What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Κυριολεκτικά δε βρέχει, αλλά τον φτύνουν
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Πάει, το ξεφτίλισαν. Ούτε τις παραδόσεις αυτού του τόπου δεν σέβονται οι νέες γενιές.

Παραδοσιακά, πατροπαράδοτα, φραπεδάκι κερνούσαν οι αριστεριστές του ΔΑΠίτες την στιγμή κατάθεσης στεφανιού.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Πάει, το ξεφτίλισαν. Ούτε τις παραδόσεις αυτού του τόπου δεν σέβονται οι νέες γενιές.

Παραδοσιακά, πατροπαράδοτα, φραπεδάκι κερνούσαν οι αριστεριστές του ΔΑΠίτες την στιγμή κατάθεσης στεφανιού.
οχι ρε, εδω και καμια δεκαετια κερνανε και πασοκους
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,597
Εκεί που έχει πάει η τιμή του καφέ, είναι πραγματικά επαναστατική πράξη το να τον πετάξεις
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
οχι ρε, εδω και καμια δεκαετια κερνανε και πασοκους

Έχεις δίκιο. Τώρα παρατήρησα στις φωτογραφίες ότι έχει πάει προβλεπέ με ομπρελίτσες. Είχε πρόβλεψη για την κακοκαιρία.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Έχεις δίκιο. Τώρα παρατήρησα στις φωτογραφίες ότι έχει πάει προβλεπέ με ομπρελίτσες. Είχε πρόβλεψη για την κακοκαιρία.

Για να μην αδικουμε ομως τους Πασοκους και οι κκεδες και οι ζαιοι εχουν φαει γιουχαρισμα ανα καιρους. Το οτι καταγγελαν τοτε τους καταληψιες ως "χαφιεδες" οι μεν και ως "σκοτεινες δυναμεις" οι δε, τους κυνηγα ακομη και σημερα.

Ενδιαφερον εχει και το οτι υπαρχει δυνατη περιφρουρηση του ΚΚΕ οταν πανε οι δικοι του, ενω ο συριζα μετα τα μνημονια ετρωγε γερο κραξιμο.

Relevant αρθρακι

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ναι κάτι είχε πάρει το μάτι μου από περιφρούρηση της ΚΝΕ.

Φυσικά δεν έχει μόνο το ΚΚΕ περιφρούρηση. Όλοι οι σχηματισμοί έχουν εκεί όσες δυνάμεις διαθέτουν, όλη μέρα. Για την ακρίβεια από τα μαύρα χαράματα της 15ης.

Παίζει βέβαια, τόσα χρόνια που πέρασαν, να άλλαξαν κάποια πράγματα, αλλά αμφιβάλλω.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,943
Μεγάλο κουσούρι η ανάγκη καπελώματος όλων των κινημάτων και κοινωνικών αγώνων με το ΚΚΕ trademark. Δεν παίζει να το ξεφορτωθεί.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,111
Αν δεν έχετε κάνει βδομάδα πολυτεχνείου παιδιά, δεν ξέρετε τι χάνετε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,720
Το ένα πλήγμα μετά το άλλο.

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,332
Αν δεν έχετε κάνει βδομάδα πολυτεχνείου παιδιά, δεν ξέρετε τι χάνετε.
Για δωσε Λεπτομέρειες σε εμασ τους επαρχιώτες.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,943
Με τη στρέβλωση που λέγεται Kit-Kat θα γίνει τίποτα, ή θα συνεχίσουν να προκαλούν τη νοημοσύνη μας;
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,597


Να σας πω την αλήθεια, γέλασα. Μετά σκέφτηκα τον καημενούλη τον Σκρέκα που πήγε να κάνει το κομμάτι του και έφαγε την μεγαλοπρεπή τάπα.

Στην ουσία τώρα, τι καταλαβαίνουμε όταν λέμε 1+1? Η δική μου εμπειρία είναι η εξής, ένα πχ σαμπουάν 400 ml το βρίσκεις μόνο του στο ράφι 5 ευρώ, ενώ αν το πάρεις στο 1+1 κάνει πχ 7 ευρώ. Προσπαθώ να σκεφτώ με βάση την λογική γιατί συμβαίνει αυτό. Το να πέσει η τιμή / λίτρο αν μεγαλώσει η συσκευασία να το δεχτώ,πχ αν πάρω ένα σαμπουάν 1000ml.

Τωρα, αν κάποιος από εσάς παίρνει ένα Χ προϊόν και που και που υπάρχει προσφορά 1+1 στην αρχική τιμή πάω πάσο.

Επαναλαμβάνω, αυτά είναι η δική μου εμπειρία σε μεγάλο Σκλαβενίτη. Κατά την άποψη μου, κάποιος το ξεκίνησε πριν χρόνια και έχουμε μπει όλοι σε αυτό το τριπάκι, προμηθευτές και καταναλωτές και για να δικαιολογηθει, πουλάνε την μεμονωμένη μονάδα με προσαύξηση.

Φταίμε και εμείς γιατί είμαστε ηλιθιοι και μόλις βλέπουμε ταμπελακι ΠΡΟΣΦΟΡΑ πέφτουμε σαν κοράκια χωρίς να το ελέγξουμε πόσο προσφορά είναι. Εντάξει όχι όλοι, αλλά αν λάβουμε υπόψιν το γενικό IQ τεστ που λέγεται Εθνικές Εκλογές, υπάρχουν και ζουν ανάμεσα μας.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,022
Δηλαδή @munkinnousu τι θες να μας πεις; Ότι οι περισσότερες προσφορές 1+1 στα σούπερ μάρκετ είναι σαν τις προσφορές της Βλακ Φράιντεϊ; Αυτό θες να μας πεις;

:giankos: + :giankos:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,608


Να σας πω την αλήθεια, γέλασα. Μετά σκέφτηκα τον καημενούλη τον Σκρέκα που πήγε να κάνει το κομμάτι του και έφαγε την μεγαλοπρεπή τάπα.

