What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,385


Η σκορσεζική σνομπαρία στην φυσιολογική και αποκρουστική κατάληξή της. Πλέον δεν κριτικάρουμε καν το περιεχόμενο, καταδικάζουμε συλλήβδην το μέσο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,484
"I don’t hear about them, I don’t read about them."

"Ψάχνω να βρω περιοδικά για να διαβάσω για αυτά τα φιλμ, αλλά δεν βρίσκω"
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,802
Η σκορσεζική σνομπαρία στην φυσιολογική και αποκρουστική κατάληξή της
Σου ξέφυγε το σημείο που αυτή η κατάληξη είναι σκηνοθέτης Ντισιταινίας (ξαδέρφη της Μαρβελοταινίας).

 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,419
Και πριν 1 εβδομαδα ειδα το The Suicide Squad! Δεν ηταν τοσο καλο οσο του 2016 γιατι δεν ειναι ο Τζοκερ αλλα μονο η Harley Quinn ομως ηταν καλη ταινια και το προτεινω να το δειτε και αυτο!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,283
Και πριν 1 εβδομαδα ειδα το The Suicide Squad! Δεν ηταν τοσο καλο οσο του 2016 γιατι δεν ειναι ο Τζοκερ αλλα μονο η Harley Quinn ομως ηταν καλη ταινια και το προτεινω να το δειτε και αυτο!
Πέρα από το Inside N09... Δες και το Nathan for You!
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Έβαλα κι εγώ χθες και είδα τη Black Widow. Ομολογώ ότι δεν μ' άρεσε και τόσο. Πέρα απ' τις εντυπωσιακές σκηνές δράσεις, θεωρώ ότι είχε σε υπερβολικό βαθμό "φράσεις για χιούμορ". Τόσο, που σαν να αναιρούσε τη σοβαρότητα των καταστάσεων και των συνασθημάτων (της εγκατάλειψης των κοριτσιών, κλπ.). Σαν να προσπάθησαν να τους κάνουν όλους στυλ χαρακτήρα Robert Downey Jr! Ακόμα όμως και εκείνος (ή έστω ο σκηνοθέτης και ο σεναριογράφος των Avengers και των Ironman) καταλάβαινε πότε να παίρνει κάτι στην πλάκα και πότε όχι. Όπως λέω συχνά και σε συναθρώπους μου "δεν είναι όλες οι ώρες, ώρα για αστεία...".
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
Ούτε εμένα μου άρεσε το back widow. Πραγματικά, δεν πρόσφερε κάτι καινούργιο στο κινιματογραφικό σύμπαν της marvel, καί ειναι ακριβός ίδιο με το captain america: winter soldier.
Ίσως, να ήταν καλύτερα εαν την έβγαζαν μετα το age of ultron, ώστε να έδειχναν και τους Ρώσους ήρωες στο infinity war και end game.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Ναι η black widow είναι πολύ μέτρια ταινία. Άσε που η black widow είναι κομπάρσος στην ταινία.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,385
Ούτε εμένα μου άρεσε το back widow. Πραγματικά, δεν πρόσφερε κάτι καινούργιο στο κινιματογραφικό σύμπαν της marvel, καί ειναι ακριβός ίδιο με το captain america: winter soldier.
Ίσως, να ήταν καλύτερα εαν την έβγαζαν μετα το age of ultron, ώστε να έδειχναν και τους Ρώσους ήρωες στο infinity war και end game.

Δυστυχώς μέχρι και το τέλος της phase 2 τις αποφάσεις για το ποιες ταινίες θα πάρουν το πράσινο φως έπαιρνε το αφεντικό του Kevin Feige, ο Ike Perlmutter ο οποίος είχε απαρχαιωμένες αντιλήψεις και δεν πίστευε ότι ταινία με πρωταγωνιστή γυναίκα ή μαύρο θα είχε εμπορική επιτυχία. Εκείνη την περίοδο ο Feige κατάφερε να πείσει τα μεγάλα κεφάλια της Disney να αλλάξουν τη δομή ώστε τα Marvel Studios να είναι αυτόνομα και είχαμε μετά Black Panther, Captain Marvel και Black Widow σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Αν κάποιος θέλει παραπάνω λεπτομέρειες για την κόντρα Feige - Perlmutter:


Ναι η black widow είναι πολύ μέτρια ταινία. Άσε που η black widow είναι κομπάρσος στην ταινία.

