What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,446
σαν το σκασμένο που του φάγαν το μπιφτέκι του, ένα πράμα...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,651
Θα ζητήσει επανακαταμέτρηση στο Ουισκόνσιν και το Μίτσιγκαν μάλλον. Ίσως και αλλού. Και καλά θα κάνει, είναι υπερβολικά μικρές οι διαφορές.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Περα απο τη πλακα το BBC πχ δεν του εχει δωσει Αριζονα και Γουισκονσιν, θεωρει οτι ειναι πολυ νωρις για ασφαλη συμπερασματα σε αυτες τις δυο πολιτειες.

 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ντουμπλε ποστ, επειδη ειναι εντοπια γκρινια...



η κυβέρνηση θέτοντας ως πρόσχημα τις καθυστερήσεις λόγω της πανδημίας, δημιουργεί ένα γραφειοκρατικό κυκεώνα για τον πολίτη που θα θελήσει να επαναπροσδιορίσει την αίτησή του (ως οφειλέτης δανείου), ενώ στην περίπτωση που δεν το κάνει, η αίτηση θα διαγράφεται
Αυτή τη φορά όμως θεσμοθετούνται αλλαγές που θα επιβαρύνουν τον οφειλέτη οικονομικά και θα του στερούν το αναφαίρετο δικαίωμα μιας δικαστικής απόφασης και μάλιστα με αναδρομική ισχύ.


Οι αιτήσεις θα υποβάλλονται εκ νέου μαζί με όλα τα στοιχεία σε ηλεκτρονική πλατφόρμα της Ειδικής Γραμματείας Διαχείρισης Ιδιωτικού Χρέους, με δήλωση συναίνεσης του οφειλέτη στην άρση του απορρήτου των τραπεζικών και φορολογικών του πληροφοριών, ενώ θα έχουν πλήρη πρόσβαση και οι πιστωτές χωρίς να απαιτείται συνδρομή της εισαγγελικής αρχής. Μέσα σε 15 ημέρες από την κατάθεση της δικογραφίας θα ορίζεται ειρηνοδίκης που θα δικάζει την υπόθεση χωρίς να εξετάζονται μάρτυρες και χωρίς την παρουσία των διαδίκων και των συνηγόρων τους, ενώ δεν θα επιτρέπεται κανένα αίτημα αναβολής.



Στον κίνδυνο να οδηγηθούν σε παραγραφή όλα τα εγκλήματα κακουργηματικής φοροδιαφυγής και λαθρεμπορίου που τελέστηκαν πριν την 1η Ιουλίου 2019 αναφέρθηκε ο Πρόεδρος της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων Χριστόφορος Σεβαστίδης μιλώντας στην αρμόδια επιτροπή της Βουλής.

Ένα ακόμη σημείο του νομοσχεδίου είναι το άρθρο 40, για το οποίο η Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων κάνει λόγο για «φωτογραφική διάταξη».


Εξίσου προβληματικό είναι το άρθρο 65 του νομοσχεδίου, το οποίο προβλέπει την κατάργηση της εισαγγελίες Διαφθοράς, μεταφέροντας τις αρμοδιότητες στο νέο Τμήμα Οικονομικού Εγκλήματος της Εισαγγελίας Εφετών Αθηνών. Το τμήμα θα αποτελείται από 4 εισαγγελείς και 4 αναπληρωτές με προϊστάμενο τον αρχαιότερο. Την επιλογή θα κάνει το Ανώτατο Δικαστικό Συμβούλιο.

Έτσι, με πρόσχημα την καλύτερη στελέχωση της Εισαγγελίας, εκδιώκεται πριν από τη λήξη της θητείας της η Ελ. Τουλουπάκη, που δύο φορές με επιλογή του Ανώτατου Δικαστικού Συμβουλίου είχε οριστεί επικεφαλής και έχοντας αναλάβει την υπόθεση Novartis.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,446

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
Ντουμπλε ποστ, επειδη ειναι εντοπια γκρινια...



