What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Αυτο εδω



Mπηκα στον κοπο για την επαληθευση και δεν υπαρχει ιχνος υπερβολης.


Για οποιον βαριεται
Το 1778 ο John Paul Jones επιτεθηκε με το καραβακι του (ενα και μοναδικο) στην Αγγλια. Απο εκει και περα η κωμωδια ειναι μια λεξη πολυ μικρη.
Highlight της επιχειρησης. Εκανε Raid σε Αγγλικη pub, επειδη ανακαλυψε οτι δεν ειχαν κατι ευφλεκτο για να καψουν τα Αγγλικα πλοια αλλα το αστειο ειναι οτι προτιμησαν να πινουν μεχρι το πρωι κτλ
Δεν τον επιασαν.
Τζακ Σπαροου και @@ριες. Αυτη η ιστορια θα γινοταν μια πολυ καλη κωμωδια και μαλιστα χωρις να χρειαστει να προσθεσουν τιποτα.
Η αληθεια ειναι οτι το τσεκαρα και δεν βρηκα κατι, εκτος απο μια αρχαια ταινια που εξυμνουσε τον ηρωισμο του.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Μπορουν να πουν οτι αφου ειναι 3 ή 4 συσκευες σε μια, ειναι λογικο να μην λειτουργει τιποτα οταν η μια συσκευη εχει προβλημα.
Αν και σαν αρθρο φλερταρει με τις μηνυσεις για τα παγωμενα παγακια, η αληθεια ειναι οτι εχει συμβει και σε μενα και ειναι ακρως εριστικο και μεγιστη αλητεια γιατι στην ουσια τρως ταλαιπωρια για μια εταιρικη πολιτικη

Πρέπει να είναι στα τελευταία μοντέλα!! Στο δικό μου Pixma, μια χαρά σκανάρω χωρίς μελάνι!!!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Προβλήματα του Ισπανικού στέμματος: "ο βασιλιάς μας είναι υπερβολικά καυλωμένος".

 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Εντυπωσιάστικα! Που θα μπορούσε να έχει τη, μόνιμη/εξ αίματος, ιδιότητά της για πάντα. Ενώ άλλοι προσπαθούν με νύχια και με δόντια να διατηρηθούν στην, ούτως ή άλλως, εφήμερη θέση τους.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
@maximum armor δεν θα βρεθει και σε κανενα κουζινακι να πλενει με το ενα χερι πιατα και με το αλλο να ξεσκατιζει το μωρο.
θα περναει ζωη και κοτα χωρις τον πονοκεφαλο των τελετων. Φερνω και ως παραδειγμα την πριγκιπισσα Tilde στο Kingsman 😜
Πλην Αγγλιας, οι βασιλικες οικογενειες εχουν χαλαρωσει και αποδεχτει τους διαφορετικους ρολους.



Η απορια ειναι εαν ο κοσμος θα ξεσηκωθει οπως με τα εμβολια. Θα βλεπουν που πηγαινουμε....
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Επειδη κουνελος και συνηθισμενη ζωη δεν πανε μαζι.
Σημερα πηγα στο σπιτι #2, οπως καθε μερα. Ανοιξα την μπαλκονοπορτα να μπει φρεσκο αερακι και βλεπω κατι στο πατωμα του μπαλκονιου.
Γατα; σκυλος; Διαολε, ειμαι στον πρωτο οροφο.... πουλι; ουτε με κλυσμα δεν θα εβγαζε τετοιο πραγμα. Τσακωνω το φαρασι για να το μετακομισω στην σκουπιδοσακουλα..... τι ειναι αυτο; κοιταζω προσεκτικα και η απαντηση ειναι ενα κομματι ψημενο κρεας..... wtf


Δεν επεσε απο πανω γιατι παιζει 17 χιλιομετρα στεγαστρο.
Δεν ηρθε απο κατω επειδη χλωμο να κυκλοφορει καποιος με ψημενο κομματι κρεας, χωρις να το εχει δαγκωσει.
Μπροστα παιζει πολυ δεντρο για να κανει kung fu κινηση για να το πεταξει χωρις λογο στο μπαλκονι μου.
Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι μηπως το βουτηξε καμια κουρουνα αλλα απο που και γιατι το παρατησε στο μπαλκονι μου;
Μαλλον μου κανουν JuJu και συντομα θα δω και το κουκλακι με τις καρφιτσες.

Δεν μπορω να εχω φυσιολογικα πραγματα στην ζωη μου, απλα δεν γινεται.

Επειδη δεν επαιζε στην μνημη μου το ονομα του πτηνου, ειπα να το αναζητησω....
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Άλλη μια ελληνική πρωτοπορία. Ελληνικός εντερπρενακισμος. "3000 ίπποι Ultracar".
Διότι το να φτιάξεις έστω ένα μικρομεσαίο sports car των 200-300 ίππων δεν φτάνουν.
Δεν αποτελούν και πρωτοτυπία άλλωστε αλλά και σε ποιον θα πουλήσει; Πάρε εκεί 3000 και 500 τελική. Τι είμαστε, τίποτα πλεμπαιοι;
Φυσικά έχει ανακοινωθεί και σίκουελ με όνομα "Apeiron".
Όλα αυτά φυσικά από ελληνικά χέρια σχεδιασμενα και φτιαγμένα.

Π.Σ. αναρωτιέμαι αν μπορεί να τσουλησει έστω και σε γιαπωνέζικος αυτοκινητόδρομους. Έστω!

