What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
γιατί ρε; εμένα μου αρέσει και σαν ποιότητα, πήρα μια φορά έτσι για το support και μετά όλες οι άλλες άρχισαν να μου φαίνονται πιο κατρουλιό και από την alfa.
Από τις "φθηνές" μπύρες η Βεργίνα είναι ότι πιο τίμιο και value for money κυκλοφορεί. Δεν χρειάζεται να έχουμε πάντα ως αυτοσκοπό τη γευσυγνωσία και τις IPA μικροζυθοποιίες που κάνουν 6 ευρώ τα 200 ml, μερικές φορές απλά θες να πιείς 9 μισόλιτρες μπύρες των 2 ευρώ σαν άνθρωπος.
εγώ συμφωνώ. άσε που δεν είπα ότι κάτι αμστελ αλφα και λοιπές ότι είναι καλές. αλλά όπως και να το κάνουμε όλες αυτές είναι φάση ποσότητα. οποίος λέει ότι η αμστελ πχ είναι καλή μάλλον δεν έχει πιει καλές μπίρες πότε στην ζωή του.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Λεμονάτη μπύρα, σαν να λέμε βηγκαν κρεατοφαγος.
E MA PESTA.

Εγώ είχα ένα διήμερο σερί που τσάκιζα mcfarland και σήμερα που επέστρεψα στις νορμάλ καθημερινές μου (άλφα-pils)
μου φαίνονται μπούρδες, πρέπει να συνηθίσω πάλι.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,649
Η ανάγκη του να πίνεις ΙΡΑ πχ στην Αγγλία πηγάζει από το γεγονός ότι οποιαδήποτε lager και αν σου σερβίρουν (ειδικά δε αν ειναι βαρέλι) ειναι χειρότερη και από την πιο νερομενη pilsner στην Ελλάδα.

Οπότε κάτι Alfa, NorthMacedonia, και Ζέος είναι είδη γευστικής πολυτελείας και αναγκάζεσαι να πάρεις το "ψαγμενο".
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μήπως να συνεχίζατε την κουβέντα καλύτερα στο off-topic, κρίμα να χαθεί μέσα στα νέα για το παιχνίδι που αφορά το νήμα.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
οποίος λέει ότι η αμστελ πχ είναι καλή μάλλον δεν έχει πιει καλές μπίρες πότε στην ζωή του.

Αν είσαι σκασμένος στην οικοδομή ή στο χωράφι, τέλεια είναι. Έχει ελαφρύ σώμα που της επιτρέπει να ρέει νεράκι.
Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις, είναι κάτουρο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Μήπως να συνεχίζατε την κουβέντα καλύτερα στο off-topic, κρίμα να χαθεί μέσα στα νέα για το παιχνίδι που αφορά το νήμα.

agree. άσχετα που ήμουν ένας από αυτούς που εκτροχιασε το τοπικ.

Αν είσαι σκασμένος στην οικοδομή ή στο χωράφι, τέλεια είναι. Έχει ελαφρύ σώμα που της επιτρέπει να ρέει νεράκι.
Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις, είναι κάτουρο.

ε πάρε Βεργίνα τότε. κατάλληλη για όλες τις περιπτώσεις.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,456
Αν είσαι σκασμένος στην οικοδομή ή στο χωράφι, τέλεια είναι. Έχει ελαφρύ σώμα που της επιτρέπει να ρέει νεράκι.
γιαυτο δεν εχω δει οικοδομο να κατεβαζει φρατζισκανερ πανω στην σκαλωσια; σχολιαζετε την αμστελ ενω υπαρχουν ανθρωποι που πινουν μηλιτη......
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,456
Εμενα δεν με ενοχλησαν καποια ατομα που επιναν blue dolphin? blue fish? κατιτετοιοτελοσπαντων που ειναι κατουρο φιλτραρισμενο σε φορεμενη καλτσα που επεσε μεσα σε ληγμενη λεμοναδα και καποιος το εκλεισε με καπακι. Ακομα χειροτερα αυτοι που πινουν savanna.
Υπαρχουν και μερικοι που εχουν τηλεπαθητικους ουρανισκους και προσβαλονται απο αυτα που πινουν οι αλλοι.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
106462334_286799712689437_3754793704928228213_n.jpg
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
να πω πάντως ότι η voreia για την ποιότητα της είναι ακριβή.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Μύθο, Φιξ και Άλφα είναι λίγο θέμα συζήτησης το κατά πόσο θα έπρεπε να τις εντάξουμε στις "Ελληνικές", μιας και παράγονται μεν στην Ελλάδα αλλά οι ζυθοποιίες τους ανήκουν κατά πλειοψηφία (έως και... 100%) στην Carlsberg Group.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Στηρίζουμε ολοσύκωτα Βερτζάινα, αυτό το τιμιότατο νέκταρ. Με αυτήν ανδρωθήκαμε ως φοιτηταί, καθότι 64 λεπτά το μπουκάλι των 500ml στο σούπερ μάρκετ. Κι επειδή είμαι λαϊκός, ποσότητα > ποιότητα -> Βερτζάινα γουίνς ΚΑΙ εκεί.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,392
γιατί ρε τι έχει ο μηλίτης; πάντα έχω μηλοκλέφτη δίπλα στις Βεργίνες
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,456
δεν ξερω πως τα πινετε αυτα τα πραγματα και ουτε με απασχολουν τα ψυχολογικα σας.
καποτε, μεσα στη σουρα, φιλισα μια γκομενα που επινε αυτη την αηδια και παραλιγο να κανω εμετο στις αμυγδαλες της.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,763
Αφού πέρασα από αυτές που αναφέρει ο Κώστας πιο πάνω, πλέον έχω σταθμεύσει στις Έζα. Ειδικά τις pilsener. 👌
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,244
Πιείτε ότι θέλετε, μόνο μην στηρίζετε την αθηναϊκή ζυθοποιία. Όχι μόνο για τον πόλεμο που κάνει στους μικρούς παραγωγούς, αλλά και για τον τρόπο με τον οποίο επιχειρεί να φέρει την γλυφοσατη και άλλα ωραία πίσω στα χωράφια.
 
Top Bottom