What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
στο Ιράν λέει βαράνε blackout λόγο mining, λέτε να έχει σχέση με το δικό μας blackouτ προχθες; :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Για το συγκεκριμένο υπάρχει μία άποψη ότι ευθύνονται τα ΕΛΠΕ, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο. Λένε δηλαδή ότι εκτονώθηκαν τεράστιες ποσότητες εύφλεκτων αερίων οι οποίες έπεσαν πάνω στους σπινθηρισμους του υποσταθμου με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί αυτή η φλόγα. Οι παράγοντες για να ισχύσει κάτι τέτοιο είναι πολλοί και νομίζω ότι οι πιθανότητες είναι λίγες. Μένει να δούμε τι θα αποφανθούν οι ειδικοί.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Ο ΘΕΟΣ-ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟΥΣ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΥΣ ΠΑΙΔΟΦΙΛΟΥΣ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εκτος απο τους flat/κοιλη γη που πολεμανε με τα σαυρακια στα βραχακια, υπαρχουν και αυτοι που υποστηριζουν (για την Ελλαδα μιλαω) τον Τραμπ και δεν καταλβαινω το γιατι, δεν μου δινουν hint και την ιδια στιγμη παιζει μισος για τον νεο προεδρο. μισος, οχι ξενερωμα.
Να προσθεσω. Οτιδηποτε αρνητικο για τον Τραμπ = Που το διαβασες αυτο; ολοι λενε ψεμματα για τον Τραμπ.
Νομιζω οτι αυτες οι καταστασεις αφαιρουν ποντους για την θεληση για ζωη.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Δίπλα στο σπίτι μου είναι ένα νεοκλασικό που τελούσε υπό κατάληψη μέχρι πριν 7-8 μήνες, οπότε και μπήκαν αστυνομικοί και την έσπασαν, και έκτοτε είναι παρκαρισμένη διαρκώς απέξω μια διμοιρία ΜΑΤ, με ότι συνεπάγεται αυτό από πλευράς περιστασιακών σκηνικών.

Πριν λίγη ώρα ακούω πάλι να σκάνε κρότου-λάμψης μες στο χιόνι, βγαίνω έξω, έκαναν ένα μίνι-ντου κάτι κουκουλοφόροι και τα ΜΑΤ τους απώθησαν με εκρηκτικά. Και ενώ οι κουκουλοφόροι φεύγουν προς τα στενά, ένας εξ αυτών σταματάει και φωνάζει:

"ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΕ ΠΛΑΚΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ, ΤΙΣ ΠΑΙΖΑΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ, ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΕΤΑΤΕ ΞΕΡΕΤΕ"

Ωραία τα περνάμε.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925

"Από την άλλη, σύμφωνα με την ίδια μελέτη, τα κορίτσια που περνάνε περισσότερες ώρες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, εμφανίζουν συχνότερα συμπτώματα κατάθλιψης."

Κορίτσια, αφήστε το φασεμπούκι και πιάστε το... Ντιβύζο!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Εγώ διαπίστωσα ότι όσο περισσότερο χρόνο περνούσα στο facebook και στο instagram, τόσο πιο χάλια ένιωθα. Όλα αυτά σου δείχνουν πόσο γαμάτα περνάνε όλοι ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ. Σαν το πλεϊμπόι, σε κάνει να πιστεύεις ότι όλος ο κόσμος ζει έναν τεράστιο, αχαλίνωτο οργασμό, εκτός από εσένα... που τον παίζεις σε ένα ανήλιαγο δωμάτιο.

Βέβαια και στις 2 περιπτώσεις, όλα είναι στημένα, άλλωτε επίτηδες και άλλοτε γιατί σε παρασύρει η φάση και το κάνεις χωρίς να το καταλάβεις. Και εγώ ανέβαζα στο facebook τι φάτσα είναι ο σκύλος μου, αλλά δεν ανέβασα το σκυλοσκατό που έπρεπε να καθαρίσω στον ακάλυπτο που τον φιλοξενώ.
Κανένας δεν ανεβάζει τα άσχημα και δημιουργεί μια εικόνα ότι όλοι στο facebook είναι χαρούμενοι, κάνουν δεκάδες ταξίδια, έχουν υπέροχα σπίτια, 10 εξοχικά, πεντακάθαρα και τέλεια συντηρημένα αυτοκίνητα, άπλετο ελεύθερο χρόνο και γενικά ζωή ονειρεμένη.

