What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ποιο είναι το καλύτερο Resident Evil;

Ποιο είναι το καλύτερο RE;

  • Resident Evil

  • Resident Evil 2

  • Resident Evil 3

  • Resident Evil - Cove: Veronica + Code: Veronica X

  • Resident Evil (2001) + HD Remaster (2015)

  • Resident Evil 0 + HD Remaster

  • Resident Evil 4

  • Resident Evil 5

  • Resident Evil 6

  • Resident Evil: Revelations

  • Resident Evil: Revelations 2

  • Resident Evil 7

  • Resident Evil 2 (2019)

  • Εκείνα του Paul Anderson...

  • Residen Evil 3 (2020)

  • Resident Evil: Village

  • Resident Evil 4 (2023)


Results are only viewable after voting.

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Το 2. εχετε χρονο για χασιμο μου φαινεται και εχετε μπλεξει σε ενα αεναο πυροκλανι. τιποτα δεν προσεγγιζει το 2.
Προσωπικά μου αρέσει το 1 λόγο ατμόσφαιρας περισσότερο.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Τα Remakes των 1 και 2 ήταν το κάτι άλλο αναμφίβολα. Σε φάση να δυσκολεύεσαι να πεις ποιο είναι καλύτερο. Μακάρι να είναι αλήθεια οι φήμες για το Remake του 3 και να το στρώσουν και αυτό.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Στην παρουσίαση της Sony θα γίνει αποκάλυψη του Resident Evil 4 Remake
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Στην παρουσίαση της Sony θα γίνει αποκάλυψη του Resident Evil 4 Remake

Confused-Travolta-original.gif
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Δεν είπα σε ποια παρουσιάση... Μπορεί να είναι στην επόμενη ή στην μεθεπόμενη :gap:
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Το 2. εχετε χρονο για χασιμο μου φαινεται και εχετε μπλεξει σε ενα αεναο πυροκλανι. τιποτα δεν προσεγγιζει το 2.
Μπερδεύτηκα λίγο. Μιλάμε για το remake η του ps1 ;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706


Έμπαινε άνετα και στο Interesting Game Development Stuff.
 

Falcongr

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Jan 9, 2022
Messages
45
Εχοντας παιξει ολα τα Re εκτος απο το 7 και το χωριο, it was easy peasy... re2, re3, re2 Remake....μολις ψηφ....δεν μ αρεσουν τα flames στα forums αλλα δεν κρατιεμαι θα το πω, τι heresy ειν τουτο ωρε?? ποιος ψηφισε τα abominations, τις ταινιες??
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Ευτυχως απο οτι βλεπω στους περισσοτερους πρυτανευει η λογικη και ο παιχνιδαρος RE 2 remake ειναι στην κορυφη της λιστας. Μπραβο μας!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Ευτυχως απο οτι βλεπω στους περισσοτερους πρυτανευει η λογικη και ο παιχνιδαρος RE 2 remake ειναι στην κορυφη της λιστας. Μπραβο μας!!
απλά είμαστε μπαρμπάδια που μεγαλώσαμε με το 2 :p
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Καλο το 2 αλλα η πρωτη φορα (οταν ειναι καλη) δεν συγκρινεται. Εκεινο το ντοπερμαν στην αρχη ακομη το θυμαμαι σαν τωρα(ειμαι 100% σιγουρος οτι οσοι το εχουν παιξει ξερουν καλα τι εννοω)
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
απλά είμαστε μπαρμπάδια που μεγαλώσαμε με το 2 :p
Τσ τσ τσ υπερβολές, σε λίγο θα πεις οτι είμαστε και απ' αυτούς τους μπουμερς πως τους λένε οι νεολαίοι τέλος πάντων.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Καλο το 2 αλλα η πρωτη φορα (οταν ειναι καλη) δεν συγκρινεται. Εκεινο το ντοπερμαν στην αρχη ακομη το θυμαμαι σαν τωρα(ειμαι 100% σιγουρος οτι οσοι το εχουν παιξει ξερουν καλα τι εννοω)
το γμημενο...
 

Falcongr

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Jan 9, 2022
Messages
45
Καλο το 2 αλλα η πρωτη φορα (οταν ειναι καλη) δεν συγκρινεται. Εκεινο το ντοπερμαν στην αρχη ακομη το θυμαμαι σαν τωρα(ειμαι 100% σιγουρος οτι οσοι το εχουν παιξει ξερουν καλα τι εννοω)
Αυτο το ατιμο το κοπροσκυλο με εκανε και εχυσα ολοκληρη κουπα ελληνικου καφε...αστα να πανε μιλαμε για αγριο jump scare. Και το καλυτερο δεν τρομαζω ευκολα αλλα εκεινη την στιγμη δεν θα την ξεχασω ποτε γιατι ολα ηταν ηρεμα και δεν περιμενεις με τιποτα να σπασει το παραθυρο! Το χειροτερο ειναι πως το ακους απο πριν αλλα δεν το περιμενεις! Αυτο (και η σκηνη στο Zombi οταν πας να lootαρεις το νεκρο boss zombie στο nursing school και πεταγεται πανω σου) δεν θα το ξεχασω ποτε. Ουτε στο FEAR 1 τετοιο πεταγμα!
 
Top Bottom