What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
όταν ακούω ζάχαρη και φραπές σε μία πρόταση με έρχονται παιδικές αναμνήσεις, στην έκτη δημοτικού που με έκανε η γιαγιά μου φραπέ με μισή κουταλιά καφέ και 4-5 κουταλιές ζάχαρη
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Τι λέτε ρε για τη φέτα; Αλλά έπρεπε να το περιμένω. Εδώ μέσα είναι μαζεμένοι ένα σωρό μεταλάδες οι οποίοι είναι άσχετοι από ποιοτική ΠΟΠ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
μυρμιδονα μου, ηξερε η γιαγια, εσυ δεν ξερεις.
και οκ, δεν ειπαμε 5 κουταλιες, οντως υπερβολη, αλλά 3 τις χρειαζεται.

ρε σεις, η φετα αρεσει στους αγγλους. δεν εχω αλλο επιχειρημα για να δειξω ΠΟΣΟ ΑΔΙΑΦΟΡΗ "τροφη" ειναι....
αλλά τι να σας καμω??
επρεπε να χω τον σερκαφο δω χαμω να δινωμε την μαχη μαζι εμεις της οξφορδης, του κεημπριτζ και των βερσαλλιών....
ποταποί φετοπέζαντς...
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
@jimmy213 Σε παρακαλώ, μη μας τσουβαλιάζεις όλους, εκτιμούμε την ποιοτική ποπ!

@Myrmidonas έτσι εξηγούνται οι πικραμένοι λοιπόν...παιδικά τραύματα από το γλίτσιασμα 😬

Θα είχαν αποφευχθεί αν τον έφτιαχναν με τις σωστές αναλογίες: 2 κουταλιές καφές, μισή ζάχαρη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Η σωστή είναι 3 καφέ 1.5 ζάχαρη
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Ας κάνω τον σκέτο εσπρέσσο μου και εσείς πιείτε ότι θέλετε. Δεν πιέζουμε ο καθένας όπως γουστάρει. Άλλοι γουστάρουν και την υπερβολή που το ακούς και λες νταξ δεν παίζει γαλακτομπούρεκο πίνει. Δεν κρίνουμε
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Οι μεγαλοι σε ηλικια απολαμβανουν τον καφε τους με ενα φτυαρι ζαχαρη και εναν κοκκο καφε. Ολα με μετρο αλλα οταν ακουω για σκετο καφε μου ερχεται στο μυαλο ο Λιβινγκστον, οταν βρηκε καφε απο την Αιθιοπια αλλα οχι ζαχαρη επειδη η Ινδια επεφτε λιγο μακρυα.
Να κανω και μια παρατηρηση. μπριαμ, στρατιωτικο παστιτσιο, καφες χωρις ζαχαρη. φετα, αυτη η αηδια κτλ
απο τυπους που βλεπουν μπαλα δεν περιμενα κατι σοβαρο.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Δε βλέπουμε μπάλα (άντε κάνα ματς μουντιάλ ή Γιούρο που διατηρούν ακόμα ένα επίπεδο) ούτε είμαστε πορταθηλτές του bwin. Τι μας πέρασες; Μπιλάκους;
:journal:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Επειδη δεν ειμαι κανενας ψυχωτικος, τουλαχιστον οχι εντελως, να εξηγηθω για το θεμα "μπαλιτσα, αυτη η μαλακια".
Το ποδοσφαιρο μου δημιουργει ενα φασμα συναισθηματων που καλυπτει απο το απλο ξενερωμα και ναι, θλιψη, μεχρι το ειμαι ετοιμος να εκραγω.
Ολοι αυτοι που χαιρονται με τις μεταγραφες, ειναι αντιγραφα των ψηφοφορων που περιμενουν οτι το εκλογικο αποτελεσμα θα τους προσφερει μια καλυτερη ζωη.Βρεχει σκανδαλα και παντου σκιες απο παραγκες και αυτοι πιστευουν οτι μια μεταγραφη θα αλλαξει το ποιος παιρνει το πρωταθλημα.
Αυτο το κομματι με αφηνει αδιαφορο αλλα οταν ξεκινανε συζητησεις με "εγω εχω αμυνα". Εσυ αγορι μου δεν εχεις τιποτα, μεροκαματιαρης εισαι ή ανεργος. Ουτε αποψη δεν μπορεις να εχεις στις θεσεις των παικτων. Μια κουκιδα στην εξεδρα εισαι. Εκνευριζομαι.

