What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
δε διαφωνώ για το τι βγήκε ο καθένας, ξεκινάμε με το τι λέει και κρίνουμε με το τι κάνει. Για αυτό ο Λεβέντης πήγε σπίτι του, για αυτό και ο Θεοδωράκης πήγε σπίτι του.

Το κοινό του κέντρου διψάει για αντιπροσώπευση. Απλά έχουμε γεμίσει πολιτικές πουτάνες που αλλάζουν ρεφρέν ανάλογα την γκόμενα, σαν έναν φίλο μου που αν η γκόμενα ήταν μεταλλού ήταν μεταλλάς και όταν τα έφτιαξε με μπουζουξού τον βλέπαμε να πηγαίνει μπουζούκια και κάναμε τον σταυρό μας.

Μέχρι να δω πολιτική γραφή, είμαι με αυτούς.

Για την μεταναστευτική πολιτική μια γρήγορη που είδα (είπαμε δουλειά) μιλάνε για ενσωμάτωση εντός ορίων. Όχι μπάστε σκύλοι αλέστε όλοι μέσα, όπως να 'ναι "και βλέπουμε". Κάτι που με βρίσκει σύμφωνο. Ο σκοπός δεν είναι ούτε να πνίγουμε μετανάστες στο πέλαγος, ούτε να τους μαζεύουμε σε στρατόπεδα συγκέντρωσης, αλλά ούτε και να μπαίνει όποιος γουστάρει και να κάνει ότι γουστάρει. Αυτό είδα ότι λένε, συμφωνώ απόλυτα.

Μάλιστα υποστηρίζουν και την ενσωμάτωση των μεταναστών, που έχουμε απόλυτη ανάγκη όπως έδειξε φέτος που οι Αλβανοί εργάτες την έκαναν με ελαφρά. @Thaxll'ssillyia

  1. Μετανάστευση

Η υποδοχή και ένταξη μεταναστών και προσφύγων είναι σημαντική για τη χώρα μας που αντιμετωπίζει έντονο δημογραφικό πρόβλημα, αρκεί να μην γίνεται ανεξέλεγκτα. Ως Βολτ υποστηρίζουμε αλλαγές σε ευρωπαϊκό επίπεδο για το μεταναστευτικό:

  • Αναθεώρηση της συνθήκης του Δουβλίνου με κατάργηση των επαναπροωθήσεων στη χώρα εισόδου στην Ευρωπαϊκή Ένωση.
  • Δημιουργία συστήματος ανθρωπιστικών διαδρομών για την ασφαλή δίοδο των αιτούντων ασύλου. Ειδική φροντίδα και εκπαίδευση για ασυνόδευτα ανήλικα άτομα. Ανάπτυξη ελεύθερων ζωνών υπό την εποπτεία διεθνών οργανισμών, και όχι τοπικών κυβερνήσεων, για την αξιοπρεπή διαβίωση τους, στις οποίες θα εξετάζονται οι αιτήσεις ασύλου με βάση την ανάγκη τους για διεθνή προστασία και το κριτήριο της τρωτότητας.
  • Ένα δίκαιο και ισότιμο σύστημα για τη μετεγκατάσταση όσων προσφύγων έχουν λάβει καθεστώς ασύλου σε όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,534
το οτι υπαρχουν ακομα ανθρωποι που πηραν καποτε σοβαρα τον λεβεντη (οκ, ας το δεχτω αυτο, γιατι δεν τον ειχαν παρακολουθησει απ τα 80s) και μετα απ τον χρονο του στην βουλη και βλεποντας και το "κομμα" του πως εδρασε και πως διαλυθηκε, τον επικαλουνται ακομα ως σοβαρη εναλλακτικη, μου κανει τεραστια απορια.

το "κεντρο" δεν ειναι κακο ως συλληψη και σταση ζωης. μπορεις να πεις και πως ειναι γενικα μια ιστορικη αναγκαιοτητα. αλλά σε μια χωρα οπως η ελλαδα, που κυβερνηθηκε κατα συντριπτικο χρονικο ποσοστο απο σκληρη δεξια παραταξη και υπεφερε απ αυτην, αντικατασταθηκε εκ των πραγματων απο πιο κεντροαροστερα σχηματα και νομοτελειακα, εξαφανιστηκε.

ισως βλεποντας την λαιλαπα μητσοτακη, θα ηταν μια λογικη και σχετικα "ακινδυνη" ψηφος, αλλά κατα 99% πιστευω οτι οταν/αν ερθει η ωρα, θα πανε μαζι του. οπότε πιο τιμιο να ψηφισει κανεις το real thing..
 
Last edited:

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
δε διαφωνώ για το τι βγήκε ο καθένας, ξεκινάμε με το τι λέει και κρίνουμε με το τι κάνει. Για αυτό ο Λεβέντης πήγε σπίτι του, για αυτό και ο Θεοδωράκης πήγε σπίτι του.

Το κοινό του κέντρου διψάει για αντιπροσώπευση. Απλά έχουμε γεμίσει πολιτικές πουτάνες που αλλάζουν ρεφρέν ανάλογα την γκόμενα, σαν έναν φίλο μου που αν η γκόμενα ήταν μεταλλού ήταν μεταλλάς και όταν τα έφτιαξε με μπουζουξού τον βλέπαμε να πηγαίνει μπουζούκια και κάναμε τον σταυρό μας.

