What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πρώτη ημέρα...

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Δε νομίζω. Ούτε το βάρος του αντίχειρα (under the thumb...)
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628


Chronomancy wrote:
Σηκώθηκα στις 7 πήγα για προπόνηση και στον φούρνο να πάρω ψωμί.</blockquote>

Carbs και γυμναστική? Τσκ, τσκ.

 

castorsia

Umber Hulk
Joined
Dec 9, 2012
Messages
805
Παιδιά εμένα μου μειώσανε το backlog από την ΕΕ έπαιζα λέει πάνω από τις δυνατότητες μου τόσο καιρό.

Βγαίνω βουνό με τους ΣΥΡΙΖΑΙΟΥΣ.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Εσείς γελάτε, ΑΛΛΑ ο Βαρουφάκης ακούγεται για υπουργείο. Άρα δεν θα βρίσκεται full time στη Valve, που σημαίνει πως μπορεί να ξαναδούμε σοβαρές εκπτώσεις στο Steam.

Είναι να μη χαίρεται κανείς?

<span class="bbcode_spoiler">ΥΓ. Βρήκα κωλόχαρτο στο σουπερ μαρκετ.</span>
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224


Northlander wrote:


Chronomancy wrote:
Σηκώθηκα στις 7 πήγα για προπόνηση και στον φούρνο να πάρω ψωμί.</blockquote>

Carbs και γυμναστική? Τσκ, τσκ.</blockquote>

Πριν επιβάλλεται.



 

omen

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2012
Messages
266


Chronomancy wrote:


Northlander wrote:


Chronomancy wrote:
Σηκώθηκα στις 7 πήγα για προπόνηση και στον φούρνο να πάρω ψωμί.</blockquote>

Carbs και γυμναστική? Τσκ, τσκ.</blockquote>

Πριν επιβάλλεται.</blockquote>

ΔΕΝ επιβάλλεται, άκου τους παλιούς.

Τι προπόνηση έκανες btw;





 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μ'αρέσει που είμαστε on topic ως συνήθως. Πήγα έτρεξα ένα 7αρακι. Γενικά προπονούμαι για αγώνες ημιαντοχής και αντοχής, βέβαια τώρα με τη σπαθασκία άρχισα και ενδυνάμωση άνω κορμού που το είχα αφήσει
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
περα απο πλακα, (και ενταξει, για το θεμα με την ανελ που εχω καποιες ενστασεις, εδω θα μαστε και θα βλεπουμε και θα κρινουμε), μεχρι τωρα ΑΨΟΓΟΣ.
δε μασησε απο χριστιανοπαραδοσεις για να "γλυψει" το εκκλησίασμα, ορκιστηκε χωρις ευαγγελιο, αφου αυτο επιτασσει η κοσμοθεωρια του, αντιμετωπισε χωρις εκρηξεις και σωου την απιστευτη, πρωτοφανη μικροτητα του πρωην που για πρωτη φορα δεν παρεδωσε κανονικα, λες και εχουμε εμφυλιο και πηγε χωριστα στον ιερωνυμο που φαινεται ανθρωπος χαμηλων τονων, προοδευτικος για αρχιεπισκοπος και γενικα συζητησιμος (αν ηταν κανενας χριστοδουλος, νομιζω δε θα τον ειχε δεχτει, αφου δεν ορκιστηκε στο πανεμορφο, χρυσοποίκιλτο ευαγγελιο) και γενικα με κανει να νιωθω ομορφα που τον στηριξα.
ξερω, δε θα κρινουμε απο μιση μερα, αλλά ειναι ενδεικτικα ολα για τη συνεχεια.

σε μια πιο προσωπικη πινελιά, ναι, δε θα κρυψω οτι ανατριχιασα και συγκινηθηκα χτες βραδυ εκει με την αναφορα στον ηλιο. κι αυτη καταπληκτικη κινηση. μερακληδικη, υπαινικτικη, αλλά πολυ δυνατη.
δε νομιζω οτι αυτο σημαινει οτι θα πολιτευτει οπως το παλιο πασοκ, απλα ειναι σα να μας εκλεισε το ματι και να ειπε ενα μικρο ευχαριστω, αναγνωριζοντας και αναδεικνυοντας τι ακριβως συνεβη χτες βραδυ (πιο λιανα: οταν ενα κομμα του 40% παει στο 4,5 κι ενα του 4% στο 37, μιλαμε σχεδον απολυτα για συγκοινωνουντα δοχεια...).

