What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Πολύ κακή η παγίδα του "όλοι ίδιοι είναι", συμφωνώ. Αυτά είναι που ταΐζουν χούντες.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,806

Μήπως είναι η μλκ που σε δέρνει ρε τράγε;;
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,711

Και για τα υπόλοιπα που είπε ο Καλλιάνος η απάντηση είναι


Γενικά η ΝΔ η όλη στρατηγική της είναι να κάψει όσο γίνεται περισσότερα εγγεφαλικά κύταρα.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Έλα ρε μας είχαν βγάλει στην τβ και δεν το είχα πάρει χαμπάρι? Εδώ και πολλά χρόνια η διαδρομή Θεσσαλονίκη -αλεξανδρουπολη ήταν παρακμή. Μαθαίνω βέβαια ότι δεν πάει πια μέχρι Αλεξανδρούπολη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,489
Έλα ρε μας είχαν βγάλει στην τβ και δεν το είχα πάρει χαμπάρι? Εδώ και πολλά χρόνια η διαδρομή Θεσσαλονίκη -αλεξανδρουπολη ήταν παρακμή. Μαθαίνω βέβαια ότι δεν πάει πια μέχρι Αλεξανδρούπολη.

α! αυτό μου θύμισε παλιά όταν ήμουν μικρός, στα παρακείμενα χωριά του Αιγίου (τώρα όλα Δήμος Αιγιαλείας) στις γραμμές είχαν ένα μικρό σπιτάκι όπου έβγαινε ένας τύπος και κατέβαζε χειροκίνητα τις μπάρες :p
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
α! αυτό μου θύμισε παλιά όταν ήμουν μικρός, στα παρακείμενα χωριά του Αιγίου (τώρα όλα Δήμος Αιγιαλείας) στις γραμμές είχαν ένα μικρό σπιτάκι όπου έβγαινε ένας τύπος και κατέβαζε χειροκίνητα τις μπάρες :p

Ακόμα έτσι γίνεται. Στην γραμμή Αθήνα Θεσσαλονίκη στο τμήμα που περνάει μέσα από την Λάρισα εξακολουθεί να είναι στο manual.

edit: Με το σπιτάκι και με τα όλα του.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,892


βεβαια στο τελος της ημερας ο νομος σερρων παλι νδ θα βγαλει.

Δεν εχω καταλάβει για ποιον ακριβώς λόγο έχουν βγει να διαδηλώσουν και γενικά δεν έχω καταλάβει για ποιον λόγο, όσοι τουλάχιστον χρησιμοποιούν δίτροχα / τετράτροχα θεωρούν πως ζουν από τύχη όταν οι ίδιοι αποτελούν κίνδυνο για όλους τους υπόλοιπους .

Μιλώντας τουλάχιστον για την πόλη των Σερρών, τα όρια ταχύτητας ποτέ δεν τηρούνται.
Διπλάσιες ταχύτητες σε κάθε γειτονιά,
επιτάχυνση στο πορτοκαλί από τα 200 μέτρα,
οι διαβάσεις πεζών είναι διακοσμητικές

Σημείωση: δεν προσπαθώ να ξελασπώσω πρόσωπα.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,540
α! αυτό μου θύμισε παλιά όταν ήμουν μικρός, στα παρακείμενα χωριά του Αιγίου (τώρα όλα Δήμος Αιγιαλείας) στις γραμμές είχαν ένα μικρό σπιτάκι όπου έβγαινε ένας τύπος και κατέβαζε χειροκίνητα τις μπάρες :p
Εχει τετοια σπιτακι προς Σεπολια μερια, λιγο πριν την Αγιου Μελετιου καθως απο εκει περνανε οι γραμμες τραινου και υπαρχει ανθρωπος που παιζει με την μπαρα....
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,892
- εργολάβοι που έργο πήραν και ποτέ δεν παρέδωσαν = τσεκ
- άχρηστες σπάταλες αγορές για προετοιμασία δημοτικών εκλογών = τσεκ
- ρομά που βανδαλίζουν για να πάρουν χαλκό = τσεκ
- πουλάμε 45 κατομμύρια τα τρένα και τους πληρώνουμε 50 το χρόνο. Δημόσια Ιταλική εταιρεία. = τσεκ

 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Το Reporters United ανοίγει το θέμα με τα ασυμβίβαστα των δημοσιογράφων. Καίριο όχι μόνο για την ίδια τη δημοσιογραφική κοινότητα, αλλά κυρίως για την ποιότητα της ενημέρωσης. Παράδειγμα, τραγικά επίκαιρο λόγω των Τεμπών, ο Δημήτρης Μιχαλέλης, δημοσιογράφος με εκπομπή στον Real FM και ταυτόχρονα σύμβουλος του Κώστα Αχ. Καραμανλή στο υπουργείο Μεταφορών!
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,711
- ρομά που βανδαλίζουν για να πάρουν χαλκό = τσεκ
Στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι τέτοιο το μέγεθος τής λεηλασίας που δεν γίνεται από μια συμμορία ρομά. Οι ευθύνες για την λεηλασία πάνε ψηλά.

