What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

OK yes, OK yes, Πάει η Ελλάδα για Εκλογές...

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,330
Πλακα πλακα, η Μιμη εχει περισσοτερη πολιτικη εμπειρια απο τον κυργιακο και τον αλεξη. Για να μην μιλησω απο αλλες εμπειριες.
Ολοι οι ανεραστοι πηραν εξουσια.
Εντέλει ναι, αλλά πιστεύω ότι πρέπει να μπουν πολλοί αστερίσκοι. Το όλο σύστημα λειτουργεί με τέτοιο τρόπο ώστε να περιορίζει τις ποιοτικές επιλογές και να κατευθύνει τους ψηφοφόρους.

Δηλαδη, επιστρεφουμε στους ψηφοφορους, που ειναι η βαση και η εκκινηση ολων. Καθυστερημενους τους αποκαλεσα και καλυπτω αυτο που ειπες. Απο τους ψηφοφορους ξεκιναει και η νοοτροπια-ανατροφη. Μπες εσυ και χεσε την κοινωνια.
Η κατευθηνση και οι επιλογες, ειναι θεματα δευτερευοντα.
Ειναι και η ποδοσφαιρικη νοοτροπια, αμω την μπαλα.
Ολοι αδικουν την παραταξη, δεν κανουν τιποτα λαθος.
Η βουλη πρεπει να αδειασει απο οσες παραταξεις/πολιτικους κυβερνησαν. ειχαν την ευκαιρια, ειχαν τον χρονο τους και απετυχαν.
Το μονο καλο ειναι οτι μιλησα με δυο διαφορετικα ατομα, για δουλειες στην Κενυα. Να φυγω, για αλλη μια φορα και να πανε να χεστουν οι ψηφοφοροι. Ας ψηφισουν και τα κοκκαλα του Τεως.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Πλακα πλακα, η Μιμη εχει περισσοτερη πολιτικη εμπειρια απο τον κυργιακο και τον αλεξη. Για να μην μιλησω απο αλλες εμπειριες.
Ολοι οι ανεραστοι πηραν εξουσια.


Δηλαδη, επιστρεφουμε στους ψηφοφορους, που ειναι η βαση και η εκκινηση ολων. Καθυστερημενους τους αποκαλεσα και καλυπτω αυτο που ειπες. Απο τους ψηφοφορους ξεκιναει και η νοοτροπια-ανατροφη. Μπες εσυ και χεσε την κοινωνια.
Η κατευθηνση και οι επιλογες, ειναι θεματα δευτερευοντα.
Ειναι και η ποδοσφαιρικη νοοτροπια, αμω την μπαλα.
Ολοι αδικουν την παραταξη, δεν κανουν τιποτα λαθος.
Η βουλη πρεπει να αδειασει απο οσες παραταξεις/πολιτικους κυβερνησαν. ειχαν την ευκαιρια, ειχαν τον χρονο τους και απετυχαν.
Το μονο καλο ειναι οτι μιλησα με δυο διαφορετικα ατομα, για δουλειες στην Κενυα. Να φυγω, για αλλη μια φορα και να πανε να χεστουν οι ψηφοφοροι. Ας ψηφισουν και τα κοκκαλα του Τεως.
Πάντως κουνελε, αν και έχεις αναφέρει πολλές φορές τις επαγγελματικές σου σχέσεις με την μαύρη ήπειρο (μεταξύ άλλων), δεν θυμάμαι να έχεις αναφέρει ποτέ ποια είναι η δουλειά σου. Ή για να το αναφέρω καλύτερα, τι πιστεύουν αυτοί που σε πληρώνουν ότι κανεις?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,330
Πάντως κουνελε, αν και έχεις αναφέρει πολλές φορές τις επαγγελματικές σου σχέσεις με την μαύρη ήπειρο (μεταξύ άλλων), δεν θυμάμαι να έχεις αναφέρει ποτέ ποια είναι η δουλειά σου. Ή για να το αναφέρω καλύτερα, τι πιστεύουν αυτοί που σε πληρώνουν ότι κανεις?

