What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πόλεμος Πατήρ Πάντων

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
English World 91 έπαιζα. Μέχρι που ο leader αποφάσισε να ξεκινήσει war με τη μεγαλύτερη tribe και να κάνει disband με το που άρχισαν οι πρώτες attacks. Αντέξαμε 3 άτομα για ένα μήνα, μέχρι που άρχισαν τα noble trains σε όλα τα χωριά μας ταυτόχρονα. Το κακό με το παιχνίδι είναι ότι οι "top" παίζουν με full scripts. Βλέπεις noble trains που φτάνουν ΟΛΑ το ίδιο ακριβώς δευτερόλεπτο σε ΟΛΑ τα χωριά σου...<br><br>Και το full turtling είναι βαρετό ρε γαμώτο. <br><br>Έχει το feature για invite friend σε κοντινό σου χωριό στον world 44 GR? Αν ναι, στείλε invite (δεν θυμάμαι αν χρειάζεται email, αν είναι, πες)
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Ε δωσε μαιλ ρε. Πως να σε στειλω inv.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
bump

ειναι καποιος που παιζει ακομα; γιατι ζω ηρωικες στιγμες καθως ταξιδευω στο ΤΡΟΛΙΚΟ ΣΥΜΠΑΝ.
πριν λιγο καιρο, ξυνομουν στη δουλεια και μου ηρθε φλασια να ξαναπαιξω. επελεξα random πραγματα, επειδη δεν μου αρεσουν οι ευθηνες των αποφασεων.

Ξεκινησα σε μια καθως πρεπει, τιποτενια περιοχη. πολλα μικρα χωρια παιχτων και ελαχιστα βαρβαρικα χωρια. Σιγα σιγα εμφανιστηκαν νεα χωρια και ευτηχως καποια νεα βαρβαρικα. Καποιος μου εκανε και invite να μπω σε ενα RANDOM tribe.
Μολις ειχα τελειωσει την ταλαιπωρια για να χτιστει το δευτερο χωριο και μολις ειχα μπει σε περιοδο οπου δεν ειχα χρονο για να παιξω.
Η κατασταση ηταν πολυ primitive για την κοινωνια που εχτιζα. Πανω που προσπαθουσα να θυμηθω πραγματα και στρατηγικες, μου σκαει κατασκοπος στο main χωριο. Δεν ειχα report για το ποιος μου την εκανε αλλα γυρω γυρω χωρια 55 level και ενας τυπος με 5 3χιλιαρα χωρια.
ο P21

Παω και τον ρουφιανευω στο tribe και ανακαλυπτω οτι το tribe ειναι σε κατασταση, αφηστε με να χτισω το level 2 wall.
Πεταχτηκε και μια τσουτσου και μου ειπε να κανω invite τον Ρ21. Το εκανα γιατι δεν θα εβλεπα το αυριο και ο τυπος δεχτηκε!
ωραια, θα ζησω αλλη μια μερα.
Ο τυπος μου ζητησε και συγνωμη. νομιζε οτι το χωριο μου ηταν ghost φαση. αφου δεν ειχα χρονο να χτισω πραγματα.
Την επομενη μερα, ο Ρ21, εκανε γκρινια στο tribe forum. ενας τυπος του εστειλε κατασκοπους και καπακι ενα τραινακι.
Τσεκαρω τον νεο ανταγωνιστη και ειναι λιγο παραπερα, στα αριστερα μου. ειναι μερικα κλικ κατωτερος απο τον Ρ21.
Οσο διαβαζα τα info του απιστου (runeseeker), μου στελνει κατασκοπους. Στον υπνο του με εβλεπε;

Το main χωριο του εχθρου, εδειχνε πολυ δυνατο. Σκεφτηκα οτι τα υπολοιπα χωρια ηταν απλα αποθηκες υποστηριξης και ετσι καναμε σχεδιο.
εγω θα γρατζουνουσα το main village και ο αλλος θα εκανε ντου στα χωραφια για να παιξει πεινα.
εκανε το πρωτο ντου και χαρηκε που τα πηγε καλα.
Μπηκα κι εγω στο παιχνιδι για τα μεγαλα παιδια. εκανα κι εγω ντου στο main village και του εξυσα την μπογια απο το wall.

