What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Χθες που ηταν η επετειος για τον θανατο του Παζολινι. Πετυχα ενα αρθρο με την προτελευταια του συνεντευξη, πριν τον δολοφονησουν. Συνηθως, δεν κανω κλικ σε τετοια αρθρα.
Καποια απο τα πραγματα που ειπε δεν γερασαν και τοσο καλα αλλα καποια αλλα δεν γερασαν καθολου.
@Admiral, αν κανεις κλικ, απο την μεση και κατω. Αυτο δεν ακουγεται σωστο.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Εδω και σχεδον δυο εβδομαδες καιγεται το ορος Παπικιο στον νομο Ροδοπης. Εκτος απο 2-3, τριτοτεταρτα ειδησεογραφικα sites, η ειδηση απουσιαζει. Επιχειρουν 1-2 αεροπλανα και καποιοι φουκαραδες με κουβαδες.
Ο Κυργιακος ειπε, για τον Ερντογαν, αν ειχα κι εγω 85% πληθωρισμο θα ηθελα να αλλαξω κουβεντα.
Οι ειδησεις που παιζουν συνεχεια ειναι τι ειπε ο Ερντογαν και τα στελεχη του, τι ειπε ο Κυργιακος. Ο πολεμος στην Ουκρανια εχει πεσει λιγο αλλα συνεχιζει. Φωτια εχουν παρει τα αρθρα με την παραπεουςα και παραπαιουσα ελληνικη κοινωνια. Καποιες παραξενες ειδησεις πχ ηλικιωμενη χτυπηθηκε τρεις φορες απο το αυτοκινητο της. Η αγνωστη/γνωστη/αρχαια περσονα που φωτογραφηθηκε γυμνη στο ινστα. Να εδειχναν και ψαχνο, να παει στο διαλο. Το μωρο της ποιαειναιαυτη και κοινωνικες ειδησεις με ατομα ανευ αξιας, σε αρθρα ανευ αξιας. Διαφορα κλικμπειτ αρθρακια της πλακας.

Σε σπιτι που δεν λειτουργει ουτε μια συσκευη, ηρθε λογαριασμος ρευματος 72€ με ενα κρατικο μειον 65€. 157KWh.
Στο σπιτι που ειμαι τωρα, δεν εχει πολυ καιρο που επεστρεψα, 150€ λογαριασμος ρευματος.
Δεν μπορω καν να παραπονεθω επειδη ο λογαριασμος δεν ειναι ακομα στο ονομα μου.
Το καλαθι της νοικοκυρας ειναι μια απατη. Ολα εχουν γινει αισχροκερδια χωρις προβλημα.
Κι εγω ρε Κυργιακο, εαν ειχα τοσες @@ να κυκλοφορουν ελευθερες, θα αλλαζα κουβεντα.
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,140
Καλωσόρισες πίσω στην Ελλάδα, πότε είπαμε οτι ξαναφευγεις για αφρική;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Προσπαθω να φυγω οσο πιο γρηγορα μπορω. Απαλευτη η Ελλαδα, σε ολα τα επιπεδα.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,703
Προσπαθω να φυγω οσο πιο γρηγορα μπορω.
Εγώ λέω να δούμε το θέμα ολιστικά.

Ποια χώρα τής Αφρικής λες έχει τις ωραιότερες γυναίκες;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Ποια χώρα τής Αφρικής λες έχει τις ωραιότερες γυναίκες;

Δεν λεω, ειμαι σιγουρος. Η Γκανα εχει τις ομορφοτερες γυναικες. Ακομα και οι ιδιοι οι Αφρικανοι το λενε. Μερικες εχουν attitude αλλα ειναι σαν μοντελα, ειναι ψηλες και ειναι εξυπνες. Επειδη γυρισα απο Γκανα, επαθα πλακα.
Η Ζαμπια εχει επισης πολυ ομορφες γυναικες ομως υπαρχει ενα προβλημα

slm.jpg


Αλλα ειναι πολυ ευγενικες γυναικες και αν ξεκινησουν να χορευουν, ενα σαλακι θα φυγει.
Αυτες με το πολυ μαυρο δερμα, μπορει να ειναι απωθητικο για μερικους. Εχουν το καλυτερο κορμι και απαλο δερμα που γυαλιζει, σαν αραβικα αλογα.
Ελπιζω να σε καλυψα.

