What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Ε τότε πως "ακυρώνεις" όλη τη λίστα; 😛
Το Artist δυστυχώς δεν το έχω δει αλλά είναι στα υπόψη. Το Zootopia μου άρεσε αρκετά άλλα δε μπορώ να πω ότι το είχα στο μυαλό μου καιρό μετά σε αντίθεση πχ με το Black Swan που ανέφερες το οποίο με είχε συνεπάρει. Στο Prisoners μου άρεσε πολύ η ατμόσφαιρα του,
η αρπαγή ενός στενού/αγαπημένου προσώπου η στέρηση ελευθερίας και η αυτοδικία
έφτιαχναν κάτι καταθλιπτικό και τρομακτικά γνώριμο. Στο δε Inception για μένα το δυνατό του σημείο ήταν το πως διαχειριζόταν οπτικά και σεναριακά τη σουρεάλ βουτιά στα όνειρα, όχι τόσο η ιστορία αυτή καθ' αυτή. Από animated μου άρεσαν διάφορες όπως Sausage Party, Wreck it Ralph, Rango κ.α. αλλά ελάχιστες όπως το The Breadwinner μου έμειναν.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
@Northlander
διαολε, δεν γινεται θα το πω
σε φανταζομαι να λες με απταιστη ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΡΟΦΟΡΑ ομως, την φραση "...ολοκληρωμενος auteur..." και ριγη πλημμυριζουν την γερικη, σκουριασμενη ραχοκοκαλιά μου. χωρια που επρεπε να υπαρχει για τετοιες στιγμες εμότικο: "ο χρονόμασης θα εβρεχε το βρακουλινι του για κατι τετοιο..."


σχετικο. ουπς, άι ντιντ ιτ εγκέιν. εχετε δικιο.

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Δεν ήταν αυτοσκοπός, αλλά ήθελα να πιστεύω ότι κάτι θα σκιρταγε μέσα σου. Σε ASMR πάντα με γάργαρο το άηχο "εεεεερ". Είσαι στο μυαλό μου.

Χρονομανσυ στείλε ένα φατσουλινι, έστω ψηφιακό να κοιτάζει το ταβάνι να κανονισουμε το ρηακσιο.
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
WOW! Φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρον. Ελπίζω η υλοποίηση να είναι τόσο καλή όσο στο Inception, την τελευταία ταινία του Νόλαν που πραγματικά λάτρεψα (και το Dark Kinght Rises πλάκα είχε, αλλά μετά το Dark Knight ήταν δύσκολο να σταθεί στο ίδιο ύψος),
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
To Cast των LOTR (με απειροελάχιστες εξαιρέσεις) μαζεύεται και δίνει συνέντευξη.



(βασικά μόνο ο Κρίστοφερ Λη λείπει, λόγω τεχνικών δυσκολιών)
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
να σαι καλα γρηγοριε φλέσα για το δωρο.
θολωσαν ολα εδω γυρω οταν ο γιγας κριστοφερ λη ειπε με 2 λεξεις τι ακριβως ηταν αυτη η τριλογια του LOTR :
sheer magic...

του χρονου συμπληρωνεται 20ετια απ το φελοουσιπ. διαολε. αληθεια ομως, ΔΙΑΟΛΕ.
ελπιζω κατι να γινει. να εκδοθουν παλι με ολες τις κομενες σκηνες κι ας ζεχνουν καπως ξερω γω, να γυριστει τεταρτη ταινια, να γινει μια επιτροπη με προεδρο τη γιαννα αγγελοπουλου και να συντονισει τις εκδηλωσεις, κατι τελος παντων.,,

αστειευομαι. δεν μπορεις να βελτιωσεις το τελειο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
(βασικά μόνο ο Κρίστοφερ Λη λείπει, λόγω τεχνικών δυσκολιών)

