What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

PC-Gaming News

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
@Admiral τσεκαρε το καινουργιο πραμα οταν βγει! Ισως ειναι αυτο που περιμενεις

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ γιατί μου άρεσαν όλα τα Steamworld games που έπαιξα.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Γλυκούλι το πειρατικό, αν και λίγο μου έκατσαν στο λαιμό τα υπερβολικά εφέ στη χρήση των σκιλς. Ατόφιο μιμιμί γκέημπλεϊ πάντως, εμπενέσιον δαγκωτό.

Α κι εκεί που ήρθα να λολάρω για το Φορσπόκεν και το κονσόλ εξκλούσιβ ντέμο του μεταξύ άλλων, χρησιμοποίησα τα γιούλτιμεητ γκούγκλινγκ σκιλς μου και είδα ότι ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΔΩΣΤΕ βγαίνει το ντέμο και στα πισί. Για να δούμε τι θα δούμε, 340 γκίγκα ντηέλ για να κρινζάρουμε ατελείωτα με την μαυρούλα, το έχουμε πιστεύω.
Θα δοκιμασω σιγουρα και το demo αλλα θα το επαιζα ετσι και αλλιως αφου παιζω ολα τα παιχνιδια δρασης. Δεν κοιταω βαθμολογιες και κριτικες γιατι ο καθενας γραφει οτι θελει οποτε δεν με νοιαζει ανε ενα παιχνιδι παρει 10/10 η 5/10.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095


giphy.gif
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095





While Hi-Fi Rush has its own original soundtrack, it also has licensed music for boss battles from artists like Nine Inch Nails, The Black Keys, The Prodigy, The Joy Formidable, Number Girl, Wolfgang Gartner, and Zwan
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Πήγα Steam να το προσθέσω wishlist και βλέπω ότι έχει ήδη κυκλοφορήσει...; lol wtf
Γουστόζικο φαίνεται, επιφανειακά μου θύμισε το Jet Set Radio.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Αυτήν την 90s γκοτιά τη θυμάστε?



Νομίζω όλοι έπαιζαν σε κάποια φάση την shareware έκδοσή του, ανάθεμα αν βρήκα ποτέ κάποιον να το έχει αγορασμένο ολόκληρο.

Και γαμώ τις μουσικές επίσης.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Αυτήν την 90s γκοτιά τη θυμάστε?

Βέβαια! Ήταν από τα graphics showcases για κάρτες γραφικών την εποχή που βγήκε, νομίζω το είχα πάρει ως bonus με την αγορά μιας κάρτας γραφικών.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,851
inb4 shredder "τι άθλια γραφικά είναι αυτά"
Βασικά inb4 "η 6700xt τo τρεχει ανετα 1440p 240hrz με Rayteasing και χωρίς ενεργοποίηση FFS"

Βέβαια! Ήταν από τα graphics showcases για κάρτες γραφικών την εποχή που βγήκε, νομίζω το είχα πάρει ως bonus με την αγορά μιας κάρτας γραφικών.
Αντε ρε ψεύτη, αφού τότε δεν υπήρχε steam! :p
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Inside trivia που δεν το ξέρει κανείς. Ο ναύαρχος έκανε pitch την ιδέα του steam στον χοντρό και τώρα ζει από τα ποσοστά που παίρνει. Τα ακούσατε πρώτα εδώ.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
μπα.
αμα ηταν ετσι, το στήμ θα πουλαγε μονο tb παιγνίδια.
θα ειχε βαλει ειδικο ορο.
ξεκαθαρα κολπο ωστε να μην τον παρουν χαμπαρι μιας και δεν τα δηλωνει στην εφορια.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Αυτο:
1674847107162.png

σε συνδυασμο με αυτο απο την παρουσιαση της συνεντευξης στο nme:
1674847340432.png