Στην ουσία τώρα, τι καταλαβαίνουμε όταν λέμε 1+1? Η δική μου εμπειρία είναι η εξής, ένα πχ σαμπουάν 400 ml το βρίσκεις μόνο του στο ράφι 5 ευρώ, ενώ αν το πάρεις στο 1+1 κάνει πχ 7 ευρώ. Προσπαθώ να σκεφτώ με βάση την λογική γιατί συμβαίνει αυτό. Το να πέσει η τιμή / λίτρο αν μεγαλώσει η συσκευασία να το δεχτώ,πχ αν πάρω ένα σαμπουάν 1000ml.

Τωρα, αν κάποιος από εσάς παίρνει ένα Χ προϊόν και που και που υπάρχει προσφορά 1+1 στην αρχική τιμή πάω πάσο.

Επαναλαμβάνω, αυτά είναι η δική μου εμπειρία σε μεγάλο Σκλαβενίτη. Κατά την άποψη μου, κάποιος το ξεκίνησε πριν χρόνια και έχουμε μπει όλοι σε αυτό το τριπάκι, προμηθευτές και καταναλωτές και για να δικαιολογηθει, πουλάνε την μεμονωμένη μονάδα με προσαύξηση.

Φταίμε και εμείς γιατί είμαστε ηλιθιοι και μόλις βλέπουμε ταμπελακι ΠΡΟΣΦΟΡΑ πέφτουμε σαν κοράκια χωρίς να το ελέγξουμε πόσο προσφορά είναι. Εντάξει όχι όλοι, αλλά αν λάβουμε υπόψιν το γενικό IQ τεστ που λέγεται Εθνικές Εκλογές, υπάρχουν και ζουν ανάμεσα μας.

Εμένα η εμπειρία μου είναι αυτό που λέει, 1 + 1 δώρο. Αν έχει δηλαδή στο ράφι 5€ όταν έρθει η ώρα να μπει σε προσφορά ή θα βρω προσφορά μισή τιμή ή 1+1 δώρο. Το επιβεβαιώνω από τις αγορές μου με head n shoulders, lenor, str8t, ανά διαστήματα το βλέπω και στα ζυμαρικά, αλλά αυτά πιο συχνά τα βλέπω σε φάση στα 2 το 1 μισή τιμή.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,491
Ισχύει αυτό που λέει εν μέρει ο μάνκιν. Όμως υπάρχουν και πολλές προσφορές που είναι πολύ κοντά στην κανονική τιμή του προιόντος και δεν έχει γίνει προσαύξηση.

Ας σας πω όμως την εμπειρία μου από τη σημερινή επίσκεψη στο Σούπερ Μάρκετ.
Πάω λοιπόν να πάρω ψωμί για τοστ (παπαδοπούλου - Ολικής) το οποίο την προηγούμενη εβδομάδα το είχα αγοράσει από Βασιλίπουλο στο 1,40 με έκπτωση (μπορώ να βρω και τις αποδείξεις να ποστάρω ντοκουμέντα). Πάω σήμερα στο My Market , και το βλέπω 1.85 με -5% Μόνιμη Μείωση Τιμής - Μια νέα πρωτουβουλία της Ελληνικής Κυβέρνησης.
Άρα όπως καταλαβαίνουμε υπάρχει μεγάλο κέρδος για τον καταναλωτή, αφού :
α) Δεν μπερδεύεται πια
β) Πληρώνει μόνιμα 5% λιγότερο το προιόν αυτό απ΄ότι θα το πλήρωνε στις 6 Σεπτέμβρη (αν θυμάμαι καλά αυτήν την ημερομηνία έγραφε στο ταμπελάκι)

ΕΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΚΑΘΙΣΤΕ ΝΑ ΛΥΝΕΤΕ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ POPPERS ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΒΟΥΤΥΡΟ


Μένει να πάω και στο Βασιλόπουλο να επιβεβαιώσω αν αυτός ο κρετινισμός ισχύει...
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,597
Εμένα η εμπειρία μου είναι αυτό που λέει, 1 + 1 δώρο. Αν έχει δηλαδή στο ράφι 5€ όταν έρθει η ώρα να μπει σε προσφορά ή θα βρω προσφορά μισή τιμή ή 1+1 δώρο. Το επιβεβαιώνω από τις αγορές μου με head n shoulders, lenor, str8t, ανά διαστήματα το βλέπω και στα ζυμαρικά, αλλά αυτά πιο συχνά τα βλέπω σε φάση στα 2 το 1 μισή τιμή.
Συνεχίζει ρε συ να μου βρωμάει. Επίσης, έχω την εντύπωση επειδή παίρνω συνέχεια τα ίδια ακριβώς προϊόντα (γεροντοπαράξενος), ότι η πλειοψηφία των προϊόντων, ειδικά στα χαρτικά /καλλυντικά / καθαριστικά είναι μονίμως σε προσφορά 1+1.

Επιμένω, ότι καλύτερη τιμή ανά γραμμαριο/ ml προϊόντος όταν παίρνεις μεγαλύτερη συσκευασία το κατανοώ, αλλά όταν σου λένε πάρε ένα τεμάχιο Χ ευρώ, αλλά αν πάρεις και 2ο ίδιο τεμάχιο, το 2ο 50% κάτω, στο μυαλουδακι μου σκέφτομαι ότι θα μπορούσαν εξαρχής να κάνουν καλύτερη τιμή και ότι όλο αυτό είναι μια χαζομάρα.
 
Top Bottom