What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nVidia GPU - Το επίσημο νήμα συζήτησης.

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,273
<blockquote><br>Ξερω τα παντα για pc τεχνικος τεχνολογιας ιντερνετ ειμαι και εχω pc απο το 1996.<br></blockquote><br><br>Ξέρω τα πάντα για τον έρωτα και τσι γυναίκες, έχω πλι από το &#039;93.<br>Αντικειμενικά πάντως, όπως σου είπαν και οι άλλοι 300€ μέσα στο καταλόκαιρο δεν θα την αγοράζει κανείς.<br><br>Βόρειε, πιο πιθανό το βρίσκω να γνωρίζει η νεαρά από κατάνες
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,665
Ναι, ρε συ. Έπιασε για πρώτη φορά κουζινομάχαιρο (Chef&#039;s knife) όταν ήταν 11 μηνών. Μιλάμε για εμπειρία.<br><br><blockquote><br>Ξερω τα παντα για pc τεχνικος τεχνολογιας ιντερνετ ειμαι και εχω pc απο το 1996.<br></blockquote><br><br>Αν στο πτυχίο σου δεν σου εξήγησαν πώς να βάζεις quotes στο post σου, αντί να κάνεις triple post μέσα σε 1 λεπτό, αμφιβάλλω αν σου εξήγησαν τις επιπτώσεις του bottlenecking του PC σου στις πιθανότητες να υπάρχει εξωγήινη ζωή. Η παραπάνω πρόταση βγάζει πολύ περισσότερο νόημα από το παραπάνω quote. Fact.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
<blockquote><br>Την αλλαζω οχι επειδη δεν τρεχει καλα τα παιχνδιια αλλα επειδη λογω κατασεκυαστικου λαθους με τα 3,5 GB+ 0,5 GB δημιουργειται προβλημα στο pc και φοβαμαι μην τιναχτει στον αερα  αλλιως θα την κρταγα αλλα 2 χροναι σιγουρα μπορει και παραπανω.<br></blockquote><br><br>LOL. Δηλαδή θες εσύ να ξεφορτωθείς την ωρολογιακή βόμβα που χεις βάλει στο πισί σου, και την πουλάς σε κορόιδα για 300 ευρώ; ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΤΟΥ 2016;;;<br><br>Να σκάσω 300 ευρώ για να μου σκάσει στη μάπα δηλαδή, να μου διαλύσει 800 ευρώ σύστημα και να με τρέχουν στα νοσοκομεία να με κολλήσουν σαν τον Σάββα Ξηρό; <br>ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ. 60 ευρώ και πολλά είναι. Στον πιο τελειωμένο πρεζάκια ασφαλιστή να πήγαινες να σου ασφαλίσει τον κίνδυνο της GPU, θα σου πάταγε ένεση speedball στην καρωτίδα.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
<blockquote><br>Πού είναι αυτός ο ασφαλίτης;<br></blockquote><br><br>Ασφαλιστής Κρόνε, όχι ΞΗΓΑΣ ΘΡΑΣ ΑΤΑΚ...
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
<blockquote><br>Ξερω τα παντα για pc τεχνικος τεχνολογιας ιντερνετ ειμαι και εχω pc απο το 1996.<br></blockquote><br>Πολύ αμφιβάλλω, όταν πας και παίρνεις μια κάρτα με το συγκεκριμένο θέμα γνωστό πολύ καιρό πριν την αγοράσεις, και μετά έρχεσαι να γκρινιάξεις ότι σε...εξαπάτησαν. Έρευνα αγοράς ήταν μόνο τα review στο skroutz;<br><br><blockquote>12801024&#039;&#039; οπως και οι περισσοτεροι pc gamers εκεινη την περιοδο</blockquote><br>Οι περισσότεροι pc gamers μετά το 11-12 (για να μην πω νωρίτερα) είχαν 1680x1050 τουλάχιστον.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Μάλλον νωρίτερα, οι 22άρες TFT με ανάλυση 1650x1080 άρχισαν να έχουν λογικό κόστος  ήδη από τα μέσα του 2008 (πήρα μια τέτοια LG με 230 ευρώ τον Οκτώβρη του 2008), δεν νομίζω να χρειάστηκαν 3 χρόνια για την μετάβαση της μεγαλύτερης μάζας των gamers.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,665
Ανόητοι, νομίζετε ότι ξέρετε καλύτερα από κάποιον που είχε PC από το 1996 <u>και</u> είναι και τεχνικός τεχνολογίας ίντερνετ.
 

