What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Άνοιξαν τα Pre-Orders για το Mass Effect: Legendary Edition

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Update: Εν τέλει η ημερομηνία του Μάρτη δεν επαληθεύτηκε, αλλά όπως και να έχει, το επίσημο site της EA άνοιξε τα Pre-Orders για το Mass Effect remake. Ημερομηνία κυκλοφορίας της Legendary Edition: 14 Mαΐου 2021.



Ιδού και το επίσημο reveal trailer:













Update στις 11/1/2021: Σύμφωνα με το Eurogamer, δύο Ασιατικά καταστήματα άρχισαν ήδη να περιλαμβάνουν το Mass Effect: Legendary Edition στα sites τους, με αναγραφόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας τις 12 Μαρτίου.

Δεν υπάρχει ακόμη επιβεβαίωση από επίσημες πηγές της BioWare. Η αλήθεια είναι βέβαια πως η συγκεκριμένη...


Continue reading...
 
Last edited by a moderator:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Χμ, από τη στιγμή που δεν είναι remakes νομίζω ότι έχει ενδιαφέρον περισσότερο για το πλήρες του πακέτου με όλα τα DLC.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Εάν δεν είχαν "χρωματίσει" το τέλος, θα μιλάγαμε για ένα από τα καλύτερα action RPG και video games γενικότερα. Eμένα όποτε το θυμάμαι, μου αφήνει μια ξινή γεύση στο στόμα :(
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Χμ, από τη στιγμή που δεν είναι remakes νομίζω ότι έχει ενδιαφέρον περισσότερο για το πλήρες του πακέτου με όλα τα DLC.


...και στο 10 ευρω μόνον.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αγαπώ το 1ο, απεχθάνομαι το 2ο, με το 3ο δεν έχω γνωριστεί. Λογικά θα πιάσω πάλι από την αρχή στη Ledgedary.

Ελπίζω σε γενναία έκπτωση σε όσους έχουν ήδη και τα 3.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
αν θυμαμαι καλα ναι. αλλα τα animations ηταν το λιγοτερο. το παιχνιδι ειχε σοβαροτερα προβληματα.
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Το Andromeda δεν το τελείωσα καν! (Ενώ η πρώτη τριλογία είναι στα top παιχνίδια μου) , πολύ επαναλαμβανόμενο (και σε γράψιμο και σε gameplay) που καταντούσε βαρετό αρκετά γρήγορα.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δεν καταλαβαίνω γιατί τα λέτε αυτά για το Andromeda. Αφού είχε εκείνη που έμοιαζε με την Liara και εκείνη που έμοιαζε με τον Wrex και εκείνη την περιοχή που έμοιαζε με το CItadel και εκείνους τους εξωγήινους που δεν είχαν ιδέα και ευτυχώς που εμφανιζόσουν εσύ να τους σώσεις και εκείνα τα tombs που είναι τόσο ενδιαφέροντα (την πρώτη φορά) και μπορούσες να την πέσεις σε όλους.

Πέρα από την πλάκα στο Andromeda το στόρι ήταν για τα πανηγύρια, το gameplay όταν το έπαιξα εγώ είχε στρώσει αλλά το παιχνίδι πολύ σύντομα (μάλλον και λόγω του στόρι) κατέληγε τέρμα επαναλαμβανόμενο. Καλό για sci-fi παιχνιδάκι - καμία επαφή με Mass Effect.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
^^
Βασικά ο τίτλος είναι εκτός τόπου και χρόνου, το βίντεο ελάχιστα ασχολείται με τα mods αυτά-καθεαυτά, προτείνω να το τσεκάρεις.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Αφού είχε εκείνη που έμοιαζε με την Liara και εκείνη που έμοιαζε με τον Wrex
Ξεκάθαρα απέτυχε επειδή δεν είχε tali.
Στα σοβαρά ίσως να βλέπαμε κάτι καλύτερο αν δεν προσπαθούσαν απλά να αντιγράψουν.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Andromeda... το μόνο ME που δεν έχω πάρει ακόμα. Και πολύ δύσκολα θα κάνω, εκτός κι αν αποφασίσουν να το συνεχίσουν με ένα πολύ δυνατό sequel και ξυπνήσει ο completionist. Προς το παρόν το backlog θα ήταν αντίθετο και η ζωή είναι μικρή για meh στιγμές. Προτιμώ να μείνω με τις καλές αναμνήσεις της αρχικής τριλογίας.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Απλό remaster ε; Meh, δύσκολο να αφιερώσω τόσες ώρες σε νέο playthrough μόνο για λίιιιγο καλύτερα textures και φωτισμούς. Αυτό με το performance απορώ σε ποιους απευθύνεται, τα παιχνίδια ανέκαθεν τα θυμάμαι αρκετά optimized κι έκτοτε η ισχύς όλων των συστημάτων πολλαπλασιάστηκε. Μπας κι έχουν προβλήματα συμβατότητας με νέα λειτουργικά; Μάλλον κόλπο είναι απλά για να πουν ότι το original δεν θα ήταν συμβατό π.χ. με το PS5 αλλά σου το διόρθωσαν με τα "μαγικά" τους. Τυχερούλη.

Το Andromeda, όπως είπωθηκε και παραπάνω, είναι απλά τόσο χλιαρό και επαναλαμβόμενο που καταντάει αγγαρεία και ποτέ δεν αισθάνεσαι ότι πραγματικά αξίζει τις δεκάδες ώρες που σου ρουφάει.
Επίσης απορώ ποιός φωστήρας της nuBioWare έπεισε τους υπόλοιπους να πάνε τη σειρά σε νέο γαλαξία με νέα απειλή και νέα αρχαία μυστικά (οκ ως εδώ), όπου βρίσκεις 1-2 νέες φυλές εξωγήινων και μόνο ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ.
 
Top Bottom