μλκ μου και εγώ αν ανέβαζα φωτογραφίες από όλα τα μέρη που πήγα μέσα στο 2020 που κάναμε για αυτοψίες κτηρίων με την γυναίκα, αλλά μόνο κάτι ωραίο που είδαμε στην διαδρομή και όχι την κούραση και την σκατοδουλειά που κάναμε, θα νόμιζαν οι φίλοι μου ότι έγινα ο επόμενος Ευτύχης χάπι τράβελερ! Μια αναφορά έκανα ότι πήγα Πόρτο Χέλι και μου έλεγαν καλά να περάσετε... που μας έφυγε η ψυχή να φτάσουμε, να κάνουμε την αυτοψία και να επιστρέψουμε (πήγε να πέσει και μια μαλάκο μετωπική επάνω μας γιατί ήθελε να κάνει προσπέραση σε στροφιλίκι χωρίς ορατότητα μια μπετονιέρα...) Αν ανέβαζα φωτογραφίες κιόλας όλοι θα πίστευαν ότι την περνάμε φίνα!

Και όλα αυτά φυσικά, γιατί τα όμορφα πράγματα παίρνουν likes, και μπαίνουμε σε ένα ψυχαναγκαστικό τριπάκι σαν του Σαββατόβραδου, είναι Σάββατο ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΡΕ ΜΙΖΕΡΕ.... μπαναγαμηθειτε δεν πάω πουθενά.

Τεσπά, κόψτε τα social πριν κόψτε φλέβες. Είμαι ένα μήνα καθαρός από facebook και insta ακολουθώ μόνο κάτι γραφιστικά, και νοιώθω καλύτερα, εργάζομαι καλύτερα, παίζω περισσότερα παιχνίδια, περνάω πιο ποιοτικό χρόνο με τους δικούς μου ανθρώπους.
(και ακόμα ξεσκατίζω τον κοπρίτη ❤️ )
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ρε βγείτε τα Σαββατόβραδα ρε μίζεροι no-lifers, κάθεστε μέσα και λιώνετε σε αυτά τα βίντεο γκέη όλη μέρα.


Θα ξανανοίξει η εστίαση, πού θα πάει...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Ρε βγείτε τα Σαββατόβραδα ρε μίζεροι no-lifers, κάθεστε μέσα και λιώνετε σε αυτά τα βίντεο γκέη όλη μέρα.


Θα ξανανοίξει η εστίαση, πού θα πάει...
ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΒΑΤΙΝΑ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Απο τις μυστικες επαφες που εχω με τους κυβερνητικους διαδρομους. Το Πασχα θα φιλατε τα αρνια στο στομα, χωρις μασκα.
Αλλες πληροφοριες, απο αλλους διαδρομους. Τα ξενοδοχεια εχουν ξεκινησει προετοιμασιες για να ανοιξουν πορτες μεσα στην Ανοιξη.
Απο πληροφοριες που εχω απο εργατικο κλαδο. Οι εργαζομενοι στα σουπερ μαρκετ, ειναι ετοιμοι να ξεκινησουν ενοπλο αγωνα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Κούνελε άμα κάνεις κόμμα θα κατέβω μαζί σου να ξέρεις
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
παραξενο που το αναφερεις, σοβαρα.
Χθες το βραδυ ειχα μια συζητηση, αν και δεν ειναι του γουστου μου. Πολιτικη συζητηση-video conference και το θεμα ηταν να μπουμε στην βουλη για να τα πουμε ολα.
Μετα την επιδημια ο Κυριακος θα παει για εκλογες, ετσι ακουγεται και τα επιχειρηματα εχουν μια λογικη. Οχι επειδη θα ειναι η περιοδος που ληγουν οι φακοι επαφης των ερπετομορφων.
Οι εκλογες θα ειναι με το κλασσικο γηπεδικο συστημα της απλης αναλογικης, επειδη αν δεν γινουν συμμαχιες πιτα δεν θα παιξει.
Υπαρχει μια ταση για μικρα κοματα και η επιδημια εχει βαλει το χερακι της. Αυτο σημαινει οτι μπορει να δουμε ανθρωπους με 2.000 ψηφαλακια να μπαινουν στην βουλη.
Επειδη ειδαμε ανθρωπους να μπαινουν στον πολιτικο στιβο με συνθημα οπως, οχι στα τελαρα που κανουν ρεζερβε στο παρκαρισμα.
Η ιδεα μου ηταν τα δικαιωματα των γκευ οικοδομων που δεν τους αντιπροσωπευει κανενας.
νταξ, δεν θα σας πω τι ιδεα ειχα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
παραξενο που το αναφερεις, σοβαρα.
Χθες το βραδυ ειχα μια συζητηση, αν και δεν ειναι του γουστου μου. Πολιτικη συζητηση-video conference και το θεμα ηταν να μπουμε στην βουλη για να τα πουμε ολα.
Μετα την επιδημια ο Κυριακος θα παει για εκλογες, ετσι ακουγεται και τα επιχειρηματα εχουν μια λογικη. Οχι επειδη θα ειναι η περιοδος που ληγουν οι φακοι επαφης των ερπετομορφων.
Οι εκλογες θα ειναι με το κλασσικο γηπεδικο συστημα της απλης αναλογικης, επειδη αν δεν γινουν συμμαχιες πιτα δεν θα παιξει.
Υπαρχει μια ταση για μικρα κοματα και η επιδημια εχει βαλει το χερακι της. Αυτο σημαινει οτι μπορει να δουμε ανθρωπους με 2.000 ψηφαλακια να μπαινουν στην βουλη.
Επειδη ειδαμε ανθρωπους να μπαινουν στον πολιτικο στιβο με συνθημα οπως, οχι στα τελαρα που κανουν ρεζερβε στο παρκαρισμα.
Η ιδεα μου ηταν τα δικαιωματα των γκευ οικοδομων που δεν τους αντιπροσωπευει κανενας.
νταξ, δεν θα σας πω τι ιδεα ειχα.

