What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
με βάζω εμένα σαν βάση όχι γιατί έχω ανάγκη να πιαστώ κάπου, αλλά γιατί θεωρώ ότι είμαι παράδειγμα αξιοκρατίας στον ιδιωτικό τομέα (όχι μούτζες και μπλοκ πλιζ) , πχ είχα ευκαιρία να υπερχρεώσω δημοτική επιχείρηση και προτίμησα να χρεώσω ότι θα χρεώνα σε κάθε πελάτηΚάποιοι με θεωρούν μαλάκα, εγώ θεωρώ ότι βάζω το δικό μου λιθαράκι για ένα καλύτερο αύριο.

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Χωρίς να σε ξέρω, το πιστεύω κι εγώ ότι είσαι έτσι όπως λες. Και εκεί ξεκινάει το πρόβλημα. Οταν αρχίζεις να θεωρείς ότι οι ιδιωτικές εταιρίες θα φερθούν όπως θα φερόσουν εσύ και ότι αν δεν φέρονται έτσι είναι θέμα κακού διαχειριστή. Φαντάζεσαι να σε έβαζες σαν παράδειγμα και στο θέμα των αρνητών κορονοϊού;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,434
Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Χωρίς να σε ξέρω, το πιστεύω κι εγώ ότι είσαι έτσι όπως λες. Και εκεί ξεκινάει το πρόβλημα. Οταν αρχίζεις να θεωρείς ότι οι ιδιωτικές εταιρίες θα φερθούν όπως θα φερόσουν εσύ και ότι αν δεν φέρονται έτσι είναι θέμα κακού διαχειριστή. Φαντάζεσαι να σε έβαζες σαν παράδειγμα και στο θέμα των αρνητών κορονοϊού;

Θεωρώ ότι οι ιδιωτικές εταιρίες ανεξαρτήτους μεγέθους θα φερθούν ανήθικα έως και παράνομα, defacto. Εκεί θέλω να υπάρχει ο παράγοντας του μπαμπούλα ελεγκτή κράτους όπου θα ελέγχει με πλήρη διαφάνεια (ώστε να κρίνουν και τρίτοι, πχ διαύγεια τώρα) τι και πως κόστισε και γιατί και οι όροι των συμβολαίων είναι έτσι και γιατί είναι έτσι και ποιον συμφέρει τελικά που είναι έτσι και ποιος χάνει.

Όταν τόσα χρόνια οι άλλοι χρέωναν 100€ για ένα domain κανένας δεν ενδιαφέρθηκε να ρωτήσει "ρε μλκες πόσο κάνει ένα domain αν πάω να το αγοράσω εγώ;" ε, δεν υπάρχει έλεγχος.

Και δεν το λέω για να μην είμαι εγώ που δουλεύω αξιοκρατικά σε μειονεκτική θέση, το λέω γιατί είμαι ο μλκς που πληρώνει με φόρους όλα αυτά τα πράγματα αντί να πάνε μάσκες και δάσκαλοι στα σχολεία.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Τι γίνεται όμως όταν οι εταιρείες είναι τόσο ισχυρές που εξαγοράζουν πολιτευτές ώστε να αλλάζουν νομους και να μην υπάρχει έλεγχος η όταν υπάρχει να είναι αλλάζουν νομους και να τον καταργούν (βλέπε εισαγγελία διαφθοράς-τουλουπακη);

Ποιος φυλάττει τους φύλακες;

Αντι για V όμως έχουμε ozymandias...:gap:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,434
δεν διαφωνώ, απλά ήθελα να πατήσω και εγώ ένα Χ να μου φύγει η κάψα :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,645
Σχόλιο του Mark Hamill για το χθεσινό ντιμπέητ Τραμπ-Μπάηντεν:


120194450_3394190117326277_2671002397124798059_n.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,434
Όλα καλά και εδώ... δεν έγινε και τίποτα βρε αδερφέ...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,645

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,645

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,434
ωχ... τώρα θα μας τα ζαλίσουν οι ψεκασμένοι σε full speed.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
οκ αυτες τις μερες θα βγαλω καλη μπαζα στο φβ και τουιτερ xD ετοιμαζω ποπκορν ιστοριες για να διαβαζω αντιδρασεις χαχαχα
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ποσο πολεμο ακομα να δεχθούμε?
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Την ατάκα "θέλουν να εξαφανίσουν τον Έλληνα" δεν θα την καταλάβω ποτέ μάλλον. Ποιος είναι ο Έλληνας (γενικώς) που αξίζει τόσο πολύ σε σχέση με οποιονδήποτε άλλον, που έχουν συμμαχήσει όλοι οι μεγάλοι ώστε να τον αφανίσουν;

