What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,535
Advantech-Dental-Glue-700x700.jpg
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,680
Η μάνα μου έσπασε σήμερα ένα πορσελάνινο βάζο και μου έχει τελειώσει η UHU. Αν της πάρω την κόλλα για την μασέλα θα μπορέσω να το κολλήσω;
:ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,535
αυτο το πραγμα κραταει στην θεση του κατι που παραγει 3.000 με 4.000 psi και το βαζο δεν εχει στομα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
America στο Netflix. Επικό καφριλικι.

Μετά τον χαμό των προηγούμενων μηνυμάτων, το συγκεκριμένο μού φάνηκε off topic. Αυθόρμητα πήγε το μάτι μου στο θέμα του θρεντ... oh wait. :Ρ
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Πείτε καμιά ταινία με έντονα vibes (κυρίως aesthetically) Vice City (προφανώς και έχω δει τα obvious choices π.χ. Scarface) ευχαριστώ. <3
Να, αυτό ας πούμε. Beach Bum (2019) - IMDb
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,816
Πείτε καμιά ταινία με έντονα vibes (κυρίως aesthetically) Vice City (προφανώς και έχω δει τα obvious choices π.χ. Scarface) ευχαριστώ. <3
Να, αυτό ας πούμε. Beach Bum (2019) - IMDb
Άσε τον Παραλία και πιάσε τον καπετάν Φασαρία



 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,558
:love::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
στραμπεν ιν φλαμεν, λεει.... αχαχα, μαμω το imdb....

ειναι το υπεροχο Streets of fire του γουωλτερ χιλ. προκειται για ενα απ τα αγκωναρια/σημαδουρες της προσωπικης μου λιστας με τα goat φιλμς. ΑΛΛΆ δεν ειναι το ειδος ταινιας που ζητησε ο σταματημενος. ειναι καπως σαν θεατρικο, ακομα κι οι σκηνες οι εξωτερικες ειναι λιγες και αποπνικτικες, καμμια σχεση με το beach bum. υποτιθεται ειναι ενα rocknroll fable (αυτη ειναι η catch line της διαφημισης του) ενα ειδος west side story των 80s. επισης ο μαικλ παρέ σ εναν ρολο που θα απογειωνε οποιονδηποτε απ τους ημισταρ της εποχης δινει ρεσιταλ βαρεμαρας, ανιωθιάς και κακης ηθοποιιας.
αχχχχχχ, βεβαια εχει και νταιαν λειν μεσα, θεάρα και μερικα υπεροχα, φανταστικα, μυθικα κομματια γραμμενα απ τον προσφατως αναχωρησαντα τζιμ σταινμαν. στην μπαντα του ost παιζουν 2 απ τα παλικαρια της e street band του μπρους και το Tonight is what it means to be young ειναι ενα απ τα 50 κομματια της ζωης μου. oπιοδηποτε τραγουδι με την μπασογραμμη και τα ντραμς του be my baby, μου κανει, αλλά αυτο με κορυφωνει.

αφορμη βρηκα, ας το ξαναβαλω. θα παρει και μια ιδεα απ την ταινια ο σταματημενος. ειναι ξεκαθαρα off sync ο ηχος σε σχεση με τo κλιπ, αλλα ειναι το μονο που βρηκα σε γραφικαρες 1080p στο γιουτιου.

βρε, I've got a dream when the darkness is over
We'll be lyin' in the rings of the sun
But it's only a dream and tonight is for real
You'll never know what it means
But you'll know how it feels
It's gonna be over (over)
Before you know it's begun
(Before you know it's begun)
It's all we really got tonight
Stop your cryin' hold on (tonight)
Before you know it it's gone (tonight)
Tonight is what it means to be young
Tonight is what it means to be young




δε σου το χα αδαν οτι θα προτεινες αυτη την ταινια. τυχαιο θα ηταν, δεν παιρνω θαρρος, αλλά εχεις τις στιγμες σου και συ. :LOL:(y)

εντιτ: κραζω για το στραμπεν ιν φλαμεν ξερω γω, και μολις ειδα οτι το βιδεο του γιουτιου λεει Calles de fuego... :ROFLMAO:🤪
παλι καλα που δεν εσκασε καμια φουρειρα
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Εκτος απο τον Admiral, υπαρχει ανθρωπος που δεν εχει δει το Carlito's way?????????????????

Δεν υπάρχει έστω ημισημαντική ταινία από το 1970 μέχρι το 2008 που να μην έχω δει. Μετά το 2008 εννοείται μόνο MCU. Αν και παραδοσιακά λόγω TNG είμαι πολύ περισσότερο φαν της τηλεόρασης παρά του κινηματογράφου. Ήθελα να προτείνω στον @Stamatimenos την προφανή επιλογή σε σειρά, Miami Vice, αλλά ήμουν σίγουρος ότι θα την έχει δει,
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
Δεν υπάρχει έστω ημισημαντική ταινία από το 1970 μέχρι το 2008 που να μην έχω δει. Μετά το 2008 εννοείται μόνο MCU.

Δηλαδή, το 2008 ήταν κομβική χρονιά για σένα. Μα τι σου συνέβη και άλλαξες έτσι;... :giankos:
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Γίναμε! 🙏 Σας ευχαριστώ.🤗

Επίσης... Ω ΝΑ ΣΟΥ ΓΑΜ- εε έλα ρε, τι λέει, καλά; ΜΛΚ ΤΟΣΟ ΠΑΛΙΟ το πρώτο Iron Man? 😭 Πώς γεράσαμε έτσι, πώς περνάν τα χρόνια??
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,558
οφτοπικ, παντως ειναι αδικια. καταγγελω.
αφου υπαρχει εμοτζι "μπορατσιστηκα", προσβλητικοτατο και αντισκορσεζικό, πρεπει να φτιαστεί κι ενα εμοτζι σουπερηρωικο με ονοματακι κατι σαν "superheroic deeds" ας πουμε για να μπορουμε να τρολαρωμε τον ναυαρχο για το αγαπημενο του κουκούλι, την ζεστη αγκαλια του mcu.
τυχαιες προτασεις:


BVS1.0.0.jpg 42011002_blu_3_2000x.jpg 0_shutterstock_editorial_5881850k.jpg
original.jpg Superman.png
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,673
Είτε το ένα, είτε το άλλο λέει πολλά για το τι συνιστά ο (δάσκαλος) Σκορτσέζε.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Ο Σκορσέζε το παίζει δύσκολος στα media. Μέγας φαν mcu και σούπερ ηρωικές ταινίες. Έχει και στολή Deadpool.
 
Top Bottom