What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πρόβλημα με το Φόρουμ; Pull the other one!

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,553
Ενω παλιότερα δούλευε να βάλεις κομμάτι με embed τον player του απο το soundcloud πλέον δεν δουλεύει
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,680
Ενημερωτικά, τις τελευταίες ημέρες τραβάει ζόρια το σάιτ ΛΟΓΙΚΑ λόγω ενός update στο Wordpress το οποίο φαίνεται να αλλοίωσε μέρος του php κώδικα του ενεργού Theme μας. Ήρθε σήμερα και ένα Πανευρωπαϊκό πρόβλημα του Cloudflare το οποίο έχει πλήξει και άλλες σελίδες πλην ημών (συν το δισκόρδ), και έδεσε το γλυκό.
 

gvorris

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
475
[quote quote=517190]Ενημερωτικά, τις τελευταίες ημέρες τραβάει ζόρια το σάιτ ΛΟΓΙΚΑ λόγω ενός update στο WordPress το οποίο φαίνεται να αλλοίωσε μέρος του php κώδικα του ενεργού Theme μας. Ήρθε σήμερα και ένα Πανευρωπαϊκό πρόβλημα του Cloudflare το οποίο έχει πλήξει και άλλες σελίδες πλην ημών (συν το δισκόρδ), και έδεσε το γλυκό.

[/quote]

[quote quote=514279]Εχω εγκειρες πληροφοριες πως μετα απο πολλες απειλες στο twitter και ο Randy εφυγε απο το σπιτι του γιατι φοβαται μην τον δειρουν ο Gabe και τα τσιρακια του! Εχει παει στον Αμαζονιο και βρισκεται σε μια σπηλια. Απο εκει γραφει ολες αυτες τις βλακειες στο twitter ξεροντας πως ελαχιστοι θα τολμησουν να πανε εκει για να τον βρουν! Μιλαει και με τον Boracho. Ανταλλασουν πληροφοριες σχετικα με το πως θα επιβιωσουν ο ενας στο νησι ο αλλος στη ζουγκλα για τοσο καιρο.

[/quote]

Πάνε να ρίξουνε το Ragequit. Όλα από εκεί γίνονται, ο Στέφανος τα κάνει όλα γιαυτό λείπει καιρό, Shredder βοήθησε μας :cry:

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,532
κι εγω νομιζα οτι με κατασκοπευει (τουλαχιστον προσπαθει) η "εταιρια" που εχει γραφεια εδω κοντα.
αλητεια ειναι τα update και η ατυχια
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,423
κολλαει συνεχεια συνεχιζει το προβλημα. Λεω λες να επαθε κατι το τερας μου μηπως εφαγε πολυ και πρεπει να το βαλω να κανει διαιτα αλλα για να κολλαει μονο εδω και σε οτιδηποτε αλλο πηγαινει σφαιρα παει να πει πως δεν εχει προβλημα το pc
 

gvorris

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
475
[quote quote=517412]κολλαει συνεχεια συνεχιζει το προβλημα. Λεω λες να επαθε κατι το τερας μου μηπως εφαγε πολυ και πρεπει να το βαλω να κανει διαιτα αλλα για να κολλαει μονο εδω και σε οτιδηποτε αλλο πηγαινει σφαιρα παει να πει πως δεν εχει προβλημα το pc

[/quote]

Shredderino ο σκληρός δίσκος φταίει έχει αργό μεταβολισμό γιαυτό σου κολλάει, πάρε έναν ssd να κάνεις δουλειά ;-)
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,423
Οταν λεω κολλαει εννοω βγαζει μηνυμα service not avaliable οχι οτι αργει να φορτωσει.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Εμφανίζει συνέχεια το παρακάτω:
<h1>Service Temporarily Unavailable</h1>
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Από ότι κατάλαβα είναι γενικότερο πρόβλημα και όχι κάτι από τη μεριά μου σωστά;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,680
Ναι είναι γενικευμένο το σφάλμα. Κυνηγάμε την επίλυση as we speak.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,680
ΛΟΓΙΚΑ το έρρορ 503 πρέπει να αποτελεί πλέον μια δυσάρεστη ανάμνηση. Αν εξακολουθεί κανένας να έχει προβλήματα κατά την περιήγηση, ας μου στείλει υβριστικά μηνύματα στο Δισκόρδ.

