What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
μλκ υπερσιβηρικός... ήθελα να ταξιδέψω με αυτό το τρένο παλιά, από Μόσχα για Βλαδιβοστόκ, μετά κατάλαβα ότι οι ταινίες θα δείχνουν πολύ πιο όμορφα από ότι είναι και θα φτάσω με κανά μπουκάλι βότκα στον κώλο κατά πάσα πιθανότητα :p
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Γνωρίζω δύο άτομα που έχουν κάνει το ταξίδι και δεν είχαν κάποιο πρόβλημα, για τον ένα τουλάχιστον πέρασαν αρκετά χρόνια βέβαια, είχε πάει στην σωστή περίοδο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
η σωστή περίοδος ήταν πριν 10 χρόνια, που ήμουν μικρός και άβγαλτος και ο κώλος μου ελαστικός, τώρα θα πονέσει
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,566
Ο Μπογδάνος έκανε μήνυση κατά κάποιας που ανάρτησε "χιουμοριστική φωτογραφία του" στο Βαθύ Λούμπεν στο φβ, και επειδή "ΕΚΑΝΕ LIKE" σε σχόλια που τον χλεύαζαν, και δικαιώθηκε.

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το λυπηρό της υπόθεσης δεν είναι ότι έκανε μήνυση αλλά το γεγονός ότι κέρδισε την εκδίκαση.
Πείτε ότι θέλετε για τον Πολακη και Αλέκο, αλλά αυτά τα καραγκιοζιλικια επί ΣΥΡΙΖΑ δεν τα είχαμε. Ούτε αυτή την κρατική αυθαδεια.
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Να τα συνηθίσετε αυτά μιας και θα γίνονται για τα επόμενα 20-30 χρόνια
ΣΥΡΙΖΟΣΚΥΛΑ

Γνωρίζω δύο άτομα που έχουν κάνει το ταξίδι και δεν είχαν κάποιο πρόβλημα, για τον ένα τουλάχιστον πέρασαν αρκετά χρόνια βέβαια, είχε πάει στην σωστή περίοδο.
Εγω γνωρίζω 3 άτομα που έκαναν παρόμοιο ταξίδι την κατάλληλη περίοδο και ανέτρεψαν τον τσάρο
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,566

Μπορεί κι αυτός να διάβαζε το '69 και να μην ξέρει τι γινόταν τότε, σαν τον αρχιεπίσκοπο Χριστόδουλο.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118

Μπορεί κι αυτός να διάβαζε το '69 και να μην ξέρει τι γινόταν τότε, σαν τον αρχιεπίσκοπο Χριστόδουλο.
Για το καλοκαίρι λες;



:trollface:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Πώς φαίνεται ότι η αντιπολίτευση και η ελευθερία του τύπου είναι λέξεις άγνωστες για την χώρα. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση θα είχε στηθεί τρελό πάρτι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
μετα απο την παγκοσμια αναγνωριση για τις υπερκομψες θηλες του πραιμ, το ελληνικο κρατος δινει ακομα μια αφορμη για ν αποθεωθει απ τα παγκοσμια μμε.
στην προσπαθεια να περασουν την ιδρυση αστυνομιας μεσα στις πανεπιστημιακες σχολες, καποιος ελληναρας πονηρος ναουμε, εγραψε στην εισηγηση οτι αστυνομια δικη του εχει και το πανεπιστημιο της οξφορδης. σου λεει, κοτσαρε το εκει, ακουγεται πολυ κομπλε η συγκριση..

ο κοσμος ειναι μικρος, ωστοσο. ποσους να ταισεις πια?? καποιος αταιστος πασαρε την ειδηση στας αγγλίας κι ενα νεο κεφαλαιο γραφτηκε στο Επος που ζουμε γενικοτερα....

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,566
Μακάρι βέβαια να ήταν οι σχολές μας στο επίπεδο της Οξφόρδης από πλευράς υποδομών, χρηματοδότησης και προοπτικών για τους σπουδαστές και τους αποφοίτους, για να λέμε πως θέλουμε να έχουμε και σεκιούριτι σαν τη δική της.

Προφανώς το θέμα όσον αφορά εμένα που έχω φάει τα νιάτα μου στο "ελληνικό πανεπιστήμιο" είναι αρκετά πολύπλοκο (οποία έκπληξις), άσχετα που άπαντες τείνουν να το βλέπουν άσπρο-μαύρο για τους δικούς τους λόγους.

Τα πανεπιστήμια χρειάζονται πράγματι μια άλφα φύλαξη, "ισχυρότερη" από τους επιστάτες με γιλέκα που υπάρχουν τώρα και που είναι υπεύθυνοι μόνο για το άνοιγμα το πρωι και το κλείσιμο το βράδυ. Τα περιστατικά κλοπών, ληστείων, βανδαλισμών, βιασμών, διακίνησης ουσιών κτλ μέσα στην πανεπιστημιούπολη του ΑΠΘ είναι πάμπολλα και μιλούν από μόνα τους. Πήγαινα στη σχολή μου να ανέβω στο σπουδαστήριο να διαβάσω, και έπρεπε να κόβω δρόμο μέσα από κτίρια άλλων σχολών για να μην μπλέξω με τα τζάνκια και τα μπουλούκια διακινητών που τη στήνανε στα πάρκα της πανεπιστημιούπολης. Καλά ειδικά αν νύχτωνε, μόνο με παρέα και μόνο από καλά φωτισμένα μονοπάτια, και όσο πιο γρήγορα στην έξοδο. Συνθήκες πανεπιστημιούπολης τώρα αυτές.

Αλλά αυτό προφανώς δεν σημαίνει πως μοναδική λύση είναι να ιδρύσουμε ΑΠΘ Police Department και να βγάλουμε στους διαδρόμους των σχολών τα τάνξ και τον Ρόμποκοπ.

ΥΓ. Μεταφέρω τα ποστ στο καφενείο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
στην θετικη ειδηση της ημερας:


πραγματικα πολυ χαριτωμενο και ιδιαιτέρως ευφυές το τεχνασμα της αστυνομιας της καρδιας μας, καθε φορα που υπαρχει συγκεντρωση στα προπυλαια, να κλεινει τον σταθμο μετρο "πανεπιστημιο". πρεπει να χει κανεις το iq του μπαλασκα και του χρυσοβοίδη για να σκεφτει κατι τοσο δραστικο και αποτελεσματικο. ισως οτι καποιος θα κατεβει στην ομονοια η στο συνταγμα και απλα θα περπατησει 10 λεπτα, δεν περασε ποτέ απ το μυαλο τους, αλλά γι αυτο ειμαι εδω: για να βοηθω τους αγρυπνους φρουρους της κοινωνιας και της περιουσίας μας να διευρυνουν τους πνευματικους τους οριζοντες..
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Καλή φάση με τα gamestop στο αμέρικα, ελεύθερη αγορά μέχρι να αρχίσουν να χάνουν λεφτά οι πλούσιοι :D
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,566
bogdanos.png


Ισάριθμες μηνύσεις.

ΥΓ. Καταδικάζουμε την επίθεση.
 
Top Bottom