What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Πάει γυρεύοντας φέτος να μας πηδήξει όλες τις ελιές που φυτεύαμε μέχρι τώρα......
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Κι εδώ τα ίδια... Φοβάσαι να σηκώσεις πριόνι μην τυχον και πιάσει παγωνιά. Έχουμε τρεις μέρες να δούμε Ήλιο. Και οκ, έξω μπορεί να γελάνε, αλλά για τα ελληνικά δεδομένα είναι too much.
Πάντως τα ημερομήνια φέτος δίνουν κρύα μέχρι και μετά το Πάσχα. Και δεν νομίζω ο Παρνασσός να είναι ψυχρή κηλίδα στον χάρτη
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Το θέμα είναι οτι και τα παλιότερα δέντρα με τις τρελές ζέστες έχουν "δείξει" που λέμε. Αν τα κάψει το κρύο αυτά τα βλασταράκια δεν θα έχουμε ούτε παραγωγή. Δεν έβγαλα τίποτε πέρυσι, να μην βγάλω και φέτος λάδι, ενώ έχω σκιστεί στη δουλειά.
Ένας φίλος μου, πριν πέσουν τα προηγούμενα χιόνια έβγαζε τις ελιές που είχε ήδη φυτέψει φέτος και τις έβαζε στην αποθήκη για να μην καούν απο τον πάγο.
Σκατά ολέ που λέμε και στο χωριό μας....
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Το άσχημο έχει συνέχεια. Αν έχουμε κρύα μέχρι το Πάσχα πάει να πει ότι το καλοκαίρι θα σκάει και ο τζίτζικας με 40 45αρια. Θα θυμηθούμε εποχές 2007 με 2009. Κι αν συνεχιστεί ο καύσωνας Σεπτέμβρη Οκτώβρη... Δεν θα προλάβει ο κορωνοϊός να μας ξεκάνει, γιατί θα έχουμε μεταβεί εις τόπον χλωερον από τον καύσωνα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Μην σας παιρνει απο κατω με τον καιρο γιατι υπηρξαν και υπαρχουν χειροτερες καταστασεις.
Καπου αναψε ενα μικρο φωτακι για την φυγη μου απο την Ελλαδα. Ημερομηνια δεν εχω αλλα ισως συντομα. Επειδη ειναι αλλη μια ιστορια καθημερινης τρελας, τι αλλο να μου συμβει; Αυτο που θα πω ειναι ενα εξαιρετικο timing με ζωδια, ναι ζωδια, και ευχης.
Αυτα τα πραγματα συμβαινουν με μερικους και παιρνουν σβαρνα τις καφετζουδες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Έριξε κι εδώ μερικά ποντακια χιόνι, αλλά όχι κάτι τρελό. Ελπίζω μέχρι τις 25 να ρίξει κάνα μέτρο έτσι για σπάσιμο στους Αθηνέζους που βλέπουν το χιόνι στις οθόνες τους αλλά δεν μπορούν να έρθουν να μαγαρίσουν το βουνό
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Έριξε κι εδώ μερικά ποντακια χιόνι, αλλά όχι κάτι τρελό. Ελπίζω μέχρι τις 25 να ρίξει κάνα μέτρο έτσι για σπάσιμο στους Αθηνέζους που βλέπουν το χιόνι στις οθόνες τους αλλά δεν μπορούν να έρθουν να μαγαρίσουν το βουνό
κρατιομαστε για μηνες ωστε να μπορουμε να χεσουμε πισω απο θαμνους στο βουνο....
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Έριξε κι εδώ μερικά ποντακια χιόνι, αλλά όχι κάτι τρελό. Ελπίζω μέχρι τις 25 να ρίξει κάνα μέτρο έτσι για σπάσιμο στους Αθηνέζους που βλέπουν το χιόνι στις οθόνες τους αλλά δεν μπορούν να έρθουν να μαγαρίσουν το βουνό
πόσο ψηλά είσαι; είχαμε μια αυτοψία σπιτιού στην Βουνιχώρα αλλά είχαμε κιόλας κάνει Αίγιο-Άργος-Αίγιο-Κάτω Αχαΐα και φοβηθήκαμε μην μας πιάσει κανά χιόνι και δεν έχω αλυσίδες σε αυτό το αμάξι. Έφτασε τόσο χαμηλά;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Εννοείς την Βουνιχώρα στην αντίπερα όχθη; Πόσο χτεωσατε τα μεταφορικά; 😛
Εγώ μένω περίπου στα 1000μ, είμαι εκτός του αστικού ιστού.
Για να μείνεις με αυτό το χιόνι δύσκολα. Το χιόνι του Μαρτίου 9/10 φορές είναι λαπάς, οπότε δεν πιάνει εύκολα στον δρόμο και πατιεται πιο εύκολα.
Βέβαια αν δεν ξέρεις καθόλου τον δρόμο εννοείται ότι η καλύτερη λύση είναι να γυρίσεις πίσω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Τα καταστηματα ειναι κλειστα. Σκαει στο ασχετο λακωνικο μηνυμα, κερνας καφε; ειδικα οταν το μηνυμα βρωμαει "κανω πλακω"
Πειτε ΟΧΙ. δεν θα μπορειτε να μιλησετε για αυτο ουτε στο αχανες ιντερνετ με ψευδωνυμο. Ουτε ασημαντες λεπτομερειες δεν θα μπορειτε να πειτε. Το οχι ειναι μια αποφαση που δεν χρειαζεται καμια εξηγηση. πειτε ΟΧΙ.
Αν πειτε ναι, θα μπλεξετε τοσο πολυ που θα μπειτε στο RQ και θα λετε στον κοσμο, πειτε ΟΧΙ.
οποιος λεει ναι χορευει και πιστευει οτι τον παρακολουθουν εκνευρισμενοι τυποι.