ασε που και τις 84 φορες που εχω τσεκαρει απ το πρωι, Βορειε, <span style="font-size:4">τα μωρομαντηλα ,ω, ναι, διαολε, ειναι στη θεση τους</span>.
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,887
Ασκήσεις ισορροπίας κάνει προς το παρόν. Προσπαθεί να διατηρήσει το προφιλ της προοδευτικής αριστεράς από την μία μεριά και από την άλλη να δώσει μηνύματα στο τοπικό status quo (κυρίως στους παπάδες) πως δεν είναι ο αντάρτης με το κονσερβοκούτι. Οψόμεθα. In the meantime, προτείνω αντι για απλή καλημέρα, να λέμε καλημέρα και καλό Τσίπρα να 'χουμε.
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Εγώ συνεχίζω να θεωρώ ακροδεξιό τον Καμμένο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323


TomG wrote:
Εγώ συνεχίζω να θεωρώ ακροδεξιό τον Καμμένο.</blockquote>
πως το εννοεις το ακροδεξιος;

 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Γελάτε εσείς ..... Αλλά εγώ έχω αφήσει το Desktop μόνο του στην Αθήνα.....
Μπας και πάω και δεν το βρω; Ένα Desktop εδώ , ένα λαπτοπ εδώ. Άλλο ένα Desktop με λαπτοπ στην Αθηνα.... Πολλα Pcia μαζεύονται. Και εντάξει τα λαπτοπ, αλλά τα Desktop;;; Μήπως θεωρηθούν ακίνητη περιουσία;

Οχι οχι. Μέχρι να πάω Αθήνα και να δω ότι είναι εκεί , δεν ησυχάζω.
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Πάντως απ'οτι φαίνεται, ο καμμένος το υπουργείο εθνικής άμυνας που τόσο πολυ ποθούσε θα το πάρει, τώρα πως γίνεται αυτό ενας Κρομ ξέρει.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
http://www.ladylike.gr/articles/columns/men-we-love/10-logoi-poy-mas-aresei-san-antras-o-alekshs-tsipras.3268879.html
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516


Epitaph wrote:
http://www.ladylike.gr/articles/columns/men-we-love/10-logoi-poy-mas-aresei-san-antras-o-alekshs-tsipras.3268879.html</blockquote>

με προβληματιζει το search content σου....

 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Το ευρώ πάντως έπεσε χθες σε σχέση με το δολλάριο...


http://www.news.gr/oikonomia/agores/article/204760/reuters-se-hamhlo-11-eton-to-evro-meta-th-nikh-sy.html

1.00 USD = 0.889271 EUR

just sayin'...

Infamous, έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ με τους ΓΚΕΗ;
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Μήπως λοιπόν το σατανικό σχέδιο των Κινεζοεβραίων Δρακονιανών Μασόνων Αμερικάνων είχε ως εξής:

Μαζεύουν από μια φτωχή χώρα το γιο του φύλαρχου, του οποίου το επώνυμο παραπέμπει στην ύπαρξη, στο γενεαλογικό του δέντρο, κάποιου ιερέα με to όνομα "Ανδρέας" . Τον μεγαλώνουν με burgers, deep fried chicken wings, ψευδο-επαναστατικές απόψεις και καμία απολύτως σχέση με την μητρική του γλώσσα. Το παιδί μεγαλώνει μόνο, κυνηγημένο από την ίδια του την φύση, η οποία προσπαθεί έντονα να βγει προς τα έξω... αλλά τα καταφέρνει, καταπολεμά τις έμφυτες ορμές του, καταπνίγει την θέλησή του να φωνάξει "ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑ" όταν κάποιος του στέκεται εμπόδιο. Τα καταφέρνει, μεγαλώνει, σπουδάζει και, τελικά, επιστρέφει στη χώρα του, όχι πια ως ένα μαζεμένο παιδί, αλλά ως ΗΓΕΤΗΣ. Ευλογημένος από τον "God Bless America" χρησμό και με την πίστη πως θα βοηθήσει τους συνανθρώπους του. Η πλύση εγκεφάλου είναι τόσο ισχυρή, που δεν σταματά να επαναλαμβάνει "λεφτά υπάρχουν" και πως είναι σοσιαλιστής.