Ευελπιστούμε πως αυτό ήταν το τελευταίο εμπόδιο μπροστά στη Νέα Φορουμική Εποχή που πλησιάζει αμείλικτη.
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Μέχρι χτες μου το έβγαζε, τώρα με Κούλη πάνε αυτά, αέρα πάει λέμε.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Και εγώ δεν έχω κανένα θέμα τώρα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,838
[quote quote=517599]ΛΟΓΙΚΑ το έρρορ 503 πρέπει να αποτελεί πλέον μια δυσάρεστη ανάμνηση. Αν εξακολουθεί κανένας να έχει προβλήματα κατά την περιήγηση, ας μου στείλει υβριστικά μηνύματα στο Δισκόρδ.

Ευελπιστούμε πως αυτό ήταν το τελευταίο εμπόδιο μπροστά στη Νέα Φορουμική Εποχή που πλησιάζει αμείλικτη.

[/quote]
Δεν έχω discord, μπορώ να στείλω τα υβριδικά μυνήματα εδώ? (Ούτε προβλήματα δεν έχω, αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια :p )
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,680
Βγάλτα από μέσα σου, ρίχτα να ξαλαφρώσεις. Δεν παρεξηγούμε.
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Παιδιά δεν μου ανανεώνει το site (είτε φόρουμ ποστς, είτε στο κεντρικό άρθρα/νέα) αν δεν κάνω κάθε φορά "εκκαθάριση δεδομένων" (προσωρινά και κούκις), και στου 2 υπολογιστές (σπίτι, γραφείο) και με διαφορετικούς browser. Συμβαίνει μόνο σε μένα?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,680
ΕΠΟΧΗ XENFORO


Γνωστά issues:

-To Postings στο προφίλ του καθενός δεν δείχνει όλα τα posts. Δεν έχουν χαθεί, παρ'όλα αυτά, είναι τα πάντα κανονικά περασμένα στο Forum.

-Κλικάροντας σε ένα post από το Latest Posts πολλές φορές ο χρήστης μεταφέρεται σε αρκετά προηγούμενο ποστ σε σχέση με το τελευταίο. Αυτό μάλλον οφείλεται στο ότι όλα τα posts λογίζονται ως "Unread".

-Λόγω της μετάβασης από bbpress σε XenForo, μεγάλο ποσοστό του bbcode και των HTML tags πλέον εμφανίζονται σπασμένα. Αυτό διορθώνεται με editάρισμα των επίμαχων λινκς. Ή απλά αφήστε τα όπως είναι, περασμένα ξεχασμένα, κοιτάμε μπροστά.

-Επίσης λόγω της μετάβασης σε περιβάλλον XenForo, τα Avatars χάθηκαν (αυτό ενδεχομένως να αλλάξει σύντομα, θα δούμε) και όλα τα ονόματα χρηστών πλέον εμφανίζονται να ξεκινάνε με μικρό γράμμα. Αν δεν αλλάξουν μαζικά με κάποιον τρόπο, θα τα Editάρουμε σταδιακά όσο τα βλέπουμε.
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Πετάει λέμε!!!! Και από εμφάνιση σκίζει. Με γεια μας.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,672
Ο @tsok άλλαξε avatar μετά από 2.5 χρόνια, μόνο και μόνο για να το αλλάξει σε λίγες μέρες που είναι Χριστούγεννα. :LOL:
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Για το γούρι! :D :D

Τα χριστούγεννα θα ξαναβάλω το άλλο χαχαχα.
 
Top Bottom