Επίσης το συγκεκριμένο θέμα μας πηγαίνει πολύ πίσω στο χρόνο (πάνω από δέκα χρόνια πριν). Έχει μεν κεντρική σημασία για την τεράστια καθυστέρηση αν είναι δούμε «τι κάνανε οι άλλοι» αλλά δεν έχει καμμία σχέση γιατί ένα έργο που ήταν κανονισμένο (μετά από όλα αυτά) να τελειώσει το 2020 νομίζω (βαριέμαι να ξανακοιτάξω ακριβώς αλλά το θέμα είναι ότι έπερνε παρατάσεις για τρία χρόνια χωρίς καμμία γνωστή αιτία) και δεν έχει τελειώσει ακόμα, άκουσα ότι υποτίθεται η προθεσμία είναι για 19 μαρτίου και ούτε και τώρα θα γίνει και θα πάρει νέα παράταση.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000


Εργαζόμενοι στον ΟΣΕ αλλά και στην ΕΡΓΟΣΕ, η οποία είναι κυρίως αρμόδια για τα σιδηροδρομικά έργα που έχουν βαλτώσει, αναφέρουν στην «Εφ.Συν.» μια περίεργη κινητικότητα γύρω από τους κάδους ανακύκλωσης οι οποίοι γεμίζουν καθημερινά με έγγραφα που έχουν μετατραπεί σε πολύ λεπτές λωρίδες. Αυτό που γεννά απορίες είναι το γεγονός ότι όλες αυτές τις ημέρες μετά το τραγικό δυστύχημα και ενώ διοχετεύονταν σε μέσα ενημέρωσης διάφορα αποσπάσματα των συνομιλιών του προφυλακισμένου σταθμάρχη Λάρισας και άλλων εμπλεκομένων, δεν υπήρξε καμία εμφανής κινητοποίηση στα γραφεία των οργανισμών από τις εισαγγελικές και άλλες αρχές, με εξαίρεση μια επιχείρηση της Ρυθμιστικής Αρχής Σιδηροδρόμων (ΡΑΣ) στον ΟΣΕ.

Κανονικά, θα έπρεπε τα γραφεία να έχουν σφραγιστεί αμέσως και να μείνουν περιχαρακωμένα με κορδέλες αποκλεισμού, μέχρι να αντληθεί από φακέλους και ηλεκτρονικά αρχεία κάθε πιθανό χρήσιμο στοιχείο. Αντ’ αυτού, επί δέκα μέρες οι παραιτημένες διοικήσεις παρέμειναν και τα επιτελεία εργάζονταν ακόμη και Σαββατοκύριακα, ενώ οι κάδοι ανακύκλωσης γέμιζαν κάθε μέρα. Ταυτόχρονα, το μόνο μέσο περιχαράκωσης του χώρου είναι η τοποθέτηση σιδερένιων ρολών στα γραφεία του ΟΣΕ που έμεναν εκτεθειμένα όλα τα τελευταία χρόνια στην πιάτσα ναρκωτικών που λειτουργούσε ανενόχλητη γύρω από το κτίριο της Καρόλου.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,280
Πραγματικά δεν περίμενα τίποτε διαφορετικό και γελάω επειδή πρώτον όλα αυτά είναι για γέλια. Τόσο από μεριάς των τραινωεταιρειων όσο και από πλευράς κόσμου που περίμενε να δει άσπρη μέρα από την μια μέρα στην άλλη χωρίς να καεί το πελεκουδι, για μια κατάσταση που χτίστηκε και εδραιώθηκε μέσα από αγώνα των αντίπερα μετά από δεκαετίες.


Να ρίξω και μία παρατήρηση που έκανα. Προ ατυχήματος με είχαν φλομωσει σε διαφημίσεις για το πως θα ψηφίσω από το εξωτερικό. Μετά από αυτό, σιγή ασυρμάτου. Το συζήτησα με έναν γνωστό μου στην Ολλανδία και διαπίστωσε το ίδιο.
Δηλαδή ρε Χρονομάντη, θε να πεις ότι η εκάστοτε ανάγκες και ειδικά αυτή, χρησιμοποιούν κρατικές διαφημίσεις προς ιδιον ώφελος και κατά πως τους βολεύει;
Δεν θέλω να πω τίποτα.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,744
δεν εκανε χαλαουα ο δεν ειναι ρουφιανος γιαυτο τον εχωρισε ο μπογδανος με μαλλια.
 
Top Bottom