Οι γυναικες στην Ασια και την Αφρικη, ειναι οι πραγματικες γυναικες. σοβαρα.
Ταδε εφη Κουνελος.

Edit
Ξεχασα. Οι γυναικες απο Αιθιοπια ειναι επισης πολυ ομορφες αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Δεν ξερω τι χαρακτηρα εχουν, μη παει ο νους στο πονηρο.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,703
Αυτες με το πολυ μαυρο δερμα, μπορει να ειναι απωθητικο για μερικους.
Υπάρχει σοβαρά κανείς που το βλέπει έτσι;


Η συγκεκριμένη είναι νιλώτισσα, τούς θυμάμαι τούς Νιλώτες από τον masaman



Οι γυναικες απο Αιθιοπια ειναι επισης πολυ ομορφες αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια
Ναι, πχ για μένα που δεν ξέρω από Αφρική εκεί πάει πρώτα το μυαλό. Διάβασα πάντως ότι η Γκάνα έχει δεχτεί σε προηγούμενους αιώνες μετανάστευση από Νιλώτες οπότε ίσως να υπάρχει και σχέση.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
Αυτες με το πολυ μαυρο δερμα, μπορει να ειναι απωθητικο για μερικους
Απωθητικό όχι, αλλά στο σκοτάδι δε βλέπεις τίποτα. Horror/softcore/Manara σκηνικά, σα να γυρίζεται το Invisible Woman χωρίς χορηγία του Neflix.

Ψηφίζω Αλγερία και Τυνησία.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Να και κατι που δεν εμαθα απο το Youtube.
Βασικα ειναι πολυ δυσκολο να γινει ιχνηλατιση των αφρικανικων φυλων. Την συγκεκριμενη φυλη την γνωριζω απο την προσωρινη συζυγο μου. Ειναι Τσεουα (Chewa) και υπαρχει η θεωρια οτι προερχονται απο την Αιγυπτο.
Λογικα εχουν σχεση μετους ανθρωπους απο την Γκανα. Κριτηριο αποτελει ο τσαμπουκας. Η συζυγος, ειναι απο αυτες που σου ριχνουν γροθια στα δοντια. Αυτο το γνωριζω επειδη μου την εχει ριξει. Τι νομιζατε; οτι ο κουνελος τραβιεται με βαρετες γυναικες;

Οι Chewa χωριζονται σε δυο clan. Τους Banda, που ειναι θεραπευτες και μυστες και τους Phiri που ειναι οι αριστοκρατες. Απο αυτους βγαινουν οι βασιλιαδες και οι πολιτικοι. Το πατρικο της συζυγου ειναι Phiri.
Οι Chewa μιλανε Νιαντζα (Nyanja) που ειναι η πιο διαδεδομενη γλωσσα στην Ζαμπια και οχι μονο. Μια χωρα με 75-77 φυλες.
Ετσι λοιπον εχουμε μικροσωμους ανθρωπους που μιλανε την ιδια γλωσσα, με ανθρωπους που ειναι ολοφανερο οτι ανηκουν σε διαφορετικη φυλη.

Οι γυναικες απο την Αιθιοπια, ξεχωριζουν πολυ ευκολα απο τις αλλες αφρικανες. Ειναι ψηλες και τα μαλλια τους μοιαζουν με τα δικα μας.

Υπάρχει σοβαρά κανείς που το βλέπει έτσι;
Υπαρχουν....

Απωθητικό όχι, αλλά στο σκοτάδι δε βλέπεις τίποτα
Ουτε οι λευκες φαινονται στο σκοταδι. Ποιος σου ειπε να κλεινεις το φως; χανεις τα καλυτερα.
Εγω παντως, με δεμενα ματια και σε σκοτεινο δωματιο, μπορω να ξεχωρισω εαν ειμαι με λευκη ή με αφρικανη ή ασιατισα.
Ολες οι γυναικες ειναι ιδιες οταν σβησει το φως. Δεν ισχυει.