Λέλε, άμα θες botάκι για το νέο σου κόμμα, εδώ είμαι.
Μόλις σου βρήκα και όνομα αλλά δεν το λέω (ακόμα).
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Δεν βλέπω κάποιον στην βουλή να με αντιπροσωπεύει. Όποιοι λένε για κεντρώα τμήματα και φωνές στις τάξεις τους είναι απλά αρπαχτές για να υφαρπάξουν τις ψήφους του κέντρου και ακολουθούν πολιτικές προς όλο το εύρος της δεξιάς ή σαν τον αλεκση όλο το εύρος της δεξιάς μέχρι και την αριστερά, αλλά από την άλλη πλευρά του κοινοβουλίου, αυτή που η άκρα αριστερά συναντάει την άκρα δεξιά για να καταλήξει στην παραδοσιακή αριστερά. Και ο κούλης τσίμπησε την ΔΡΑΣΗ για να το παίξει λίγο κέντρο, αλλά από όταν έφυγε ο Στέφανος Μάνος σαν να τούμπαρε το πλοίο προς τα δεξιά.
Καλά ο Λεβέντης στην αρχή φαινόταν να το πάει καλά προς το κέντρο, αλλά μετά του τράβηξαν αυτάκι από την εκκλησία και άρχισε τις κωλοτούμπες και άρχισε να γέρνει σε πιο δεξιά και conservative μονοπάτια, για αυτό και έφυγαν οι νέοι που τον στήριξαν και για αυτό επέστρεψε εκεί που ήταν, στο πουθενά.

Εγώ θέλω balance in the force. Οι απόψεις που εκφέρεις εδώ μέσα με βρίσκουν συχνά σύμφωνο και παρατηρώ μια ας το πούμε ωμή προσέγγιση της πραγματικότητας χωρίς ιδεολογικά όνειρα. Κάτι που πιστεύω ότι είναι το βασικό στοιχείο που ΔΕΝ έχουν οι περισσότεροι πολιτευόμενοι, που λένε ότι θέλουν να φέρουν το σοσιαλιστικό όνειρο, το καπιταλιστικό όνειρο κτλ και αγνοούν πως αυτά που λένε ή έχουν αποδειχθεί ότι δεν δουλεύουν (όπως στα λένε τουλάχιστον, χωρίς αλλαγές και προσαρμογές στην πραγματικότητα) ή δεν φαίνεται να μπορούν να δουλέψουν όπως είναι σε αυτή την φάση τα πράγματα, χωρίς να πάρουν τροποποιήσεις και να προσαρμοστούν στην σκληρή πραγματικότητα.

Αντιθέτως, επιθυμώ ένα πολιτικό μείγμα, όπου θα μπορεί μακριά από πολιτικές ιδεολογίες, να ξεδιαλέξει τα καλά από τον κάθε άλλο πολιτικό χώρο και να δει πως θα τα κάνει να δουλέψουν σωστά. Να μην φοβάται να παρέχει δωρεάν παιδεία και νοσοκομεία μην και τους πουν αριστερούς, ούτε να φοβάται να επιτρέψει ιδιωτικές συνεργασίες με το κράτος μην τους πούνε δεξιούς.