 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
1 την φορά είναι ρε, αυτά είναι οι βάρδιες. όχι ότι υπάρχει λόγος για 1...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Μα αν είχε τόσα άτομα σε κάθε βάρδια θα ήθελε ένα μικρό στρατό μόνο για την πάρτι του 😛

Η συγκεκριμένη είδηση πάντως λέει πολλά για την κατάσταση της χώρας
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469

πουλαω μονοκατοικια. 4 υπνοδωματια, σαλονι, gaming room, TV room, υπογειο για την καβα με τα κρασια, μεγαλη βεραντα για να απολαμβανεις το κοκκινο ηλιοβασιλεμα. προστασια απο την σκονη, μεγαλη συλλογη παιχνιδιων (και επιτραπεζιων) και οτι αλλο ζητησει ο πελατης.
Η τιμη ειναι στα 10.000€ - μη συζητησιμη- και δεν περιλαμβανει την επισκεψη στον χωρο. Η επισκεψη θα γινει μετα απο συνενοηση του πελατη με τον elon musk.

Αυτο που δεν ξερω ειναι εαν οι αποστολες στην Σεληνη μπορουν να πατησουν στα οικοπεδα που εχουν αγοραστει στο παρελθον απο διαφορους Αμερικανους και μη.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
k09JFIN.png


🤯
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Έχει κανένας άλλο την αίσθηση ότι εδώ ο κόσμος καίγεται και ο κόσμος ασχολείται που χωρίζει η πατούλενα με τον πατούλενο και ποιος έβρισε ποιον στο σαρβάιβορ/φάρμα/μάστερσεφ/όλαταίδιαείναιαλλάκολλάρααυτηστηφαρμα

