What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

PC-Gaming News

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
επισημο release ηταν 11 αυγουστου του 2020. βεβαια το game ηταν σε open beta απο της 12 ιουλιου. επιασε καλα νουμερα στο twich για λιγο και αυτο ηταν. μετα δεν ασχοληθηκε σχεδον κανεις με αυτο. υποτιθεται θα το κανανε rework (η ετσι θυμαμαι η @kara να λεει σε καποια φαση-εχει αρκετο καιρο). αλλα ναι στο τελος το κλεινει και προφανως δεν νοιαστηκε και κανεις που κλεινει.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
καποιος μου εδωσε το icewind dale 1 enhanced. ρε λες να το ξαναπαιξω μετα απο τοσα χρονια?
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
καποιος μου εδωσε το icewind dale 1 enhanced. ρε λες να το ξαναπαιξω μετα απο τοσα χρονια?
Δοκίμασε το με solo Sorcerer, ότι πιο διασκεδαστικό. Και αν τα βρεις σκούρα προς endgame, το exploit το έχουν κρατήσει και στην ΕΕ, τουλάχιστον μέχρι πρόπερσι που το έπαιξα, δε ξέρω αν patchαρίστικε.
στο Aquatic Museum, που μπορείς όταν κάνεις ένα quest για τον Kerish να επαναλάβεις το διάλογο όσες φορές θέλεις -και άρα να ολοκληρώσεις το quest απανωτά- μέχρι να πας max level
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Δεν νομίζω πως θα έχει κάποιος θέμα να φτάσει 30 level solo, ακόμα και με τριπλό multiclass, χωρίς exploits. Σίγουρα όχι αν παίξει και το content από το Heart of Winter.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Not really news but anyway.

Διάφορα voice-overs και MoCaψ του Ηλία Τουφεξή.

 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Empire Strikes Back

PlayStation_Bungie_1920x1080.jpg



 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,356
Ενδιαφέρον deal, η Bungie είναι σίγουρα ένα studio που μπορεί να καλύψει την πιθανή τρύπα στα FPS. Αξιοσημείωτο επίσης ότι η Bungie θα παραμείνει multiplatform σύμφωνα με την ανακοίνωση. Μήπως ήταν αυτό το αντάλλαγμα που ζήτησε η Microsoft για το Call of Duty;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,239



Κάποιος ίσως το πάει για να πάρει την Capcom... (or not)
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Εξακολουθεί να με αφήνει παγερά αδιάφορο η Bungie ως εταιρεία, συνεπώς και η εξαγορά.

Δλδ, δεν αισθάνομαι κάποια ιδιαίτερη corporate προτίμηση στο δίπολο MS vs Sony ούτε είμαι fanboy κάποιας εκ των δύο. Αλλά ούτε με τα Halo είχα ποτέ ιδιαίτερη καούρα ούτε με το Destiny. Και η MS να ήταν αυτή που έκανε την εξαγορά, εξίσου μεχ θα έβλεπα την όλη ιστορία.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Μα την είχε κάνει. Και μετά έγινε ανεξάρτητη πάλι. Και μετά την αγόρασε η Ακτιβίζιω. Και μετά ανεξάρτητη ματά ξανά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
ναι η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά μικρή εταιρία που δεν βγάζει κάποιο νόημα γιατί να είναι είδηση, προσωπικά πιστεύω περισσότερο τους τσιμπάνε για την τεχνογνωσία τους ώστε να τους χώσουν σε άλλα projects που έχουν στο μυαλό τους εκεί στην Sony.
Άλλωστε αυτή ειδικά την περίοδο το μοναδικό τους project είναι το Destiny 2
Επίσης φαίνεται ότι κάθε project που κάνουν αγοροπουλιούντε μετά για κάποιο λόγο και μετά πάλι πάνε για ανεξάρτητοι. Παράξενο business model, αλλά αν δουλεύει για αυτούς ποιος είμια εγώ να κρίνω.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,356
Πρέπει να υπάρχουν ζυμώσεις μεταξύ των εταιριών στο παρασκήνιο που δεν γνωρίζουμε αυτή τη στιγμή. Πριν από μερικές μέρες είχαμε τον Phil Spencer να λέει "θέλουμε να κρατήσουμε το COD στο Playstation" και τώρα ο Jim Ryan διαβεβαιώνει την ημέρα της εξαγοράς ότι "τα παιχνίδια της Bungie θα παραμείνουν multiplatform". Εάν το κύριο ζητούμενο ήταν ο ανταγωνισμός μεταξύ τους τότε ο καθένας θα έπρεπε λογικά να κρατά το περιεχόμενο που αγοράζει console exclusive.

Το μυαλό μου πάει σε κάποια πιθανή "συμφωνία κυρίων" κάτω από το τραπέζι. Οι εξαγορές δηλαδή να γίνονται με κύριο στόχο να κρατήσουν τα μεγαλύτερα αρπακτικά (τύπου Apple, Google, Amazon, Tencent κλπ) μακριά από το gaming και όχι να πλακωθούν οι Sony και Microsoft μεταξύ τους.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
Αλλά ούτε με τα Halo είχα ποτέ ιδιαίτερη καούρα ούτε με το Destiny.
Η Bungie έκανε ωραία πραγματάκια, αρκετά πριν αναδειχτεί ως "η εταιρία που έφερε καθιέρωσε τα fps στις κονσόλες".
Το αν θα επιστρέψουν βέβαια ποτέ σε αυτά, είναι άλλο θέμα...

Empire Strikes Back
Καταρχήν έδωσε αρκετά απλά για έναν dev, όταν η MS με τα διπλά πήρε publisher και όλες τις ομάδες που του ανήκουν. Ok, αν συγκρίνουμε εξαγορά Ninja Theory (ή και Obsidian) με Bungie, ναι έχεις δίκιο, καθώς στο τέλος της ημέρας και ανεξάρτητα από προσωπικές προτιμήσεις, η δεύτερη θα τους τυπώσει περισσότερο χρήμα.

Αν όμως γίνει η σύγκριση με τις κινήσεις για Zenimax-Activision, περισσότερο είναι Empire rolls for attack and misses...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Το να θεωρούμε πως υπάρχει έστω η παραμικρή πιθανότητα αναβίωσης του Myth series από τη Sony είναι fabulously optimistic σκέψη, θεωρώ. Εξ ου και η από μέρους μου ταύτιση της εταιρείας με το Halο κυρίως.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,825
Προλαβαίνω να φτιάξω gaming company? Με την φόρα που έχουν πάρει, μπορεί και να εξαγοράσουν και μένα. Δεν θέλω πολλά, καμιά 50ρια εκατομμυριάκια. Ψίχουλα για αυτούς!
 
Top Bottom