Ψηφίζω Αλγερία και Τυνησία.
Μπορω να φανταστω και τα πολιτικα σου λαθη.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Live your myth with British railway

Χθες πάω και παίρνω εισητήριο στις 15,00 για το τραίνο των 15,15.
15,10 μας λένε ακυρώθηκε να πάμε στην ουρά για λεωφορείο
15,11 ήρθε το τραίνο να πάμε στην πλατφόρμα να το πάρουμε

Αφού μπαίνουμε μέσα και ξεκινάει ανακοινώνει ο οδηγός όσοι πηγαίνατε στις επόμενες δυο στάσεις (η μια ήταν αεροδρόμιο) χεστήκαμε το τραίνο θα σταματήσει στην 3η από εκεί να βρείτε άλλο μέσο να γυρίσετε ανάποδα. Ο τύπος μίλαγε για στάσεις τραίνου λες και ήταν σταθμοί μετρό, αφού δεν φτάσαμε Aberdeen πάλι καλά.

Άλλο περιστατικό
Μια διαδρομή 1,5 ώρα με το τραίνο κατέληξε 5 ώρες
Μπαίνω στο τραίνο μας παρατάνε κάπου σε κάποια άκυρη στάση. Φέρανε 1 λεωφορείο για 4 βαγόνια τραίνου, προφανώς η πλειοψηφία του κόσμου έμεινε απέξω να περιμένει το επόμενο λεωφορείο που θα ερχόταν σε 1 ώρα να παραλάβει το επόμενο τραίνο. Εγώ πήρα ταξί μέχρι την επόμενη λειτουργική στάση, μετά άλλο τραίνο για το υπόλοιπο της διαδρομής.

Ο εσωτερικός τουρισμός όμως ενισχύεται, έχω βρεθεί σε ένα σωρό περιοχές χωρίς να έχω καμία πρόσθεση να πάω.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,334
Live your myth with British railway

Χθες πάω και παίρνω εισητήριο στις 15,00 για το τραίνο των 15,15.
15,10 μας λένε ακυρώθηκε να πάμε στην ουρά για λεωφορείο
15,11 ήρθε το τραίνο να πάμε στην πλατφόρμα να το πάρουμε

Αφού μπαίνουμε μέσα και ξεκινάει ανακοινώνει ο οδηγός όσοι πηγαίνατε στις επόμενες δυο στάσεις (η μια ήταν αεροδρόμιο) χεστήκαμε το τραίνο θα σταματήσει στην 3η από εκεί να βρείτε άλλο μέσο να γυρίσετε ανάποδα. Ο τύπος μίλαγε για στάσεις τραίνου λες και ήταν σταθμοί μετρό, αφού δεν φτάσαμε Aberdeen πάλι καλά.

Άλλο περιστατικό
Μια διαδρομή 1,5 ώρα με το τραίνο κατέληξε 5 ώρες
Μπαίνω στο τραίνο μας παρατάνε κάπου σε κάποια άκυρη στάση. Φέρανε 1 λεωφορείο για 4 βαγόνια τραίνου, προφανώς η πλειοψηφία του κόσμου έμεινε απέξω να περιμένει το επόμενο λεωφορείο που θα ερχόταν σε 1 ώρα να παραλάβει το επόμενο τραίνο. Εγώ πήρα ταξί μέχρι την επόμενη λειτουργική στάση, μετά άλλο τραίνο για το υπόλοιπο της διαδρομής.

Ο εσωτερικός τουρισμός όμως ενισχύεται, έχω βρεθεί σε ένα σωρό περιοχές χωρίς να έχω καμία πρόσθεση να πάω.

Νομίζω ότι από τότε που ιδιωτικοποιήθηκε, πάει κατά διαόλου!! Την δεκαετία του 80, τα είχαν για πρότυπο!!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,665
Το επιχείρημα υπέρ ιδιωτικοποίησης το 80: ο ανταγωνισμός θα φέρει καλύτερες υπηρεσίες στον πελάτη.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,703
ο ανταγωνισμός θα φέρει καλύτερες υπηρεσίες στον πελάτη.
εγώ πάντως διαφωνώ ότι η ιδιωτικοποίηση είναι η αιτία για την διάλυση. Είναι το μέσο.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
εγώ πάντως διαφωνώ ότι η ιδιωτικοποίηση είναι η αιτία για την διάλυση. Είναι το μέσο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
παιδάκια μην το κουράζουμε, είτε κρατικά, είτε ιδιωτικά, αν δεν υπάρχει έλεγχος μπορντέλο γίνονται όλα και τρώνε οι λίγοι.

Πρέπει να μπαίνουν κανόνες και να ελέγχονται όλα αυτά.
 
Top Bottom