Επίσης, γιατί όλα, μα όλα τα reality στην Ελληνική TV ΠΡΕΠΕΙ, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΟΜΩΣ, να είναι μια μίξη μιας ιδέας από το εξωτερικό με big brother? Δηλαδή ας πούμε παλιά έβλεπα master chef για το μαγειρικό της φάσης αλλά τώρα το σιχαίνομαι. Ούτε μια σωστή αντιγραφή από τα αμερικάνικα δεν μπορούν να κάνουν; Είχα δει και το BBQ Showdown και το ευχαριστήθηκα, δεν δείχνει καν αν οι διαγωνιζόμενοι μένουν μαζί σε κάποιο σπίτι κοντά στην παραγωγή, απλά ξημερώνει, πάνε, ψήνουν-μαγειρεύουν, κάποιος χάνει, δράμα που φεύγει, επόμενη μέρα. Όμορφα και ωραία, και μας απασχολεί πως σκατά ψήνεις το κρέας αλιγάτορα και όχι αν η Μαρία ξεκατινιάστηκε με την Σοφία στο σπίτι του bigbrothel.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Θα σας μιλησω με κουνελισια λογικη.
1. Ενω υπηρχαν προειδοποιησεις απο τις επιστημονικες κοινοτητες, καμια χωρα δεν ηταν προετοιμασμενη γιατι πεταμενα λεφτα.
2. Το πρωτο "κλεισιμο" δεν ηταν μερος σχεδιου αλλα PR με τιτλο "νοιαζομαστε και ειμαστε σοβαροι". Αυτο φανηκε στην πορεια αφου η ελλειψη σχεδιασμου εβγαζε ματι. θα κλεισουμε μερικες μερες και μετα θα ανοιξουμε για να δει ο κοσμος οτι κανουμε "πραγματα".
3. Ειναι τετοιος ο μικρο-πολιτικος εφιαλτης, που προτιμουν να πεθανει κοσμος και να καταστραφουν οικονομιες παρα να υπαρξει συνεργασια και παραδοχη των λαθων τους (παραιτησεις).
5. Το μορφωτικο και νοητικο επιπεδο ειναι σε τοσο χαμηλο επιπεδο οπου οι χαρτες με τα ποσοστα αναλφαβητων ανα τον κοσμο μου ειναι αδιαφοροι.
6. ΟΛΑ τα εμβολια μπορει να προκαλεσουν προβλημα σε καποιον random τυπο. Εδω ο αλλος εφαγε μια γαριδα και πεθανε απο αλλεργια.
Ποσοι πνιγονται καθε μερα απο το φαγητο τους; να σταματησουμε να τρωμε;
Εαν στα 20 μυρια εμβολιασμενους παθει κατι ο ενας-δυο και λεω αντε 20 ατομα. Δεν πρεπει να γινει ο εμβολιασμος;
Αφου γνωριζουμε οτι χωρις εμβολιο τα θυματα θα ειναι υπερβολικα περισσοτερα.
7. Το εμβολιο για τον covid εχει παρασκευαστει με τον ιδιο τροπο που παρασκευαστηκε το εμβολιο για τον εμπολα.
Γιατι δεν μιλαει κανενας για το εμβολιο του εμπολα; Επειδη οπως συμβαινει παντα, σκασιλα μας για τον εμπολα, αφου εδω δεν εχουμε εμπολα.
8. Εκανα ενα μικρο συμβουλιο με τον αδερφο μου για τον εμβολιασμο του πατερα μας. Αποφασισαμε οτι πρεπει να το κανει γιατι ειναι ενα μεσο προστασιας. Εαν δεν το εκανε και αρρωσταινε το φταιξιμο θα ηταν δικο μας. Ο εμβολιασμος ειναι ενας κινδυνος ενω η πιθανοτητα μολυνσης ειναι καθημερινος κινδυνος. Δεν επαθε τιποτα ο ανθρωπος.
9. Η επιδημια ηρθε να μας δειξει ποσο αποτυχημενες ειναι οι κοινωνιες και οι κυβερνησεις αλλα ουτε αυτο δεν καταλαβε ο κοσμακης. Εχει πνιγει στο ιδιο του το ψεμμα αφου.