Κλασσικη Ελληνικη νοοτροπια. Θυμαμαι τοτε που η Ελλαδα πηρε το Ευρωπαικο και ολοι κρεμιοντουσαν απο τα μπαλκονια τους. Πολυ συντομα, τα σχολια για οσους πηραν μερος στους αγωνες μετατραπηκαν σε πηραμε παλτο, αυτον τι τον εφεραν στην ομαδα κ.α
Την ιδια ημερα πολλοι πανε στα αεροδρομια για να υποδεχτουν την μεγαλη μεταγραφη, τον μεχρι χθες αγνωστο παικτη απο την μεχρι μεθαυριο αγνωστη ομαδα. Μηπως ειστε τρελοι; Την ξερω ρε την ομαδα, την ειχα παιξει στο στοιχημα και κερδισα €5. Ο συγκεκριμενος δεν ειχε σκοραρει αλλα η ομαδα του κερδισε στο υπογειο του Γκουαντακαναλ.

Πας να πιεις καφε και μολις πιεις την πρωτη γουλια καποιος αναβει την ρημαδα την TV γιατι εχει "αγωνα". Σε λιγο πλακωνουν οι οπαδοι οι οποιοι φωναζουν με το παραμικρο. Στο τελος βριζουν επειδη το παιχνιδι ηταν στημενο. Την αλλη μερα στηνονται παλι για να ουρλιαξουν, γιατι σημερα το παιχνιδι μπορει να ειναι στημενο υπερ τους. Μηπως εχετε μια λατρεια στο ροτεισιον των συναισθηματων; Κρυβετε πισω απο την μπαλα τον διπολισμο σας;

Καλα, αυτο που πανε και μαχαιρονται πριν απο τον αγωνα δεν θα το σχολιασω. Ειναι κατι που θα μπορουσε να αλλαξει τις στατιστικες για τους μπαμπουινους.

Η μεγιστη κωμωδια ειναι αυτοι που γουσταρουν να γραφουν την λεξη προβατα στο φεισμπουκ και στο καπακι κανουν λαικ σε ποδοσφαιρικο σχολιο. Πιτσα, μπυρα και μπαλα δεν ειναι αποτελεσμα φυσικης επιλογης αλλα βομβαρδισμου απο της μοιρες μαχης του marketing.
Ολα αυτα τα trailer των επικειμενων αγωνων, εχουν τις καλυτερες φασεις απο τα τελευταια 40 παιχνιδια και ειναι οι μοναδικες καλες στιγμες. Παρακολουθεις εναν αγωνα για να δεις μια δυο. ας τις πουμε στιγμες. τα υπολοιπα λεπτα βλεπεις την μπαλα να αλλαζει ποδια.
Εκεινο το σκαθαρι που τσουλαει την κοπρια προσφερει την ιδια αισθηση ευφοριας.

Αυτος ειναι αγωνας


Αυτη η ταση να βγαζουν οι παικτες τους μπλουζες τους και να αγκαλιαζουν τους συμπαικτες τους με τα ιδρωμενα καλογυμνασμενα κορμια τους ειναι στο συμβολαιο τους;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
και εγώ μαζί σου, αν είμαι ανώμαλος, τουλάχιστον δεν είμαι μόνος τελικά.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
ρε σεις, η φετα αρεσει στους αγγλους. δεν εχω αλλο επιχειρημα για να δειξω ΠΟΣΟ ΑΔΙΑΦΟΡΗ "τροφη" ειναι....
αλλά τι να σας καμω??
επρεπε να χω τον σερκαφο δω χαμω να δινωμε την μαχη μαζι εμεις της οξφορδης, του κεημπριτζ και των βερσαλλιών....

