζεις να τα έχεις 50 χρόνια, όχι να σταματήσει να παίρνει updates σε 5 χρόνια και να χάσεις την μισή λειτουργικότητα.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Νίτρε καλά όλα αυτά, αλλά για επαπροσδιορισμό υλικών συσκευασίας μίλησα, όχι για συνολική εξάλειψη συσκευασιών. Αν και, με αναφορά στο περιβάλλον, η τελευταία θα ήταν ιδανική, όπου δεν τίθονται αναπόφευκτοι περιορισμοί. Συνεπώς, όλο το υπόλοιπο ντόμινο τζάμπα έπεσε.

Αίσχη σαν το παρακάτω πρέπει να κοπούν:
1620843968279.png

Το φωτογράφισα το καλοκαίρι, γιατί δεν μπορούσα να διανοηθώ το βαθμό του overpackaging για ένα μικροσκοπικό bluetooth dongle.

Επίσης, αδυνατώ να καταλάβω το παρακάτω τσουβάλιασμα:
Όσο και αν μερικοί ίσως νομίζετε ότι η συσκευασία είναι απλά ένα κόλπο για να πουλήσει ένα προϊόν, δεν είναι έτσι, απλά δεν το βλέπετε από την σωστή οπτική.
Το β' πληθυντικό με τοποθετεί μέσα σε αυτούς και δεν μπορώ να παρακολουθήσω πώς ακριβώς οδηγείσαι συλλογιστικά σε αυτό το συμπέρασμα με βάση τα όσα έγραψα. Παρεμπιπτόντως, δυστυχώς έχω τεράστιο προσωπικό κουσούρι με το retail, το οποίο πλέον έχω περιορίσει δραστικά σε παιχνίδια των οποίων μου αρέσει είτε το artwork, είτε συνολικά το art direction, και θέλω να τα έχω στο ράφι. Νομοτελειακά θα κοπεί και αυτό, βοηθάει και το ότι οι συσκευασίες πλέον είναι πάμπτωχες και τα artworks στη Δύση πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο.

Τέσπα. Όχι σκουπίδια σε θάλασσες και ακτές.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
δεν θεωρώ όποιον μπορεί να νομίζει το παραπάνω κάτι κακό, δεν το έγραψα ως "είστε ηλίθιοι" ή τίποτα τέτοιο.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
μου φαίνεται λίγο αδιανόητο σε forum τεχνολογίας να έχει πέσει τόση μπαρμπαδίλα,
Bρε δεν ειναι αυτο. Μηχανικος εμπορικου ναυτικου ειμαι, απο αποψη. Μαρεσει και η τεχνολογια και η εξελιξη και να ψαχνομαι και να επισκευαζω και να κατασκευαζω. Εχω παει και σε σχολη ψυκτικων, εχω παρακολουθησει σεμιναρια αυτοματισμων και ηλεκτρονικων, Εμαθα να μονταρω Η/Υ γιατι μου αρεσε η διαδικασια, οχι γιατι τσιγκουνευτικα να δωσω 30Ε σε τεχνικο.
Αλλα και αυτη η περιτη τεχνολογια με ενοχλει. Ενα σωρο κοντρολς στο τραπεζακι του σαλωνιου. Ενα σωρο φορτιστες απο εδω κι απο εκει κτλ.
Δεν συμπαθησα ποτε το κινητο. Τις δουλειες που μπορει να κανει μαρεσει να τις κανω απο το κλασσικο PC. Oυτε ο φορητος Η/Υ μου αρεσε ποτε. Ναι αν τον χρειαζομουν στην δουλεια μου ΟΚ Ειχα ακριβο κινητο οταν ταξειδευα, με δυνατο πομποδεκτη, αλλα δεν με απασχολησε ποτε αν εχει 5 η 105 γιγα μνημη. Μαρεσει να δουλευω ενα μηχανημα κι οχι να καθεται αχρησιμοποιητο.
Για τα κουτια και τα περιτυλιγματα που λετε, Ναι μου αρεσαν παλαιοτερα εχω πολλα παλαια παιχνιδια στα κουτια τους. Ακομα και παλαια εξαρτηματα στα κουτια τους ταχω. Τωρα περνεις π.χ. ενα πληκτρολογιο και ειναι τυλιγμενο σε ενα αχρωμο χαρτονι. Ποιος θα το κρατησει? Μοιραια στον μπλε καδο θα παει.
Και ναι τσαντιζομαι οταν δινω 600Ε για ups και πρεπει να το κανω βιδες και παξειμαδια για να αλλαξω μπαταρια η στο κινητο. Ελεος πεια. Δηλαδης βλεπω οτι ο μονος παραγοντας πλεον ειναι πως θα ξεσκισουμε τον καταναλωτη και μονο
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
δεν διαφωνώ, αλλά ο καταναλωτής ας ψηφίσει με την τσέπη του και θα στρώσουν όλα αυτά. Το θέμα είναι ότι για να επιμένουν οι κατασκευαστές στο ένα και στο άλλο, κάποιος τα ψωνίζει.

Και εγώ το βλέπω αυτό που λες, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να δώσει 1500€ για ένα κινητό που το μόνο που κάνει είναι να ανοίγει πιο γρήγορα το email από το κινητό των 200€, αλλά κάποιοι και πολλοί μάλιστα το αγοράζουν αυτό.
Δεν καταλαβαίνω γιατί, ούτε που ζουν όλοι αυτοί, δεδομένου ότι ακόμα και στις ΗΠΑ οι οικονομικές ανισότητες είναι μεγάλες και πολλοί άνθρωποι δυσκολεύονται να επιβιώσουν με τραγικά χαμηλό μισθό.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
"Status symbol" λέγεται και έρχεται πακέτο με το οικονομικό σύστημα και την ανθρώπινη φύση.