η κυβέρνηση θέτοντας ως πρόσχημα τις καθυστερήσεις λόγω της πανδημίας, δημιουργεί ένα γραφειοκρατικό κυκεώνα για τον πολίτη που θα θελήσει να επαναπροσδιορίσει την αίτησή του (ως οφειλέτης δανείου), ενώ στην περίπτωση που δεν το κάνει, η αίτηση θα διαγράφεται
Αυτή τη φορά όμως θεσμοθετούνται αλλαγές που θα επιβαρύνουν τον οφειλέτη οικονομικά και θα του στερούν το αναφαίρετο δικαίωμα μιας δικαστικής απόφασης και μάλιστα με αναδρομική ισχύ.


Οι αιτήσεις θα υποβάλλονται εκ νέου μαζί με όλα τα στοιχεία σε ηλεκτρονική πλατφόρμα της Ειδικής Γραμματείας Διαχείρισης Ιδιωτικού Χρέους, με δήλωση συναίνεσης του οφειλέτη στην άρση του απορρήτου των τραπεζικών και φορολογικών του πληροφοριών, ενώ θα έχουν πλήρη πρόσβαση και οι πιστωτές χωρίς να απαιτείται συνδρομή της εισαγγελικής αρχής. Μέσα σε 15 ημέρες από την κατάθεση της δικογραφίας θα ορίζεται ειρηνοδίκης που θα δικάζει την υπόθεση χωρίς να εξετάζονται μάρτυρες και χωρίς την παρουσία των διαδίκων και των συνηγόρων τους, ενώ δεν θα επιτρέπεται κανένα αίτημα αναβολής.



Στον κίνδυνο να οδηγηθούν σε παραγραφή όλα τα εγκλήματα κακουργηματικής φοροδιαφυγής και λαθρεμπορίου που τελέστηκαν πριν την 1η Ιουλίου 2019 αναφέρθηκε ο Πρόεδρος της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων Χριστόφορος Σεβαστίδης μιλώντας στην αρμόδια επιτροπή της Βουλής.

Ένα ακόμη σημείο του νομοσχεδίου είναι το άρθρο 40, για το οποίο η Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων κάνει λόγο για «φωτογραφική διάταξη».


Εξίσου προβληματικό είναι το άρθρο 65 του νομοσχεδίου, το οποίο προβλέπει την κατάργηση της εισαγγελίες Διαφθοράς, μεταφέροντας τις αρμοδιότητες στο νέο Τμήμα Οικονομικού Εγκλήματος της Εισαγγελίας Εφετών Αθηνών. Το τμήμα θα αποτελείται από 4 εισαγγελείς και 4 αναπληρωτές με προϊστάμενο τον αρχαιότερο. Την επιλογή θα κάνει το Ανώτατο Δικαστικό Συμβούλιο.

Έτσι, με πρόσχημα την καλύτερη στελέχωση της Εισαγγελίας, εκδιώκεται πριν από τη λήξη της θητείας της η Ελ. Τουλουπάκη, που δύο φορές με επιλογή του Ανώτατου Δικαστικού Συμβουλίου είχε οριστεί επικεφαλής και έχοντας αναλάβει την υπόθεση Novartis.

εγινε και αναλόγο δημοσιευμα στην γνωστη σταλινομαρουδο φυλλαδα financial times, περισοτερο βεβαια σαν διαφημιση μου φαινεται προς επιδοξους εντεπρενερ οτι ανοιξε η σαιζον για πλιατσικο.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Ρε αλήτες σταματήστε να μπαίνετε στα ιντερνετια και στα στιμια για να παίζετε παιχνίδια, δεν αφήνετε την κυρά κεραμεως να βάλει απουσίες στους μαθητές!!!! :gap: :gap: :gap: :gap: :gap: :gap: :gap: :gap: :gap: :gap:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,257
Στα εδώ μέρη, πρώτη ώρα πληροφορική, μάθημα για το πως λειτουργεί ένα δίκτυο και είναι εφικτή η τηλεκπαίδευση. Μέχρι να στήσουν κάμερες, φώτα και ήχο έπεσε το στριμ.
Καλύτερα να το έκαναν από τα μπαλκόνια τους να ξεμπερδευαν
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000