Η θητεία του περνά, είναι πλέον κατάπτιστος, η χώρα έχει γονατίσει. Έχει καταλάβει πως οι Αμερικάνοι τον ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ. Νιώθει προδομένος αλλά και προδότης...

*Μαγευτικό zoom out και ξαφνικό zoom in σε έναν άλλο ήρωα της ιστορίας, Avengers style (εκεί με τη μάχη, ξέρετε εσείς)*. Αλέξης. Επώνυμο που παραπέμπει σε λαρισαικό τσίπουρο... Τσίπρας. Αριστερός. Χαρούμενος! Κάποιοι τον αποκαλούν αριστεροχαρούμενο... αλλά δεν πτοείται. Ο λαός άλλωστε έχει ήδη στραφεί φαινομενικά ενάντια στην ΕΕ, στην Αμερική, στο ΝΑΤΟ (ΕΟΚ και ΝΑΤΟ, πολέμου συνδικάτο ρεεε) εδώ και χρόνια. Πρέπει να έπαιξε ρόλο και εκείνος ο χαζός με το μουστάκι που είχαν για πρωθυπουργό σε κάποια φάση, και ο άλλος, με τα γυαλιά και τη χωρίστρα... Αυτός μωρές που τον κυνηγάνε ακόμα για assault σε ανήλικα... Ο λαός τον εκλέγει. Ο Αλέξης γελά. Από χαρά; Σίγουρα. Αλλά γιατί χαίρεται; Επειδή τον επέλεξαν; Ή μήπως γιατί το βαθύτερο σχέδιο πέτυχε; Ο λαός, νομίζει πως στράφηκε ενάντια στους δυνάστες... όμως αλίμονο! Το μόνο που κατάφερε είναι να υποτιμήσει το νόμισμά του, ανεβάζοντας ταυτόχρονα την αξία του δολαρίου. Η αρχή του τέλους...

*Δεν εκφράζω καμία πολιτική άποψη, δεν αναφέρομαι σε ιστορικά στοιχεία (προφανώς) και η όποια συμπάθεια προς το πρόσωπου του χαζ... του Γιωργάκη είναι εντελώς συμπτωματική. Επίσης βαριέμαι να κάνω debugging σε κώδικα άλλων που δεν έχει ούτε μια γραμμή σχολίων. Αυτά.*
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Εγώ ξέρω πως εχτές μαζευτήκαμε με την παρέα να παίξουμε το 1ο μας LoL-άκι με αριστερή κυβέρνηση μπας και δούμε άσπρη μέρα. Τρεις ήττες στην σειρά! Δεν αρχίσαμε καλά Αλέξη...
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Στην περίπτωσή μου πάντως, όσα από τα άτομα με τα οποία παίζω είχαν θέματα high ping, δεν τα έχουν πλέον μετά την αλλαγή κυβέρνησης. Επίσης η ιαχή "ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ" βοηθά αποδεδειγμένα στην αναπτέρωση του ηθικού της ομάδας, με αποτελέσματα διόλου ευκαταφρόνητα:

2 νίκες σε CS matches στα οποία χάναμε 12-5. Μιλάμε για comeback, όχι αστεία. Δοκιμάστε το, λειτουργεί σε όλα τα games σύμφωνα με τις τελευταίες ανακοινώσεις της νέα κυβέρνησης.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Ο Βαρουφάκης, ως μέλλοντας υπουργός Οικονομικών, πόσταρε πως θα συνεχίσει να αρθρογραφεί στο Blog του παρά την θέση του.

Αυτή βασικά είναι μια προέκταση που ουδείς φαίνεται να υπολογίζει. Το πώς το μέχρι πρότεινος δεξί χέρι του Gaben αποκτά τον έλεγχο της οικονομίας της χώρας μας.

Είμαστε ήδη στις ράγες να γίνουμε το επίσημο προτεκτοράτο της Valve. Steam Sales σε όλη τη διάρκεια του έτους, και Bandwidth πιο ακέραιο και ατόφιο και από τον χαρακτήρα του Μάρκους Μπεργκ.
 
Top Bottom