Έχουμε κάποιο superpower που δεν μου έχει ξεκλειδώσει ακόμα;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,434
ο εθνικός ναρκισσισμός δεν είναι κάτι νέο, αλλά μας το φύτευαν για χρόνια με διάφορους τρόπους. Συνδύασε το με ηλίθιους και ορίστε το αποτέλεσμα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,542
τωρα δεν ξερω γιατι, μου ρθε στο μυαλο ο κεντερης.
θυμαμαι εκεινον τον μπετόβλακα που (τιμη και δοξα στον ελληνα ψηφοφορο) εγινε και δημαρχος αργοτερα, την ωρα που ελεγε με υστερικο υφος τρελλαμενος απο εθνικη στυση:
"ο κεντερης, ο κεντερης... με το dna της ελληνικης ψυχης, αφηνει πισω ολους τους εγχρωμους και κατακτα το χρυσο μεταλιο..."
ειναι ο ιδιος που ειχε πει το αμιμητο σε καποιον αλλο παλιοτερο τελικο στα 200, οτι ο κεντερης ειναι ο δευτερος λευκος της κουρσας (ισως θα επρεπε να υπαρχουν και χωριστα μεταλλια, γιατι οχι??)

προφανως αυτο ειναι το σουπερπαουερ που δε σου εχει ξεκλειδωσει, τζιμη. η ελληνικη ψυχη. βεβαια μην παρεις και κατι αλλους χυμους που επαιρνε ο κεντερης για να βγει λιγο πιο ψηλα στην επιφανεια το greek dna του...

θα μου πεις τωρα τι σχεση εχει αυτο με τις παρελασεις. εχει απολυτη νομιζω. υπαρχουν αθρωποι που πιστευουν στο αδιευκρινιστο ελληνικο μεγαλείο.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,256
Τζιμακο, αν μέχρι τα τριάντα δεν έχεις πάει με γυναίκα και φυσικά δεν έχεις απαρνηθεί τα εθνικά μας ιδεώδη, ξεκλειδώνει το Ιχωρ έπειτα από εντολή των ελανίων στον Σείριο. Πώς; Στέλνουν συγκεκριμένες δέσμες φωτονίων στην συχνότητα 5 και 7 οι οποίες ενεργοποιούν το Ιχωρ μέσα σου. Αυτό αντικαθιστά το αίμα σου, οπότε και δεν υπάρχει περίπτωση να πας ποτέ με γυναίκα, αφού δεν θα σηκώνεται το εργαλείο, αλλά θα αποκτήσεις μαγικές δυνάμεις.

Τα παραπάνω αποτελούν συνδυασμό γνώσης που μοιράζουν γνωστοί φαντασυ συγγραφείς και ιντερνετικών τρολιων. Μπορείτε να τα ξεχωρίσετε;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ξερω γω ρε τζιμη. μεχρι και για γονιδια ελ λενε καποιοι xD εχει χαζεψει το μυαλο τους.
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,889
Την ατάκα "θέλουν να εξαφανίσουν τον Έλληνα" δεν θα την καταλάβω ποτέ μάλλον. Ποιος είναι ο Έλληνας (γενικώς) που αξίζει τόσο πολύ σε σχέση με οποιονδήποτε άλλον, που έχουν συμμαχήσει όλοι οι μεγάλοι ώστε να τον αφανίσουν;

Έχουμε κάποιο superpower που δεν μου έχει ξεκλειδώσει ακόμα;
Έχεις και avatar από AC και δεν αντιλαμβάνεσαι τα βασικά από μυστικές αλήθειες...
Έχουμε ιχώρ,τρίτα μάτια και κάτι άλλο στην γκλάβα που μας το κατεβάζουν με τις μπατονέτες των τεστ covid,
Δηλαδή μην ειρωνεύεστε αμέσως! Διαβάστε και κάτι πέρα από τους επιστήμονες και τους καθηγητάδες.

Ο τύπος που γράφει ορθογραφημένα και με τόνους είναι ο μορφωμένος ιδεολογικός καθοδηγητής εν τω μεταξύ...
 
Top Bottom