What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

OK yes, OK yes, Πάει η Ελλάδα για Εκλογές...

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,564
δεν μπορω να καταλαβω την απαξιωση για το ντιμπέι.
λες και εχουμε πολλους τροπους ν ακουσουμε τι διαλο λενε αυτοι οι αθρωποι που ζητανε την ψηφο μας. ναι, ξερω. παραλληλοι μονολογοι, ξυλινη γλωσα κλπ κλπ. ναι, αλλά εχει η σημασια τι λεει καποιος, πως το λεει, η γλωσα του σωματος, ολα.
το ντιμπει το κραζουμε, συζητησεις στην βουλη βαριομαστε να δουμε, προγραμματα κανείς δεν διαβαζει (μα τη μπαναγία, χαρηκα που ο νιτρος εψαχνε προγραμματα εστω και του βολτ ασούμε), τη μερα των εκλογων παμε για μπανακι και μετα με θρασος λεμε στους αλλους: "μα τι ψηφισατε ρε μλκς??".

κι εξαλλου, που αλλου θα δεις ρανια τζιμα λαιβ με υπεροχη βραχνη φωνη (λογω ιωσης) να κανει ερωτησεις? (παρενθεση. βραβειο φεισπαλμ στον κο σροιτερ για την ατακα προς ανδρουλακη: "μα γιατι δεν συμπαθειτε τον κ μητσοτακη? καλος ανθρωπος φαινεται...". (υποτιθεται χιουμοριστικη, αλλά οχι και τοσο...))
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
613
Ξεκίνησε και επίσημα η προεκλογική περίοδος. Πέρασαν από την εταιρεία ήδη 2 υποψήφιοι βουλευτές για χαιρετούρες και λοιπά παπαριλίκια. 🤮🤮🤥🤥
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ξεκίνησε και επίσημα η προεκλογική περίοδος. Πέρασαν από την εταιρεία ήδη 2 υποψήφιοι βουλευτές για χαιρετούρες και λοιπά παπαριλίκια. 🤮🤮🤥🤥

Τι εταιρεια ειναι; Πες μας για να σου δωσουμε ιδεες πως να κανεις αναλογα counter/parry/dodge κλπ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,528
δεν μπορω να καταλαβω την απαξιωση για το ντιμπέι.
λες και εχουμε πολλους τροπους ν ακουσουμε τι διαλο λενε αυτοι οι αθρωποι που ζητανε την ψηφο μας. ναι, ξερω. παραλληλοι μονολογοι, ξυλινη γλωσα κλπ κλπ. ναι, αλλά εχει η σημασια τι λεει καποιος, πως το λεει, η γλωσα του σωματος, ολα.
το ντιμπει το κραζουμε, συζητησεις στην βουλη βαριομαστε να δουμε, προγραμματα κανείς δεν διαβαζει (μα τη μπαναγία, χαρηκα που ο νιτρος εψαχνε προγραμματα εστω και του βολτ ασούμε), τη μερα των εκλογων παμε για μπανακι και μετα με θρασος λεμε στους αλλους: "μα τι ψηφισατε ρε μλκς??".

κι εξαλλου, που αλλου θα δεις ρανια τζιμα λαιβ με υπεροχη βραχνη φωνη (λογω ιωσης) να κανει ερωτησεις? (παρενθεση. βραβειο φεισπαλμ στον κο σροιτερ για την ατακα προς ανδρουλακη: "μα γιατι δεν συμπαθειτε τον κ μητσοτακη? καλος ανθρωπος φαινεται...". (υποτιθεται χιουμοριστικη, αλλά οχι και τοσο...))
Δυστυχώς η μόνη διαφορά που μπορούμε να κάνουμε ως ψηφοφόροι είναι σε τοπικό επίπεδο, να δούμε δηλαδή πολιτευόμενους από τον τόπο μας και ας είναι και μπαλωμένοι.

Το να δούμε τι πίπα θα πει ο κάθε πίπας στο ντιμπέι... γουέι... ζμπουτζαμας θα έπρεπε.

Το θέμα είναι ο κάθε ντόπιος τι φέρνει και τι κάνει για να το περάσει στην βουλή.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Σταματα να σκέφτεσαι σα ψηφοφόρος και σκέψου σα πολίτης.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,528
σαν πολίτης σκέφτομαι, τι να δω στο ντιμπέι; τι του είπανε του καθένα να πει;

Διαβάζω το πρόγραμμα, μιλάω με αυτούς που είναι εδώ, μπροστά μου, κρίνω τι θα κάνω μετά στην κάλπη.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Δυστυχώς η μόνη διαφορά που μπορούμε να κάνουμε ως ψηφοφόροι είναι σε τοπικό επίπεδο, να δούμε δηλαδή πολιτευόμενους από τον τόπο μας και ας είναι και μπαλωμένοι.