Οοουπςtps
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,446
δεν έχει σύμβαση ρεεεεεεε αχαχαχα το τζάμπα χρησιμοποιούν μέχρι να βάλουν MS Teams που είναι πακετάκι με το datacenter.
ΓΙα αυτό έπεσε, μπήκαν οι βλάκες οι δικοί μας και το έριξαν το free, όσοι έχουν σύμβαση έχουν δικό τους server.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Τσο και λο!
124425656_1124391564683651_5938316425009077604_n.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,446
καταρχάς ο πολάκης είναι εντελώς μπετόβλακας; Ας προσπεράσουμε όλα τα ηθικά θέματα εδώ, πχ εμείς οι μαλάκες που ακολουθούμε τους κανόνες και ας πάμε στο ζουμί, έκανε λέει τεστ και οκ, δεν παίζει να κολλήσει δηλαδή στην συνάθροιση αυτή;

2ον, κάνει λέει χειρουργεία, ο Χριστός και Παναγία, ποιος αφήνει τον Πολάκη να τον ανοίξει; Να ξεχάσει μέσα αντί για νυστέρι κανά πακέτο μάλμπορο;

30ν η κοπελιά δεξιά γιατί έχει κεραίες; Αυτό είναι λοιπόν το περιβόητο εμβόλιο 5G; ΤΙΜΑΣΚΡΥΒΟΥΝΕ!!!1ένα
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
εγω τα λεγα, δεν τα λεγα? ο πολακης καπνιζει, αυτο φταιει για ολα. μη σου πω οτι φταιει και για τον κορονοιο. αυτος εφαγε λενε οι φημες, τον πρωτο καπνιστο παγκολίνο.
ας προσπαθησω να λυσω τις λογικες σου αποριες νιτρε.

πρωτον, ποιον κανονα σπαει? απαγορευονται οι συναθροισεις πανω απο 9 ατομα. 7 βλεπω κι ενας που τραβαει φωτο. κι ο ενατος σου λεω εγω ειναι ο γερος παπους του πολακη που ειναι κατακοιτος, αρα ετσι δεν σπαει και το υπεροχο μετρο με τα sms. επι της ουσιας, υποθετω ο πολακης ειναι ο μονος που τον καταπαταει με αθωα ψεματακια. εμεις ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ. και μαλλον ειναι και ο μονος ελληνας που τρωει ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΜΑΣΚΑ. εξοστρακισμος ΤΩΡΑ.
ενταξει, δεν ειναι πολυ σικ το παρεακι οπως στα εγκαινια στο συντριβανι της ομονοιας π.χ. που ειχε μαζευτει ολο το κολωνακι. αλλα ξεχασα, εκει δεν κολλουσε ο ιος. παντως και στις εκλησιες δεν κολλαει μαλλον. αν και ακουω οτι και εκει πινουνε κράσο. κι απ το ιδιο κουταλακι κιολας. στη φωτο τουλαχιστον ο καθενας εχει το ποτηρι του.

δευτερον. πιστεψε με, θα προτιμουσα 1000 φορες να με ανοιξει ο πολακης απ τον κικιλια ξερω γω. η να παω στο ιατρειο του πολακη, απο το να μου κανει διαγνωση ο τσιοδρας ας πουμε. αλλά εγω ειμαι και περιεργο τρενο. αφου ολοι λενε οτι ειναι γλυκος, μειλιχιος και σε ηρεμει ο τσιοδρας. μπορει να ψαλλει στο χειρουργειο και να μη χρειαζεται καν αναισθησια ο ασθενης. τοσο soothing....
ο κικιλιας τον κοβω να ειναι τοσο καλος γιατρος οσο ηταν μπασκετμπολιστας. αν και δεν νομιζω οτι εχει καν εξασκησει την ιατρικη. και σιγουρα δε θελω να το μαθω απο πρωτο χερι. θα πιστεψω οτι μου πειτε.