Αδερφέ χειρομαλαχτη φόρεσα την πανοπλία μου και πήρα το σπαθί μου, έτοιμος να καταστρέψουμε ότι τενεκέ και βαρέλι φέτας υπάρχει, αλλά μετά πηγα σούπερ μάρκετ και με έπιασα να κοιτάζω ένα βαζάκι που γράφει Parvegano και έχει μέσα πριονίδι με κουτσουλιές ως υποκατάστατο παρμεζάνας, αλλά ούτε καν αυτό δεν μπορώ να φάω όποτε πάω στην τρύπα μου εγώ να πατάω Χαχα.

1601138015948.jpeg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
πωπωωωωωωωωωωωωωω.
πατησα.
εφριξα.
το τελευταιο διημερο εχει γινει του κλικμπέιτ το πανηγυρι μεσα δω...
εχουμε πιασει μπριαμ, φετα, ποδοσφαιρα, ζαχαρη στον καφε, τρίγκαρες τωρα για βεγκαν...
τι θ ακολουθησει??
κουβεντα για τα "καλη απολαυση", "καλο υπολοιπο καλοκαιριου" (???!!!!) "καλο παραδεισο", "ΚΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ" ?????

ρεηκουί: ο παραδεισος του ναχαμεναλέμε. εκει που οφτοπικ ΔΕ ΒΓΗΚΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ. (c)


εντιτ: και θα προσθεσω στο ρητο και οτι στην κούνενα δουλευανε τα σουπερσκριπτ και σαμπσκριπτ κ α ν ο ν ι κ α. :p
να ειπωθουν αληθειες.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
τιναυτορε; χωρίς γάλα, χωρίς γλουτένη, χωρίς τυρί, χωρίς τίποτα, πιέστε νερό λέω εγώ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Επιχειρηματική ιδέα: να βγάλουμε το βήγκαν κοκορέτσι, το οποίο θα λέγεται "ΚοκορΑΛΛΙΩΣ".

Και θα εμποτίσουμε τις συσκευασίες του με υδροκυάνιο έτσι ώστε να βρίσκει άμεσο θάνατο όποιος επιλέγει να φάει συνειδητά αυτό το ανοσιούργημα.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Μπριαμ γαμαει. Εννοειται με μια φρατζολα και μισο κιλο ΦΕΤΑΡΑ, το καλύτερο τυρι του κοσμου που συνδιαζεται με ολα!

Εντωμεταξυ, ειναι αρκετοι αυτοι που την απεχθάνονται. Η την αγαπας ή τη μισείς ενα πραμα.
Παντρευτηκα ενα τετοιο ατομο...
Η πλακα ειναι οτι και τα πιτσιρικια μας τη λατρευουν οποτε εχει ξεπερασει την απέχθεια αυτη και πλέον μπορει να πιασει το ταπερ με τη φέτα απο το ψυγειο για να τη βγαλει στο τραπεζι. Με γαντια εννοειται...

Φαν φακτ, καποια στιγμη γυρισα σπιτι και μου λεει, "Αντε κι εγω για σας, σας πηρα φετα απο το σουπερ. Τολμησα και επιασα τη συσκευασια παρα τη σιχαμαρα μου..."
Κοιταζω το ψυγειο...τι να δω...
"ΛΕΥΚΟ ΤΥΡΙ"
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Το διαζύγιο βγήκε γρήγορα μετά από αυτό το ΕΓΚΛΗΜΑ ή τυραννηθήκατε στα δικαστήρια για καιρό?
 
Top Bottom