και ηταν η στιγμη οπου ο "συμμαχος" παρατησε το παιχνιδι. Ηταν η στιγμη που μου ηρθαν κατασκοποι απο αλλον παιχτη. Ο capt ο οποιος ειναι στα δεξια μου.  Ο νεος εχθρος ειναι monster size και σπαμαρει κατασκοπους. Εχει δει 32Κ reports οτι χαροπαλευω με μια χουφτα swords. Εκεινη την στιγμη ειχα κατω απο 100 πολεμιστες.
O θεουλης μου εκανε attack στο main village με 15Κ στρατευμα, που περιελαμβανε τα παντα, εκτος απο nobles. μεχρι ταξιαρχια berserker εστειλε.
εκαψε τα παντα και εμεινα με loyalty 2.

Εστειλα μηνυμα στον πρωτο εχθρο και τον ψιλο-τρολαρα λιγο.
Καλα ρε, εσυ ξεκινησες πολεμο και μολις ειδες οτι ο εχθρος εχει 50 swords extra απο αυτα που υπολογιζες, εβαλες και δευτερο monster παιχτη στον πολεμο;
Ο φιλος σου ενω ειχε report για την αθλια κατασταση του στρατου μου, εστειλε οτι ειχε και τωρα ξερω τι στρατο εχει. ειστε χαζουληδες.
Στην αρχη ξεκινησε με σαρκαστικη διαθεση γιατι ειναι δυνατος. Στην πορεια καταλαβε οτι παιζει ξεφτιλικι.
Σταματησε να μου κανει attack και ο φιλος του εκανε attack στο δευτερο χωριο μου, με 500 πολεμιστες.

Βασικα ολα αυτα ειχαν να κανουν με το κυκνειο ασμα μου. Ηθελα με την τελευταια μου πνοη, να του κοψω το τελευταιο βαγονακι της επιθεσης.
Αυτος με σπαμαρε με κατασκοπους. φαρμαρε τα βαρβαρικα χωρια που ειναι διπλα μου και αλλα χαριτωμενα.
Εγω εστελνα οτι πολεμιστη εβγαζα απο την παραγωγη,σε ενα χωριο του R21 και ξεκινησα να αδειαζω το inventory μου που ειχε πολυ πραμα απο resources και πολεμιστες. μεσα σε μια μερα και κατι εφτασα τους 1κ και κατι υπερασπιστες και εκεινη την μερα επεσε ενα απο τα χωρια του R21 και το main village μου. το πηρε με μικρες επιθεσεις. Αδειο ηταν ετσι και αλλιως, απο κοσμο και resources.