grmadness

Death Knight
Approval of the Admiral
Joined
Apr 3, 2013
Messages
4,952
Εγώ πάντως ξέρω πιο πολλά από τον SHREDDER. Anyway, το τελευταίο κατασκευαστικό λάθος της nVidia σε VRAM ήταν νομίζω στις GTX 570, που αν κλόκαρες την μνήμη είχες θέμα. (I know, useless piece of info of the day).
 

devilride

Blackguard
Joined
Aug 4, 2013
Messages
1,326
<blockquote><br>Εγώ πάντως ξέρω πιο πολλά από τον SHREDDER. Anyway, το τελευταίο κατασκευαστικό λάθος της nVidia σε VRAM ήταν νομίζω στις GTX 570, που αν κλόκαρες την μνήμη είχες θέμα. (I know, useless piece of info of the day).<br></blockquote><br>ας συνοδευσει καποιος τον κυριο απο πανω στη πορτα της εξοδου του θρεντ...<br>εδω θα κανουμε μπιντινγκ τα ακυκλοφορητα της αρλεττας κ αυτος μας λεει για την 570 κ τη μνημη της...<br>WHO CARES??<br>...τι μας νοιαζει το σοβαρο σου ποστ ??<br>να φυγετε κυριε...να πατε αλλου.. :gappa:
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Μετα απο πολλη σκεψη το αποφασισα . Θα παρω την 1070 αμεσως μολις βγει οσο και αν κοστιζει για να μην παθει τιποτα το pc με τα 3,5+0,5 GB της 970 και το 2017 θα αλλαξω επεξεργαστη μνημη και μητρικη. Εαν βγουν τον Ιουνιο οι νεες καρτες συμφωνα με φημες τοτε βγαινουν το αργοτερο μεχρι 24 του μηνα θα την εχω παρει.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Και αν έχει και η 1070 "κατασκευαστικό λάθος", τότε τι γίνεται;
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Δεν α εχει. Υπαρχει και ενας αλλος λογος που θελω να αλλαξω την καρτα. Τον Ιουνιο θα κανουν αναβαθμση 2 φιλοι μου στο pc τους και δεν θελω οι φιλοι μου να εχουν καλυτερο pc απο το δικο μου.
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
<blockquote><br>Δεν α εχει. Υπαρχει και ενας αλλος λογος που θελω να αλλαξω την καρτα. Τον Ιουνιο θα κανουν αναβαθμση 2 φιλοι μου στο pc τους και δεν θελω οι φιλοι μου να εχουν καλυτερο pc απο το δικο μου.<br></blockquote><br><br>Ε πες έτσι... Τώρα εξηγείται το πράγμα! Αυτός ναι,είναι σοβαρός λόγος!
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
<blockquote><br>Δεν α εχει. Υπαρχει και ενας αλλος λογος που θελω να αλλαξω την καρτα. Τον Ιουνιο θα κανουν αναβαθμση 2 φιλοι μου στο pc τους και δεν θελω οι φιλοι μου να εχουν καλυτερο pc απο το δικο μου.<br></blockquote><br><br>Είναι και αυτοί κοντοί και χοντροί;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,665
Όχι, για αυτό θέλει να έχει καλύτερη κάρτα γραφικών. Να ανταγωνίζεται στις γκομενοπαγίδες.
 

theonirvana

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,230
SHREDDER δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα οι 970 εχουν πλεον στο Skroutz γυρω στα 320-330 καινουριες.....οποτε 300 για μεταχειρισμενη 970 το καλοκαιρι,η οποια μαλιστα εχει υποστει overclocking (θυμαμαι που το ειχες γραψει οτι ανεβαζες τα ρολογια χωρις λογο μονο και μονο για να εχεις καλυτερο σκορ στο virtual reality test του steam) δεν παιζουν.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,665
Η συγκεκριμένη θα μπορέσει να πουληθεί ρεαλιστικά στα 170€ ταβάνι.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
Πάντως στο ebay με μια γρήγορη ματιά, ξεκινάνε από 220ευρώ(για άμεση αγορά). <strike>Οι δημοπρασίες ξεκινάνε στα 160, άρα δύσκολα να κλείνουν κάτω από 250.</strike>(και σε δημοπρασία δύσκολα θα κλείσει κάτω απο 250 τώρα, anyhow) Γεγονός που μάλλον θα αλλάξει ριζικά όταν έρθει η νέα σειρά καρτών. <br><br>Αν δεν θες να την πουλήσεις στην καλύτερη 170 που λέει ο νορθ, πρέπει να πουληθεί σχετικά γρήγορα. Μάλλον πριν τον Ιούνιο.<br><br>
 
Top Bottom