What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

PC Game Pass

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Θα με έψηνε ίσως για το Age of Empires 4, και το Forza. Από την άλλη τόσα παιχνίδια, τόσος λίγος χρόνος ακόμη και για να παρακάμψω το backlog. Καταναγκαστικά έργα πια, διεκπεραιωτισμός.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Θα με έψηνε ίσως για το Age of Empires 4, και το Forza. Από την άλλη τόσα παιχνίδια, τόσος λίγος χρόνος ακόμη και για να παρακάμψω το backlog. Καταναγκαστικά έργα πια, διεκπεραιωτισμός.
η αλήθεια είναι ότι σε αναγκάζει το συνδρομητικό να παίξεις γιατί σε πάει σε ψυχολογία "αφού το πληρώνω", κάτι που δεν γίνεται με το backlog γιατί ναι με τον πλήρωσες, αλλά δεν πάει πουθενά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
η αλήθεια είναι ότι σε αναγκάζει το συνδρομητικό να παίξεις γιατί σε πάει σε ψυχολογία "αφού το πληρώνω", κάτι που δεν γίνεται με το backlog γιατί ναι με τον πλήρωσες, αλλά δεν πάει πουθενά.

Ενθαρρύνει επίσης να δοκιμάσεις κάτι καινούριο ή/και μικρό σε διάρκεια. Π.χ. το What Remains of Edith Finch δύσκολα θα το αγόραζα αλλά ήταν διαθέσιμο στο Game Pass, έπαιξα για 3-4 ωρίτσες, το τελείωσα και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Π.χ. το What Remains of Edith Finch δύσκολα θα το αγόραζα αλλά ήταν διαθέσιμο στο Game Pass, έπαιξα για 3-4 ωρίτσες, το τελείωσα και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.

Ε μα γι' αυτό το δίνει και το ξαναδίνει δωρεάν το Επικομάγαζο, ναυαρχούκο μου... :Ρ
Καλημέρα σας.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
610
η αλήθεια είναι ότι σε αναγκάζει το συνδρομητικό να παίξεις γιατί σε πάει σε ψυχολογία "αφού το πληρώνω", κάτι που δεν γίνεται με το backlog γιατί ναι με τον πλήρωσες, αλλά δεν πάει πουθενά.
Συμφωνώ απόλυτα και για αυτό το λόγο άλλωστε χάρηκα για τους 3 δωρεάν δοκιμαστικούς μήνες. Επειδή διαπίστωσα οτι δεν μου κάνει το συνδρομητικό μοντέλο ακριβώς για τον λόγο που περιγράφεις. Καλύτερα ένα - δυο αγοράσμενα παιχνίδια που θα τα παίξω όποτε μπορέσω παρά αυτό το στυλ.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
τι είναι αυτό, δεν το έχω ακουστά

"Καλημέρα" είναι μία λέξη που τη λέμε το πρωί (κι ας είναι κακή, ψυχρή κι ανάποδη μερικές φορές) και μέχρι τις 12 το μεσημέρι.

EDIT: @nitro912gr σε βλέπω και κρυώνεις. Βάλε κάτι πάνω σου, μην κυκλοφορείς συνέχεια με τα ξώπλατα, θα πουντιάσεις!!!111!!!
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Τρομερή ποσότητα περιεχομένου, και φανταστείτε να μπουν και τα παιχνίδια της Activision.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Τρομερή ποσότητα περιεχομένου, και φανταστείτε να μπουν και τα παιχνίδια της Activision.

Αν δεις τη φωτο προσεκτικά τα παιχνίδια της Blizzard (Diablo IV, Overwatch 2) δεν έχουν "ταμπέλα pass" από πάνω
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Αν δεις τη φωτο προσεκτικά τα παιχνίδια της Blizzard (Diablo IV, Overwatch 2) δεν έχουν "ταμπέλα pass" από πάνω

Πολύ σωστά, φαντάζομαι γιατί η συμφωνία δεν έχει κλείσει ακόμη επίσημα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μου πήρε λίγο αλλά τώρα το συνειδητοποίησα όλοι οι τίτλοι από πάνω (και το Diablo IV) θα βγουν μέχρι τον 6 του 2023!
Μέσα σε ένα χρόνο από τώρα σύμφωνα με την MS.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Μου πήρε λίγο αλλά τώρα το συνειδητοποίησα όλοι οι τίτλοι από πάνω (και το Diablo IV) θα βγουν μέχρι τον 6 του 2023!
Μέσα σε ένα χρόνο από τώρα σύμφωνα με την MS.

Μακάρι να μην έχουμε άλλες covidιακές καθυστερήσεις, το 2023 φαίνεται όχι απλά γεμάτο αλλά σκασμένο από ενδιαφέροντα games.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
εμένα εκεί που είχε σταματήσει... τώρα άρχισε πάλι να κάνει install το NMS το game pass μόνο του... γμτχ...
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
Ενεργοποίησα σήμερα την προσφορά και είδα ότι υπάρχουν μερικά ενδιαφέροντα indies που τσιγκουνευόμουν να πάρω στις τωρινές τους τιμές (π.χ. Tunic). Δεν ξέρω πότε λήγει η προσφορά του 1 ευρώ για 3 μήνες, ποτέ δεν ανακοινώνουν διάρκεια, αλλά κάτι μου λέει ότι ισχύει μέχρι τέλος του μηνός. Όσοι πιστοί...
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

We intend to make Activision Blizzard’s much-loved library of games – including Overwatch, Diablo and Call of Duty – available in Game Pass and to grow those gaming communities.

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Λογικά και τα δύο. Για να δούμε τώρα αν θα υπάρξουν καθόλου εμπόδια από τις υπηρεσίες που ελέγχουν θέματα ανταγωνισμού.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Η ειρωνια βεβαια ειναι πως συγκεκεριμενα για το CoD τα τελευταια χρονια παρολο που εβγαιναν και στις 2 πλατφορμες η Sony ειχε exclusive skins και timed exclusive modes σε σχεση με την MS.

Ουσιαστικα η MS διασφαλιζει την ιδια ποιοτητα υπηρεσιων στους παικτες για τη συγκεκριμενη σειρα, ενω τοσο χρονια η Sony εκανε το αναποδο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Top Bottom