What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Έσβησα την φωτογραφία μου γιατί έπεσα κι εγώ θύμα απάτης και φαξ νιουζ.
Νόμιζα ότι η φωτογραφία είχε σχέση με την συγκέντρωση στο εφετείο, όπως έλεγε και το σάιτ που την βρήκα, μιας που σε ένα βίντεο του Αυγερόπουλου φαίνονται κάτι καλοπαιδα να πετάνε διάφορα αντικείμενα τη στιγμή που ο απλός κόσμος πανηγύριζε.

Να σε σχωρατε
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Ταιριάζει εδώ? Στοιχήματα να ακούω, όχι για το "αν", αλλά για το πότε θα έρθει το διαζύγιο.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Η νύφη, κόρη γνωστού στελέχους της Ν.Δ. από τη Νίκαια...

Πραγματικά ανέλπιστη συνάντηση... 😏
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Ταιριάζει εδώ? Στοιχήματα να ακούω, όχι για το "αν", αλλά για το πότε θα έρθει το διαζύγιο.

συγνώμη κιόλας, αλλά καταρχάς είναι μαλλί αυτό για φωτογράφιση μαντάμ;
Και εσύ κύριος, παπιγιόν ή χαρτοπετσέτα είναι αυτό που φοράς;
Είπαμε πάντα παίζει λίγο ρετους από τον φωτογράφο μετά, αλλά...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
In other news, ο Θάνος Πλεύρης εξέδωσε ανακοίνωση κατά του πατέρα του, νέου δικηγόρου του Λαγού της ΧΑ, ο οποίος ζήτησε την εξαίρεση και αντικατάσταση όλης της έδρας στη δίκη.

 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Ταιριάζει εδώ? Στοιχήματα να ακούω, όχι για το "αν", αλλά για το πότε θα έρθει το διαζύγιο.

Το αριστερό μανίκι σκίστηκε στην κατάβαση ή μήπως οι δεξιές πεποιθήσεις του δεν το απέτρεψαν να φορεθεί;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Άκρως ενδιαφέροντα αυτά που γίνονται αυτήν τη στιγμή στο Εφετείο.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
EkHsWAuWsAAmATX
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
Αλήτηζ.... συχνάζει και στα Εξάρχεια το λαμόγιο
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Αλήτηζ.... συχνάζει και στα Εξάρχεια το λαμόγιο
ορίστε, απλά πήγε μέχρι την πλατεία και έχεσε το βρακί του και ξύπνησε ένα πρωί και ήταν κομμουνισθής! Τι έχει αέρας στα 6άρχια; Τι πίνουν στην πλατεία; Γιατί δεν βγαίνει ο κύριος υπουργός στο τηλέφωνο; ΤΙΜΑΣΚΡΥΒΟΥΝ?
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Την δήλωση, στάνταρ του την είχε γράψει ο μπαμπάς του προτού φτάσει στο δικαστήριο. Ούτε μία στο εκατομμύριο να μην έγινε έτσι.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412

Ανάπτυξη.
Μόνο κάποια από τα εντοιχιζόμενα μοντέλα είχαν μείνει στην Ελλάδα, δηλαδή ελάχιστα πράγματα.
Πήρε η αδερφή της γυναίκας πέρυσι κουζίνα την πάμε σπίτι πάω να την συνδέσω και βλέπω επάνω made in Turkey...
Στέλνω email "τι έγινε ρε παιδιά νόμιζα ότι τις κουζίνες τις φτιάχνετε ακόμα εδώ" και μου λένε ότι πριν 3 χρόνια περίπου μεταφέρθηκαν όλα εκτός των εντοιχιζόμενων στην Τουρκία.
Στο "τότε γιατί να σας προτιμάμε" δεν μου απάντησαν τίποτα.

Γιατί να πω την αλήθεια ο μόνος λόγος που αγόραζα μέχρι τώρα πίτσος ήταν για να βοηθήσω όσο μπορώ την εταιρία που παράγει εδώ, γιατί να μην πάρω μπέκο/πρίνσες/κάτιάλλομεφέσι να ξεμπερδεύουμε αλλιώς; Πάλι Τούρκικο θα είναι και δίνει και 2 χρόνια επιπλέον εγγύηση.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Δεν ξέρω αν κατασκευάζονται στο ίδιο εργοστάσιο, αλλά θυμάμαι από τότε που ήμουν squire σε ένα μαστόρι πως υπήρχαν 3 4 μοντέλα κουζινών Siemens, pitsos και Bosch στις οποίες το μόνο που άλλαζε ήταν το λογκο.
Οπότε ναι, γιατί να σας προτιμήσουμε;
Καλά τα είπε ο νιτρος. Θα του δώσω τικ για πρώτη φορά!
Πληροφοριακά το καλύτερο support τότε το είχε η Siemens.
Το γιατί δεν το γνωρίζω, αφού όλες είναι το ίδιο. Η ψευδαίσθηση των επιλογών της ελεύθερης οικονομίας.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Είμαστε στο πολιτικό καφενείο για τους γέροντες, ε; Ναι! Πάμε τότενες:

Όταν ο Νίτρος ανακάλυψε ότι το Κεφάλαιο δεν έχει πατρίδα. :trollface:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Δεν ξέρω αν κατασκευάζονται στο ίδιο εργοστάσιο, αλλά θυμάμαι από τότε που ήμουν squire σε ένα μαστόρι πως υπήρχαν 3 4 μοντέλα κουζινών Siemens, pitsos και Bosch στις οποίες το μόνο που άλλαζε ήταν το λογκο.
Οπότε ναι, γιατί να σας προτιμήσουμε;
Καλά τα είπε ο νιτρος. Θα του δώσω τικ για πρώτη φορά!
Πληροφοριακά το καλύτερο support τότε το είχε η Siemens.
Το γιατί δεν το γνωρίζω, αφού όλες είναι το ίδιο. Η ψευδαίσθηση των επιλογών της ελεύθερης οικονομίας.
ούτε εγώ να σου πω την αλήθεια ξέρω αν είναι από το ίδιο εργοστάσιο, αλλά πήραν και ένα ΒΕΚΟ πλυντήριο και έδωσαν τα ίδια λεφτά με εμένα που πήρα pitsos και τα 2 Τουρκία και τα 2 ίδια ποιότητα μου φαίνονται, αλλά για τα ίδια λεφτά αυτοί πήραν 8 κιλά εγώ 5...
Ναι εν γνώση μου ότι δεν τα φτιάχνει Ελλάδα, αλλά είπα να δώσω έστω και έτσι να μείνει κάτι στην χώρα, μην επιστρέψουν ποτέ και άλλες γραμμές παραγωγής.

Ε ξεφτίλα...

Αλήθεια ξέρουμε ποιες εταιρίες κάνουν συναρμολόγηση εδώ; Νομίζω είχα ακούσει ότι η Davoline το κάνει και σχεδόν σίγουρα και η Fancy.

edit: @Northlander ώρα να μην έχει ούτε το πορτοφόλι μου πατρίδα τότες. Κάθε χρόνος που περνάει στο Αίγιο το καταλαβαίνω όλο και καλύτερα αυτό, στην Αθήνα δεν το είχα πάρει πρέφα.
 
Top Bottom