Συνεχισα την παραγωγη αλλα δεν ηξερα που να τους κρυψω. Σε βαρβαρικο χωριο, χλωμο. αφου ο τυπος φαρμαρε τα παντα. Διπλα μου ειναι ενα χωριο ενος τυπου που δεν φαινοταν και πολυ ενεργος. 900κατι village και σε πολυ στρατηγικο σημειο.
ο εχθρος ειναι 28 λεπτα αποσταση. 12 λεπτα αποσταση το χωριο του τυπακου.
Εστειλα 10 swords ως support στο χωριο του, για να δω αν μπορω να εχω support χωρις προβλημα. Πραγματι, ξεκινησα ωραια, σαν καθως πρεπει παρασιτο. περιμενω, περιμενω, περιμενω, περιμενω και τιποτα. δεν ειχα κανενα προβλημα. Στελνω αλλους 50 και περιμενω.
τιποτα, ησυχια.
ρε λες; περασαν αρκετες ωρες και τιποτα. λεω δεν μαμιεται και στελνω το μισο στρατευμα μου εκει..... ησυχια. κανενα προβλημα.
λεω οτι μαλλον θα το περασω το ποταμι, ως παρασιτο. Στελνω τα παντα στο χωριο του τυπου και μετα απο λιγο σκαει report για conflict. τα παρασιτακια μου, εφαγαν λιγο ξυλο. Μεθυσαν στη ταβερνα και εκαναν φασαρια; εχασα καμια 20αρια swords. λεω τραβα τους πισω και βρες αλλη λυση και μπαμ, μου σκαει report για κατασκοπο.
Ηταν και η ωρα για υπνο. λεω αυριο το πρωι θα τους τραβηξω. ξυπναω σημερα και δεν ειχε μεινει κανενας ζωντανος. το report ηταν 15 λεπτα πριν ξυπνησω. ειχα και report για κατασκοπους.
Σημερα δεν εχω troops, ουτε για να φαρμαρω κανενα φουκαριακο χωριουδακι. Αδειο inventory και δεν υπαρχει μελλον.
Τι τρολαρισμα ηταν αυτο;;;;;;;
αφου ο πρωτος εχθρος σταματησε τις εχθροπραξιες και ο δευτερος φαινεται απασχολημενος με κατι αλλο (οι κατασκοποι του πηγαινοερχονται) θα προσπαθησω να τα ξαναχτισω απο την αρχη.
Τωρα πρεπει να περιμενω και το βλαμενο, να το παρει αποφαση να παρει το χωριο μου ωστε να ξεκινησω κανονικα, απο την αρχη και σε ασφαλες μερος.
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Εντάξει, έχει φοβερές φάσεις το παιχνίδι αλλά δε ξαναμπαίνω σε αυτό το λούκι... είχα φάει άσχημο κόλλημα και δε τη ξαναπατάω :D
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Bump, και νεκρανάσταση του νήματος.

Έχω ξεκινήσει εδώ και λίγο καιρό να παίζω Tribal Wars 1 στον server International World 125. Ενδιαφέρεται κανείς για invite;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
1; για πε.
Την τελευταια φορα ειχα ιδρωσει πολυ και παρατησα την αμυνα μου στην μεση. Τα ειχα παρει στο κρανιο γιατι ειχα αφιερωσει πολλες ωρες.
Ενταξει. ωρες που ημουν στην δουλεια αλλα και παλι, ειναι ωρες. Στην κρισιμη στιγμη με ειχαν γραψει ολοι στα @@ τους και σκεφτηκα οτι το καλυτερο ειναι να μην κανω τιποτα. Θα παλευω εγω για τους "κοντινους" που δεν τους καιγεται καρφι;
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Καλά, δεν ασχολούμαι και πάρα πολύ ζεστά, αν και ήδη είμαι σε tribe, και έχουμε κάποιες ... αψιμαχίες. Ενδιαφέρεσαι για invite;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
Δεν ξερω καν που ειναι η εισοδος για το 1 αλλα αφου ζητησες support ο κουνελος θα σταθει στην γκοντορ.

μπουκαρα και ειναι διαφορετικο.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,625
Άσχετο, κάθε φορά που βλέπω θρεντς τέτοιας εποχής να λαμβάνουν ποστ και να ξαναπετάγονται στην κορυφή σκέφτομαι αυτόματα "ωχ θα μπήκε πάλι κάνα μποτ που πουλάει σεξοχάπια". Χαίρομαι που that is not the case today.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Γουντ γιου λάικ σομ φαν τάιμ πιλς, σενιόρ Χέλιον;

:trollface:
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Δεν ξερω καν που ειναι η εισοδος για το 1 αλλα αφου ζητησες support ο κουνελος θα σταθει στην γκοντορ.

μπουκαρα και ειναι διαφορετικο.
Ελπίζω να μην ξεκίνησες, γιατί έχω invite link. Θα σε βγάλει κοντά σε εμένα, και ίσως μπορέσω να σε βάλω ή στην δική μου, ή σε φιλική tribe.

