What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

OK yes, OK yes, Πάει η Ελλάδα για Εκλογές...

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
655
Αυτά γίνονται σε διαφημίσεις χωρίς επιΤYRHση. Άι σιχTYRH βραδιάτικα.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,611
Double combo εδώ. Κοπάνα στην Κοπανάκη που ειναι και γιατρός και σου κοπάνα εμβόλια, αναισθησίες κλπ.

Δώστε πόνο...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,710
Από ότι φαίνεται δεν έκανε κοπάνα στο λύκειο, παρά μόνο για να διαβάσει.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
655
Καλαματιανη η υποψηφια…μαλλον.

https://el.m.wikipedia.org/wiki/Κοπανάκι_Μεσσηνίας
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,787
Εγώ είχα φτιάξει αυτά πάντως

ΥΓ ωπ λάθος thread... μπορεί και όχι.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Εγώ είχα φτιάξει αυτά πάντως

Ρε συ άσχετο (πώς κι έτσι; ) αλλά πώς στον διάολο τον υπολογίζουν τον χρόνο σε αυτές τις συνταγές; Δίνει τον χρόνο παρασκευής 30 λεπτά και ήδη απο το τρίτο βήμα τον έχει ξεπεράσει.

Μην αναφέρω καν ότι όποια παρασκευή δεν τον βολεύει την βάζει ξεχωριστά (πατάτες βρασμένες πάνε αλλού γιατί μας χαλάνε τον χρόνο).

Κατά κάποιο τρόπο μοιάζει με εκείνο τον δρομέα που πήγε με το αμάξι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,787
Ρε συ άσχετο (πώς κι έτσι; ) αλλά πώς στον διάολο τον υπολογίζουν τον χρόνο σε αυτές τις συνταγές; Δίνει τον χρόνο παρασκευής 30 λεπτά και ήδη απο το τρίτο βήμα τον έχει ξεπεράσει.

Μην αναφέρω καν ότι όποια παρασκευή δεν τον βολεύει την βάζει ξεχωριστά (πατάτες βρασμένες πάνε αλλού γιατί μας χαλάνε τον χρόνο).

Κατά κάποιο τρόπο μοιάζει με εκείνο τον δρομέα που πήγε με το αμάξι.
ο Άκης είναι ηλίθιος, λέει χρόνο 30 λεπτά γιατί έχει 10 σκεύη, 10 σουρωτήρια, όλα έτοιμα πλυμένα και ψημένα από το σταφ και όλα αραδιασμένα και μαζεμένα από το σταφ εκεί μπροστά του. Αρκετά συχνά και έτοιμα προετοιμασμένα υλικά, δηλαδή ας πούμε δεν υπολογίζει ότι θα τρίψεις την πατάτα, ότι θα κόψεις το κρεμμύδι αργά γιατί δεν είσαι νιντζα κτλ κτλ

Το γαμάτο βέβαια είναι ότι όπως είπες, στο 3ο βήμα τον πέρασες τον χρόνο. Αυτοακυρώνεται όταν σου λέει ότι θέλει 25-30 λεπτά να φτιάξεις το κοτόπουλο. Ο Άκης το έχει έτοιμο όταν κάνει την συνταγή... go figure που λένε στο χωριό μου.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,948
έχει 10 σκεύη, 10 σουρωτήρια, όλα έτοιμα πλυμένα
Εσύ τα πλένεις λίγο πριν ξεκινήσεις το μαγείρεμα?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,787
Εσύ τα πλένεις λίγο πριν ξεκινήσεις το μαγείρεμα?
όχι αλλά έχω 3 κατσαρόλες και οι συνταγές θέλουν 5 πχ, πρέπει να πλύνω για να συνεχίσω.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,885
Αν κάτι απαιτεί λετζίτ 5 κατσαρόλες δεν είναι συνταγή, είναι παρτιτούρα για να παίξεις ντραμς.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,948
Νίτρο κάτι διαβάζεις λάθος στις συνταγές. Η όντως διαβάζεις παρτιτούρες ντραμς.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,787
σχήμα λόγου ρε μάγκες που έχετε σκαλώσει με τα κατσαρόλια, βάλτε μπολ αν σας χαλάει τόσο... δείτε όλα αυτά που χρησιμοποιεί ο άλλος όταν φτιάχνει κάτι που δεν είναι πατάτες τηγανητές, μόνο ο άκης και η ελληνίδα μάνα έχει τόσα σκεύη στην κουζίνα της.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,710
Τον Άκη δεν τον συμπαθώ για δικούς μου (ανόητους) λόγους. Αλλά οι εκτελέσεις συνήθως δεν κρατούν τόσο πολύ, αρκεί να έχεις κάνει σωστά την προετοιμασία η οποία δεν υπολογίζεται ποτέ στην εκτέλεση (όλα τα υλικά μπροστά σου, ζυγισμένα, σε μπολάκια αναλόγως τι κάνεις). Αν η πατάτα η βραστή είναι ήδη έτοιμη τότε πέφτει στην κατηγορία της προετοιμασίας.

Τελικά θα ψηφίσω κοπανάκια.

Μόνο εγώ βλέπω Miss Piggy, στο πιο αδύνατο;
Δεν γούσταρες Miss Piggy?
 
Top Bottom