Πιθανότατα γιατί η ιστορία της είχε τελειώσει και ο στόχος ήταν να εισαχθεί στο MCU η διάδοχος Yelena. Εμένα μου άρεσε η ταινία αλλά συμφωνώ ότι ήταν α) πιο αδύναμη σε σχέση με τα στάνταρ της Phase 3 και β) όχι ιδιαίτερα πετυχημένη ως "αντίο" στην Natasha.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,283
Μασόνος είναι
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,385


nothing-stops-the-train-bryan-cranston.gif


MixedDefiniteJaeger-size_restricted.gif
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ειδα οτι παιζει και η Michelle Yeoh. Αυτοματος ταινιαρα. χωρις να χρειαζεται να την δω.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,283
Αν έπαιζε και η μάνα της στη ταινία θα ήταν ακόμα καλύτερα! "My name is Reaper, Grim Reaper"
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,283


Από το μυαλό που μας έφερε τα " Ο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ" και "ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΡΤΑΡΙΣΜΑ"
Πέρα από την κριντζ γκρηκ φάση. το περιμένω καρτερικά (και ας φάγαμε ξενέρα με το ανκορμαν 2)
 

MaverickStrange

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,682
Εκείνη την περίοδο ο Feige κατάφερε να πείσει τα μεγάλα κεφάλια της Disney να αλλάξουν τη δομή ώστε τα Marvel Studios να είναι αυτόνομα και είχαμε μετά Black Panther, Captain Marvel και Black Widow σε σύντομο χρονικό διάστημα.
Αλλά δυστυχώς ήταν οι χειρότερες λιγότερο καλές ταινίες του MCU...

EDIT: Ναι, το Iron Man 3 το έχω διαγράψει από την μνήμη μου.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,385
Αλλά δυστυχώς ήταν οι χειρότερες λιγότερο καλές ταινίες του MCU...

EDIT: Ναι, το Iron Man 3 το έχω διαγράψει από την μνήμη μου.

Προσωπικά θα έλεγα ότι ήταν από αυτές με τα περισσότερα σκαμπανεβάσματα, γιατί όλες είχαν κάποια εξαιρετικά στοιχεία αλλά δεν υπήρχε αυτή η σταθερή μπάρα ποιότητας που συνήθως περιμένουμε από την Marvel. Νομίζω δεν είναι τυχαίο ότι και οι τρεις ταινίες ήταν η πρώτη εμφάνιση του κάθε χαρακτήρα σε δική του ταινία.

Με την εξαίρεση του πρώτου Iron Man, πιστεύω ότι κανένα από τα ντεμπούτα χαρακτήρων σε solo movies δεν ήταν το ίδιο καλό με τις μετέπειτα ταινίες. Ο Captain America έκανε το μπαμ στη δεύτερη ταινία, ο Thor στην τρίτη, ο Dr Strange στο Infinity War. Το Shang-Chi φαίνεται να είναι η πρώτη φορά μετά από καιρό που ένας χαρακτήρας ντεμπουτάρει ιδανικά.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
ο Dr Strange στο Infinity War. Το Shang-Chi φαίνεται να είναι η πρώτη φορά μετά από καιρό που ένας χαρακτήρας ντεμπουτάρει ιδανικά.

Δεν σου άρεσε το Dr Strange; Προσωπικά την έχω αρκετά ψηλά στην MCU λίστα.
Το ντεμπούτο των Guardians ήταν επικά καλύτερο από την απογοητευτική συνέχεια.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,385
Δεν σου άρεσε το Dr Strange; Προσωπικά την έχω αρκετά ψηλά στην MCU λίστα.
Το ντεμπούτο των Guardians ήταν επικά καλύτερο από την απογοητευτική συνέχεια.

Συμφωνώ απολύτως για το Guardians, απλώς δεν το ανέφερα γιατί είναι μεν ντεμπούτο αλλά όχι ακριβώς solo movie. Στο Dr Strange αυτό που με χάλασε ήταν οι σκηνές δράσης, περίμενα ωραία spells αλλά τα περισσότερα έκαναν conjure λεπίδες, σχοινιά και μικρές ασπίδες.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,552
Με την εξαίρεση του πρώτου Iron Man, πιστεύω ότι κανένα από τα ντεμπούτα χαρακτήρων σε solo movies δεν ήταν το ίδιο καλό με τις μετέπειτα ταινίες.
Ισως πολλοί να πουν πως ο Ant-Man δεν έκανε ποτέ μπαμ αλλά εμένα μου άρεσαν πολύ και οι 2 ταινίες του και ήταν από τις σπάνιες περιπτώσεις που είχαμε ντεμπούτο της προκοπής. Κατά τ'αλλα συμφωνώ απόλυτα. Αν και για μένα ο Captain America έκανε το μπαμ στο Civil War. Στη 2η ταινία του έκλεψαν τη παράσταση ο Winter Soldier και η Black Widow περισσότερο. Γι'αυτό και ποτέ και δεν με τρέλανε η συγκεκριμένη ταινία βασικά. Ναι του Dr. Strange και μένα με χάλασε πολύ το θέμα μάχες, πολύ μεγάλο χαμένο potential με τέτοια πλοκή και τέτοιο επικό κακό.
 
Top Bottom