What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Είδα ψες και το υπόλοιπο μισό. Πανέμορφο φίλμ, ένα αληθινό έπος επιστημονικής φαντασίας, ούτε και ξέρω πόσα χρόνια είχα να δω κάτι αντίστοιχο -αν είχα δει πραγματικά ποτέ. Ο Chalamet μια μικρή αποκάλυψη στο ρόλο του νεαρού Δούκα. Αν συνεχίσουν στο ίδιο επίπεδο την ιστορία, θα έχουμε να μιλάμε για τριλογία-σταθμό στην επιστημονική φαντασία, το απευθείας ανάλογο του 'Άρχοντα' για τους μεσαιωνοιρλανδομιναραίους φίλους της 'παραδοσιακής' φαντασίας.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

nintendo-switch.gif
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
James Bond No Time to Die. Καλύτερο από τις μηδενικές προσδοκίες μου, περνάει άνετα το δίωρο.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
A Classic Horror Story (2021). Έξυπνο έργο. Και το τέλος του δείχνει πώς δυστυχώς κάποιοι κρίνουν αρνητικά κάτι, χωρίς καν να το δουν. Θα καταλάβετε...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
χρονια πολλα στον Μαρτυ της καρδιας μας που εχει γενεθλια σημερα.
μπονους τα καταπληκτικα ιμχο όπενι κρέντι της ταινιαρας Μην Στρητς, οπου βεβαια ακουγεται Το Ασμα ασματων.

..You don't make up for your sins in church. You do it in the streets...

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Είδα και εγώ επιτέλους το Dune, πραγματικά απίστευτο, σωστός ρυθμός, φοβερή εμπειρία, κράταγα την ανάσα μου στην μισή ταινία από αγωνία. Καταιγισμός συναισθημάτων.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931


δωσε εποχες 00's. στο τρειλερ φαινεται καλο. βεβαια και η 2 και 3 στα τρειλερ καλες φαινοταν αλλα ειχε βγει μαπα το καρπουζι. αντε στην 2 ειμαι λιγο αδικος. αλλα η 3 αστο καλυτερα μη σχολιασω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
ακόμα δεν έχω καταλάβει soft reboot θα είναι;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Αυτή την εντύπωση μου έδωσε και εμένα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Από αυτά που έχουν γραφτεί μέχρι σήμερα και διάφορες φήμες που κυκλοφορούν, φαίνεται πως η ταινία θα είναι πολύ meta. Τώρα αυτό ή θα πετύχει και θα μιλάμε για έπος ή θα αποτύχει και θα έχουμε στα χέρια μας μια επική πατάτα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Η ταινια θα ειναι σιγουρα μεγαλη πατατα και χασιμο χρονου. Μετα το πρωτο Matrix το χαος, μετα το πρωτο Matrix το τιποτα.

Η 2η ταινια ειναι κομμενη στη μεση για να δικαιολογηθει η υπαρξη της 3ης. Και ο λογος υπαρξης και των δυο ηταν καθαρα "θελουμε τα λεφτα σας". Η 4η δε θα ειναι αξια ουτε για Κυριακη μεσημερι Star.

-Προφητεια Νο. 17

Εχουμε σημαντικοτερα πραγματα να δουμε απο ξεχειλωμενες τριλογιες soon to be τετραλογιες.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ταινία "με νόημα" ήταν όντως μόνο το 1. Αλλά και το 2 και το 3 τα είδα πολύ ευχάριστα σα 17χρονος με τη παρέα του, πορωμένος που ο Μορφέας πολεμούσε με Katana και UZI. Tώρα ίσως αν τα ξανάβλεπα απλά να κρίντζαρα την ύπαρξη μου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
μπα 2-3 μάπα εντελώς, ειδικά με τόση εφεδίλα που απλά δεν ήταν ακόμα εκεί τα CGI για κάτι τέτοιο. Στο πρώτο που είχαν βασιστεί περισσότερο σε analog τεχνικές το αποτέλεσμα ήταν άρτιο.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το πρωτο ηταν καινοτομο για την εποχη του, τοσο σεναριακα αλλα και κινηματογραφικα. Ενα σωρο τεχνικες καθιερωθηκαν αργοτερα στο σινεμα επειδη τις δοκιμασε πετυχημενα το πρωτο Matrix.

Στο πρωτο μας PC ειχαμε στο πρωτο loading να τρεχει ο πρασινος κωδικας του Matrix, ενω ειχαμε ζησει το Neo dream στο Max Payne με το bullet time.

Απο εκει και περα τιποτα αξιολογο. Ενα παιχνιδι αρπαχτη (Enter the Matrix) και 2 ταινιες αθλιες στα παντα (σεναριο, world building, ερμηνιες). Δεν ξεραν καν τι ηθελαν να πουν οι συντελεστες. Αλλα οκ εβλεπες τη μαχη με 1εκ Smith...

Για μενα ειναι σαν καποιος να εγραψε ενα εκπληκτικο short story, επιασε και με το στανιο να βγαλει πολυτομη εγκυκλοπαιδεια.
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Ενα παιχνιδι αρπαχτη (Enter the Matrix) και 2 ταινιες αθλιες στα παντα (σεναριο, world building, ερμηνιες).
3 παιχνίδια σύνολο με το matrix online για την τότε εποχή να θεωρείται και canon φυσική συνέχεια της τριλογίας με συμμετοχή μιας από τις αδερφές Wachowski. Και μαζί με τις 2 ταινιες βγήκε μια συλλογή από μικρότερα animated. Και μια συλλογή από μικρά comic. Είχε τις στιγμές του σαν σύνολο αλλά ήταν πολύ meh στην καλύτερη.

Σαν την πρώτη δλδ καμία.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Όπως ακριβώς τα λέει η @kara

Το τέταρτο πρέπει να είναι χειρότερο και από πρόσφατη Μαρβελιάδα γαμώτο, κρίμα για τις όμορφες αναμνήσεις της νιότης.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Αν εξαιρέσουμε το Animatrix που είχε μερικές πολύ ενδιαφέρουσες βινιέτες, οτιδήποτε βγήκε μετά την πρώτη ταινία ήταν κατά κύριο λόγο ένα ανέμπνευστο cringefest. Δυστυχώς και το 4 φαίνεται ίδια και χειρότερη αρπαχτή.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
καλα ναι προφανως μικρο καλαθι γιατι για μαλακια οδευει ετσι και αλλιως. αλλα ειναι ευκαιρια να βγαλουμε τις καμπαρντινες μας.
 
Top Bottom