Στο θέμα των μπαταριών, είναι πλέον αρκετά μεγάλες οπότε αν σε 3 χρόνια έχει πέσει από τα
5000mΑh στα 4200mAh, ούτε που θα το καταλάβεις. Πάλι μια φορά τη μέρα θα το φορτίζεις.

Στη γειτονιά των 100 Ευρώ παίζουν Redmi 9/9C, Alcatel 1S, Motorola E7, Realme C11, Nokia 3.4.
Προσωπικά θα πήγαινα στο Motorola E7 λόγω Snapdragon 460. Κάνε μια βόλτα από κανένα
Πλαίσιο, κατάστημα κινητής να τα δείς από κοντά.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μαληστα! status symbol. Ενταξει ειχαμε κατα καιρους συμβολα του στατους μας, αυτοκινητα, αρμανι, στερεοφωνικα, πισινες κτλ, αλλα αυτο το χαλι με τα κινητα...
Πριν καμποσα χρονια, μπαινει ο φιλος μου ο Γιαννης, 50αρης, δηκιγορος, στο μαγαζυ, με το καινουργιο κινητο του στο χερι και μου λεει. "Επι τελους,πραγματοποιησα το ονειρο της ζωης, κανει αυτο, κανει εκεινο, κανει το αλλο, ειχε δωσει και 5-6 κατοσταρικα για το ονειρο της ζωης του. Δεν κανω πλακα,
Α! και τα ρολογια χεριου, καποτε και μαμω τα στατους συμβολα.
Τες πα, θενκς για τα μοντελα που ειπατε, καποιο θα μου κανει σηγουρα. Δεν ειμαι και δυσκολος
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μαληστα! status symbol. Ενταξει ειχαμε κατα καιρους συμβολα του στατους μας, αυτοκινητα, αρμανι, στερεοφωνικα, πισινες κτλ, αλλα αυτο το χαλι με τα κινητα...
Πριν καμποσα χρονια, μπαινει ο φιλος μου ο Γιαννης, 50αρης, δηκιγορος, στο μαγαζυ, με το καινουργιο κινητο του στο χερι και μου λεει. "Επι τελους,πραγματοποιησα το ονειρο της ζωης, κανει αυτο, κανει εκεινο, κανει το αλλο, ειχε δωσει και 5-6 κατοσταρικα για το ονειρο της ζωης του. Δεν κανω πλακα,
Α! και τα ρολογια χεριου, καποτε και μαμω τα στατους συμβολα.
Τες πα, θενκς για τα μοντελα που ειπατε, καποιο θα μου κανει σηγουρα. Δεν ειμαι και δυσκολος

Κάτσε ακόμα, τουλάχιστον τώρα τα στάτους σύμπολς είναι χειροπιαστά. Όταν σε λίγο θα σου λέει το παιδί σου "μπαμπά δώσε μου 200€ να πάρω το τελευταίο skin στο Fortnite γιατί με κοροϊδεύουν και με λένε φτωχό στον σέρβερ", εκεί να δεις τη γλύκα που θα τα ακουμπάς για αέρα κοπανιστό.
 

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
Ένα οποιοδήποτε Android στα δυο κατοστάρικα σε βγάζει ασπροπρόσωπο για τα επόμενα 3-4 χρόνια. Δες τα σχετικά ρηβιούζ σε κάτι Android Authority και ιστορίες, διάλεξε και πάρε. Αυτά περί στάτους είναι το λιγότερο ανεκδοτικά. Αντικειμενικά για μια μέση, 'πολιτική' χρήση, δεν χρειάζεσαι τίποτε παραπάνω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Καλά δεν έχετε και άδικο για το στάτους σίμπολ... μου θυμίσατε και όταν δούλευα ένα καλοκαίρι βοηθός ψυκτικού και πήγαμε σε ένα σπίτι να βάλουμε A/C και δεν ξέραμε που να τρυπήσουμε τον τοίχο να μην πέσει... και απέξω πάρκαρε ο άλλος την υπερτέλεια χωρίς γρατζουνιά μπέμπα 2000κ.ε. ενώ το σπίτι ήταν για κατεδάφιση...
Ηλίθιοι πάντα υπήρχαν, απλά τώρα νομίζω κάνουν μεγαλύτερο μπάμ με το iphone 1500€, από ότι με το iphone στα 500€.
 

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
...και μην ξεχνιόμαστε, iPhone 2000E για να τραβάμε φωτογραφίες και να ποστάρουμε στόριζ. Τεχνολογία μαν, υπεραξία. Σε δυο χρόνια θα το πουλήσουμε και 700Ε σε θύμα Β' Εθνικής, θα σπρώξουμε κεφάλαιο προς το ΝΕΟ iPhone το οποίο έχει ένα MP περισσότερο. Game-changer μάγκες.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Τα περασα αυτα πριν 25 χρονια με τα στερεοφωνικα. Παιδια μεγαλα, τα εγκονια να ζητησουν σκιν απο τους μπαμπαδες τους, εγω καμια μπαλιτσα καμια κουκλιτσα, Το βολβο C30 το πουλήσα περισυ, πριν ειχα Rover 220 coupe. Tωρα το Πεζο το 2. Το φιατοπισακι μου μια χαρα με βολευει και το στατους συμβολο του κινητου μου ειναι 50 ευροπουλα.
Α! τι ειναι το αντροιντ στα 2 κατοσταρικα? Το χρειαζομαι?
 
Top Bottom