What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nVidia GPU - Το επίσημο νήμα συζήτησης.

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
@Great0ldOne Δεν έχει τελωνείο; Κάπου είδα ότι στέλνουν από Ταϊβάν;
Τσέκαρα το notification πάντως για κάθε περίπτωση.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Μάλλον ξεπουλήσανε...

@Great0ldOne Δεν έχει τελωνείο; Κάπου είδα ότι στέλνουν από Ταϊβάν;
Τσέκαρα το notification πάντως για κάθε περίπτωση.

Δεν ξέρω λεπτομέρειες δυστυχώς, φίλος που πήρε πάντως την προσφορά για keyboard+mouse, δεν είχε θέμα με τελωνεία.

Επίσης, κοιτάτε όλες τις υλοποιήσεις, όσοι ενδιαφέρεστε; Δεν αγόρασα κιόλας, πάντως εμένα την FTW3 ακόμα διαθέσιμη μου τη δείχνει.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418


Κάνεις scroll προς τα κάτω.

PureUnobtanium.jpg

Ναι είναι 30 ευρώ (άρα 37 μαζί με το ΦΠΑ) πιο ακριβή από το βασικό μοντέλο, αλλά στην παρούσα φάση σύγκριση τιμών ανάμεσα σε GPU που είναι άφαντες και σε GPU που είναι ετοιμοπαράδοτες έχουν ακαδημαϊκό ενδιαφέρον και μόνο. Και έχει και RGB, να τα λέμε αυτά.

Με ελληνικό ΦΠΑ πάει στα 558, τα μεταφορικά με την UPS που χρησιμοποιεί η EVGA είναι 26 ευρώ, 584 σύνολο. Το μόνο θέμα για κάποιον που δεν το χρησιμοποιεί, είναι πως η EVGA δέχεται πληρωμές μόνο μέσω Paypal, εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι από πριν μια βδομάδα που πήρε ο γνωστός μου το keyboard/mouse.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Tόσο σε αυτή στο link που έβαλες όσο και στην λίγο πιο ακριβή, κουμπάκι buy/add to cart δεν υπάρχει πουθενά εντός σελίδας. Δοκίμασα και ctr+F5. :/
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Bleh. Πριν κάνα τρίωρο μου έβγαζε κανονικά add to cart, τώρα εξαφανίστηκε. Καλά ήταν όσο κράτησε...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Τωρα εγω να εξακολουθησω να ντανιαζω χρημα στπ στρωμα, μηπως αναβαθμισω vga σε δυο τρια χρονια. Η να αγορασω καποια με τα χρηματα πουχω, και να την μεταπουλησω σε κανα μηνα 1-2 κατοσταρικα ακριβοτερα?
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Τις gpu ειτε τις κληρονομεις, ειτε τις παντρευεσαι :p

Αλλος τροπος να τις αποκτησεις, δεν υπαρχει.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Θα πάρουμε στην επόμενη γενιά, δεν υπάρχει λόγος άγχους.
Αν δεν μας έχει βάλει φυλακή ο Musk
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Nvidia GeForce RTX 3080 Ti price, release date and specs – everything we know Αντε λιγες μερες εμειναν. Το θεμα ειναι να τη βρουμε στα μαγαζια. Θα φτανει το 750watt τροφοδοτικο η θα θελει 1200+? Θα βγαλω και τον 1tb hdd καθως εχω στααμτησει να τον χρησιμοποιω απο το 2020 οταν πηρα το χτηνος mp 600 και ετσι θα κανω χωρο στο κουτι για να χωραει καλυτερα. Πρεπει να ξερω αν θα πρεπει να παρω και τροφοδοτοικο ταυτοχρονα η οχι.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
@shredder σορυ που θα σε στενοχωρήσω αλλά όπως και τις υπόλοιπες κάρτες αυτής της γενιάς, τις 3080Ti θα τις θυμόμαστε ως urban legend " Πω φίλε υπήρχε στ' αλήθεια αυτή η κάρτα; μόνο σε ντοκυμανταίρ την είχα δει ως τώρα", καθώς το 98% αυτών θα καταλήξουν (όπως έγινε και με τις προηγούμενες) σε scalpers και miners.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Θα παω την Παρασεκυη με δυο φιλους μου στο Πλαισιο να δουμε τιμες το οποιο εδω και μηνες εχει καλυτερες τιμες στις καρτες γραφικων απο το skroutz οποτε αν βρω απο rtx 3070 ti και πανω θα παρω. Αν ειναι αληθεια οτι δεν θα φτιαξει η διαθεσιμοτητα μεχρι την επομενη γενια τοτε θα πρεπει να περιμενουμε αλλα αν καει η καρτα μου τοτε θα αναγκαστω να παραγγειλω και ας περιμενω εβδομαδες η μηνες μεχρι να μου την φερουν. Πιστευω ομως οτι ολοι μας μεχρι τελος της χρονιας θα εχομε βρει καρτες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Θα πας με 2 φίλους για εκφοβισμό; Δώστε κάρτα μην τα κάνουμε λίμπα εδώ μέσα, φάση;
 

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
Ο ένας θα κουνά το κεφάλι του. Ο άλλος θα χτενίζει τα μούσια.

Όχι μόνο θα φύγουν τα ούρα των υπαλλήλων, παίζει να τους δώσουν το στόκ δωρεάν.
 

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
Επίσης, έσεσθε ρεαλιστές. Όσοι ενδιαφέρεστε για τέτοια κάρτα, παραγγέλνετε και θεωρείτε δεδομένο πως θα περιμένετε 2-3 μήνες για παραλαβή. Αλλά θα παραλάβετε σε MSRP. Υπομονή θέλει. Να 'ναι καλά το backlog. Το retail δεν υπάρχει, ειδικά τώρα που μυρίστηκε μέχρι και ο τελευταίος Τσακαλόπουλος τί μπορεί να βγάλει από δαύτες.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Πιστευω ομως οτι ολοι μας μεχρι τελος της χρονιας θα εχομε βρει καρτες.

Συμφωνώ!!!

Αν εννοείς Χριστουγεννιάτικες για ευχές!!! Το Πλαίσιο είναι και καλό χαρτοπωλείο!!!
 
Top Bottom