Ναι.....
Κουνελισιο βιογραφικο ζητας.
Διευθηνω καζινο και οχι μονο. Εαν θελεις να επενδυσεις σε ενα. Ερχομαι, τσεκαρω τον χωρο και σου λεω εαν αξιζει τον κοπο. Φερνω μηχανηματα κτλ. Στηνω το δικτυο,σεταρω υπολογιστες με το λογισμικο και γενικα, τα παντα ολα.
Για Αφρικη, σου βρισκω και αδεια για την επιχειρηση, σε περναω απο το ποταμι χωρις να βραχεις.
Οταν τελειωσω, εαν θελεις και εισαι εξυπνος, μου το δινεις να το μανατζαρω. Με εχουν απολυσει επειδη ειμαι υπερβολικα καλος νοσιτ.
Το φθινοπωρο πηγα στην Γκανα για αυτον τον λογο, να στησω καποια μηχανακια a.k.a. φρουτακια.
Παιζει και ενα project που δεν πηγε καλα, για μενα. Ειμαι Ημουν πισω απο ενα poker jackpot project. Στηθηκε με κουνελισια ιδεα και επιβλεψη. Εγινα και διευθηντης Ευρωπης αλλα γραφειο δεν ανοιξε ακομα στην Ευρωπη. Για αυτους, πηγε πολυ καλα. Πρωτος μηνας, σκαρτος και δοκιμαστικος. Με 3 τραπεζια εβγαλαν 60Κ $, τσεπη. Εγιναν και καποιες συνομιλιες για 500 τραπεζια αλλα ακυρωθηκαν ολα λογω κορονοιου.Τα καζινο εφαγαν μεγαλη ζημια απο την επιδημια, εκλεισαν παρα πολλα.
Υποτιθεται, απο αυτα, εχω το 1% απο το κερδος +2.500$ μισθο. Ο λογος που καθομουν στην ελλαδα της καραντινας και επαιρνα 2 χιλιαρικα (οχι καθε μηνα γιατι ηθελαν μπαναγιες) χωρις να κανω τιποτα. Δηλαδη μου εδιναν ψιχουλα.
Ασχολουμαι και με μιζες. Αυτο δεν παει καλα αλλα συνεχιζω με ελπιδα και επειδη δεν ξερω καποιον που να το προσπαθει. Χαλκο, διαμαντια, χρυσο κτλ.
Στην θεωρια εχω εκατομμυρια αλλα στην πραξη, περναω δυσκολη περιοδο. Πριν λιγο καιρο, υπογραφηκε συμβολαιο, εγκριθηκε η μιζα μου, 7ψηφιο μεροκαματο. Ακομα δεν εχω παρει τιποτα και αν κρινω απο την εξαφανιση ολων, δεν θα παρω τιποτα και ας παιζει συμβολαιο.
Εχω δυο διαφορετικες προτασεις να παω στην Κενυα. Αυτο ξεκινησε πριν λιγες μερες αλλα ακομα δεν εχω νεα.
Λογικα θα εχω συντομα.
Ναι, οποιος ξερει καποιον που να μπορει να κανει συμφωνια για 500kg μεχρι 1,5 τονο χρυσο τον μηνα, να μου το πει για να τον λουσω με λεφτα. Αν θελεις να ανοιξεις εταιρια με χαλκινα μπρικια ή κοσμηματοπωλειο, εδω ειναι ο κουνελος. παιζει και γκουχκοβαγκουχλτιο
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
εγώ ένα δάνειο 5Κ να πάρω έναν εκτυπωτή θέλω
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,330
Θα χρεωθεις για να δουλευεις καλυτερα, ωστε να πληρωνεις το δανειο χωρις καθυστερησεις.
ή
θα χρεωθεις για να δουλευεις.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Θα χρεωθεις για να δουλευεις καλυτερα, ωστε να πληρωνεις το δανειο χωρις καθυστερησεις.
ή
θα χρεωθεις για να δουλευεις.
με την αγορά όπως είναι τώρα; και τα 2 παίζουν :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,330
με την αγορά όπως είναι τώρα; και τα 2 παίζουν :p


cano.png
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,851
Επισήμως δεν διοχετεύεται τίποτα από το Μαξίμου παρά μόνο ότι «από τον Απρίλιο και μετά είμαστε σε εκλογική ετοιμότητα». Ωστόσο, φέρεται να έχουν αποσταλεί και σχετικά SMS προς ανώτερα κομματικά στελέχη της ΝΔ στην Αθήνα αλλά και στην περιφέρεια. Επιπλέον, όπως είναι σε θέση να γνωρίζει το iefimerida.gr, η κομματική δραστηριότητα είναι προγραμματισμένη μόνο ως τα τέλη Φεβρουαρίου. Από εκεί και πέρα η ατζέντα είναι «λευκή»

Τελικά ποιός παρακολουθεί ποιόν σε αυτή τη χώρα επιτέλους!
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Top Bottom