Παρουσιάστηκε το ελληνικό supercar SP Chaos των 3.000 ίππων | carandmotor.gr
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Άλλη μια ελληνική πρωτοπορία. Ελληνικός εντερπρενακισμος. "3000 ίπποι Ultracar".
Διότι το να φτιάξεις έστω ένα μικρομεσαίο sports car των 200-300 ίππων δεν φτάνουν.
Δεν αποτελούν και πρωτοτυπία άλλωστε αλλά και σε ποιον θα πουλήσει; Πάρε εκεί 3000 και 500 τελική. Τι είμαστε, τίποτα πλεμπαιοι;
Φυσικά έχει ανακοινωθεί και σίκουελ με όνομα "Apeiron".
Όλα αυτά φυσικά από ελληνικά χέρια σχεδιασμενα και φτιαγμένα.

Π.Σ. αναρωτιέμαι αν μπορεί να τσουλησει έστω και σε γιαπωνέζικος αυτοκινητόδρομους. Έστω!

Παρουσιάστηκε το ελληνικό supercar SP Chaos των 3.000 ίππων | carandmotor.gr
Αν θες να προσελκύσεις κανένα φράγκο μόνο έτσι μπορείς, ποιος χέστηκε για το επόμενο Atos?
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Ποιον θα προσελκύσεις; Άντε να παραγγείλουν 2-3 κομμάτια από Σ.Α. για το yolo.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
επενδυτές ρε, όχι αγοραστές. portfolio showoff είναι αυτά τα οχήματα, δείτε τι μπορώ να κάνω, θέλετε να κάνουμε κανένα φιατάκι τώρα;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Δεν θελω να κανω τον καμποσο αλλα η σκεψη σας ειναι ΛΟΥΜΠΕΝ.
Εντυπωση μου εκανε το ολο project αφου εκτος απο το τελικο αποτελεσμα που ειναι εντυπωσιακο υπαρχει και η απορια της χρηματοδοτησης. Ισως ο 3D printer, που βαρεσε υπερωριες, να κανει την αναπτυξη του εγχειρηματος φτηνοτερο.
Συνεχιζω με τα τεχνολογικα τουρου τουρου οπως οι ενδειξεις στο παρπριτς. Το συγκεκριμενο οχημα εχει να επιδειξει τεχνολογιες οι οποιες ισως να μην ειναι πρωτοποριακες αλλα εχουν να πουν πραγματα που στην Ελλαδα υπαρχουν μονο στα κομικ και στις πρωθυπουργικες δηλωσεις.
Γιατι εχετε λουμπεν σκεψη;
α. για να σας την πω ωστε να ικανοποιηθει το εγω μου
β. Δεν ειναι οχημα μαζικης παραγωγης. 100 πανακριβα κομματια και χειροποιητα, εχουν στοχο πολυ συγκεκριμενο αγοραστικο κοινο.
Ελα ρε κουνελε, μη μας το λες. Αυτοι οι αγοραστες υπαρχουν και με την αγορα του οχηματος δινουν αιγλη στο ονομα της εταιριας και λεφτα για τα αλλα project. Ειναι ενας αριστος κραχτης.
Καπου εκει στο αρθρο, ειδα και παραγωγη ηλεκτρικου αυτοκινητου, επισης ακριβου και με μεγαλο ρισκο αφου υπαρχουν πολυ φτηνοτερες λυσεις στο θεμα ηλεκτρικο αυτοκινητο.
Εριξα μια ματια και ηδη υπαρχει σαν ειδηση σε πολλα site. Το παραξενο ειναι οτι η σελιδα της εταιριας μαλλον ειναι στον ιδιο server με τον χωρο που χρησιμοποιει το Ragequit επειδη αυτη την στιγμη ειναι κατω.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Ποιον θα προσελκύσεις; Άντε να παραγγείλουν 2-3 κομμάτια από Σ.Α. για το yolo.
Το θέμα είναι ότι το μπλουπρίντ τής επιτυχίας είναι να ξεκινήσεις από κάτι ακριβό για να δείξεις ότι ξέρεις τι κάνεις (πχ Tesla). Συμφωνώ ότι οι πιθανότητες επιτυχίας είναι πρακτικά μηδαμινές, αλλά το αντίστροφο είναι απλά αδύνατον.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Το θέμα είναι ότι το μπλουπρίντ τής επιτυχίας είναι να ξεκινήσεις από κάτι ακριβό για να δείξεις ότι ξέρεις τι κάνεις (πχ Tesla). Συμφωνώ ότι οι πιθανότητες επιτυχίας είναι πρακτικά μηδαμινές, αλλά το αντίστροφο είναι απλά αδύνατον.
Η Τέσλα δε μπήκε με την καλημέρα να παρουσιάσει ένα ακόμη όχημα γιατί έτσι. Έβαλε "εναλλακτικούς" για την εποχή στόχους στην αυτοκίνηση, δλδ. πλήρης ηλεκτροκίνηση και αυτόνομη οδήγηση και διαμέσου του μάρκετινγκ πείθει, δημιουργεί συνείδηση στο αγοραστικό κοινό και πουλάει.
Σίγουρα τα αμάξια της δεν είναι φθηνά αλλά δεν είναι πολυτελείας για τους (πολύ) λίγους.

Η "Spyros Automotive" τι έχει σαν όραμα; Τι στόχο έχει βάλει; Εντάξει, σχεδίασε, κατασκεύασε, συναρμολόγησε, όλα εδώ καλά (για ελληνικά δεδομένα) και μπράβο του. Εδώ καλά καλά ένα σοβαρό όνομα για την εταιρεία του δεν έχει επιλέξει.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Η "Spyros Automotive" τι έχει σαν όραμα; Τι στόχο έχει βάλει;
Δεν διαφωνώ, ούτε εγώ βλέπω κάποιο πιθανό μέλλον. Σχολίασα γιατί λέτε «είναι ακριβό», το οποίο επιχείρημα απλά είναι άκυρο.
 
Top Bottom