What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
To νέο matrix ειίναι reboot ή sequel; Γιατί το trailer μου φάνηκε πολύ μπερδεμένο.

Σε άλλα νέα.
Λογικά απο το studio που έφτιαξε της δύο ταινίες mortal kombat.


θυμήσου την τελευταία σκηνή με τον αρχιτέκτονα και θα πάρεις την απάντηση ότι μπορεί να είναι και τα 2.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Soft reboot/sequel, όπως επιτάσσουν οι τελευταίες μόδες. Τυράκι στους παλιούς για να κάνουν μπούγιο και ουσιαστικά απόπειρα remake της βασικής ιδέας για τους νεολαίους.

Και αφού είπαμε αυτό το ανώδυνο, τί χάλι ήταν ρε παιδιά τούτο το πράγμα;! Σαν straight-to-video ταινία επιστημονικής φαντασίας τρίτης διαλογής φαινόταν. Ένας Κιανού που δεν ήξερε πού πατούσε, Τρίνιτι που άφησε στη μέση τη μπουγάδα της για να παίξει τη συγκαταβατική μεσήλικη γκοθού και δεν σχολιάζω καν το 'Μορφέα'. Κενό ουσίας και περιεχομένου, η πιο συγκινητική στιγμή ήταν όταν πάτησα το 'play' γεμάτος βλακώδεις προσδοκίες.

Το γράφω ως ένας από τους λίγους ανθρώπους που γούσταρε και τα τρία αρχικά Matrix και παραδόξως, βρήκε και το φινάλε συγκινητικό.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Ενα από τα παιχνίδια matrix θυμάμαι ήθελαν τότε να είναι canon. Υποθέτω με τα νέα δεδομένα πάει στο καλάθι των αχρήστων. Ίσως και καλύτερα δεν ήταν καλό στην τλκ. Από κει και πέρα ναι νταξ βλέπουμε ένα soft reboot. Αμφιβάλλω ότι θα είναι καλή αλλά πιστεύω τουλάχιστον θα μας διασκεδάσει την ώρα προβολής. Μέχρι εκεί. Για παραπάνω δεν είναι. Δεν ήταν και πότε εδώ που τα λέμε. Η τρίτη ταινία ήταν κάκιστη.
Ναι το παιχνιδι του PS2 Μatrix Path of Neo. Ειχε νεο φιναλε στη τριλογια με final boss. Τρομερό παιχνίδι το είχα λιώσει!
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
Λογικά το παιχνίδι matrix που ήταν ''canon'' είναι το enter the matrix, που διαδραματίζετε κάπου ανάμεσα με την πρώτη και δεύτερη ταινία.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Κράζουμε και τρέιλερ πλέον εκτός από ταινίες. Μ' αρέσει. Το όλο matrix concept κι ότι ουσιαστικό είχε να πει τελείωσε με τους τίτλους τέλους της πρώτης ταινίας. Ακολουθεί κλιπ ακατανόητης μπουρδολογίας χαρακτηριστικής των δύο επόμενων ταινιών.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Αντικειμενικά, έχεις απόλυτο δίκιο.

Νομίζω πως συμπάθησα ολόκληρη την τριλογία περισσότερο για την εποχή της ζωής μου με την οποία ταυτίστηκε, παρά την όποια αντικειμενική αξία της. Τα 2 & 3 πάντως είχαν εντυπωσιακά σπασίματα, ειδικά για την εποχή που βγήκαν. Ένιωθες πως έβλεπες κάτι ας πούμε καινοτόμο στο χώρο του 'υπερθεάματος'.

Στη μετά-Μαρβαλεκυθική εποχή βέβαια, όλα αυτά δεν κάνουν την παραμικρή εντύπωση.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Και πριν αλέκτορα φωνήσαι τρις:



Η Paramount υποχωρεί από τις μεγάλες θεατρικές παραγωγές και θα επικεντρωθεί στο streaming. Ξέρω ότι σας τα λέω σκληρά, αλλά το κάνω για το καλό σας. Και γιατί απολαμβάνω όσο τίποτα άλλο το σκούξιμο των "σινεφίλ", αλλά κυρίως για το καλό σας. Δεν αργεί ο καιρός που , ντυμένος σαν τον Χουλκ, θα ψήσω μπριζολίτσες στα αποκαΐδια του σινεμά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
ελπίζω αυτό να μην έχει αρνητικό αντίκτυπο στην αναθέρμανση του ενδιαφέροντος για το star trek.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
ελπίζω αυτό να μην έχει αρνητικό αντίκτυπο στην αναθέρμανση του ενδιαφέροντος για το star trek.

...αυτό πόνεσε.

eve-torres-low-blow.gif
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Λογικά το παιχνίδι matrix που ήταν ''canon'' είναι το enter the matrix, που διαδραματίζετε κάπου ανάμεσα με την πρώτη και δεύτερη ταινία.

το mmo ηταν canon. το παρουσιαζαν και σαν continuation των ταινιων και director του mmo ηταν τα αδερφια wachowski (τοτε αδερφια τωρα αδερφες απλα αναφερω αδερφια γιατι καποιοι δεν ξερουν οτι στην πορεια αλλαξαν φυλο).
δεν ξερω αν θα υπολογιζεται σαν canon τωρα πια.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
τελικα δεν εχω καταλαβει.
θεμε να σωθει το σινεμα η θεμε να κανωμε μπαρμπεκιου στ αποκαιδια του?? 🤔
😝😁
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
τελικα δεν εχω καταλαβει.
θεμε να σωθει το σινεμα η θεμε να κανωμε μπαρμπεκιου στ αποκαιδια του?? 🤔
😝😁
Μια μεσαια λυση, ρε παιδια, γιατι να φτανουμε στα ακρα? ντιβιντακι ταινιουλα στην 55αρα, με παιδακια στα καρβουνα, και παγομενα μπυρονια. Αυτο θεμε, ολοι εμεις οι καταναλωτες του κερατα
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Μια μεσαια λυση, ρε παιδια, γιατι να φτανουμε στα ακρα? ντιβιντακι ταινιουλα στην 55αρα, με παιδακια στα καρβουνα, και παγομενα μπυρονια. Αυτο θεμε, ολοι εμεις οι καταναλωτες του κερατα

Define "παιδακια". :Ρ
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Παιδάκια κάποιας προβατίνας, βουβαλίνας, γουρουνίτσας, δεν θα τα χαλάσουμε εκεί!
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Παιδάκια κάποιας προβατίνας, βουβαλίνας, γουρουνίτσας, δεν θα τα χαλάσουμε εκεί!

Άλλο εννοούσα: "παιδάκια" ή "παϊδάκια";
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Παιδάκια κάποιας προβατίνας, βουβαλίνας, γουρουνίτσας, δεν θα τα χαλάσουμε εκεί!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
τελικα δεν εχω καταλαβει.
θεμε να σωθει το σινεμα η θεμε να κανωμε μπαρμπεκιου στ αποκαιδια του?? 🤔
😝😁

Απλό είναι. Ας πούμε ότι είμαι ο Kevin Feige, ο Σκορσέζε πνιγόταν στη θάλασσα. και εγώ τύχαινε να περνάω από εκεί κοντά. Θα ήθελα να δω την ταπείνωσή του όταν θα ζητήσει κλαίγοντας βοήθεια και την στιγμιαία ελπίδα και χαρά ότι σώθηκε, πριν τον πετάξω ξανά μέσα.
 
Top Bottom