καλη καραντινα να χουμε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,446
όπα μαν μου σου χτύπησα πολιτική χορδή και τσίνισες; Χαβαλέ έκανα αλλά εσύ μάλλον ή συριζέος είσαι ή απλά γουστάρεις κουραδόμαγκες του καφενείου σαν τον Πολάκη που δεν σέβονται τίποτα.

Ναι θα πω για το κάπνισμα, παρόλο που έκανα χαβαλέ αλλά είπαμε κάτι χορδή χτύπησα, γιατί είναι τόσο ασέβαστο τομάρι που καπνίζει σε χώρο που απαγορεύετε το κάπνισμα σε αντικαπνιστική εκδήλωση... και αυτό δεν θα του το ξεπλύνει ποτέ τίποτα. Αν θέλει να πάει να καρκινιαστεί μπράβο του, αλλά όταν είσαι σε θέση που δίνεις το παράδειγμα, δώσε το σωστό και σεβάσου λίγο και τους άλλους...

Το μόνο που είπα σοβαρά ήταν για την συνάθροιση, ναι ρε φίλε έχουμε πρόβλημα, εγώ δεν πάω να δω τους δικούς μου για να μην ρισκάρω να πάθουν τίποτα, εμένα δεν με βλέπει κανένας να πάρει παράδειγμα, από τον μπετόβλακα τον Πολάκη όμως παίρνει ο κόσμος παράδειγμα. Ο Πολάκης είπε να πάει να μπαστακοθεί με άλλους τόσους που δεν με νοιάζει ούτε εμένα ούτε τον ιό τι συγγένεια έχουν και όχι μόνο αυτό είπε ας το ανεβάσω και στο facebook να δείξω σε όλους τι μαλάκες που είναι που κάθονται σπίτια τους...

Και θα βγει τώρα και ο ψεκασμένος και θα πει "ε δεν ξέρει ο Πολάκης καλύτερα; και γιατρός και πρώην υπουργός υγείας και βουλευτής τώρα, όλα ψέμματα είναι"... ευχαριστούμε Πολάκη, ένα ακόμα καλό παράδειγμα!

Γιατί μπλέκεις Κικίλια στο θέμα δε ξέρω, α όχι κάτσε ξέρω. Μας έθιξε τους δικούς μας ο Καράμπελας, θα είναι με τους άλλους τότε...
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
εγώ δεν πάω να δω τους δικούς μου για να μην ρισκάρω να πάθουν τίποτα, εμένα δεν με βλέπει κανένας να πάρει παράδειγμα,

Πιστεύεις ότι η κατάσταση είναι χάλια, έχει ξεφύγει και δεν βλέπεις τους δικούς σου γιατί θες να είσαι υπεύθυνος.
Το δέχομαι.
Αντί όμως να κοιτάξεις για ποιο λόγο φτάσαμε ως εδώ, να υπολογίσεις την όλη κατάσταση των κρουσμάτων, των τεστ, την χαμένη αξιοπιστία της κυβέρνησης και της επιτροπής των λοιμοξιολογων της και να ζυγίσεις πόσο φταίνε αυτοί για την κατάσταση που είσαι, αισθάνεσαι μλκας όπως λες επειδή ο πολακης τρώει με τους συριζαιους του.

Κάνε ένα recalculate ρε μαν
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,446
ρε μάγκες εξακολουθείτε να μπλέκεται πολιτική με αυτό που λέω, ο Πολάκης και ο κάθε πολάκης ΕΙΝΑΙ παράδειγμα.
Έχει ευθύνη, δεν μπορεί να συμπεριφέρεται έτσι ενώ μέσω μιας πανδημίας, ειδικά όταν δίνει πάτημα στον κάθε ψεκασμένο εκεί έξω.

Δεν είπα ποιος φταίει, δεν είπα ότι φταίει ο πολάκης, είπα κάτι συγκεκριμένο και όχι στο πρώτο χαβαλετζίδικο ποστ, αλλά μετά νομίζω τοποθετώ ξεκάθαρα τι και πως.

