What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
Εγω διαβαζα για τον συγκεκριμενο τυπο, εσυ ακουγες την μουσικη απο τον εξορκιστη....
τυχαιο; τι μας κρυβουν; ειναι η τελευταια ταινια πριν την ωρα που θα κριθουμε ολοι;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,674
Το ωραίο είναι οτι είχα ανοίξει και τα μεγάλα ηχεία για να ξεμπουκώσουν απο τη σκόνη........να μου πήγε. :ROFLMAO:
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

The 34th annual Producers Guild Awards named A24’s Everything Everywhere All at Once its best picture

Κερδισε Αβαταρη, Μαβερικη και Ουακαντες για παντα!!!

Για να καθαριζουν λιγο τα ματια μας ειναι σημαντικο να αναγνωριζονται τετοιου ειδους ποιοτικες ταινιες!

🥳🥳🥳
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,539
Οι δέκα υποψήφιες ήταν :

Avatar The way of water
The banshee of Inisherin
Black Panther Wakanda forever
Elvis
Everything Everywhere all at once
The Fabelmans
Glass onion A knives out mystery
Tàr
Top gun Maverick
The whale

Έχω δει τα 3,7 και 8. Το Tàr είναι πολύ σπουδαία ταινία και η Blanchett καταπληκτική ερμηνεία.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
Elvis, Tar & The Whale δεν έχω δει, από τις υπόλοιπες καμία δεν είναι για βραβείο καλύτερης ταινίας. Εκτός και αν μιλάμε για MTV Movie Awards, οπότε Top Gun Maverick δαγκωτό.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
Ότι ο Fraser είναι ο μοναδικός, πλην της ταινίας που πήρε τα πάντα, που πήρε βραβείο είναι σημαντικότερο από το γεγονός ότι μια ταινία σάρωσε τα πάντα.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,539
Είδα χθες το Everything Everywhere All At Once και το λάτρεψα. Η Michelle Yeoh εκπληκτική στον ρόλο της Evelyn, μιάς μεσήλικης γυναίκας που νιώθει παγιδευμένη στην ίδια της την ζωή. Μέσα από ένα ψυχεδελικό, παρανοϊκο και σε κάποιες στιγμές πολύ αστείο ταξίδι προσπαθεί να τα βρει με τον εαυτό της, τις επιλογές που της έφτασαν ως εδώ και να αποκαταστησει την διαλυμένη σχέση της με τον σύζυγο της και την κόρη της.

Ανήκει στις ταινίες you love it or you hate it. Καταλαβαίνω απόλυτα κάποιον που θα μου πει ότι την βρήκε σαχλαμάρα. Προσωπικά, μου άρεσε το absurd σενάριο, το τι-χάπια-έχεις-κατεβάσει ύφος και οι πολλές αναφορές σε tropes και genres που μας είναι familiar. 9/10
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Αν και δεν υπαρχει καποιο ιχνος αξιοπιστιας στα συγκεκριμενα βραβεια, αξιζει να αναφερθει πως:

"Πηρε τα Παντα Ολα"

:sneaky: :cool::ROFLMAO:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
Κάπως late to the party αλλά είδα επιτέλους το John Wick. χμ... οκ πέρασε κάπως η ώρα δε λέω, αλλά slow the much oil ξέρω εγώ.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
Όχι αυτή είδα, νομίζω μάλιστα ότι είναι σημείο καμπής για να ξεχωρίσουν όσοι το παίζουν ψαγμένοι και κράζουν τους μαρβελομαμάκηθους, αλλά τους αρέσει το John Wick.

:trollface:
 
Top Bottom