What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις αναβάθμισης

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ε ναι, αλλα και TUF και gaming και Ti. Σιγα τι ειναι 1200Ε? Δεν την χτυπισα εγω, γιατι ξερω οτι εχεις προβλημα με την καρτα σου και σκεφτηκα, ας την παρει ο Σρε και την τσιμπαω εγω οταν ξαναφερει το πλαισιο. Α ρε γμτ, δεν συνεννοηθηκαμε και μας την φαγανε.
τρεχα να την προλαβεις γιατι μιλησα σημερα με τον τεχνικο μου ερχοντια την επομενη εβδοματα τα ανεμιστηρακια. Δουλευιε η καρτα απλα εριξα την αναλυση απο 2560χ1440 σε 1920χ1080 για να πεσρι η θερμοκρασια μεχρι να ερθουν τα ανεμιστηρακια.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Αυτο, σου εκανε εντυπωση, εσενα?

Εμένα καμία εντύπωση δεν μου κάνει, αλλά μάλλον δεν έχεις επισκεφτεί ποτέ το θρεντ "Football is Life..." για να καταλάβεις τι εννοώ... :Ρ
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
"Football is Life..."
Μπορει πριν 30 χρονια. Σημερα το φουτμπωλ ειναι απατη, χειροτερο κι απο την πολητικη εγινε. Τωρα οσοι θελουν να αναλωνονται μαζυ του, με γεια τους με χαρα τους. Εγω την πλακα μου θα κανω με το φουτμπωλ και τις ομαδες Τυχον, απειλες και συστασεις περι αυτου, τυχον λεω, τις εχω γραμμενες
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ηρθανε τα ανεμιστηρακια ειναι στο ταχυδρομειο μου ειπε ο τεχνικος μου που μιλησαμε πριν απο λιγο. Περιμενει να του τα στειλουν. Ταυτοχρονα συνεχιζω το ψαξιμο για RTX 3070 TI EAGLE OC και αν την βρω πριν βγουν οι RTX 4000 τοτε θα την παρω .
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Θες 3070, την θες να είναι και Ti. Καζούρα challenge accepted.
Εδώ οι πιο διάσημοι youtubers ακόμη περιμένουν δείγματα για review, μην ψάχνεις δεν θα τη βρεις, όπως λέει και ο αποπάνω. :ROFLMAO:
 
Last edited:

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Ο Σρέδερας έχει σπέσιαλ στόκ στο Πλαίσιο (για, για), τον βλέπουν να σκάει και ρολάρουν τις 4090, γιο. Τώρα αν κοστίζουν τρία-τέσσερα χιλιάρικα παραπάνω και στάζουν τίποτε μπογιές από σασιά 1070, ψιλά γράμματα. Οι αρχόντοι (και δη οι Αυτοκράτορες του Ποδαράτου Κακού) δεν κοιτάνε λεπτομέρειες. Κάνουν μόνο σουάιπ, γιάχ.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
τον βλέπουν να σκάει και ρολάρουν

Κανείς δεν μπορεί να δει τον Άρχοντα των Νίντζα, άπιστε, είναι σε μόνιμο στελθ, είτε σφάζει τους εχθρούς του είτε αγοράζει 4090GTFXTURBOSLI. Για αυτό παίρνει τους φίλους του μαζί όταν βγαίνει για χάρντγουερ σαφάρι, για να μπορούν να διεκπεραιώσουν συναλλαγές με τους ιθαγενείς.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ηρθανε τα ανεμιστηρακια ειναι στο ταχυδρομειο μου ειπε ο τεχνικος μου που μιλησαμε πριν απο λιγο. Περιμενει να του τα στειλουν. Ταυτοχρονα συνεχιζω το ψαξιμο για RTX 3070 TI EAGLE OC και αν την βρω πριν βγουν οι RTX 4000 τοτε θα την παρω .
Σημερα 6 το πρωι, διαθεσιμη σε 2 κατ/τα. τιμη 1217 ευροπουλα και παραδοση 3-10 μηνες.
Ευκαιρια, δεν λεω, αλλα ψαξτο λιγο γτ διαβασα στα σχολια οτι παρουσιαζει ασυμβατοτητες οταν συνδιαζεται με τερατα του τυπου ΜΤ 600 2ΤΒ
BTW καλοδουλευτα τα φανακια, ελπιζω ναναι καλλητερης ποιοτητας απο τα προηγουμενα και να σε βγαλουν μεχρι το 2025 που θα βρεις vga να αναβαθμισεις
 
Last edited:

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Απο 900 ευρω ξεκιναει Gigabyte VGA GeForce RTX 3070 Eagle OC 8 GB | Plaisio Πριν 2 εβδομαδες ηταν 800. Το προβλημα ειναι που και ποτε θα την βρω γιατι σε οσα μαγαζια εχω παει μου λενε οτι δεν ξερουν ποτε θα την φερουν. Εδω εκαναν 1 χρονο για να φερουν 1 RTX 3070 . Πριν 1 μηνα οπως ειχα πει ειδα για πρωτη φορα RTX 3070 στο πλαισιο και την ειχαν 850 ευρω. Επισης φαινεται πως αν δεν αλλαξουμε καρτα γραφικων φετος και παμε για 2022 θα πρεπει να αλλαξουμε και τροφοδοτικο PCIe 5.0 High-Power Connector For Next-Gen Graphics Cards To Deliver Up To 600W To GPUs αλλα τα τροφοδοτικα δεν εχουν ακριβινει τοσο ακομα. 240 ευρω κανει 1000 watt που ειδα στο Πλαισιο. Αρα αν χρειαστει θα παρω 1300 watt τροφοδοτοικο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
%CE%B5%CE%B4%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%83-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CE%B4%CF%81%CE%BF%CF%83.gif
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Καλα ας βαλει τωρα ο τεχνικος σου τα ανεμιστηρακια να κανεις δουλεια σου, κι οταν (ποιο 22? 25 και θεου θελοντος λεμε) παρεις την super vga, περνεις και μια ντηζελογεννητρια για τροφοδωσια και ξενιαζεις απαξ. Θα γλυτωσεις και τα κυκλωματα μετατροπης AC σε DC.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Aκομα στο ταχυδρομειο ειναι σημερα μιλησα μαζι του. Μεσα στην εβδομαδα θα ερθουν. Ομως σημερα εγινε και κατι αλλο! Αρχισε να μυριζει καμμενο το pc με το που ανοιξα για λιγο. Αυτο ελειπε να καει το τελευταιο ανεμιστηρακι πριν ερθουν τα καινουργια και μετα να αναγκαστω να αλλαξω την καρτα ενω εχουμε τεραστια ελλειψη και διπλασιες+ τιμες. Και αυτοκινητο θα επαιρνα φετος αλλα τελικα δεν θα παρω κανενα απο τα 2 λογω ελειψεων.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ρεεεεεεεε γμτ! Τωρα που εγινε η θαλασσα γιουρτι, εξαφανιστηκαν τα κουταλια.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ηρθε σημερα ο τεχνικος με τα ανεμιστηρακια. Εφερε την καρτα γραφικων που την ειχε παρει την Τριτη για να της αλλαξει ανεμιστηρακια αλλα και ενα για το κουτι γιατι παρατηρησε οτι αυτο που βρισκεται μπροστα στο κατο μερος του κουτιου λειτουργουσε πιο αργα απο τα υπολοιπα. Εβαλε ενα Hydrion 120 αυτο Hydrion 120 | Genesis

Ειδα τεραστια διαφορα στην θερμοκρασια! Τωρα με το που ανοιγει το pc η θερμοκρασια ειναι 32c. Στα παιχνιδια φτανει 48c. Πριν ηταν 49c με το που ανοιγε και εφτανε 75c στα παιχνιδια. Eβγαλα και φωτογραφιες το pc οταν το ανοιξε για να βγαλει την καρτα γραφικων και θα τις βαλω αργοτερα να το δειτε πως ειναι και απο μεσα!
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Moλις εφυγε ο τεχνικος. Τρεξαμε μαζι ενα benchmark που εχω εγκατεστημενο εδω και καιρο το valley 1.0 Με 970 οθτε 50 fps δεν επιανε με ολα max 1440p ενω τωρα επιασε 100!
RED DEAD REDEMPTION 2 ΜΕ ΟΛΑ ULTRA 60 FPS.
Guardiands of the galaxy ολα ultra 1440p χωρις ray tracing 75 fps ενω με ultra rayt racing 35
Χωρις ray tracing ολα τρεχουν max/ultra 1440p 60+ fps ενω το ray tracing ριχνει πολυ την αποδοση. Αξιζει ομως να το εχουμε για καλυτερη φωτισμο και σκιες.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Μονο στο DOOM ETERNAL δεν εχει πριονι το ray tracing. Σε ολα τα αλλα κοβει την αποδοση σαν πριονι ναι αλλα στο DOOM ETENRAL εχω μεινει εκπληκτος με το ποσο καλα τρεχει! Πανω απο 100 fps Ultra nightmare 1440p και ultra ray tracing! Που σημαινει πως η id software οχι μονο βγαζει παιχνιδαρες σαν τα doom αλλα ξρερει και καλο προγραμαμτισμο ετσι ωστε να εχουμε γραφικαρες χωρις να ειναι το ιδιο απαιτητικα οπως τα αλλα παιχνιδια!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Μονο στο DOOM ETERNAL δεν εχει πριονι το ray tracing. Σε ολα τα αλλα κοβει την αποδοση σαν πριονι ναι αλλα στο DOOM ETENRAL εχω μεινει εκπληκτος με το ποσο καλα τρεχει! Πανω απο 100 fps Ultra nightmare 1440p και ultra ray tracing! Που σημαινει πως η id software οχι μονο βγαζει παιχνιδαρες σαν τα doom αλλα ξρερει και καλο προγραμαμτισμο ετσι ωστε να εχουμε γραφικαρες χωρις να ειναι το ιδιο απαιτητικα οπως τα αλλα παιχνιδια!
έχει αυτόματο resolution το doom eternal, αν ζορίζει ρίχνει την ανάλυση
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Συμπαθα με ρε πατριωτη αλλα επειδη με τρωει η ζηλια και επειδη μεχρι τωρα μας ελεγες οτι το μηχανημα σου βγαζει γουστα που εμεις, οι απλυτοι χωριατες, οι τυχεροι και εχοντες με το κιτρινο μπροστα και το καφε πισω, για εμας τους υπολοιπους ουτε αυτο, Για να τα νοιωσουμε πρεπει να θυσιασουμε 7 παρθενες και την τσατσα. Σημερα μας λες οτι μολις εγινες αρχοντας.

 
Top Bottom