Αυτή την στιγμή δεν βλέπω κανέναν να κάνει κάτι τέτοιο. ή θα διαφημίζουν επιστροφή στα σόβιετ ή θέλουν να μας αφήσουν έρμαια στην κάθε mega corporation εκεί έξω. Έναν δεν έχω δει να λέει ναι στις λαϊκές παροχές και ναι στην οικονομική ελευθερία, με ισορροπία, σχέδιο και λογική.

Θα σας κάνω το λογότυπο :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Αν βαλουμε στην ακρη τους βουλευτες οι οποιοι στην ουσια ειναι γυρολογοι και πιασουμε τους αρχηγους.
ΓΑΠ. μιλαμε για εναν ανθρωπο ο οποιος διεκδικησε την πρωθυπουργικη θεση για να κανει το κομματι του.
Ειχε καποιες ιδεες που του αρεσαν και του προσθεταν στο PR γιατι τον εκαναν να δειχνει προοδευτικο.
Δηθεν Σουηδικο μοντελο, οικολογικα αυτοκινητα και αυτα. Τον ενοιαζε να δειχνουν τα περιοδικα το ποδηλατο του και ποτε πηγε να κανει κανο. Καμια πολιτικη αντιληψη. Αν εμενε λιγο ακομα στην εξουσια θα ειχε καναλι στο youtube με διαφημιση προιοντων για να αυνανιζεται με τα like.
Σαμαρας. Γνωστος και ως κωλοτουμπας. Απο παρα πολυ νωρις εδειξε την διψα του για εξουσια .
Τα πολιτικα του σχεδια ηταν πως θα γινει και πως θα παραμεινει πρωθυπουργος. Αν και το πολιτικο του ιματζ δεν το επετρεπε, δεν μπορουσε να κρυψει την βαθεια του αντιπαθεια για την αριστερα και να λειτουργει ως συνεχιστης της μετεμφυλιακης εποχης.
Ο τυπος ζει ακομα στο 1950.
Να προσθεσω οτι πολλα απο τα κακα που ζουμε σημερα, εχουν τις ριζες τους στον εμφυλιο.
Κυριακος. Μιλαμε για τον ανθρωπο που μεγαλωσε και συνεχιζει να ζει στην γυαλα. Η αντιληψη που εχει για την πολιτικη ειναι καποιες υπογραμμισεις που εκανε σε διαφορα φιλελε βιβλια. Αυτο φαινεται και απο τα εργα μεσα στον κυκλωνα της πανδημιας και της απαγορευσης κυκλοφοριας. Πεζοδρομος, φωτακια στα συντριβανια κ.α
Οι συγκεντρωσεις μου μεσα στην πανδημια ειναι νομιμες και των πιτσιρικαδων παρανομες και πρεπει να αντιμετωπιστουν με ξυλο.
Εξαιτιας του περιστατικου με τον πατερα του, τρεφει σοβαρο μισος για την αριστερα. Αν μπορουσε να βγαλει την ΚΝΕ εγκληματικη οργανωση θα το ειχε κανει γιατι ετσι του αρεσει.
Ο λογος που πηγε βολτα στην Παρνηθα και εκανε γλεντι στην Ικαρια δεν ηταν απλος. Εχει αμεση σχεση με αυτο που πιστευει οτι πρεπει να ειναι μια κοινωνια και τον ρολο που πιστευει οτι εχει ο ιδιος στην κοινωνια.
Ο λογος που ζουμε ακομα τα δεινα του εμφυλιου ειναι αυτοι οι ανθρωποι διαιωνιζουν τον διχασμο και οχι την προοδο.
Στρεφουν τους πολιτες σε δρομους διαπλοκης και οχι κοινωνικης ισοτητας, σεβασμου και συνεργασιας.
Μετα την λαμογια ο εμφυλιος πολεμος ειναι ο λογος που δεν εχουμε προοδευσει ως κοινωνια. Η δουλοπρεπεια ειναι κομματι απο τα απονερα του εμφυλιου.
Για να καθαρισουν τον βοθρο τους πρεπει να περασουν 1-2 γενιες και ακομα δεν εχουν ξεκινησει.
 
Top Bottom