Τα ίδια είπα και για τον Τσιόρδα που πήγε στο παπαδαριό και ας μου είναι συμπαθής σε αντίθεση με τον πολάκη, δεν κάνω διακρίσεις. Απαιτώ από τον κάθε έναν τους που έχει επιρροή να δείξει υπευθυνότητα σε αυτή την σκατοκατάσταση που περνάμε.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
συριζαιος ειμαι αυτη την εποχη. η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ζητησει αδεια απο καποιον. δεν ειναι και τοσο κακο παντως. το πολιτευμα το επιτρεπει.
τις χορδες τις προσπερναω. εγραψες κατι, απαντησα οπως νομισα. κρινομαστε κι οι 2. αφου εκανες χαβαλε με τον μπετοβλακα, ενταξει, δεν σχολιαζω. ειναι γνωστο οτι δεν εχω χιουμορ. να συζητησουμε μονο αυτο που γραφεις σοβαρα.


το πιο αστειο ειναι το ποσο υποτιμας τον κοσμο.
"..από τον μπετόβλακα τον Πολάκη όμως παίρνει ο κόσμος παράδειγμα..."
γιατι να παρει καποιος παραδειγμα? εχεις καμια εντυπωση οτι υπαρχει ο κοσμος που βλεπει εναν βουλευτη η εναν υπουργο στο φουμπου και θαυμαζει τις συμπεριφορες του και τις αντιγραφει? εγω δεν ξερω κανεναν παντως.

ασχετο. θυμαμαι μια φωτο με τον κ. μαρινακη τον γνωστο κομψο εφοπλιστη, και 2 υπουργους στο ιδιο τραπεζι και καπνιζε μια πουρακλα ο κυριος σε κλειστο χωρο, και δεν του κανανε καν παρατηρηση. δεν θυμαμαι αν ειχαμε γραψει κατι εδω γι αυτο. ιν μαι μπουκς, καλυτερα "κουραδομαγκας του καφενειου" παρα οσφυοκαμπτης και γλίτσας.

ο ψεκασμενος θα πει οτι γουσταρει ανεξαρτητα απ το αν δει τον πολακη να τρωγοπινει η οχι. εχει διαμορφωμενη αποψη και δε θα την επηρεασει κατι σαν αυτο.
γιατι μπλεκω τον κικιλια? γιατι ειναι υπουργος υγειας. τα χει κανει ....... καλλιγραφια βεβαια στο θεμα του κορονοιου, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ. επισης εφερα σε αντιπαραβολη την επαγγελματικη τους επαρκεια. εχω ακουσει οτι ανεξαρτητα απο τ αλλα, ο πολακης ειναι εξαιρετικος γιατρος, για τον αλλο δεν εχω ακουσει κατι για την ιατρικη του δεινοτητα.
επισης το οτι δεν βλεπεις τους δικους σου, ειναι καθαρα προσωπικο σου θεμα. εγω τους βλεπω, ο πολακης τους βλεπει, πολυς κοσμος τους βλεπει. προσεχουμε, τηρουμε τα μετρα και κανεις δεν το απαγορευει. το γμωστο Β4. ατομικη ευθυνη λεγεται και απ οτι ξερω ειναι το κυριο αφηγημα της πολιτειας. δεν δεχομαι απο κανεναν να μου πει τι να κανω ή οτι ο δικος του τροπος ειναι "πιο σωστος".


δεν ειπα οτι εισαι με τους αλλους. απλα βλεπω οτι το συγκεκριμενο κομμα και ο συγκεκριμενος τυπος που βεβαια μαλακια εκανε που το ποσταρε στο φουμπου και δεν του εχω και καμια ιδιαιτερη συμπαθεια, φταινε για ολα τα δεινα του ελληνισμου με 5 χρονια διακυβερνησης. και εισπραττουν τρομερη εμπαθεια ενω εχουν φυγει εναμιση χρονο σχεδον απ την κυβερνηση. ο αλλος εκανε μαζωξη στην ομονοια, δεν μας πειραξε. ο αλλος φιλησε το χερι του παπα, λογικο ειναι.
ο πολακης τρωει μ αλλους 8, αμααααν, αισχος. στην πυρα.
 
Top Bottom