Είμαι σίγουρος, ότι και αυτό το είχε προβλέψει:

taste2gr.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ο λευκος LEE ηταν πολυ μεγαλη απωλεια. Περιμενω να βγει ταινια με την ζωη του. Δεν μπορει, καποιος θα φιλοτιμηθει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Σήμερα έχει το Star το Hacksaw Ridge, ευκαιρία να το δω.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Γιατί όχι στο ίντερνετ; Αντέχεις τις διαφημίσεις στην τηλεόραση;! Όλα τα κανάλια πλέον το παρακάνουν, και το Star ήταν ο πρώτος διδάξας. Εδώ και πάνω από 1,5 χρόνο έχω σταματήσει να βλέπω ταινίες στην τηλεόραση. Θυμάμαι την τελευταία φορά, στο Star ήταν, αλλά δεν θυμάμαι ποιά ταινία ήταν. Ξεκίνησε στις 21.00 και στις 21.25 άρχισαν διαφημίσεις. Στις 21.40 νευρίασα και το έκλεισα. Όταν το έκλεισα, οι διαφημίσεις δεν είχαν τελειώσει ακόμα...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Οσες φορες τυχαινει να ανοιξω την tv, ολα τα καναλια δειχνουν διαφημισεις και καποιες διαφημισεις παιζουν ταυτοχρονα σε 2-3 καναλια.
θα την δεις ρε νουνι.
Η νομοθεσια για τις διαφημισεις ειναι πολυ συγκεκριμενη και οι νομοθετες εχουν δειξει μεγαλη κατανοηση στον πονο του τηλεθεατη. Σοβαρα.
Τα καναλια, επειδη εχουν δημοσιογραφους χορηγογραφους γραφουν την νομοθεσια στις μπαλοσακουλες τους. Κατω οι νομοι, Αναρχια!

Πριν λιγες μερες καποιο απο τα καναλια ειχε το passengers. μαγειρεψα, εφαγα, καπνισα δυο τσιγαρα, επλυνα τα πιατα και αυτο που ειδα ηταν 5 λεπτα απο την ταινια. Η ταινια δεν αξιζε τοση ταλαιπωρια και προσπαθησα να συνεχισω την προβολη στο ιντερνετ. Τελικα μετα απο 20 λεπτα βαρεθηκα και ειδα το κλεμενο υλικο της τζενιφερ και ανακαλυψα οτι οι μακιγιερ του χολιγουντ ειναι σοβαροι επαγγελματιες.

Η tv δεν εχει ταινιες της προκοπης και αυτες που προβαλουν δεν αξιζουν τον κοπο να περασεις ολη αυτη την ταλαιπωρια για να τις παρακολουθησεις.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Σήμερα έχει το Star το Hacksaw Ridge, ευκαιρία να το δω.

Το είδες τελικά; Πήρες ιδέες για τη στρατηγική που θα ακολουθήσεις στις μελλοντικές αποστολές του X-COM;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Το είδες τελικά; Πήρες ιδέες για τη στρατηγική που θα ακολουθήσεις στις μελλοντικές αποστολές του X-COM;

Το είδα, ναι! Μου άρεσε η τακτική των αμερικάνων "στείλε τα φαντάρια κατά κύματα και κάποια στιγμή οι εχθροί θα κουραστούν να σφάζουν". Με medic και αηδίες δεν ασχολούμαστε, όποιος δεν μπορεί να πολεμήσει θεωρείται αυτομάτως περιττό βάρος.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
The Road με τον Μόρτενσεν εεε τι λέω Aragorn, son of Arathorn, chieftain of the Dúnedain of Arnor, Captain of the Host of the West, bearer of the Star of the North, wielder of the Sword Reforged, victorious in battle, whose hands bring healing, the Elfstone, Elessar of the line of Valandil, Isildur's son, Elendil's son of Numenor!

Εξαιρετική ταινία, ίσως λίγο πιο αργή από όσο θα την ήθελα, αλλά νομίζω ότι ειναι η πιο ρεαλιστική απεικόνισημιας δυστοπικής κατάστασης όπου τα πάντα θα έχουν κατερρεύσει.
 
Top Bottom