Αν ξεκίνησες ήδη, τι username έχεις στο παιχνίδι;
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,618
εγώ θέλω link για σεξοχάπια μπας και.
@vtheofilis παίζεται και από κινητό? guys παίζεται και από κινητό, αλλά το app από play/apple store έχει άλλους servers και database και accounts κτλ, οπότε όσοι θέλετε να παίζετε στο κινητό απλά μπείτε μέσω του browser.
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ, ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
φιλαρακι ξεκινησα αλλα τα ξερεις, την πρωτη μερα δεν φτανεις απο το κρεβατι στην κουζινα.
υπαρχει πιο επικ νειμ απο lelos kounelos;
εχω να πιασω κουβεντα με την περιπτερου, οταν γυρισω θα φτιαξω αλλο account.
 
Last edited:

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
εγώ θέλω link για σεξοχάπια μπας και.
@vtheofilis παίζεται και από κινητό? guys παίζεται και από κινητό, αλλά το app από play/apple store έχει άλλους servers και database και accounts κτλ, οπότε όσοι θέλετε να παίζετε στο κινητό απλά μπείτε μέσω του browser.

Τους ίδιους server έχει με το browser. Μπαίνω και εγώ μέσω της εφαρμογής από το κινητό, και στο λάπτοπ από την σελίδα. ο server είναι ο World 125, στην διεθνή αγγλική έκδοση (tribalwars.net). Δες μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος στην εφαρμογή, και μπήκες σε άλλη έκδοση.

Αν έχετε μπει ως lelos kounelos και Red Dragon Cobra Kai, έχω αποδεχθεί τα αιτήματα φιλίας, Θα μιλήσω και με τους επικεφαλείς του Tribe για να σας κάνουν μέλη.

Σημειωτέον, ότι ο World 125 δεν έχει loot. Πρακτικά, δεν μπορούμε να "φαρμάρουμε", μόνο να κατακτήσουμε άλλα χωριά, ή να ρημάξουμε τον στρατό σε αυτά, για να διευκολύνουμε κατάκτηση. Περισσότερα, εδώ.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,618
Νταξ' βρήκα τι έφταιγε. Αν το κατεβάσετε για κινητό πρέπει να αλλάξετε τη γλώσσα από Ελληνικά σε International (Αγγλικά).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
Δεν βλεπω κατι τετοιο αλλα δεν με εβγαλε πολυ μακρια απο εσενα.

tw.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,400
τι είναι τουτ;
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Αν δεν έχει loot πως θα μετατρέψεις τους πάντες γύρω σου σε φάρμες; Αν δεν τους μετατρέψεις σε φάρμες, πως/γιατί να ξεσηκωθούν; Αν δεν ξεσηκωθούν, πως θα φωνάξεις "ΣΗΚΩΣΑΝΕ ΚΕΦΑΛΙ ΟΙ ΦΑΡΜΕΣ" και θα ξεκινήσεις να τα πνίξεις όλα στο αίμα;


Seriously, αν δεν μπορείς να φαρμάρεις γειτονικά χωριά, θα χρειαστείς μία αιωνιότητα για να συγκεντρώσεις resources για το οτιδήποτε. Το όλο νόημα του TW είναι το early game farm, ποιος θα ρισκάρει να βγάλει light cavalry asap θυσιάζοντας άμυνα και πάει λέγοντας.


1/10 wouldn't play on this server.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
Εχει την λογικη, δεν κανεις μνημοσυνο με ξενα κολυβα. Ειναι επιβιωση με οτι προλαβεις και το συστημα ειναι αντικαπιταλιστικο.
Δεν σφαζεις τους φουκαραδες για να χτισεις στρατο κτλ.

Εγω δεν εχω προβλημα με αυτο και μαλλον δινει ταχυτητα στο μακελειο.
 
Top Bottom