Μέχρι να δω πολιτική γραφή, είμαι με αυτούς.
Για αυτο εδω, ταιριαζει απολυτα το παρακατω:
1678913681753.png
(ακομη και το χρωμα)


Για την μεταναστευτική πολιτική μια γρήγορη που είδα (είπαμε δουλειά) μιλάνε για ενσωμάτωση εντός ορίων.
Αυτο το "αρκει να μη γινεται ανεξελεγκτα" μπορει να διαβαστει με διαφορους τροπους αναλογως το τι συμφερει το καθε ατομο. Χαρηκα προς στιγμη που μιλουν για τη συμφωνια του δουβλινου, μεχρι που διαβασα προσεκτικοτερα οτι μιλουν για "αναθεωρηση". Ακομη ενα παραδειγμα αυτου που ανεφερα πιο πριν
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Παρακάτω στο quote δε σου αρκεί; αν δε σου αρκεί πρακτικά δεν υπάρχει κάτι να σου πει κάποιος να σε πείσει ότι θα κάνει το ένα και το άλλο, παρά να το κάνει να το δεις. Όλα όσα λέμε είναι στον αέρα, μπορεί να πω εγώ δεν έχω πρόβλημα με τους γκέι, ο ένας να ακούσει "ναι δεν έχεις πρόβλημα με τους γκέι αρκεί να μην είναι ο γιός σου" και ο άλλος να ακούσει "δεν έχω πρόβλημα με τους γκέι μακριά από τον κώλο μου μόνο" και ο παρατρίτος να ακούσει αυτό που θέλω να πω ότι όντως δεν έχω πρόβλημα με τους γκέι...
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
οπως εμφανιστηκαν και χαθηκαν οι πειρατες μαλλον θα χαθουν και αυτοι.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Παρακάτω στο quote δε σου αρκεί;

Οχι δεν μου αρκει ρε συ, ο ορος κλειδι ειναι η "αναθεωρηση" που χρησιμοποιειται ως συνωνυμο της "διατηρησης".

Εκει παταει η ΕΕ για να κρυβει κατω απο το χαλι το θεμα των προσφυγων, διατηρωντας τον ορο της "χωρας εισαγωγης" ως δομικο ορο διαχωρισμου εσωτερικης και εξωτερικης ΕΕ, καθως με βαση αυτον τον ορο υπονοειται οτι υπαρχει κοινη εμπιστοσυνη και ισοτητα μεταξυ των χωρων της ΕΕ.

Οσο διατηρειται αυτος ο ορος, οι αναθεωρησεις που γινονται ειναι με βαση δικονομικα loopholes που καλυπτουν τα συμφεροντα χωρων της κεντρικης ευρωπης. Οτι ερχεται μετα απο τη δηλωση περι αναθεωρησης δεν εχει και πολυ βαση για κουβεντα
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,244
οπως εμφανιστηκαν και χαθηκαν οι πειρατες μαλλον θα χαθουν και αυτοι.

Στις συνομιλίες συμμετέχουν οι Πράσινοι, οι Οικολόγοι Πράσινοι, οι Πειρατές, το Βολτ Ελλάδας και (προς το παρόν ως παρατηρητής) το Κόμμα των Ζώων.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932

Στις συνομιλίες συμμετέχουν οι Πράσινοι, οι Οικολόγοι Πράσινοι, οι Πειρατές, το Βολτ Ελλάδας και (προς το παρόν ως παρατηρητής) το Κόμμα των Ζώων.
Omg ζούνε. Wtf is το κόμμα των ζώων.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Τίποτα βίγκαν λεσβίες μπαχαλοσατανίστριες λογικά.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,882
Τίποτα βίγκαν λεσβίες μπαχαλοσατανίστριες λογικά.
Από το αρχικό ποστ του @Hellion

96573.PNG

Τί στον 8===D είναι πάλι ο "οικοφεμινισμός" ? Υπάρχουν και άλλα είδη φεμινισμού?
Μόλις είδα το αρχικό ποστ πάντως, σκέφτηκα λέω αυτούς κάπου τους έχω ξαναδεί. Πέρσι, στις δημοτικές εκλογές στην Γερμανία.
Προσωπικά με ενδιαφέρει ένα κόμμα να μπορεί να αποδείξει πως κατέχει "τεχνικές" γνώσεις. Το να μου παρουσιάζει απλώς θέσεις και προτάσεις, κάνει απλώς την αρχή μιας γνωριμίας με το κοινό.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
1678980637837.png

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Υγειονομικός τουρισμός από την Αγγλία είναι το next best hot business. Το NHS έχει καταρρεύσει και απλώς δεν έχουν βγάλει το κηδειοχαρτο.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,244
Κάτι η Τζιμα, κάτι το in.gr που εδώ και κάναν μήνα ξεσπαθώνει ενάντια στην κυβέρνηση κι αρχιζω να πιστεύω ότι χάλασε η κουμπαριά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Καλά το in.gr είχε αρχίσει να χώνει νωρίτερα, κάτι θέλει αυτός.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,628
Του Μαριν@κη είναι το in.gr, οπότε ναι όποτε πάει κόντρα στην κυβέρνηση το κάνει καθαρά για επιχειρηματικά συμφέροντά του.
 
Top Bottom