Οχι ασχετο με το θεμα.
"Εχουμε γεμισει τρυπιους" "γιατι κανουν παρελαση οι ψυχανωμαλοι οι γκειδες;" κτλ. Τα ντοκιμαντερ για την λεσβο και οχι μονο, ειναι πρωτα σε αναζητησεις στο γνωστο χαμπ (Ελλαδα και οχι μονο). Πατο πιανουν οι αναζητησεις για το ιεραποστολικο, που ειναι και η επισημη θεση της ελληνορθοδοξης πιστης.
Για το λινκ του Nitro, για το κραξιμο της Προεδρου της Δημοκρατιας που εχει γκομενο. Ολοι αυτοι οι σχολιαστες ειναι, συνηθως, ελληνες ορθοδοξοι χριστιανοι και υπερμαχοι του αγιου γαμου. Αν τους ρωτησεις εαν ο κυργιακος ειναι παντρεμενος δεν θα ξερουν να σου απαντησουν. Δεν τους νοιαζει κιολας επειδη η επιδημια τους εδειξε ποσο ηλιθιοι ειναι αλλα δεν το καταλαβαν.

δεν εχουμε αρκετο Covid.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Είναι κλασσικό παράδειγμαn not in my backyard. Τρέξαν να βγάλουν το εμβόλιο για να τσιμπήσουν τον σάκο με τα λεφτά. Στην πορεία η Άστρα είχε λόξυγκα αλλά εντάξει το βρήκαμε μωρέ όλα καλά. Παραλληλα είχανε εκείνες τις ομορφιές με την ΕΕ να προαγοράζει εμβόλια για να καβατζωθει και την Άστρα να λέει πριτς, θα τα δώσω όπου γουστάρω.
Τελικά δεν ξέρω πως διευθετήθηκε το παραπάνω ζήτημα αλλά ο κόσμος δεν είναι βλάκας. Ιδίως σε κάτι τέτοια.

Ακούει επίσης ότι, να ξέρετε, η ανοσία δεν είναι μόνιμη, οπότε μάλλον θα σας ξανατσιμπησουμε στο μέλλον. Βλέπει την κωλοτουμπα με το Sputnik και σου λέει εδώ βρωμάει η δουλειά και κάποιοι βγάζουν περιουσίες "για το καλό μας".

1 στους 10000 παθαίνει κάτι; Καλά. Άσε να το κάνουν οι άλλοι, εγώ δεν το ρισκάρω για κανέναν λόγο επειδή κάποιοι έχουν φλόκια στα μάτια, γιατί μιλάμε για εξωφθαλμες καταστάσεις. Μόλις φανούν οι συνέπειες μακροπρόθεσμα, θα το κάνω κι εγώ ή θα περιμένω το ρωσικό που φαίνεται να είναι πιο σοβαρό.

Προσωπικά, πάνω κάτω αυτός είναι ο συλλογισμός όσων ξέρω. Έχω ακούσει βέβαια και για άτομα στο χωριό που λένε ότι το εμβόλιο και η μάσκα είναι αμαρτία αλλά θέλω να πιστεύω ότι αποτελούν μειοψηφία.

Τώρα το γιατί μπήκαν όλοι σε διαδικασία παρακολούθησης και ανάλυσης των διαδικασιών και των ζητημάτων αυτών ενώ συνήθως είναι πρόβατα, μάλλον είναι λόγω της ανθρώπινης φύσης. Εγώ προσωπικά τάσσομαι υπέρ του παραπάνω συλλογισμού. Θα έγραφα και τις προεκτάσεις για την καπιταλιστική κοινωνία που ζούμε και όποτε δεν μας αρέσει πετάμε το γάντι στον λαό για το κομμάτι της ευθύνης αλλά βαριέμαι 😛

Επίσης, δεν έχω γυμνασμενο στήθος αν χρειαστεί να κατεβάσω το πουκάμισό μου.
 
Top Bottom