What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

OK yes, OK yes, Πάει η Ελλάδα για Εκλογές...

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
@ξξξθθθθλλλλ

οχιιι φιλε μου, οχι, δεν εχουν παει στο πασοκ. αφου εφυγαν απ τον συριζα, ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ, λογω δεξιας στροφης του. ωρα ειναι τωρα να υποστηριξει καποιος σοβαρα δω μεσα οτι το πασοκ του ανδρουλακη ειναι αριστεροτερα απ τον συριζα. ξερωγω κιολας? τι να πω? μπορει να ναι κι ετσι. αποφασιστε ομως που εχουν παει και μετα πειτε μου κι εμενα.

επισης, με αληθινο ενδιαφερον μελετω το αρθρο που μου κουοταρες απο πρεςπροτζεκτ.
μαλιστα μ αρεζε τοσο, που προσπαθω απο την πρωτη σελιδα μεχρι τις μικρες γωνιες του σαιτ, να βρω να διαβασω τοσο εμβριθεις αναλυσεις και για αλλα πασοκο/υποκόμματα, (οπως τα ομαδοποιησαν οι συμφορουμιτες πιο πανω και δεν αντεδρασε κανείς), οπως π.χ. το κομμα του συμπαθεστατου γιανη. ισως να βρω αρθρο με καποιους λογους για τους οποιους εχμ, πατωσε τις προαλλες. αλλά δεν βρισκω.


εντιτ: ψεμματα. βρηκα ενα αρθρο του συμπαθεστατου πουλή, που βεβαιως το πρωτο μισο αναφερεται στην πανωλεθρια του συριζα και το κατω μισό λεει καποια πραγματακια για την ηττα του μερα25. ειναι μια αρχη.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
οχιιι φιλε μου, οχι, δεν εχουν παει στο πασοκ. αφου εφυγαν απ τον συριζα, ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ, λογω δεξιας στροφης του. ωρα ειναι τωρα να υποστηριξει καποιος σοβαρα δω μεσα οτι το πασοκ του ανδρουλακη ειναι αριστεροτερα απ τον συριζα. ξερωγω κιολας?
Είναι σίγουρα δεξιότερα του ΣΥΡΙΖΑ το ΠΑΣΟΚ, όμως η διαφορά στο δεξιομετρο μεταξύ τους είναι ΤΟΣΟ αμελητέα που όλοι αυτοί που λες αναρωτήθηκαν γιατί να ψηφίσουν ημιτασιον σοσιαλδημοκρατία και να μη ψηφίσουν σοσιαλδημοκρατία με trademark ™️
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
νιτρε μου, κουβεντα κανουμε.
δεν προσπαθω να πεισω καποιον για κατι. εκφραζω μια απορια απο χτες και παιρνω καποιες απαντησεις πανω στις οποιες ζηταω καποιες διευκρινησεις, ας πουμε.

με ενδιαφερει πραγματικα να μαθω τι οριζεται ως αριστερος πολιτης σημερα και τι ψηφισε. και βεβαια στηριζω την αποψη που εχω οτι ποτέ οι αριστεροι περαν του πασοκικου τοξου δεν ειχαν καποια σχεση με τον συριζα. εχουν φυγει απ το 2015 κιολας. απλα τρελαινομαι να διαβαζω μετα απο 8 χρονια οτι ο συριζα "λερωνει" το ονομα της αριστερας στην ελλαδα και φταιει για ολα τα κακα της μοιρας της.
 
Last edited:

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
μετα απο 8 χρονια οτι ο συριζα "λερωνει" το ονομα της αριστερας στην ελλαδα και φταιει για ολα τα κακα της μοιρας της.
Διόρθωση, ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να λερώνει την αριστερά και όλα τα κινήματα

Edit: Η επιστροφή των πασοκοτζενται άρχισε, οι πασοκοι πέρασαν στην επίθεση

 
Last edited:

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
596
Ωραίες οι αναλύσεις και η κουβέντα που γίνεται, αλλά ρε παιδιά μην είστε ανορθόγραφοι. Το οτι επέλεξε ένας ψυχάκιας να γράφει λάθος το όνομά του δε σημαίνει οτι θα το υιοθετήσουμε κιόλας. Αν τον έλεγαν Κλογκινοξ ξέρω γω, ας έγραφε το "οξ" με ωμέγα αν ήθελε. Το Γιάννης όμως γράφεται με 2 ν. Πίριοντ.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
αγαπητε βλαντ, εχω σαν αρχη να ακολουθω τον αυτοπροσδιορισμο που κανει ο καθενας. για τον εαυτο του προκειται και το σεβομαι.
εξαλλου δεν ειναι και τοσο βαρυ ενα γραμμα, που δεν προφερεται κιολας.
επισης, δεν σου κρυβω οτι γκουγκλαρα, και βρηκα το εξης ενδιαφερον. δεν υιοθετω, απλα καταγραφω:

 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
596
Σαφώς και πρόκειται για τον εαυτό του αλλά απλά δεν είναι σύμφωνα με τους κανόνες της ορθογραφίας. Δηλαδή τον Δημήτρη θα μπορούσες να τον γράψεις ""Διμύτροι""; Ούτε εδώ αλλάζει η προφορά. Τον ""Χυρομαλλάχτι"" ίσως; Καλά μόνο στον θαξξισιλια δε θα άλλαζε κάτι, κανείς δεν ξέρει πως γράφεται.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
πιερότοι, το ονομα μας ειναι η ψυχη μας, που λεγανε οι μακεδονομαχοι κάποτες.
ωστοσο ισως να το αλλαξω καποια στιγμη σε heeromalahtis, αν συνεχισετε να μου το ανασκολοπιζετε ανηλεώς. :LOL:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Αυτό με το Γιάνης της σημασία έχει; εδώ καλά καλά δεν μπορούμε να καταλήξουμε αν είναι Νικολέττα ή Νικολέτα, θα σκάμε και για το Γιάννης και Γιάνης; :p
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Αυτό με το Γιάνης της σημασία έχει; εδώ καλά καλά δεν μπορούμε να καταλήξουμε αν είναι Νικολέττα ή Νικολέτα, θα σκάμε και για το Γιάννης και Γιάνης; :p
Βαρουφιτσος ντιτεκτεντ! Στη πυρά με τους ζαιους!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Όχι σε παρακαλώ! Σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα είμαι αναρχικός φεντεραλιστής.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Το όνομά του μου άνοιξε την όρεξη η αλήθεια είναι.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ;


Ένα πολύ καλό ξεκαθάρισμα του τοπίου μετά την καταστροφική ήττα της αριστεράς

 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740

Το όνομά του μου άνοιξε την όρεξη η αλήθεια είναι.

για total war? σαρμας- sarmatian cataphract?
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Μία, ίσως χαζή, ερώτηση. Αναφέρουν για υπουργούς Εξωτερικών και Εθνικής Άμυνας τους Βασίλη Κασκαρέλη και Παύλο Αποστολίδη πρέσβεις ε.τ. και οι δύο.

Γνωρίζει κάποιος τι είναι το ε.τ.;
 
Top Bottom