Σε αυτό αναφέρομαι
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,528
όταν λέω μπαλωμένοι, εννοώ ότι πχ ήρθε τώρα μια κυρία που γνωρίζω χρόνια, πολιτεύεται με τον ΣΥΡΙΖΑ, ΔΕΝ γουστάρω τον σύριζα, ή τουλάχιστον κάθε φορά που μπορεί να περάσει καμιά τρελή ιδέα από το μυαλό μου, κάποιος σκουρλέτης ή πολάκης θα βγει να διώξει τους δαίμονες.

Αλλά αυτή, αυτή θα την ψήφιζα, γιατί τους τελευταίους μήνες που τρέχουμε με κάποια θέματα υγείας, μια για τον πεθερό μου, μια για τον πατέρα μου, είδα πολλά για την κατάντια του ΕΣΥ και αυτή ως γιατρός με έντονη συνδικαλιστική δράση, θεωρώ ότι μπορεί πράγματι να προωθήσει τα συμφέροντα της δημόσιας υγείας.
Μάλλον, δε ξέρω με τι συμφέροντα θα έρθει μετά αντιμέτωπη, αλλά αυτή ναι θα την εμπιστευόμουν και ας είναι στον συριζα

Αυτό εννοώ λοιπόν μπαλωμένο παπούτσι από τον τόπο μου.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Έπος ηταν το ντιμπέι, εγώ προσωπικά πέρασα υπέροχα. Προφανώς ήταν ξενέρα που ήταν έτσι αποστειρωμένο, χωρίς διάλογο και "ελεύθερες" ερωτήσεις, αλλά και πάλι το κόντεντ ήταν σε υψηλό επίπεδο. Σε 3 ωρίτσες γέλασα, συγκινήθηκα, ανατρίχιασα, νευρίασα. Κανένα τσουλού, καμιά γιουροβίζιο, κανένα lotr σε 4k είναι ικανά να μου βγάλουν τόσα πολλά συναισθήματα σε τόσο μικρό χρονικό δάστημα.

Τα highlights της βραδιάς για μένα:
- Η φωνή της τζίμα (duh), τύφλα να χει η φοίβη στα φιλαράκια.
- Η τζίμα-dm να κάνει ερώτηση στον βαρουφάκη και στο πάρτυ του.
- ΤΑ ΠΡΟΠΣ ΚΑΙ HANDOUTS. Ό,τι καλύτερο. Δεν ήμουν προετοιμασμένος, πανηγύριζα κάθε φορά.
- H οφτόπικ ερώτηση του σρόιτερ στον ανδρουλάκη στην ενότητα της εξωτερικής πολιτικής. Έκανε και το ρέηκουί ακόμα να ντραπεί.
- βελόπουλος-γκέισα πόρνη παναγιά.
- Κουτσούμπας-γλύκας. Θες να τον αγκαλιάσεις και να του κάνεις γούτσου γούτσου.

Δεν το είδα όλο, δυστυχώς, μετά το δεύτερο διάλειμμα με φωνάξανε για Βάλχαιμ, οπότε οι τελευταίες δύο ενότητες θα παιχτούν το βραδάκι με μπυρίτσα. 🍻

Capture.jpg
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
- Η τζίμα-dm να κάνει ερώτηση στον βαρουφάκη και στο πάρτυ του.

χαχαχαχαχ! τι εγινε λεει;; τι φαση; ντιεμιλικια και παρτυ; επαιξε κανα κριτ;
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
χαχαχαχαχ! τι εγινε λεει;; τι φαση; ντιεμιλικια και παρτυ; επαιξε κανα κριτ;

μλκ ρωτάει: "Κατεβαίνουν 10 τούρκοι κομάντο σε ελληνική βραχονησίδα. Τι κάνετε;"
Εγώ φώναζα ΠΗΓΑΙΝΤΕ ΣΤΕΛΘ

Μας έχουν κάνει ΛΙΤΕΡΑΛΥ την ίδια ερώτηση σε campaign, απλά αντί για τούρκους κομάντος είχαμε γκόμπλινς.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

και απανταει ο αλλος "Μα ειναι απλο...Time Stop, True Strike και Disintegrate" :ROFLMAO:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,689

Σημειώνεται ότι οι παραχωρησιούχοι που εκμεταλλεύονται τα διόδια, θα αποζημιωθούν από το κράτος για τις δωρεάν διελεύσεις.

Μη τυχόν και χάσει λεφτά ο Άκτωρ.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000


Παρα πολυ ενδιαφερουσα αποψη του Κορνηλιου Καστοριαδη για τη δημοκρατια και τους λογους για τη -μη- συμμετοχη πολιτων σε αυτην
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,300
Έψαχνα καμια προεκλογική εκδήλωση για να πάω να πω την πόνο μου και είδα ότι πολλά μικρά κόμματα έχουν την ερχόμενη εβδομάδα κάτι μαζώξεις σε μικρομεσαιες αίθουσες στην Θεσσαλονίκη. Σκεφτόμουν να πάω, ειδικά αν έβρισκα κάναν ακόλουθο για να τους κάνω χαλάστρα και να μην χωράνε!
ιδανικό θα ήταν να έκαναν και καμία συγκέντρωση σε κανένα καφενείο η στα πάλαι ποτέ sports cafe bars
 
Top Bottom