με κανει να ανησυχω. Η πιθανοτητα η μικροαπαλη να κλεισει τη στροφιγγα στα ακριβα προτζεκτ (η να βαλει ταβανι) ειναι μη αμελητεα και σε συνδυασμο με την απαγορευτικη φαση της obsidian στην αναζητηση τριτων επενδυτων μου φαινεται σα κατασταση "εθελοντικης" ομηριας παρα κατασταση οικογενειας
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ευτυχώς τώρα που έχουν την ασφάλεια της MS, η Obsidian έχει καταστήσει σαφές πως η πρόοδος στο Avowed συνεχίζεται με φρενήρεις ρυθμούς και τα τελευταία χρόνια έχουμε δει εξαιρετικά δείγματα γραφής από τον πολυαναμενόμενο τίτλο.

Oh wait.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Thaxll'ssillyia

Μη στέκεσαι μόνο στις απολύσεις

1674848014522.png

μου φαινεται σα κατασταση "εθελοντικης" ομηριας παρα κατασταση οικογενειας

Ήδη έβγαλαν το Pentiment που μόνοι δεν είχαν τα μέσα και σύμφωνα με τους ίδιους δύσκολα θα έβρισκαν χρηματοδότηση


Ευτυχώς τώρα που έχουν την ασφάλεια της MS, η Obsidian έχει καταστήσει σαφές πως η πρόοδος στο Avowed συνεχίζεται με φρενήρεις ρυθμούς και τα τελευταία χρόνια έχουμε δει εξαιρετικά δείγματα γραφής από τον πολυαναμενόμενο τίτλο.

Oh wait.

Το κοινό δεν έχει δει, αυτοί που είναι να δουν βλέπουν ;)
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Μη στέκεσαι μόνο στις απολύσεις
Καταλαβαινω τι θες να πεις, δεχομαι το γραφημα/αναλυση (αν και μου φαινεται λιγο παραπλανητικο καθως η "αναγκη για δημοσιονομικη υπευθυνοτητα στο μπατζετ" οπως θα ελεγε η τροικα δημιουργηθηκε τους τελευταιους μηνες οπου μεχρι τοτε οι εταιρειες ξοδευαν αβερτα, ενω οι απολυσεις μου φαινεται οτι ξεκινησαν προσφατα).
Ήδη έβγαλαν το Pentiment που μόνοι δεν είχαν τα μέσα και σύμφωνα με τους ίδιους δύσκολα θα έβρισκαν χρηματοδότηση
και στο οτι ξεκινησε προσφατα μπορω να χωρεσω και τη δημιουργια του Pentiment, ενος αριστουργηματος που δουλευοταν καιρο πριν ξεκινησει η "κριση".

Ενιγουεη, προσωπικα πιστευω οτι η φαση με τις απολυσεις στη μπηγκ τεκ ειναι κυριως για να δειξουν στους μετοχους οτι λαμβανουν μετρα για να περιορισουν τα διαφυγοντα κερδη, καθως τωρα που "τελειωσε" η φαση με τον κοβιντ, δεν εχουν τοση αναπτυξη αλλα ειναι "υπευθυνες εταιρειες" στη διαχειριση των χρηματων των μετοχων/επενδυτων.

Φοβαμαι ομως οτι οι απολυσεις ειναι το πρωτο βημα και αν δεν φανουν σημεια ανακαμψης της κερδοφοριας των μπιγκ τεκ (κυριως μεσω μεγαλης κερδοφοριας μεσω των εφαρμογων ΑΙ στα ηδη υπαρχοντα προιοντα τους και, φυσικα, στις κρατικες επιδοτησεις) τοτε θα αναγκαστουν να κανουν και αλλες "υπευθυνες" κινησεις, πχ κοψιμο προυπολογισμων σε στουντιος καλη ωρα.

Το κοινό δεν έχει δει, αυτοί που είναι να δουν βλέπουν ;)
Ειλικρινα ελπιζω να εχεις δικες σου ινφο απο το κυκλο σου και να αληθευει!!! (ωλ ραιτ δεν, γιου καν κηπ γιορ σικρετς γκανταλφ)
 
Top Bottom