What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Παλαιο σετ

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αν εχει καποιος σετακι με Pentium 2/3/celeron, μητρικουλα και μνημουλες, δεν το χρειαζεται και το πουλαει. Ενδιαφερομαι
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Ρε φίλε, ειλικρινά σου μιλάω, ήξερα ότι ήταν πολύ απλά θέμα χρόνου η εμφάνιση της συγκεκριμένης αγγελίας ΜΟΛΙΣ διάβασα αυτό το post. :D

Anyway, λογικά θα μπορέσω κάπως να σε φτιάξω, καθώς έχω ακόμη κρατημένες κάποιες επαφές από τότε που έψαχνα parts για τα retro PCs μου. ;)
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Εγω, εχω καποια εξαρτηματα απο παλαια PC και κονσολες. Εχω εξυπηρετισει κατα καιρους διαφορα ατομα. Πριν λιγους μηνες σκεφτικα αντι να σαπιζουν στα συρταρια, καλλιτερα να επισκευασω οτι μπορω. Ετσι αρχισα να ψαχνω διαφορα κοματια για να συμπληρωσω τα δικα μου, στο μετρο που μπορω οικονομικα.
Εδη εφτιαξα ενα κομπιουτερ με core2duo, ενα x-box, ενα PSX. Tωρα φτιαχνω ενα Segamegadrive 2 με SM cd 2. Σιγα σιγα οτι μπορω. Ειναι κατι που με ευχαριστει και με γεμιζει, οπως και η κουβεντουλα με ατομα σαν εσας στο σαιτ
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Φίλε δε σε έχω ξεχάσει, κάτι έχει βρεθεί, αλλά χρειάζεται πρώτα δοκιμή, μια και μιλάμε για πολύ παλιά κομμάτια και ψάχνει τροφοδοτικό ο άνθρωπος για να την πραγματοποιήσει.

Ερώτηση: Ψάχνεις μόνο για σετ CPU-M/B-RAM ή ενδιαφέρεσαι και για GPU-κάρτα ήχου;
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Σε ευχαριστω πολυ. Ναι και καρτες γραφικων, ηχου αν δεν εχει ενσωματομενες η μητρικη.
Εχω κι εγω διαφορα εξαρτηματα. Πλεον πηρα το μαθημα μου και δεν πετω τιποτα, μπορει καποιος αλλος να χρειαστει κατι που δεν το θελω εγω. Δεν ξερω που να ανεβασω λιστα με εξαρτηματα για κονσολες Η/Υ που εχω και δεν χρειαζομαι.
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Χρήστο, αν έχεις δυνατότητα να πεταχτείς κέντρο σήμερα-αύριο, αξίζει να το πάρεις, τζάμπα είναι.

Λογικά έχεις προτεραιότητα μέχρι αύριο, μια και πόσταρα ότι θα σε ειδοποιήσω, μπας και μπορέσεις να πας.
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Χρηστάρα μπες και δες το post, ο άνθρωπος θα το πάει ανακύκλωση το μηχάνημα και θα είναι κρίμα!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Η φορουμάρα μας υποστηρίζει και ταγκάρισμα, για κάτι τέτοιες περιπτώσεις.

@Chris2756
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Manos χιλια ευχαριστω για τον κοπο σου, αλλα αν και ευκολο να παω κεντρο, ειναι το προβλημα με την απαγορευση κυκλοφοριας. Ευχαριστησε εκ μερους μου, σε παρακαλω, τον ανθρωπο που το κρατησε.
Οντως κριμα να πεταχτει!
 
Top Bottom